Kova Burcu Temmuz 2016 Yorumu: Sosyal ve Profesyonel Ortam

Yazar 

Kova burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım.

Bazı yıllar bazı burçlar için zor geçer. Kova burcu için bu süreç tam olarak başlamış sayılmaz fakat ayak sesleri duyulmaya başlamış olabilir. Tam tarih 2018 olacak.

2016 yılı ise bir geçiş yılı değerli okurlarım, bu konudan uzun uzun bahsettik geçtiğimiz aylar boyunca. Geçiş yılı demek değişim süreci demek ve elbette değişim stres ve baskı yaratıyor.

2016 yılının baskın gündemi ve değişimi tetikleyen etkenler, sırayla Mart sonu ve Nisan ortasında başlayan Satürn ve Mars gerilemeleri oldu.

Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek. Bunun yeni bir enerji dalgası getireceğine şüphe yok. Bu sefer daha pozitif, daha atak.

Satürn ise hala yay burcunda geriliyor, üzerimizdeki kara bulutların kaynağı da bu olay zaten. Neyse ki çok kalmadı, 13 Ağustosta normal seyrine geçiyor.

Özetle diyebiliriz ki, son aylarda yaşananlar Eylül itibarı ile sona ermiş oluyor. Temmuz ve Ağustos ayları son düzeltmeleri yapma imkanı verecek.

Göreceksiniz, birkaç gün içinde üzerimizdeki baskı azalacak. Artık yeni düzene uyum sağlamak, düzenimizi yeniden istikrarlı hale getirmek için gerekli adımları atma zamanı!

Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Kova Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzda Yeniay ve Dolunay dışında 3 önemli astroloji olayı var.  Birincisi kuşkusuz Mars gerilemesinin bitmiş olması. 1-20 Temmuz arasındaki günler, bu bakımdan önemli.

İkincisi, 13-20 Temmuz arasında Uranüs etkisini gösterecek. Bunu da bir kenara not etmek lazım.

Üçüncüsü ise, Yeniay sırasında etkin olacak Pluto enerjisi, ki bu etkinin sonuçları ile Dolunay gündemi paralel olacaktır. Bahsedeceğim.

Kendinizi iyice sosyal ortamlardan kopmuş, yalnızlaşmış hissediyorsanız veya bu bir şekilde gerçekleşti ise hiç şaşırmayın. Bu durum kadersel sürecin bir parçasıydı zaten.

Mars/Satürn nedeniyle bu durumu önümüzdeki 1,5 yıl yaşayacaksınız. Daha önce de bahsettik zaten.

Fakat Temmuzun ilk yarısında, iş/kariyer kaynaklı girişimleriniz sayesinde, “dışlanmışlık hissinizi” azaltacak pozitif gelişmeler yaşanabilir.

Mayıs ve Haziran aylarında oluşan yeni durumu lehinize çevirecek adımları atmak için zamanınız var. 17 Temmuzdaki Mars/Güneş teması bir referans noktası olabilir.

Fakat şu da var: Eğer sosyal/iş çevrenizde bir uyum sorunu varsa, arkadaşlarla aranız açıksa, bir çatışma hali de varsa, gergin hissetmeniz mümkündür. Mars enerjisi agresif ve saldırgan olabiliyor çünkü.

Mevcut baskıyı aşmak için olumsuz motivasyonla sert/keskin hamleler yapmaktan kaçının derim.

Yine de “artık bir şeylerin değişmesi lazım” diyor olacaksınız ki bu gayet güzel. Bekleme süreci bitti, artık hareketlenme zamanı.

Temel konular şunlar:

 1. işe girme, yeni bir kariyer yolu
 2. işten ayrılmak da mümkündür, önermem
 3. başarılı hissetmenize olanak sağlayacak girişimler
 4. iş ortamında konum değişimi
 5. başarılı/değerli olduğunuzu hissetmenize olanak verecek gelişmeler

Bu çerçevede attığınız adımlar, en azından sosyal izolasyon sorununuza bir çözüm olacak. Bu aralar elde ettiğiniz kazanımlar sizin için önemli.

Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs eğitim, iletişim ve ulaşım alanınızda etkin!

15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji, Mars enerjisi ile birleşerek hareketli bir dönemi başlatma potansiyeli taşıyor. Yalnız bu noktada uyarayım: trafikte dikkatli olun, eklem ve dişlerinize de dikkat edin. Uranüs sizin gezegeniniz olduğu için temkinli olmakta fayda var.

Bu arada eğitimler veya sınavlar bu zamana denk geliyorsa, “canım hiç istemiyor ki” tarzında bir soğukluk oluşturabilir. Siz yola devam edin.

Bir eğitimi/işi olumsuz motivasyonla sona erdirmek için kötü zamanlar olacak. Başlamak için ideal, bitirmek için değil. Bitirmek mi istiyorsunuz? Ekimde yine aynı şekilde düşünüyorsanız bitirirsiniz.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

4 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay gündeminize geçmeden önce Yeniayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca.

Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma da bilgi olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir.

Sizde gündem şöyle:

 1. çalışma ortamınızda değişim, işe girmek de mümkün
 2. zamanı etkin kullanma, işleri daha iyi yönetme isteği
 3. daha az yorulup daha fazla çalışabilme imkanı oluşturma
 4. iş arkadaşları ile ilgili gelişmeler
 5. sağlıkla ilgili kararlar, spor/diyet dahil

4 Temmuzdaki Yeniay nedeniyle, 10 Temmuza kadar yukarıdaki bahsettiğim konularda bir girişim yapmanız muhtemeldir. Konu bir şekilde gündeme gelecektir.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir.

Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır.

Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?

 1. sağlıkla ilgili bir sorunun çözülmesi gerekebilir
 2. bazı gizler işler başlayabilir/sona erebilir
 3. sizden gizlenen bir konu açığa çıkabilir
 4. sosyal/finansal bir kayıp yaşanabilir
 5. bir ayrılık gerçekleşebilir (işten/eşten ayrılma gibi)

Temmuz aylarındaki dolunaylar size çok iyi gelmez. Kendinizi Dolunay sırasında yormayın, normale göre daha çabuk hastalanabilirsiniz.

Kova burcu Temmuz 2016  yorumunu, kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler.

En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

18 Yorum

 1. Esin

  01/07/2016

  Ceyhun Bey merhaba, hatirlarsaniz ozel baktiginiz asyroloji haritamda ticarete atillayim mi diye sormustum. Su siralar yapmayin dediniz . Ben yaptim ve basarili oldum fakat ortak oldugum kisi tarafindan dolandirildim. Tekrar egitime dondum. Lakin burdan maasimi alamiyorum. Ciddi sıkkıntili bir yer . Isten ayrilmayi dusunuyordum. Yeni bir is kapisi acik mi ? Uyarida bulunmussunuz ayrilmayin diye. Tedirgin oldum . Sevgiler

 2. ...

  01/07/2016

  merhabalar zafer bey gundemim tamamen ilişkimle ilgili uzun zamandir ve artik ciddiyete gecmesini istiyorum boyle bir beklentim var bununla ilgili ufak tefek gelismelerde oldu gecen ayda hic iliskilerle ilgili bahsetmemissiniz butur bir gelisme olmazmi acaba yukselendenmi etkileniyorm ben yuk:basak

 3. Alper

  01/07/2016

  Ceyhun bazı burçlar için zor yıllar olur demişsiniz 2018 yılını işaret etmişsiniz satrün oğlakta iken kovanın zor yılları başlayacak yani ayrıca Plüton da oğlak da olacak sonra satrün 2020 de sanırsam kovaya geçecek yani şunu anlıyorum 2018 den başlayıp 2023 yılına sürecek olan 6 yıl kova için çok zor yıllar mı olacak Aslan yükselen Kova olarak çok merak ettim de özellikle bu zorluklar hangi alanda özellikle olacak Mars ve üranüs de yay da 10.ev de kariyer de mi zorlar beni Tşkler

 4. Ecem

  01/07/2016

  Siz temmuz ayı burç yorumunu yayınlamadan önce de yıllık burç yorumumu okumuştum. Hayatım kesinlikle yorumlarınızla paralel gidiyor. Özellikle yalnizlasma konusunda. Sevdiğim insanlarla ilgili bol hayal kırıklığı ve üzüntü yaşadığım bir sene geçiyor, yukselenim de terazi. 1.5 sene daha böyle devam mı yani Ceyhun bey 🙁

 5. cerenay

  01/07/2016

  Beklediğimiz yorum geldi,tesekkur ederiz Ceyhun Bey 🙂 temmuz ayina aklimda hic olmayan bir ise girerek baslangic yapiyorum.umuyorum baska guzel seyler de takip eder.

 6. Eda"

  01/07/2016

  Yay Burcu Temmuz yorumunu bekliyorum merakla ne zaman bizimle olur ki acaba ?

 7. yagmur

  01/07/2016

  merhabalar Ceyhun bey oğlak burcu temmuz yorumlarını göremedim .

 8. mehtap

  01/07/2016

  merhaba 24 ocak 1994 doğumluyum burcum kova yükselenim oğlak üniversiteden yeni mezun oldum bir suru yere başvurdum iş için acaba şansım varmı
  teşekkürler

 9. Uranus

  02/07/2016

  Kova olarak son 3 yıl zaten hep zorluydu. Simdi siz diyorsunuz 2018’de başlayacak asıl.
  Ne zaman mutlu olacak kovalar.
  Gonlunden gecenler hic mi gerceklesmeyecek. Cok mutsuzum.
  Arkadaslarla ara bozuk. Isyeri berbat. Insanlar yoruyor.
  Yükselen de Oğlak olunca saniyorum daha karisiyor. Kova ve oğlak bileşimi cok fena. Kısaca mutlu degilim ama sukrediyorum. Yeni yollar arıyorum kendime.
  Yazılar icin tesekkurler..

 10. Nidaaa

  03/07/2016

  Merhaba ,

  Evet 2016 Mart’a kadar son 3 yılım zaman zaman çok zorlu geçti fakat artık çok mutluyum ve bunun böyle devam etmesini dilemekten öte elimden kaçırmamaya bakıyorum , bu konuda hırslıyım , yeni işimi seviyorum , evlendim , mutluyum ve siz bana bunun yeniden kötüye gideceğini mi söylüyorsunuz? Şu anki konumum için çok savaş verdim , saolsun satürn beni mahvetti ama sonunda kazandım yada ben öyle düşünüyorum , eee napacağız , bu duruma boyun mu eğeceğiz , sineye mi çekelim yani ?

 11. gamze

  05/07/2016

  Ceyhun bey yirmisinden sonra bir tatil düsünüyoruz nasil olur sizce gözüküyor mu ? Böyle bir fırsat geçerse gitmelimiyim sizce ??

 12. umut

  07/07/2016

  2012 yılından beri nefes alamıyorum zaten, hastalık kaza ihanet yalnızlık işsizlik gibi ne talihsizlik varsa hepsini yaşadım yaşıyorum. Şimdi siz herşey daha kötüye gidecek diyorsunuz İntihar mı etmeliyim?

 13. dilek

  08/07/2016

  bence tüm kovalar toplanıp köprüye çıkalım te Allam ya 😀

 14. nilay

  13/07/2016

  merhaba ceyhun bey
  zaten biliyorsunuz ki çok zor dönemler geçirdik..borçlar ihanetler boşanma..yazınınızı okurken mideme ağrılar girdi.yeteeeeeer diye bağırarak bi yerlerden mi atlamalı?isyan mı etmeli?depresyona mı girmeli?

 15. nlgn

  20/07/2016

  Yorumunuzu alayim demissiniz ya TÜRKİYEMİN bu icler acisi durumu ne olacak onu cok merak ediyorum uzuluyorum kahroluyorum benim guzel ulkem bunları hak etmedi…

 16. serap

  28/07/2016

  ceyhun bey tesekurler

 17. yıldız

  29/07/2016

  Kova burcu ağustos ayını bulamadım yazılarınızda merakla bekliyorum.Ağustos ayı kova burcunda hangi alanda etkiler göstericek,emeğinize sağlık teşekkürler:)

 18. yıldız

  29/07/2016

  Kova burcu ağustos ayını bulamadım yazılarınızda merakla bekliyorum.Ağustos ayı kova burcunda hangi alanda etkiler göstericek,emeğinize sağlık teşekkürler:)

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *