Külkedisini Prenses Yapan Periyi Hatırladınız Mı?

Size bir Venüs hikayesi anlatacağım, hoşgeldiniz 🤗

3 yıl kadar önce bir videoda Külkedisinin (Sinderella) hikayesini anlatıp Venüs gerilemesinin yarattığı atmosferin onun hikayesiyle özdeş olduğunu söylemiştim. Bazı hikayeler ve filmler, çarpıcı astrolojik olayların muhteşem birer örnekleri olabiliyor. Külkedisi tam bir Venüs retrosu hikayesi!!

Külkedisini geçici bir süreliğine olsa da prenses yapan; eli yüzü pak, güzel, şık ve asil bir prensese dönüştüren peri Venüsten başka kim olabilir ki?

Venüs tüm güzel şeylerin, huzurlu ve rahat bir hayatın, dünyevi zevklerin, mutluluk veren sosyal ilişkilerin ve aşkın gezegeni olarak canımızdır, bir tanecik mutluluk kaynağımızdır.

Venüs gerilerken değerli okurum, dünya ile güneş arasından geçer. Yani güneşin muazzam ışıkları – bir güneş tutulmasında olduğu gibi- Venüsün yüzünü aydınlatır. Güneşin ışığı neredeyse dikkatler oradadır. Venüs gerilemesinde tüm dikkatler Venüsün üzerinde olur. Bu nedenle Külkedisini prenses yapan peri başroldedir.

Venüs gerilerken doğan insanlar işte bu nedenle çok şanslı olurlar. Onlar perinin sahnede olduğu sırada doğmuştur, özünde diğer herkes gibi olsalar bile, prenses ve prens gibi görünürler.

Venüs gerilerken başlayan evlilikler ve ilişkiler de perinin açtığı şemsiyenin altında korunaklı olurlar. Sevgi, aşk ve uyum odaklı olurlar. Ne güzel bir şans..

Ancak her güzel astrolojik olayda olduğu gibi istisnaları vardır. Kötü astrolojik olayların da istisnaları olsa keşke ama herkese aynı kötülükteler, hayatın dinamikleri ne ilginç!

Venüsün istisnalarından bazıları:

  • Venüs gerilerken tanıştığınız birisini, özünde külkedisi iken prenses/prens sanabilirsiniz
  • Venüs gerilerken tanışıp sevgili oldunuz sonra külkedisi olduğunu fark ettiniz diyelim, yine de ayrılmanız hiç kolay olmaz
  • Aşk ve para birbirine fazlaca bağlı olabilir, Venüs gerilerken maddi gücün büyüsüne kapılıp yanlış insanla ilişkiye başlamak çok yaygındır

Venüs gerilemesinin riskli tarafı, önceden tanımadığınız birisiyle tanışıp ilişkiye başlamak veya önceden tanıyıp hoşlanmadığınız, aslında size göre olmadığını bildiğiniz biriyle ilişki başlamaktır. Peri devrede olunca bunlar oluyor.

Fakat kökleri Venüs gerilemesinden çok daha önceye dayanan bir ilişkide evlilik kararı almak, evlenmek, flört ettiğiniz kişiyle ilişkiye başlamak, doğum yapmak vs. büyük şanstır.

3 Haziranda Venüs Güneşin tam merkezinde olacak!

Tüm bunları anlattım çünkü Venüs retrosunun en kritik günleri geldi çattı.. 3 Haziranda Venüs güneşle hizalanacak, aynı eksende buluşacak.

2 Hazirandan itibaren 1 hafta boyunca zamanın ruhuna Venüs hakim olacak. Umarım tüm güzellikler sizi bulur.

Böylesi güzel günlerde Venüse salça olan Marsla ilgili dün bir yazı paylaşmıştım. Umuyorum ki sizin için Venüs baskın gelsin ve Mars kuyruğunu kıstırıp çeksin gitsin!

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Güncel yazıları okumak için tıklayın. 

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.