Kova burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Bazı yıllar bazı burçlar için zor geçer. Kova burcu için bu süreç tam olarak başlamış sayılmaz fakat ayak sesleri duyulmaya başlamış olabilir. Tam tarih 2018 olacak. 2016 yılı ise bir geçiş yılı değerli okurlarım, bu konudan uzun uzun bahsettik geçtiğimiz aylar boyunca. Geçiş yılı demek değişim süreci demek ve elbette değişim stres ve baskı yaratıyor. 2016 yılının baskın gündemi ve değişimi tetikleyen etkenler, sırayla Mart sonu ve Nisan ortasında başlayan Satürn ve Mars gerilemeleri oldu. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek. Bunun yeni bir enerji dalgası getireceğine şüphe yok. Bu sefer daha pozitif, daha atak. Satürn ise hala yay burcunda geriliyor, üzerimizdeki kara bulutların kaynağı da bu olay zaten. Neyse ki çok kalmadı, 13 Ağustosta normal seyrine geçiyor. Özetle diyebiliriz ki, son aylarda yaşananlar Eylül itibarı ile sona ermiş oluyor. Temmuz ve Ağustos ayları son düzeltmeleri yapma imkanı verecek. Göreceksiniz, birkaç gün içinde üzerimizdeki baskı azalacak. Artık yeni düzene uyum sağlamak, düzenimizi yeniden istikrarlı hale getirmek için gerekli adımları atma zamanı! Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Kova Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzda Yeniay ve Dolunay dışında 3 önemli astroloji olayı var.  Birincisi kuşkusuz Mars gerilemesinin bitmiş olması. 1-20 Temmuz arasındaki günler, bu bakımdan önemli. İkincisi, 13-20 Temmuz arasında Uranüs etkisini gösterecek. Bunu da bir kenara not etmek lazım. Üçüncüsü ise, Yeniay sırasında etkin olacak Pluto enerjisi, ki bu etkinin sonuçları ile Dolunay gündemi paralel olacaktır. Bahsedeceğim. Kendinizi iyice sosyal ortamlardan kopmuş, yalnızlaşmış hissediyorsanız veya bu bir şekilde gerçekleşti ise hiç şaşırmayın. Bu durum kadersel sürecin bir parçasıydı zaten. Mars/Satürn nedeniyle bu durumu önümüzdeki 1,5 yıl yaşayacaksınız. Daha önce de bahsettik zaten. Fakat Temmuzun ilk yarısında, iş/kariyer kaynaklı girişimleriniz sayesinde, “dışlanmışlık hissinizi” azaltacak pozitif gelişmeler yaşanabilir. Mayıs ve Haziran aylarında oluşan yeni durumu lehinize çevirecek adımları atmak için zamanınız var. 17 Temmuzdaki Mars/Güneş teması bir referans noktası olabilir. Fakat şu da var: Eğer sosyal/iş çevrenizde bir uyum sorunu varsa, arkadaşlarla aranız açıksa, bir çatışma hali de varsa, gergin hissetmeniz mümkündür. Mars enerjisi agresif ve saldırgan olabiliyor çünkü. Mevcut baskıyı aşmak için olumsuz motivasyonla sert/keskin hamleler yapmaktan kaçının derim. Yine de “artık bir şeylerin değişmesi lazım” diyor olacaksınız ki bu gayet güzel. Bekleme süreci bitti, artık hareketlenme zamanı. Temel konular şunlar:
 1. işe girme, yeni bir kariyer yolu
 2. işten ayrılmak da mümkündür, önermem
 3. başarılı hissetmenize olanak sağlayacak girişimler
 4. iş ortamında konum değişimi
 5. başarılı/değerli olduğunuzu hissetmenize olanak verecek gelişmeler
Bu çerçevede attığınız adımlar, en azından sosyal izolasyon sorununuza bir çözüm olacak. Bu aralar elde ettiğiniz kazanımlar sizin için önemli. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs eğitim, iletişim ve ulaşım alanınızda etkin! 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji, Mars enerjisi ile birleşerek hareketli bir dönemi başlatma potansiyeli taşıyor. Yalnız bu noktada uyarayım: trafikte dikkatli olun, eklem ve dişlerinize de dikkat edin. Uranüs sizin gezegeniniz olduğu için temkinli olmakta fayda var. Bu arada eğitimler veya sınavlar bu zamana denk geliyorsa, “canım hiç istemiyor ki” tarzında bir soğukluk oluşturabilir. Siz yola devam edin. Bir eğitimi/işi olumsuz motivasyonla sona erdirmek için kötü zamanlar olacak. Başlamak için ideal, bitirmek için değil. Bitirmek mi istiyorsunuz? Ekimde yine aynı şekilde düşünüyorsanız bitirirsiniz.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

4 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay gündeminize geçmeden önce Yeniayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca. Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma da bilgi olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. Sizde gündem şöyle:
 1. çalışma ortamınızda değişim, işe girmek de mümkün
 2. zamanı etkin kullanma, işleri daha iyi yönetme isteği
 3. daha az yorulup daha fazla çalışabilme imkanı oluşturma
 4. iş arkadaşları ile ilgili gelişmeler
 5. sağlıkla ilgili kararlar, spor/diyet dahil
4 Temmuzdaki Yeniay nedeniyle, 10 Temmuza kadar yukarıdaki bahsettiğim konularda bir girişim yapmanız muhtemeldir. Konu bir şekilde gündeme gelecektir.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. sağlıkla ilgili bir sorunun çözülmesi gerekebilir
 2. bazı gizler işler başlayabilir/sona erebilir
 3. sizden gizlenen bir konu açığa çıkabilir
 4. sosyal/finansal bir kayıp yaşanabilir
 5. bir ayrılık gerçekleşebilir (işten/eşten ayrılma gibi)
Temmuz aylarındaki dolunaylar size çok iyi gelmez. Kendinizi Dolunay sırasında yormayın, normale göre daha çabuk hastalanabilirsiniz. Kova burcu Temmuz 2016  yorumunu, kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>