Değerli okurlarım hoş geldiniz.

16 Temmuzda hep birlikte deneyimleyeceğimiz Ay tutulmasının sizi nasıl etkileyeceğini bu yazıda konuşacağız.

Öncelike Ay tutulmasının bir Dolunay olduğunu bir kez daha hatırlatarak başlayalım. Dolunaylar ve Ay tutulmalarının tipik bir etkisi vardır: hayatınızdaki bir dönemin sona ermesini sağlarlar. Bu yönüyle Ay tutulması sırasında yaşanan olaylar, bir şeylerin sonuçlanmasına neden olur.

Tutulma ertesinde bazen beklediğimiz bir haber gelir ve süreç kendiliğinden netleşir, bizim bir şey yapmamız gerekmez. Bazen görev bize düşer ve bir tercih yapmamız gerekir çünkü bir yol ayrıma gelmişizdir.

Mesela bir ilişkinin, işin ya da arkadaşlığın devam etmesi veya sona ermesi arasında seçim yapmak durumunda kalırız. Birini seçerek diğer seçenekleri de elemiş oluruz.

Ay tutulması 16 Temmuzda oğlak burcunda yaşanıyor olacak. Tutulmanın tekil enerjisi 14 Temmuzda oluşacak olsa da, 7 Temmuzdan itibaren kadersel etkiler kendini gösteriyor olacak. Bunun nedeni Ay tutulması değil Satürn olacak.

Satürn 7 Temmuzdan itibaren 2019 yılı döngüsünün ilk yarısını tamamlayarak döngünün ikinci yarısına geçiş yapıyor olacak. Bu süreçte baskının iyiden iyiye arttığını göreceksiniz, buna duygusal olarak hazırlıklı olmanızı öneriyorum.

Özetle 7 – 21 Temmuz arasında Satürnün ve Ay tutulmasının birleşik enerjisini yaşıyor olacağız. Şans sizden yana olursa, 7 Temmuz civarında oluşan baskıyı Ay tutulması sayesinde 14 Temmuzu takip eden günlerde aşarsınız.

Eğer ki şans sizden yana değilse; 7 Temmuzda oluşan Satürn baskısı, 14-21 Temmuz arasında Ay tutulmasının etkisiyle somut bir kayıp yaşamanıza neden olur.

Bu nedenle 7 – 11 Temmuz arasında yaşayacağınız olaylara dikkat kesilmenizi tavsiye ediyorum. Yaşayacaklarınız henüz bitmiş olmayacak, süreç 21 Temmuza kadar uzayacak. Bu noktada size düşen süreci doğru yönetmektir. Kadersel olayların önüne set çekip onları durdurmak mümkün değil. Fakat yönünü değiştirebilir ya da etkilerini kontrol edebilirsiniz.

Ay tutulmasının olası etkilerini anlatayım, hayatınıza uygun olan senaryo gerçekleşecektir. Zihninize not edin lütfen, tutulmanın kadersel sonuçlarını doğru yorumlamanızı sağlar.

Temmuzla ilgili önceki yorumlarımı da takip ettiyseniz fark etmişsinizdir,  Temmuzda baskı oluşturabilecek bir takım olaylar bizleri bekliyor. Fakat felaket senaryoları yazanlara bakmayın siz, her yıl benzer şeyleri yaşıyoruz.

Bazılarımız sert bazılarımız ise yumuşak geçiş yapacağız. Bunu da kendi haritamız değil hayatımızda olan diğer insanların haritaları belirler. Sonuçta hayatı ve olayları tek başımıza yaşamıyoruz değil mi? Bize olan başkalarını, başkalarına olan bizi etkiliyor. Bunu lütfen hatırlayın.

Ay tutulmasıyla birlikte neler olacak?

< Temmuz sizin için iş odaklı geçen bir zaman dilimi olacak. Bu süreçte gerçekleşen tutulma, odağınızı bir süre özel hayatınıza çevirmenize neden olacaktır. Aile içindeki dinamikleri etkileyecek, ilişkilere yeni bir boyut kazandıracak gelişmeler olabilir. Bu türden zamanlarda yaşananlar baskıyı artırma potansiyeli taşıyor, zaten yazdıklarımdan fark etmiş olmalısınız.

< Evinizle ya da diğer gayrimenkullerinizle ilgili bir konu varsa, tutulmanın bu konu üzerinden bir sonuç getireceğini söyleyebiliriz.

< Bazen yaşanan fiziki olarak evin kendisi olmaz ama evde geçirdiğiniz süre, bu sürede neler yaptığınız olur. Gözlerden uzak, evin huzurlu ortamında neler yapıyorsanız, şimdi bu değişmek durumunda kalacaktır.

< Eğer kapalı kapılar ardında tuttuğunuz bir şeyler varsa, insanlardan gizlemeyi tercih ettiğiniz bir olay yaşıyorsanız, şartları değiştirecek yeni gelişmelere hazır olmanızı öneriyorum.

<  İşle ilgili şanslı bir yıldasınız ancak her şeyin bir bedeli oluyor. Eğer şanslı gelişmeler aynı zamanda yaşadığınız yerin değişmesine neden olabilecek türdense, buna da pek gönüllü değilseniz, tutulmayla birlikte taşınmayı zorunlu kılan olay olur.