Kova Burcu: Uranüs Gerilemesi 21 Aralık’ta Bitiyor

Yazar 

Kova burcunun hayatı ne hızlı değişiyor öyle 🙂 2 yıl önce  her gün yaptığınız şeylerin bazılarını tamamen unuttunuz, sanki ikinci/paralel evrende yaşayan bir kopyanız var ve siz artık onun hayatına transfer oldunuz. Heyecanlı olsa gerek!

Kova burcu inanılmaz hızlı bir hayat yaşıyor, sürekli konuşmak, toplantılara katılmak zorunda kalıyor ya da kendi öyle istiyor. Her Allah’ın günü yeni bir heyecan, yepyeni bir enerji, oradan oraya koşturuyorsunuz. Yoruldunuz mu?

Geçtiğimiz 2 yılda Uranüs ve Pluto etkisi baskın olunca, değişim ve dönüşüm kaçınılmaz hale geldi. Kimse eskiden olduğu gibi kalamadı, hayatlar değişti, düzen en baştan kurgulandı.

Kasım Pluto enerjisinin etkin olduğu bir aydı, önemli etkiler getirdi, ki 15 gün önce bu konuda yazdım. Aralık ise bambaşka bir enerji getirecek, Uranüs geliyorum demeye başladı bile.

Diğer yandan, 2014 yılı bitmeden önce 2 önemli olay daha olacak:

 1. 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 2. 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi

Her ikisini de önümüzdeki günlerde yazacağım. Bu yazı ise, Aralık ayına hakim olacak Uranüs enerjisini anlatıyor. Önümüzdeki günler kesinlikle sıra dışı bir enerji getirecek; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

URANÜS ETKİSİ: 4 – 21 ARALIK

Uranüs, başta Ocak ayında ve Şubat’ın ilk haftasında doğan kovalar olmak üzere, tüm kova burcu okurlarımın hayatını baştan sona değiştiriyor. Ya büyük bir koşturmaca içindesiniz ya da bir sebeple bambaşka bir hayat düzeniniz var: ya hiç evde oturamıyorsunuz ya da hiç evden çıkamıyorsunuz, gibi. Neler yaşıyor olduğunuzu hayal etmek kolay değil çünkü hayatınızda bir devrim yaşanıyor.

Ancak Uranüs bir süredir enerjisini saklıyor. Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana yoğun enerjisini hissetmiyorsunuz..Aslında Uranüs bir yere kaybolmuş değil, etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi Temmuzdan itibaren, rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta Uranüs uykusundan yavaşça uyanacak.

4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladınız) bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için şartların olgunlaşması 21 Aralık’ı bulacak. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizde biriken hareket isteği, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak.

Kova burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:

 1. arkadaşlarınızla bir arada olmadığınız bir an yok, yine bir hareket enerjisi patlaması olacak
 2. yerinizde durmakta zorlanıyorsunuz, içiniz kıpır kıpır, bugün ne yapmayı planlıyorsunuz?
 3. kendinizi anlatmanız/ifade etmeniz gerekiyor, konuşuyorsunuz; sürekli anlatıyorsunuz
 4. birilerinin sizin bilginize ihtiyacı var, bilginiz en büyük kaynağınız oluyor
 5. öğrenmeye/öğretmeye doyamıyorsunuz, yakında yine bir hamle yapacaksınız
 6. arabanız veya işe giden yol/güzergahınız sürekli değişiyor, şimdi de gözünüzü oturduğunuz muhite diktiniz
 7. kardeşlerinizin hayatında da değişim oluyor, onlara zaman ayırmanız gerekiyor
 8. komşularınız bile değişik, ya çok sorunlu ya çok samimi, hareketsiz gün yok

Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Kova Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi

Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

5 Yorum

 1. hatice

  29/11/2014

  Gerçekten bu kadar olamaz, yorumlarınız o kadar isabetli ki. Sanki üstümden ölü toprağı kalkmış gibi aşırı bir hareket ve heyecan var. Ellerinize sağlık 🙂

  • burcunagorecom

   29/11/2014

   Tşk 🙂

 2. gulsah

  05/12/2014

  yazilarinizi hep takip ediyrm hatta islerimede yardimci oluyor .. bir tam kova kova kadinu oldugum icin butun soyledikleriniz oluyor hayatımda ve cevremde .. teşekkür ederim guzel gunleri bekliyorum bilincli adimlar atmak kadr guven verici bir duygu yok .. seviyorum sizleri ..

  • burcunagorecom

   05/12/2014

   çok tşk ederim, bu güzel haberi almak benim için paha biçilmez 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 3. bonjue

  11/12/2014

  ^ 2 yıl önce  her gün yaptığınız şeylerin bazılarını tamamen unuttunuz, sanki ikinci/paralel evrende yaşayan bir kopyanız var ve siz artık onun hayatına transfer oldunuz^ demissiniz.Gerçekten 2-3 yıldır yasadıklarımın özeti bu yaptığım hal ve tavırları bazen durumları kendime ait hissetmiyrum sanki 2. bir sahıs yasiyor da ben izliyorum bunu soylesem deli oldugumu sanarlar diyordum bunu birinden duymak çok mutlu etti beni 🙂