Küresel Salgınların Astrolojisi

Hoş geldiniz 🍀

Bu yazıda korona virüs salgını üzerine konuşalım istiyorum, tespitlerimi anlatacağım.

Korona virüs salgını geçtiğimiz günlerde küresel salgın olarak tanımlandı. Bu andan itibaren elbette tüylerimiz diken diken oldu. Fakat Çin’de ilk tespit edildiği andan itibaren benzersiz bir yankı uyandırmaya başlamıştı.

Beni uzun süredir okuyorsanız bilirsiniz, astrolojinin bireysel etkilerine odaklı yazarım. Astrolojinin ekonomik veya sosyolojik etkilerine değinmem. Fakat bu sefer konuyu araştırmam farz oldu ve çok önemli şeyler buldum.

Yaygın kanının aksine, salgınların Jüpiter/Pluto kaynaklı olduğunu anlatacağım şimdi. Gelin birlikte inceleyelim.

GÜNCELLEME: Nisan/Mayısta korona salgını devam edecek mi, okumak için tıklayın

İspanyol Giribi: 1918

Benim gibi bir tarih meraklısı iseniz, birinci dünya savaşının sonlarında başlayıp iki yıl boyunca dünyayı kasıp kavuran grip salgınını bilirsiniz. Dünya savaşı yıllarında savaşan ülkelerin medyası, moraller bozulması diye salgını haber yapmamışlar. İspanya savaşta olmadığı için İspanyol medyası grip salgınını olması gerektiği gibi haber yapmış.

Bırakın Avrupayı Asyayı, Polonezya adalarından Antartikaya kadar dünyanın her bir ucuna yayılmış. 1918-1920 yılları arasında en az 50 milyon insanın ölüme neden olduğu tahmin ediliyor. Fakat sadece İspanyol medyasında yer aldığı için salgının adı İspanyol Gribi kalmış.

Bildiğimiz gripten bahsediyoruz bu arada, farklı bir şey değil. Geçtiğimiz Aralıkta ben de grip oldum ve aynı hafta gribe bakteriyel zatürre eklendi. Eğer 1919 yılında olsaydık geçen kışı çıkaramazdım. Fakat -Cosmos razı olsun- İskoç Alexander Fleming ve birçok İngiliz bilimadamı elbirliğiyle antibiyotikleri keşfedip 1940lı yıllarda sentetik olarak üretmişler. Doğrusu onların emekleri sayesinde şu anda bu yazıyı yazabiliyorum diyebiliriz. Bu vesileyle tüm bilim insanlarına ve sağlık çalışanlarına teşekkürlerimizi iletmiş olalım.

İspanyol gribinin tarihçesi

1914 – Birinci Dünya savaşı başlıyor: Pluto yengeçte iken Satürn de yengeç burcuna geliyor. Bunun adı Satürn/Pluto kavuşumu. Bunu bir kenara yazalım.

1918 – İspanyol gribi salgını başlangıcı: Pluto’nun yengeçte iken bu sefer Jüpiter yengeç burcuna geliyor, savaş bitiyor salgın başlıyor. Bunun adı Jüpiter/Pluto kavuşumu. Bunu da bir kenara yazalım.

Görüldüğü üzere değerli okurum, ölümcül olaylar doğrudan Pluto ile ilişkili fakat Pluto tek başına etkili değil. Satürn Plutoyu tetikleyince savaş nedeniyle ölümler olmuş, Jüpiter Plutoyu tetikleyince salgın nedeniyle ölümler olmuş.

Korona Virüsü: 2020

Bugüne gelecek olursak.. Pluto 12 yıldır oğlakta fakat ne zaman ki Jüpiter ve Satürn de oğlak burcuna geldi, işler değişti.

2020’de oğlakta Satürn/Pluto kavuşumu yaşandı; çok şükür büyük çaplı savaş olmadı fakat savaş ihtimalinin arttığı söyleniyor. Umalım ki olmasın.. Yüz yıl önce Satürn/Pluto kavuşumu birinci dünya savaşını başlatmıştı.

2020’de oğlakta Jüpiter/Pluto kavuşumu yaşandı, Korona salgını başladı. Yüz yıl önce Jüpiter/Pluto kavuşumu İspanyol gribi salgınına neden olmuştu.

Aralık 2020’de kovada Jüpiter/Satürn kavuşumu olacak: Yüz yıl önce Jüpiter/Satürn kavuşumu hem salgını hem de dönemin tüm büyük dertlerini sona erdirmişti. Fakat 1940 yılında aynı kavuşum ikinci dünya savaşını başlattı. Jüpiter sen az değilsin..

Pluto’nun Laneti, Jüpiterin Rolü

Savaşın, salgınların, yani ölümlerin başlıca gezegeni net olarak görülüyor ki Pluto’dan başkası değil değerli okurum.

Plutoyu Jüpiter tetikleyince salgın oluyor, Satürn tetikleyince savaş/darbe benzeri siyasi ve askeri olaylar oluyor.

Jüpiterin Pluto’yu tetiklediği tarihleri inceledim, bakın neler buldum.

1943 yılında Jüpiter/Pluto kavuşumu Amerika çapında bir salgına neden olmuş.

1956 yılında Jüpiter/Pluto kavuşumu geçen yüzyılın ikinci küresel grip salgınına neden olmuş: Asya grip salgını.

1968 yılında Jüpiter/Pluto kavuşumu geçen yüzyılın üçüncü küresel grip salgınına neden olmuş: 1968 Hong Kong grip salgını.

2020 yılında aynısını yaşamaya başladık.

Küresel salgınları astrolojik olarak çözmüş olduk. Bir sonrakinin ne zaman olacağını da artık tahmin edebiliriz. 2033 kova burcunda Jüpiter/Pluto kavuşumu sırasında olacaktır.

Bizi Neler Bekliyor?

Analizlerimden fark etmiş olduğunuz üzere, 2020 yılını geçmişten farklı kılan çok önemli bir şey var: Ölümcül gezegen Pluto’yu Jüpiter ve Satürn birlikte tetikliyorlar, daha önce bir benzerini yaşamadık. Bu nedenle salgınla eş zamanlı olarak savaş, bazı ülkelerin parçalanması ve ayaklanma ihtimali de var. Bu konuda Sedefle birlikte hazırladığımız YouTube videomuzu mutlaka izleyin; buradan izleyebilirsiniz.

Aralık 2020’de Jüpiter ve Satürn kova burcuna geçecekler, yani Pluto’dan uzaklaşacaklar. Bunun sonucunda salgın süreçleri tamamen gündemden düşecek, yerine tamamen farklı bir gündem oluşacaktır, YouTube videomuzda bahsettik.

2020 yılındaki en büyük sorununuz korku ve endişe olsun; korona’sız, kayıpsız, somut olaylar olmadan hayatınızdan geçip gitsin.

GÜNCELLEME: Nisan/Mayısta korona salgını devam edecek mi, okumak için tıklayın

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.