Şubat hareketli bir ay olacak: 4 Şubat’ta Dolunay, 19 Şubat’ta Yeni Ay yaşanacak. Dahası da var… Kova burcunun yeni yılı başladı. Her ne kadar Merkür gerilemesine denk gelmiş olsa da, birçoğunuzun hayatında güzel/önemli gelişmeler oldu. 20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Yeni Ay sizin burcunuzda, yani sizin yeni yılınız şimdi başlıyor. 20-25 Ocak arasında, kendinizi canlı ve enerjik hissedeceksiniz, önemsediğiniz konularda yeni bir hareket enerjisi oluşacak. Bu enerji, hızlı ve kesin adımlar atmanız için sizi birkaç gündür hareketlendirmiştir. Önümüzdeki günlerde, bu enerjinin arttığını göreceksiniz. Hazır olun, yeni yılınız yeni bir gündemle başlıyor.
Umuyorum ki hepiniz en güzel haberleri aldınız ve yeni yılınıza mutluluk getiren yepyeni bir gündem ile girdiniz. Hadi şimdi Şubat ayının neler getireceğini anlamaya çalışalım. 

1 – 10 Şubat 2015

Şubat ayının en önemli günleri ilk 10 günü olacak diyebiliriz. İki nedeni var:
  1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
  2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Dolunay ile Jüpiter enerjisi birbirine karışacağı için yoğun mu yoğun bir enerji bizi bekliyor diyebiliriz. Peki neler olabilir? Sizin burcunuzun sınırlarında yaşanan dolunay her zaman karşıt burcunuz aslanda olur ve dikkatinizi eşiniz/sevgilinizle ilişkilerinize vermenizi gerektirir. Her dolunay bir karşıtlık olduğu için, ortaya çıkan enerji çok güçlüdür, çoğu zaman iki seçenek arasında kalmanıza neden olur ve nihayetinde bir karar vermeye zorlar. Bu nedenle dolunay bir çeşit yol ayrımıdır, bir dönem sona erer. Diğer taraftan, dolunay enerjisinin iç dünyanızda yükseldiği zamanlarda, 6 Şubat günü, 2 aydır gerileme sürecinde olan Jüpiter’in içinizde biriktirdiği enerji de açığa çıkmak için can atıyor olacak. İşin önemli yanı, Güneş-Jüpiter karşıtlığının konusu ile Dolunayın konusunun aynı olması..her ikisi de ilişkilerinizi temsil eden 7. evinizde olacak ve bu alanda yaşanan meseleleri halletmek üzere harekete geçmeniz, hızlanmanız ve kararlar vermeniz için sizi zorlayacaktır. Diğer taraftan, yine bu günlerde, eşiniz/sevgilinizle yaşadığınız bir meselede, karşınıza çözüm olanakları çıkabilir. Mesela, bir süredir eşiniz/sevgilinizle sorunlar yaşıyorsanız, artık bir şekilde bu sorunu aşmak isteyeceksiniz ya da bu yönde bir gelişme yaşanacak. Jüpiter’in getirdiği enerji, ilişkiler alanında 2 aydır süren sorunları/çözümsüzlüğü ortadan kaldırmanız işin yeni fırsatlar/seçenekler görebilmenizi sağlayacaktır. 1-10 Şubat arasında Merkür gerilemesi devam ediyor olacağından, tamamen iyi niyetle sorunları çözmek için atılan adımların, gerilemeden kaynaklanabilecek gergin enerji nedeniyle istemediğiniz şekilde sonuçlanmasına neden olabileceğini akılda tutmanızı istiyorum. Mesela; bazılarınız eşiyle sorunların üstesinden gelmek için konuşurken, hiç istemediği halde tansiyonun yükseldiğine şahit olabilir. Bu nedenle sinirlere hakim olmak ve bu ihtimali göz ardı etmemek en iyisi. Dolunay gündeminiz, 9 Şubat günü sonuçlanacak. Bazı olası olaylar ise şöyle:
  1. eşinizle/sevgilinizle aranızdaki mesele çözülebilir
  2. ilişkinizde bir dönem bir şekilde sona erebilir
  3. eşinizin/sevgilinizin hayatında yaşanan bir gelişme, ilişkinizi etkileyebilir
  4. eşinizin gündemindeki bir mesele sonuçlanabilir
  5. nişan/evlilik ya da tersine ayrılma kararı alabilirsiniz
  6. yalnız olanlar için yeni bir ilişki gündeme gelebilir
Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Var tabi 🙂 Kova burcu bu yıl çok şanslı çünkü kendi burcunda 2 kere Yeni Ay gerçekleşiyor. Biliyorsunuz ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta.. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, ikinci Yeni Ay’ınıza hazırlık olarak değerlendirin.

19 – 28 Şubat 2015

Yeni yılınızın yaşandığı Şubat ayında ikinci Yeni Ay, yani ikinci başlangıç fırsatınız 19 Şubat günü yaşanacak ve takip eden 5 gün devam edecek. Yeni Ay’dan dakikalar sonra Güneş balık burcuna geçeceği için, bu enerjinin etkileyeceği alan yüksek ihtimalle işiniz ve geliriniz olacaktır. Yani iş hayatınızda bir gelişme olabilir ya da gelirinizle alakalı yeni bir dönem başlayabilir. Yeni Ay enerjisine, güzel enerjisiyle Neptün de dahil olacağı için, hayallerinize çok yakın olacaksınız. Hep istediğiniz, keşke olsa dediğiniz iş/kazanç için yeni fırsatlar veya başlangıçlar kapıda.. Diğer yandan, yatırım düşünen, ev-araba almak isteyen kovalar için de haberler iyi olacak. Gündeminizde bir gayrimenkul meselesi varsa, Şubat’ın son haftasında bir adım atmak isteyeceğinizi tahmin ediyorum.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Şubat ayının sonuna kadar Mars enerjisi sizi sürekli öğrenmeye itecek. Belki yeni insanlarla tanışacaksınız veya mevcut çevrenizle hareketli ve bol sohbetli zamanlar geçireceksiniz. Çevrenizde olup biten her şeye dikkat kesileceğiniz capcanlı bir dönem sizi bekliyor 🙂 Kova Burcu Şubat 2015 te güzel başlangıçlar yapma fırsatı bulacak. Aralık ve Ocak zor aylardı ancak Şubat ayına daha hareketli bir enerji hakim olacak. Uyarılarımı akılda tutup fırsatları da doğru değerlendirirseniz, bu ay bittiğinde birkaç adım ileride olabilirsiniz. Her şey gönlünüze göre olsun. Sevgiler, Ceyhun]]>