Kova burcu, nisan ve mayıs aylarında eviyle alakalı işlere yöneldi, ailesi ve aile hayatına dair önemli gelişmeler yaşadı. 23 Nisan’da yaşanan mars-uranüs karşıtlığı ile birlikte, 20 Mayıs’a kadar hızlı bir gündemin içine girdi ancak bu süreç sona erdi. Artık havada değişim enerjisi yok, gündemimiz hızla değişecek. Mayıs ayı boyunca eviniz ve ailenizle ilgili konularda yaşadığınız tüm gelişmeler bakış açınızı değiştirdi ya da güneş tutulmasının bakış açınızı değiştirmesi sonucu yaşandı. Bu konuyu kova burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda uzun uzun anlattığım için geçiyorum ancak henüz okumayanlar mutlaka okumalı, bilinç-altınızda yaşanan değişimin kaynağını öğrenmek için hala zamanınız var, kova burcu güneş tutulması yazımı okuyun mutlaka. Kova burcu olarak, ev ve aile hayatınızda düzenlemelere girmenizi gerektiren mayıs ayında umarım doğru kararlar alıp, daha mutlu ve huzurlu bir ev ve aile hayatına kavuşmuşsunuzdur. Ev dışındaki hayatınızda güvenle ilerlemek için önce ev-aile hayatınızı kusursuz ve sorunsuz hale getirmeniz için çaba sarf etmeniz gerekiyordu ve nisan-mayıs ayı doğru zamanlardı. Sonuçta yapacağınızı yaptınız ve bu dönem geride kaldı, uzunca bir süre dikkatinizi farklı konulara yöneltmek zorunda kalacaksınız. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün kova burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için, önümüzdeki bir yılda, farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Önümüzdeki otuz gün, kova burcunun dikkati varsa çocuklarına ve eşine yönelecek. Bir ilişkisi olan veya evli olan kova burcu, aşk hayatının daha romantik olması için harika bir enerjiye sahip. Bu dönemde, bahsettiğim konularda normale kıyasla daha hassas olacağınızı da hatırlatayım. Güneş, hayatınızın hangi alanını aydınlatıyorsa, olanda yaşanan her detayı görme fırsatı sunar ve önceliklerinizi değiştirir. Mayıs-Haziran 2014, romantik ilişkiniz ve varsa çocuklarınızla aranızdaki her mesele, önceliğiniz olacak.
Kova burcuna ipucu:
  1. Yaratıcı enerjiniz muhteşem, hobilerinize yönelin, mutlu olacaksınız.
  2. Çocuklarınızla ilgilenin(varsa), onların ihtiyaçlarına karşı daha hassas olacaksınız ve onlarla geçirdiğiniz zamanlarda daha canlı hissedeceksiniz.
  3. Bir süredir romantizm size uzak bir konuydu, eşinizle/sevgilinizle romantik bir akşam yemeği için tam zamanı ve tam bir ay boyunca devam edecek.
  4. Sportif biri misiniz? Sabahları bir yürüyüşe çıkmayı bir süre ertelediniz belki ama şimdi evde durmanın zamanı değil, yürüyüşe çıkın ve muhteşem bahar havasının tadına varın.
  5. Dans etmek, hayatın tadına varmak isteyenleriniz de olacaktır, durmayın, bu ayın enerjisi çok güzel olacak.
Kova burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca fazla risk alma eğiliminde olabilirsiniz. Bu konuda kendinizi frenlemenizi öneriyorum. Ayrıca, fazla şakacı olup arkadaşlarınızı ve yakınlarınızı üzmeyin…Bu dönem, otoriter bir havanız olacak ve kendinizi son derece cesur hissedeceksiniz. Otoritenizi sorgulayacak insanlara karşı da alınganlaşabilirsiniz. İnsanların üzerine fazla gitmeyin.
]]>