Tüm BurçlarKova Burcunda Yeni Ay: 20 Ocak 2015

Ocak 18, 2015by Zafer Ceyhun27

20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini ve burcunuza göre önemini anlatacağım. 2015 yılına girdik girmesine ama günler geçtikçe işlerin zorlaştığını hissediyor musunuz? Bu trend Aralık ayında başladı aslında ve kademe kademe yükselen olumsuz bir enerji yükü halini aldı. Biliyorsunuz, bu enerjinin 2 sebebi olduğunu Ocak 2015 burç yorumlarında yazdım ama şimdi yeniden hatırlatayım:

 1. Jüpiter gerilemesi
 2. Uranüs-Pluto etkileşimi
Jüpiter gerilemesi 8 Aralıkta başladı ve 8 Nisan’da sona erecek. Bu süreçte hepimizi derinden etkileyecek/etkiliyor. Bu yazının konusu olmadığı için üzerinde durmayacağım Jüpiter gerilemesini zararsız atlatmak için bu yazıyı mutlaka okumalısınız: Ocak-Şubat-Mart: 3 aylık burç yorumu

Kova Burcunda Yeni Ay

Her Yeni Ay’da, Güneş ve Ay arasında büyük bir ittifak/işbirliği oluşur. Öyle ki, kendimizi olmadığımız kadar odaklanmış ve hazır hissederiz. Yeni Ay enerjisi, daha önce aklımıza gelmeyen bir konuda veya bir süredir düşündüğümüz ancak henüz karar vermediğimiz bir konuda, içimizde yükselen harekete geçme enerjisidir. Yeni Ay dışa dönük bir enerjidir, hayatımızdaki etkileri çoğunlukla gözle görülür şekilde olur. Örneğin, iş kurmaya karar verip ilk adımları atarız veya daha iyi hissetmek için spora başlarız gibi.. Bu yönüyle Yeni Ay enerjisi Dolunay’dan farklıdır çünkü Dolunay sırasında oluşan enerjiyi dışarı vurma eğilimimiz daha azdır. Yeni Ay “içsel odaklanma” sağlarken Dolunay “içsel çatışmaya” neden olur. Yeni Ay’ın etkilerini ve önemini anlattığım eğlenceli bir yazı isteyen okurlarım için: Yeni Ay’ı Anlatıyorum

Burcunuza Göre Etkisi

Yeni Ay’dan bir gün önce, 19 Ocak’ta, (Mars-Neptün kavuşumu) ve (Venüs-Jüpiter karşıtlığı) olacağı için, Yeni Ay hızlı bir enerjiyle başlayacak. Bugünlerde hayal gücünüz ve canlanmış, hevesiniz artmış olmalı. Öte yandan, Yeni Ay sırasında Güneş-Satürn arasında olumlu bir etkileşim olacağı için, Yeni Ay kaynaklı gündemin pozitif olduğunu söyleyebilirim. Tüm bunlar bir yana, 21 Ocak’ta Merkür gerilemesinin başlayacağını aklınızda tutarak burcunuzun yorumlarını okuyun lütfen. Peki burcunuza göre etkileri ne olacak?

Kova

Yeni Ay sizin burcunuzda, yani sizin yeni yılınız şimdi başlıyor. 20-25 Ocak arasında, kendinizi canlı ve enerjik hissedeceksiniz, iş veya eş/sevgili gibi önemsediğiniz konularda (başka bir konu da önemli olabilir elbette) yeni bir hareket enerjisi oluşacak. Bu enerji, hızlı ve kesin adımlar atmanız için sizi birkaç gündür hareketlendirmiştir. Önümüzdeki günlerde, bu enerjinin arttığını göreceksiniz. Hazır olun, yeni yılınız yeni bir gündemle başlıyor. Çarşamba günü Merkür gerilemesinin başladığını, doğru girişimlerin bile yanlış başlangıç yapmalarına neden olabileceğini unutmadan, Yeni Ay enerjisini anlamaya/uygulamaya çalışın. Önerim şu: kararınızı verin ama Şubat ayının ikici yarısında harekete geçin.

Oğlak

Birkaç gündür iş hayatınız, kazancınız, varlıklarınız ve annelik/babalık görevinizle alakalı bir gündeminiz olmalı. Daha çok kazanmak için yollar düşünüyor olabileceğiniz gibi, işinizi ya da iş yerinizdeki konumunuzu değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Diğer taraftan, varlıklarınız üzerinde, yani size ait olan değerli şeylerde (ev, araba gibi) yapmayı planladığınız bir değişim/tasarruf da gündeminizde olabilir. Yeni Ay başlangıçları temsil eder, 20-25 Ocak arasında kararlı bir şekilde bu alanda bazı adımlar atmak için gereken enerjiyi ve odaklanma gücünü bulacaksınız.

Yay

Bu aralar okuma isteğiniz arttı mı? Yeni şeyler öğrenmek gibi bir niyetiniz varsa, bunu iyi değerlendirin çünkü Yeni Ay enerjisinden kaynaklanıyor. 20-25 Ocak arasında okumak/öğrenmek kadar; gezmek, arkadaşlarla buluşmak, hoşsohbet ortamlarda bulunmak da kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak. Yeni Ay enerjisi en güzel haliyle sizi bekliyor 🙂

Akrep

Birkaç gündür gergin misiniz? İçinizde bir huzursuzluk, nereden geldiği belli olmayan bir “yetersizlik hissi” oluştuysa, Yeni Ay enerjisinin etkisi altındasınız. Akrep burcunun gündemi, kendi ailesi, aile büyükleri, evi/gayrimenkulleri veya geçmişin hatıralarından çıkardığı derslerin etkisiyle güvenli bir gelecek inşa etme isteği.. Yeni Ay, başlangıçlar için benzersiz bir istek oluşturur, bu nedenle 20-25 Ocak arasındaki heyecanlı ve hareketli günlere hazırlanın.

Terazi

Yeni Ay enerjisini en çok siz seveceksiniz. Birkaç yıldır ilişkileriniz gel gitlerle düzensiz bir hal almışken, 20-25 Ocak arasında yeni bir  başlangıç yapma fırsatınız olacak. İlişkisinde sorun yaşayanlarınız toparlama şansı bulacak, ilişkisi olmayanlar ise kendini güzel bir ilişkiye hazır hissedecek, belki de şanslı bir karşılaşma yaşayacak. Her türden ticari girişim için de güzel bir hafta olacağını söylemeliyim.

Başak

20-25 Ocak arasında kendini hissettirecek Yeni Ay sayesinde, işlerinize ve sağlığınıza odaklanma fırsatı bulacaksınız. Yeni Ay, başak burcunun temsil ettiği 6. evde gerçekleşiyor, tam size göre bir enerji olacak. Bugünlerde ihmal ettiğinizi düşündüğünüz işleriniz var mı? O zaman gerekeni yapmak için ihtiyacınız olan enerjiyi ve isteği kendinizde bulacaksınız. Yeni Ay, “artık harekete geç” diye bağıran bir enerji getirecek, ki birkaç gündür hissediyor olmalısınız. Hatırlatma: Şubat ayında yaşanacak Dolunay sizi yorma potansiyeli taşıyor, bu aralar sağlığınızı ve sorumluluklarınızı ihmal etmeyin.

Aslan

Karşıt burcunuzdaki Yeni Ay, ilişkinizin seyrinde/dinamiklerinde bir değişim olması anlamına geldiği gibi, ilişki olmayanlar için yeni bir ilişkiye başlama ihtimali anlamına geliyor. Bir süredir eşinizle/sevgilinizle aranızda çözülmeyi bekleyen bir mesele varsa, 20-25 Ocak arasında, “bu meseleyi çözmelisin, hadi harekete geç” diye kulağınızın dibinde bağıran sesi duyacaksınız. Kendinizi çok enerjik ve hareketli hissedecek, ilişkinizin yerli yerinde olması için sorumluluk alacaksınız. Yeni Ay’dan kaynaklanan enerji her ne kadar güzelse de, 21 Ocak’ta Merkür gerilemesinin başlayacağını da unutmayın.

Yengeç

Parasal bir meseleniz ya da bir hesaplaşma/güç mücadeleniz var mı? 20-25 Ocak arasında, Yeni Ay kaynaklı yepyeni bir enerji nedeniyle kendinizi gergin hissedeceksiniz. Bazılarınız sebepsiz yere kuşkucu olacak, kıskançlık yapacak, her zaman “olur” dediklerine “tabi ki olmaz” diyecek. Yeni Ay, paraya/krediye ihtiyacı olanların harekete geçeceği bir dönem. Ayrıca, gücünüzü aşacak bazı işlerin içindeyseniz, size destek olabilecek insanlarla işbirliği yapmanız gerekiyor. Önümüzdeki hafta gündeminiz yoğun ve keskin olacak.

İkizler

Söylemedi demeyin, Yeni Ay enerjisi nedeniyle birçoğunuz kendini gergin ve huzursuz hissedecek; işin garip yani sebebini de tam olarak anlayamayacak. Ben şimdiden söyleyeyim: özgürlüğe ihtiyacınız var, mevcut hayatınızın sınırlayıcı kuralları nedeniyle huzursuz hissediyor olacaksınız. 20-25 Ocak arasında etkin olacak Yeni Ay, aslında Şubat’ın 3. haftasına kadar devam edecek bir sürecin fitilini ateşliyor. Hayatınıza yeni bir soluk getirmeniz için sizi zorlayacak güçlü bir enerji tarafından çepeçevre sarılacaksınız. Böyle dönemlerde en güzeli, hayatınıza yeni bir heyecan katmaktır. Öğrenmek, yeni insanlarla tanışmak ve yeni mekanlar/ortamlar keşfetmek sizi rahatlatacaktır. Belki de dil kursuna başlarsınız?

Boğa

20 Ocak’la başlayan yaklaşık 30 günlük kova burcu günleri, 20-25 Ocak arasındaki Yeni Ay’la çok hızlı başlayacak. Bu enerji nedeniyle, gerilmiş bir yay gibi hissedeceksiniz. Gündeminizde kariyeriniz, statünüz ve imajınız olacak, kim bu konularda hassasız değildir ki? Daha çok başarı, daha çok saygı görme beklentisiyle birlikte, karşınıza çıkabilecek aksiliklere büyük bir kararlılıkla meydan okuyacağınızı söyleyebiliriz. Yeni Ay başlangıç enerjisi getirir, bu nedenle iş hayatınızda veya toplumdaki imajınızda gelişim sağlayacak atılımlar için büyük bir isteğiniz olacak. Başarının formülü bu enerjide saklı, hazırlıklı olun.

Koç

20-25 Ocak arasındaki Yeni Ay enerjisi, arkadaşlarınızla (belki sadece birisiyle) aranızdaki denge durumunu değiştirmek istemenize neden olabilecek güçte olacak. Önümüzdeki hafta kalabalık ortamlara girmeniz gerekiyor mu? Yeni Ay, bazı değerli insanlar veya büyük kalabalıklar aracılığıyla hayallerinize ulaşma imkanı getirebilir. Eğer böyle bir gündeminiz varsa, aklınızda olsun, Yeni Ay son derecek destekleyici bir konumda olacak. Diğer yandan, 21 Ocak’ta Merkür gerilemesinin başlayacağını da aklınızda tutarak, en iyi sonuçları almaya çalışmanızı öneriyorum.

Balık

Yeni yılınız Şubat ayının son haftasında başlıyor, yeni başlangıçlar için 1 ay daha beklemeniz gerekiyor. Öncesindeki son Yeni Ay’ın konusu iç açıcı değil: Bilinç altınızda yükselen geçmişi değerlendirme ihtiyacınız nedeniyle yaşayacağınız fiziksel yorgunluk, isteksizlik, pişmanlıklar, kayıplar ve belki sağlık sorunları.. Balık burcu yılının (her yıl 19 Şubatta başlar) son ayında, bir yıl boyunca yaptıklarınızın değerlendirmesine hazır olun, belki keyifsiz ama gerekli bir süreç.]]>

27 comments

 • derya erbaş

  Ocak 18, 2015 at 8:37 pm

  Yine yeniden harikalar yaratmissiniz tek tek detaylı bütün burçları okudum astroloji Bilginize sağlık☺

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 18, 2015 at 8:40 pm

   çok tşk ederim Derya hanım 🙂

 • banu

  Ocak 18, 2015 at 8:48 pm

  29 yaş döngüsü yazısı ne zaman gelecek ki acep 🙂 biran önce okumak istiyorum

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 18, 2015 at 8:57 pm

   ilk fırsatta inşallah Banu hanım, aklımda 🙂
   tşk ilginize, sevgilerimle
   Ceyhun

 • Blue Owl

  Ocak 19, 2015 at 12:44 am

  Zafer Bey, bu yaziniz basak burcu bir kadin olarak hayata olan istahimi arttirdi. Bugun aldigim en guzel haberler sizden geldi. Her ne kadar yillar merkur gerilemesini uzun bir sure biyunca korkutucu bdir olaymis gibi gormus olsam da empati, hosgoru ve anlayis uzerine devam eden calismalarim bu donemleri artik daha yumusak bir sekilde gecirmem sagliyor. Saglik uzerine cok ciddi egilmem gerekiyor. Sizden ufak bir ricam olacak. Pek cok internet sitesinde yukselen burcumu arastirdigimda cogunlukla basak olarak gorsem de arada bir iki tanesi terazi diyor. Lutfen iki dakika zamaninizi ayirip bana yukselenimin hangi burc oldugunu soyleyebilir misiniz? 31.08.1981 Istanbul saat sabah 8.10.

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 19, 2015 at 12:19 pm

   Merhaba 🙂
   yükselen burcunuz, 8:00 – 8:20 arasında başak.
   sevgiler, Ceyhun

 • çiğdem

  Ocak 19, 2015 at 10:21 am

  Ocak in basindan beri kendimi kotu hissediyorum yalniz mutsuz sanki hersey kotulesmis ve daha beter olacak gibi. Yazilarinizi duzenli takip ediyorum ve anlatimi detayi cok iyi veriyorsunuz. Basak burcu icin detay cok onemli.bu kadar olumsuz enerjinin icinde iyi seyler de olur heralde. Ozellikle is konusunda.. Aydinlattiginiz icin tesekkurler..

 • nfb

  Ocak 19, 2015 at 5:32 pm

  Zafer Bey siz beni görüyorsunuz da ben sizi göremiyomusum gibi hissediyorum:DHaddimi aşacagim belki ancak tebrik ederim şahane isabetli yorumlariniz öngörüleriniz sizi okumadan adim atamama sebep olmakta:) İsyerinde skntilarimi plüto yazinizda cümle cümle anlatmiştiniz.Yine bu skntilardan nasil ucuz kurtulacagimi da ocak ayi kova burcu yorumunda 19 Ocak i özel olarak belirterek kavuşum ile açiklamiştiniz.İş hayatimin en gergin ama bir o kadar da karli ve uzun süredir ilk kez kendimi hiç olmadigim kadar güclü hissettiren en acayip günlerinden birini yaşadim….Son olarak; Zodyak buysa kral sensin!:D

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 19, 2015 at 6:08 pm

   Merhabalar efendim,
   yorumunuzu keyifle, yüzümde kocaman bir gülümseme ile bir çırpıda okudum, hiç bitmesin istedim 🙂
   çook tşk ederim, sevgilerimle.
   Ceyhun

 • dilek

  Ocak 19, 2015 at 6:16 pm

  Merhabalar yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Ben 25 Kasım 1986 doğum tarihinde sabah 06:00 da İzmirde doğdum bazı sitelerde Yükselinim akrep bazılarında yay çıkıyor emin olamıyorum yükselen burcumu söyleyebilirmisiniz teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 19, 2015 at 6:21 pm

   Merhaba Dilek hanım,
   ilginize çok tşk ederim. yükselen burcunuz, sabah 6-7 arasında kesinlikle akrep..
   sevgilerimle 🙂
   Ceyhun

 • gözde

  Ocak 20, 2015 at 7:20 am

  Merhabalar Ceyhun bey gerçekten harika yazilariniz ilgiyle takip ediyoruz.benim size birkac sorum olacak , ilki burclarin son günlerinde doğanlar diğer burcdan etkilenir deniliyor bazı sitelerde bu doğru mudur ? Ben 20.06.1989 saat 10:30 civarı dogmusum tam net saat im bilinmiyor fakat yukselenimi söyleyebilir misiniz?
  Bir de ben tam bir ikizlerim ama bu beni bile yoruyor düşüncelerim ,kararlarim hic durmuyor sanki içimde bir suru karakter varmış gibi gerçekten sizce insanin burcunun verdiği karakteri değiştirmesi mümkün mu?

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 20, 2015 at 12:01 pm

   Gözde hanım merhaba 🙂
   burcun başında sonunda doğmak hiç fark etmez, önemli olan doğum haritanızdaki etkilerdir. Sizin Merkür burcunuz da ikizler olduğu için (birçok insanın burcu ile Merkür burcu aynıdır) zihninizin hareketli olması gayet normal. Bunu değiştiremezsiniz ancak yönetmeyi öğrenebilirsiniz, yani doğru işi seçerek, enerjinizi doğru yönlendirerek, şu anda şikayet ettiğiniz zihinsel yoğunluğu bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Bilmem faydalı oldu mu?
   sevgilerimle, Ceyhun

 • DEniz

  Ocak 20, 2015 at 10:31 pm

  Merhaba, İkizler burcum Yükselen Boğa(Tahmini). 9 Ocakta 7 yıllık işimden kendi isteğim ile çıkarılmıştım. 12 ve 13 Ocakta hiç beklemediğim bir iş yerinden görüşmeye çağırdılar. Yeni ay sabah bereketi ile geldi. Aynı iş yeri ikinci görüşmeye çağırıyor. 4 yıllık eziyetin artık meyvelerini mi topluyorum, acaba. Emeğinize sağlık, hep var olun.

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 20, 2015 at 10:48 pm

   Merhaba,
   çok güzel haberler bunlar, sonucundan beni de haberdar edin mutlaka 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

  • DEniz

   Şubat 3, 2015 at 8:35 pm

   Olumsuz geçtiğini söyliyim dedim.

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 3, 2015 at 9:13 pm

   sonuç belli oldu mu yani?

 • Elif

  Ocak 21, 2015 at 1:12 am

  Balik burcuyum yani 1 mart dogumluyum butun burclari okuyorum hepsinden biraz almisim sanki bazen cok hareketli bazen cok hatta genelde duygusal sefkatli fedakar derler ama bazen de cok hesapci ketum oluyorum bende cozemedim neyim :)) lak8n yazilarinizi begeniyorum birde tam saatini bilmiorum ama aksam uzeri dogmusum yukselenimi hesaplayamadim nasil ogrenebilirim tahminende olsa tesekkurler basarilar diliyorum biraz genel bir yorum oldu ama ;))

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 21, 2015 at 12:22 pm

   Merhaba Elif hanım, doğum yılınız, doğum yeriniz ve 2 saat aralığında doğum saatinizi verin, bakalım yükseleniniz hangisi?

 • Elif

  Ocak 21, 2015 at 12:47 pm

  1 mart 1986 sanirim 6 ila 8 arasinda tam saat belli degil biraz sorunlu dogmusum 10 ay 10 gunlugum ;)) cook tesekkur ettim basarinizin devamini diliorum

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 21, 2015 at 1:38 pm

   doğum yeriniz de lazım 🙂
   doğu-batı hattında 1 saatlik mesafe yükseleni değiştirir.

 • zeynep

  Ocak 22, 2015 at 10:46 pm

  Selamlar olsun

 • Elif

  Ocak 22, 2015 at 11:07 pm

  Merhaba yine ben bir bilgiyi unutmusum kırıkkale 01 03 1986 aksam ustu 6 ila 8 arasinda dogmusum insaallah bu sefer tam olmustur ;))

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 23, 2015 at 12:57 am

   Elif hanım verdiğiniz saat aralığında yükselen burcunuz ya başak ya da terazi..
   başak, her şeyin yolunda gitmesini istediği için zaman zaman endişeli olan, detaylara karşı dikkatli ve yardımsever insanların yükselenidir; alınları da açık olur, dürüstlük simgesi 🙂
   terazi ise neşeli, hoşsohbet, esprili, güler yüzlü, biraz havai insanların yükselenidir.
   Hangisi sizi temsil ediyorsa yükselen burcunuza odur.
   sevgiler, Ceyhun

 • borbor

  Şubat 1, 2015 at 5:20 pm

  slm,,19.03.1976 dogumluyum.yukselenim yengec ay burcum akrep.( izmir )gunes tutulmalari etkilerinden korkuyorum.haklimiyim acaba?

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 2, 2015 at 8:27 am

   Merhaba borbor,
   bu yazıda anlattım, okur musunuz https://burcunagore.com/balik-burcu-2015-yili/
   hayatınız çok kötü olaylar nedeniyle istemediğiniz bir istikamette gidiyorsa güneş tutulmasında tatsız olaylar da olabilir ama onun dışında tersine çok iyi olacaktır.
   sevgiler, Ceyhun

 • borbor

  Şubat 1, 2015 at 6:00 pm

  slm,,19.03.1976 dogumluyum.yukselenim yengec ay burcum akrep.( izmir )gunes tutulmalari etkilerinden korkuyorum.haklimiyim acaba?ayrica saturn yengecte dogmusum ve etkileri aynen oldu.

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin