• 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 • 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi
 • Her ikisini de önümüzdeki günlerde yazacağım. Bu yazı ise, Aralık ayına hakim olacak Uranüs enerjisini anlatıyor. Önümüzdeki günler kesinlikle sıra dışı bir enerji getirecek; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

  URANÜS ETKİSİ: 4 – 21 ARALIK

  Uranüs, başta Ocak ayında ve Şubat’ın ilk haftasında doğan kovalar olmak üzere, tüm kova burcu okurlarımın hayatını baştan sona değiştiriyor. Ya büyük bir koşturmaca içindesiniz ya da bir sebeple bambaşka bir hayat düzeniniz var: ya hiç evde oturamıyorsunuz ya da hiç evden çıkamıyorsunuz, gibi. Neler yaşıyor olduğunuzu hayal etmek kolay değil çünkü hayatınızda bir devrim yaşanıyor. Ancak Uranüs bir süredir enerjisini saklıyor. Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana yoğun enerjisini hissetmiyorsunuz..Aslında Uranüs bir yere kaybolmuş değil, etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi Temmuzdan itibaren, rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta Uranüs uykusundan yavaşça uyanacak. 4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladınız) bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için şartların olgunlaşması 21 Aralık’ı bulacak. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizde biriken hareket isteği, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak. Kova burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:
  1. arkadaşlarınızla bir arada olmadığınız bir an yok, yine bir hareket enerjisi patlaması olacak
  2. yerinizde durmakta zorlanıyorsunuz, içiniz kıpır kıpır, bugün ne yapmayı planlıyorsunuz?
  3. kendinizi anlatmanız/ifade etmeniz gerekiyor, konuşuyorsunuz; sürekli anlatıyorsunuz
  4. birilerinin sizin bilginize ihtiyacı var, bilginiz en büyük kaynağınız oluyor
  5. öğrenmeye/öğretmeye doyamıyorsunuz, yakında yine bir hamle yapacaksınız
  6. arabanız veya işe giden yol/güzergahınız sürekli değişiyor, şimdi de gözünüzü oturduğunuz muhite diktiniz
  7. kardeşlerinizin hayatında da değişim oluyor, onlara zaman ayırmanız gerekiyor
  8. komşularınız bile değişik, ya çok sorunlu ya çok samimi, hareketsiz gün yok
  Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Kova Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.]]>