Kova burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar kova burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Kapsamlı bir yazı sizi bekliyor. Eğer yükselen burcunuz kova ise, bu yazıda size özgü detaylar da var. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatabilme çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme hususunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍 Kova burcuna ve yükselen kovaya özgü ihtimaller vereceğim.

31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor, 5-6 Nisana kadar etkileri sürecektir. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği alanda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer, yeni bir dönem başlar. Kova burcu okurlarım için konular şunlar: Terazi burcundaki gelişmeler kova burcunun 9. evinde gerçekleşir (Jüpiterin evi) şu konularda ihtimaller doğurur.
 1. yurt dışı bağlantılı bir konu varsa karar alınır/netleşir
 2. üniversite vb eğitimle ilgili gündeminiz şekillenir
 3. eğlenmeye, belki kısa bir tatile zaman ayırırsınız
 4. spora başlamak/bitirmek mümkündür
Yükselen kova için ihtimaller ise şöyle: 0-22 derece yükselen kova için gündemi özetleyelim: Görünen o ki, iş hayatınız ve parasal konular Nisanda gündemin merkezinde yer alıyor. Harcamalar yapmanız gerekiyor olabilir, gelir oluşturacak veya gelirinizi artıracak adımlar atıyor olduğunuzu da söyleyebiliriz. Bir diğer ihtimal de, yatırımlar için bütçe oluşturmak/kredi kullanmak olabilir. İşin içinde gayrimenkullar olma potansiyeli yüksek. Bu kapsamda, Dolunay sırasında:
 1. kredi kullanırsınız
 2. bir kişiden/kurumdan profesyonel hizmet satın almanız gerekir
 3. parayla/işle ilgili gündem anlaşma ile netleşir
 4. arkadaşlarınız/çocuklarınızla ilgili harcama yapmanız gerekebilir
Eğer yükselen dereceniz 23-29 derece kova ise, bu durumda: Gündeminizde ilişkiler odaklı bir/birkaç gelişme olmalı.. Sosyal/çalışma hayatınızda var olan insanlar da gündemin parçası olabilir (mesela arkadaşlarınız) veya sevgiliniz/eşiniz de.. Eğer bir ilişki arifesinde iseniz, zamanın enerjisi sizi destekliyor. Zaten tanıdığınız biriyse veya sevdiğiniz birinin iyi tanıyıp onay verdiği biriyse, o zaman tam zamanın enerjisine uygun diyebiliriz.
 1. ilişkinin adı konabilir
 2. ilişkinin dinamikleri/dengesi değişir
 3. eş/sevgilinin hayatındaki konu netleşir
 4. ona bakışınız, onunla ilgili düşünceleriniz değişir
Eğer bir ticari ortaklık varsa, gündeminiz bu konu etrafında gelişiyor, rahatlıkla Dolunayda gündem sona erecektir diyebiliriz.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Dolunayın etkisi devam ederken, 2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu yaşayacağız değerli okurlarım. Kova burcu olan okurlarım için konu başlıkları şunlar: Mars/Satürn kavuşumu önemli bir astrolojik olaydır. Kova burcu okurlarımın 12. evinde gerçekleşiyor (Neptünün evi). Peki ne getirir 12. evdeki gelişmeler?
 1. ilişkilerin yıpranmasına neden olur: ilişkiniz bir süredir darboğaza girdiyse, sancılı günler başlar ve sonuçta ayrılık olabilir
 2. iş hayatını zora sokabilir, maddi kayıplar mümkündür
 3. sağlık sorunları, dolandırıcılık girişimleri, hırsızlık vb istenmeye olaylar böylesi astrolojik etkiler varken olur
 4. gizlenen bir iş/ilişki başlayabilir, varsa bitmeye zorlanabilir
Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım için konu başlıklarını verelim: Eğer yükselen burcunuz 0-4 derece arasında kova ise, yukarıdaki ihtimaller sizin için de geçerli değerli okurlarım. Bu nedenle Nisan başında “görünür ve engellenebilir” olan risklere karşı dikkatli olmalı.. Eğer yükselen burcunuz 5-29 derece arasında ise,
 1. kendinizi bulunduğunuz yere/sosyal ortama ait hissetmezsiniz
 2. bazı arkadaşlarla ilişkiniz bozulabilir
 3. yeni ortamlara girersiniz, yeni insanlarla tanışırsınız, amacı/nedeni işiniz de olabilir
 4. profesyonel hizmet almanız gerekir (doktor, bakıcı vs)

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Jüpiter yılda bir burç değiştirir kıymetli dostlar. Tüm burçlardan geçmesi 12 yılı bulur ve kendisi şans/fırsat getiren bir gezegendir değerli dostlar. Bu yıl akrep burcunda bulunuyor, geçen yılın Kasımıyla birlikte etkileri başlamıştı. Jüpiterin şans ve fırsatlar getiren enerjisi, 9 Martta Jüpiter gerilemeye başladığında değişti. Marttan bu yana yeni fırsatlar çıkmış olsa da bazı değişiklikler yaparak, emek ederek sonuca varacağız. Armut piş ağzıma düş olamıyor böylesi zamanlarda.. Martta gerileme başladığında, bazılarımız için aşılması gereken engeller de çıktı. Sonuçta bir süredir güzel olsun diye veya kötü olmasın diye çaba sarf etmek durumda kalıyoruz. Temmuzda gerileme sona erecek, o zamana kadar şansın kapıları yarı açık yarı kapalı.. Fakat aylar içinde yeni gelişmeler olacak tabi ki. Mesela 11 Nisandaki Güneş-Jüpiter etkileşimi, Mart ortasında başlayan süreci yeni bir evreye taşıyacaktır. Peki Jüpiter etkisini hangi konularda yaşıyorsunuz? Kova burcu okurlarım için: Akrepteki Jüpiter, kova burcu okurlarımın 10. evini etkiliyor (Satürnün evi). 10. evin konuları çalışma hayatımızla ilgilidir, başarılarımız ve kazancımız da yine 10. evin konusudur. Aynı zamanda disiplin gerektiren, sorumluluk alınarak çözülebilecek olaylar da (anne baba olmanın sorumluluğu gibi) 10. evin konularındandır. Nasıl sonuçları olur?
 1. çalışma hayatına yeni giriyorsanız en doğru yıldasınız, sonunda mutlu olacaksınız
 2. iş hayatınızda önemli atılımlar, yüksek pozisyonlara atamalar mümkündür
 3. başarılarınızla parlarsınız, kendinizi tepede hissedersiniz
 4. kendi işinizi yapmaya başlarsınız
 5. gelirinizi artırmak, başarınızı pekiştirmek için aralıksız çalışırsınız
Yükselen burcu kova olan okurlarım için:(tüm dereceler) Jüpiter enerjisini keyifli bir alanda yaşıyorsunuz değerli dostlar.
 1. yurt dışı konular destekleniyor, başka ülkede olmak veya gitmek için doğru zamanlar
 2. dış ticaretle ilgili gelişmelerin peşinden gidilebilir
 3. entelektüel alanlarda atılımlar mümkün (yazmak, yayıncılık gibi)
 4. akademik kariyer ve eğitimde ilerleme isteği olanlar için şartlar uygun
 5. outdoor sporlara/avcılığa ilgi duyuyorsanız zaman kaybetmeyin
Diğer yandan, bebek bekliyor olabilir misiniz? Bu yıl çocuk sahibi olma yılınız çünkü..

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Hangi konularda etkili olduğuna değinelim. Kova burcu okurlarım için: Koç burcundaki Yeniay 3. evinizde gerçekleşiyor (Merkür’ün evi). Yeniay etkilerini şu konularda yaşarsınız:
 1. sosyalleşme zamanları: arkadaşlar, akrabalar
 2. eğitim/öğrenme ilgili bir adım atabilirsiniz
 3. iş görüşmeleri mümkündür
 4. yeni işe girdiyseniz, işi öğrenme ve ortamı tanıma süreci başlar
 5. sunum yapmanız gerekir
 6. bir seyahat/tatil planı oluşur
Yükselen burcu kova olan okurlarım için: (tüm dereceler) Yazının başında bahsettiğimiz gibi, Nisanda iş ve parayla ilgili gelişmeler gündemin merkezinde..
 1. işe girme, iş değiştirme olmuştur; artık başlarsınız
 2. harcamayı yapmanız gerekir, satın alma gerçekleşir
 3. kazancınızı değiştirecek gelişme aktif olur
 4. parasal baskı veya kayıplar oluşabilir, hırsızlık/dolandırıcılık ihtimaline dikkat (yükselen 0-16 derece)
Yeniay, 2018 yılının Uranüs döngüsünü de başlatıyor değerli dostlar. Uranüs’ün etkilediği konularda hemen her zaman yeni farkındalıklar oluşur. Bunun sonucunda coşku ve heves dalgası benliğimizin kıyılarını dövmeye başlar. Farklı şeyler deneyeme aç hissederiz, yerimizde duramayız. Bu etkinin bir ürünü yeni olana heves oluştururken, eski ve köhnemiş olana, heyecan vermeyene karşı da mesafe oluşturur. Kısaca sıkılırız, soğuruz. Bu etkiyi parayla ilgili birkaç yıldır kazanç ve harcamalar ile alanda hissediyorsunuz, gelirinizin ve harcamalarınızın artmasına olanak sağlayacak pozitif bir etkidir. Yukarıdan verdiğim konulardan hangisi sizin hayatınızla örtüşüyor? Yeniay bu anlamda yine gündem oluşturacak.

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Kova burcu olan okurlarım için: 2018 yılındaki Jüpiter etkilerini anlatırken, aslında akrepteki Dolunayın konularına de değindik. Akrep burcundaki astrolojik olayların, iş hayatınızı ve kariyerde başarılı atılımları destekliyor olduğunu konuşmuştuk. Nisan sonundaki Dolunayın sonuçları bu çerçevede olacaktır. Bir alternatif ihtimal ise, ailenize/sevdiklerinize destek olmanız gerekebilir. Sizi yanlarında görmekten mutluluk duyacakları kesin.. Yükselen burcu kova olan okurlarım içinse gündem farklı: Doğrusu kıymetli okurlarım, yükselen kova (ve yükselen aslan) olmak için iyi zamanlar değil.. Geçen yıl Temmuz-Ağustosla birlikte aslında bu sürecin tohumları toprağa ekildi. Zamanın ruhu, bazı zamanlarda bazılarımıza iyi davranmıyor. Bunun farkındalıkla, bilgiyle, azimle de ilişkisi yok. Öyle olsaydı, sizin gibi entelektüel insanların hayatı ilelebet sorunsuz geçerdi. Bu yılın yaz aylarında yaşanacak Mars gerilemesinin potansiyel riskleri var, ki bu risklerin ne türden sonuçlar getireceğini en geç Nisan sonunda görmeye başlayacağınızı düşünüyorum. Sorun alanları ise sağlık veya iş hayatı olacakmış gibi görünüyor.. Dolunay da Nisan sonunda olacağı için, doğrudan bu konuya tesir etmese de, bir şekilde alakalı olabilir gibi görünüyor. Asıl astrolojik etken Mars-Pluto kavuşumu ve takip eden haftalar/aylar boyunca Marsın haritanızdaki geçişi/konumu.. Yine de Dolunaya değinelim biz. Eğer yükselen burcunuz 0-16 derece arasında ise, konular şunlardan birisi olur:
 1. bir süre sert sporlara ara verin (kayak, yoğun fitness, futbol vb)
 2. riskli outdoor aktivitelerini dondurun
 3. yurt dışında bulunmanız gerekiyorsa dolandırıcılığa dikkat edin
 4. agresif bir durum varsa, görüşme yapmaya davet edilirseniz, kibarca öteleyin
 5. bu süreçte hiç tanımadığınız biriyle ilişki başlıyorsa, karşınızdaki insanın niyetini iyi ölçün
 6. gizlenen işler yapmanız gerekiyorsa, sonuçta sorun oluşturabileceğini unutmayın
 7. sosyal çevrenizden beklenmedik tepkilere/tavırlara karşı hazırlıklı olun
 8. işlerinizde olumsuz sinyaller varsa ciddiye alın, mümkünse önlem alın
Şimdi çok karanlık bir tablo çizdiğimin farkındayım tabi ki, bu en kötü senaryo! Hiç alakası olmayan ihtimaller de yaşayabilirsiniz fakat en hafifi de sağlıkla ilgili olur, ağır bir grip atlatırsınız. Eğer yükselen burcunuz 17-29 derece arasında ise,
 1. borç-alacak konusu gerginlik oluşturabilir, hemen olmasa da zamanla
 2. finansal baskı oluşabilir
 3. işle ilgili anlaşmazlık mümkündür
 4. var olan bir anlaşmazlık varsa, gerilim artar (iş, ilişki)
 5. devlet/kurumlar parasal yük oluşturabilir
Bu olumsuz senaryonun nedeni, dediğim gibi Dolunay değil aslında, Mars/Pluto kavuşumu! Herkes için ortak uyarılar yaptım sizin için de yapayım. Şu konulara dikkat:
 1. agresiflik, şiddet, kaza vb olaylar
 2. fiziki zorlanmalar
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla olmadı, olmayacak da.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki Nisanın özellikle 2. yarısından itibaren yaşadıklarınızda riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Mars/Pluto kavuşumu agresif bir enerji getirir. Tabi şöyle bir durum da var: Mars/Pluto kavuşumu sırasında pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız. Yüksek motivasyon hali yaratır, tavizsiz ve keskin! Fakat eğer negatif bir gündem varsa, bela ve öfke olasılıklar arasında ise, dikkatli olmalı.. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Kova burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>