Kova burcu Şubat 2016 yorumu, kova yeni yılının başladığını müjdeliyor değerli dostlar. İyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız. 💪 😊 Şubatın başlamasıyla birlikte, önümüzdeki 1 yıl boyunca yaşanacak “Güneş yılınızın” ilk günlerinde olacaksınız. Şubat ayının sizler için önemi, kova burcu Yeniay ile birlikte yeni hedeflerin belirlenmesi ve öncelik sıralamasının netleştirilmesi için fırsatların oluşmasıdır. Önümüzdeki 1 yılda nereye ulaşmak istiyorsunuz? Düşünmek, karar vermek ve yola koyulmak için harika bir zaman!

Kova Burcu Şubat 2016: Önceliklerin Belirlenmesi

Geçen ay kimse için keyifli değildi, sizin için de farklı olmamıştır. Eş zamanlı başlayan Merkür ve Jüpiter gerilemeleri ile Pluto’nun yıllık döngüsüne başlaması, hepimizi yolumuzdan bir süreliğine alıkoydu. Hayatın olağan akışında bir kesinti yaşanıyor gerilemeler sırasında. Alışık olduğumuz hız ve tempo değişiyor, enerjimiz içe dönüyor. Tıpkı bir kambur balinanın uçsuz bucaksız okyanusta yaptığı binlerce kilometrelik yolculuğu sırasında zaman zaman duraklayıp, su yüzeyine dik bir konumda uyuklaması gibi, bizler de kendi yolculuğumuzda durup düşünmeye mecbur kalıyoruz. Acaba doğru yolda mıyım? Bu istikamette devam edersem istediğim yere varacak mıyım? Belki bilinçli olarak kendimize bu soruları sormuyoruz ama emin olun değerli dostlar, her gerileme sırasında bilinç altımız bu sorulara cevaplar arıyor. Merkür kaynaklı sorgulama evresi Ocakta yaşandı bitti, artık Merkür normal seyrinde devam ediyor. Fakat Jüpiter hala geriliyor. Jüpiter gerilemesi şu soruları öne çıkarıyor:
 1. kime, ne karar güvenebilirim?
 2. eşim/sevgilim bana yanlış yapar mı, hatta bırakıp gider mi?
 3. eşim/sevgilimle aramdaki bağı nasıl güçlendirebilirim?
 4. ailem ve sevdiklerimle ilişkilerim/bağım sağlam mı?
 5. güvenli bir gelecek için parayla/işimle ilgili yeni kararlar almalı mıyım?
 6. korkularımın gerçekçi temelleri var mı yoksa yersiz mi?
 7. dayanaksız şüphe ve korkulardan arınmak için ne yapmalıyım?
Neyse ki bu soruları sorduran gezegen Jüpiter ve o varken işler yolunda gitmeye meyillidir. Demek oluyor ki, bu sorulara vereceğiniz cevapların doğru olma ve hayatınızı güzelleştirme ihtimali yüksek. Bu nedenle, Jüpiter gerilemesinin ertesinde daha huzurlu ilişkiler gelecek, ayrıca finansal ve sosyal olarak rahatlayacaksınız. Siz yine de dersinize çalışın. 😎 Gerileme Mayısta sona erecek fakat Martta önemli gelişmeler olacaktır. Zamanı geldiğinde bahsedeceğim için kova burcu Şubat 2016 yorumunda “Şubat gündemine” sadık kalayım. 😊

8 Şubat Yeniay kova burcunu nasıl etkiler?

Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Yazının başında belirttiğim gibi, Yeniayla birlikte yeni yılınız da başlıyor. Yeniay enerjisine dahil olan gezegenler Mars, Satürn ve Uranüs. Özellikle Mars’ın varlığı önemli çünkü Nisanda Mars gerilemesi başlıyor. Şubat ayındaki gelişmeler, Mart/Nisan’da yaşanacak Mars kaynaklı gelişmelere zemin hazırlayacak, öncülü olacaktır. Detaylara geçelim. Mars yılın başından beri akrep burcunda bulunuyor ve şu alanlarda kova burcuna güç ve enerji veriyor:
 1. fiziksel görüntünüz, imajınız
 2. başkalarının sizi nasıl gördüğü/tanıdığı
 3. size biçilen değer
 4. saygınlık, itibar ve başarı arayışınız
 5. kariyerinizle ilgili gelişmeler
 6. toplumdaki konumunuz, rol ve unvanlarınız
2016 yılının ilk yarısında, bu saydığım konulardaki gelişmeler gündeminizde önemli yer bulacaktır. Ayrıca, yıllık yorumunuzda bahsettiğim Satürn kaynaklı gündeminiz de bu konularla bağlantılı/ilişkili olarak hayatınızı şekillendirecek. (Kova 2016 yılı yorumu) Bu nedenle, 8 – 14 Şubat arasında yaşadığınız olayların, attığınız adımların ve tercihlerinizin uzun soluklu bir gündemin parçası olacağını söyleyebiliriz. Bu noktada bir uyarı yapmak istiyorum: Mars enerjisi geldiğinde benmerkezci bir yönelim olabilir, hırs artabilir, istekler keskinleşebilir. Her ne kadar Yeniay enerjisi olumlu olsa da, söz konusu tarihlerde oluşan motivasyonunuz negatif ve çatışmaya yönelik olursa, kontrol altında tutmaya bakın. Unutmayın, yılın ilk yarısının gündemini Şubattaki gelişmeler tetikleyecek. Eğer ki beklendiği gibi olumlu bir enerji ve gündem varsa çok iyi değerlendirin. Mesela;
 1. kariyerinize yönelik karar almaktan çekinmeyin, tam zamanı!
 2. bir ilişkiye başlamak üzere misiniz? başlayın!
 3. anne/baba olmanın tadını yaşamak mı istiyorsunuz? zamanlama gayet güzel!
Bakalım yeni yılınız nasıl başlayacak?

22 Şubat Dolunay kova burcunu nasıl etkiler?

Dolunay başak burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Biliyorsunuz her Dolunay, var olan bir gündemin netleşmesine vesile olur. Bu yönüyle, Yeniayın aksine, başlatan değil, bitiren bir enerjidir. Dolunay gündeminiz Şubatın son günlerinde, 26-27 Şubat civarında sonuçlanacaktır. Peki kova burcu için Dolunayın etkileri ne olabilir? Bildiğiniz gibi Jüpiter, Dolunayın gerçekleşeceği başak burcunda bulunuyor ve şu anda gerileme evresinde. Bu Dolunay gündemini anlamak için önemli bir veri. Diğer yandan, Dolunaydan birkaç gün sonra Güneş ve Neptün balık burcunda kavuşacaklar. Bu nedenle Dolunay gündemine, Neptün de dahil olacaktır. Bu ikisini bir araya getirince, muhtemel Dolunay gündeminiz 2 farklı alanda gerçekleşebilir. Birincisindeki ihtimaller şöyle:
 1. para ihtiyacı oluşturacak bir karar alınabilir
 2. satın alma sürecini başlatacak bir gelişme yaşanabilir
 3. işle alakalı bir değişiklik söz konusu ise gerçekleşebilir
 4. gayrimenkulle ilişkili bir konu sonuca bağlanabilir
 5. finansal gündeminizle ilgili mesele netleşebilir (miras dahil)
Eğer Dolunayın hemen öncesinde finansal meselelerle ilgili gündeminiz yoksa, ikinci alandaki ihtimaller yaşanabilir. Aslında her ikisinin de özünde aynı ihtiyaç/motivasyon var.
 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi (bağlılık) etkileyecek bir gelişme olur
 2. cinsel hayatınıza yansımaları olan bir olay yaşanır
 3. yaşanan bir çatışma/dava varsa sonuçlanır
 4. bir hastasınız varsa vefat edebilir
Başak burcundaki Dolunay sırasında netleşen gündem, ya bir ara sonuca varacaktır ya da farklı bir şekilde Mart ayında yeniden gündeminize taşınacaktır. Kova burcu Şubat 2016 yorumunun, yolunuza ışık tutması dileğimle değerli dostlar. 👍 Sevgilerimle, Ceyhun]]>