Yükselen KovaKova Burcu Nisan 2017 Yorumu: Sosyal Bağlar ve Arkadaşlar

Mart 28, 2017by Zafer Ceyhun15

Nisan 2017 kova burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Gezegenlerin hareketlerini önceden biliyor olmak ne büyük ayrıcalık, ne dersiniz değerli dostlar? Güneş sisteminin bir hareket kalıbı var, onun dışına da çıkmıyor. Astroloji ise bu hareketliliğin insanlar üzerindeki sonuçlarını inceliyor, hem de derinlikli bir anlayışla.. Bu gözle bakınca, astroloji gerçek bir hazine! ☀️ Peki Nisanla ilgili öngörü nedir? 2017 yılının bizleri zorlayacak olan bölümü başlamak üzere, bunu söyleyebiliriz. Nisan 2017, karmaşık gezegen etkilerinin olduğu bir zaman aralığı olacak ve belirsizlik getiren bir süreci tetikleyecek. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Kova Burcu Gündemi

Satürn etkisiyle başlayalım mı? Kova burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddeleri şunlar:
 1. arkadaş ortamında daralma/sorunlar
 2. sosyal çevrenin değişmeye başlaması
 3. yeni bir sosyokültürel çevreye dahil olma, uyum zorlukları
 4. profesyonel hizmet alma gereksinimi (doktor, avukat, eğitici vb)
 5. hizmet aldığınız kişi/kurumla sorunlar, değiştirme zorunluluğu
 6. mevcut hayatın dinamiklerinin değişmesi, yalnızlaşma
Burcuna Göre okurları hatırlayacaktır, 2017 yılında yaşanacak Satürn kaynaklı gündemin Aralık 2016da başladığını konuşmuştuk. 17 Mart civarında aynı konu etrafında yaşanan gelişmeler ikinci perdenin açılmasını sağlamıştı. Sizin gündeminiz ne oldu? Nisanda değişmeye başlayacak olan Satürn enerjisi, baskı ve belirsizlik unsurlarını hayatımıza dahil edecektir. Belki yeni bir hedefiniz olacak veya üstesinden gelmeniz gereken bir engelle karşılaşacaksınız, belki de planlarınızın sürdürülebilir olmadığını fark edeceksiniz. 17 Nisandan itibaren hangi yöne gitmeniz gerektiğini tespit etmek zorunda kalacaksınız. Belirsizlik ve baskı artmaya başlayacak. Satürn varken beklentiler erozyona uğrar, hızımız azalır, çabalarımız sonuçsuz kalabilir. Bunun nedeni mevcut düzenin devam etmesinin mümkün olmamasıdır. Çoğu zaman, beklenmedik yeni değişkenler belirir, şartlar değişir, mevcut planla istediğimiz noktaya varamayacağımızı anlarız. Tabi ki bunu kabullenmek kolay değildir, zaman alır! Kabul edinceye kadar veya yeni duruma uyum sağlayıncaya kadar çaresiz hissedebiliyoruz. Zamana bırakmak, beklemek, sabretmek zorunda kalıyoruz. Kimse bu durumu sevmez! Bir hatırlatma daha yapayım: İlk kez Aralık 2016’da başlayan süreç, Nisanda yeni bir evreye giriyor ve Eylülde olgunlaşıyor. Fakat Eylülde gelinen nokta ile Aralıktaki niyet/plan farklı olacaktır.
Bu noktada yükselen burcu kova olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma ilave bilgiler vermek istiyorum. Yükselen burcunuzun kaç derece olduğunu biliyor olmanız faydalı olur, mesela 4 derece, 19 derece, 27 derece gibi… Olmasa da olur, şimdi anlarsınız zaten. Eğer yükselen 1- 10 derece arasında ise, derecesine göre değişmekle birlikte, 1-3 yıldır kariyerinizle ilgili konulara odaklandınız çünkü baskı ve belirsizlik iş hayatınızı etkiledi. 2017 ile birlikte bu durum değişiyor. Satürn etkisinin yukarıda bahsettiğimiz konularda yaşamaya başlayacaksınız, Nisanla birlikte başlıyor.. Eğer 11 – 20 derece arasında ise, geçen yıl iş hayatınız ve kariyer baskı oluşturdu. Nasıl bir şey olduğunu çok iyi bildiğinize eminim, bu yıl devam ediyor ama son! 2018 ile birlikte yukarıdaki konulara odaklanmanız gerekecek. Eğer 21 – 29 derece arasında ise, iş hayatı ve kariyerle ilgili gündem geçen yıl kendini belli etmiştir mutlaka, bu yıl ve 2018 gündemi aynı: iş/kariyer
Gelelim Pluto etkisine.. Kova burcuna göre Pluto kaynaklı konular şunlar:
 1. geçmişin tatsız hatıraları
 2. anne/baba ve kardeşlerden gelen duygusal miras
 3. kapatmakta zorlandığımız yaralarımız
 4. iyileşme ihtiyacımız, beraberinde sevdiklerimizi iyileştirme isteğimiz
 5. kayıplarımız
Plutonun yıllık döngüsü 7 Ocak civarında başlamıştı değerli okurlarım, o günlerde nasıl bir gündem oluştu? En temelde değerlendirecek olursak; Pluto enerjisini cinsellik ve çocuk sahibi olmakla ilişkilendirebiliriz. Bu konuları temsil eden gezegen bahsettiğim konularda etkin olunca, eş/sevgili seçiminde geçmişten gelen yaraları olan birini seçmek, kendini başkalarına adayan bir eş/sevgili seçimi yapmak veya sizin yaralarınızı sarmaya gönüllü birini hayatınıza almak olağandır. Diğer yandan, çocuklarınızın geleceğiyle ilgili kaygılanmak da bu dönemin tipik hisleri arasında yer alır. Maddi gücünüzü kaybetme endişesi taşıyabilirsiniz, evliliğiniz mutlu değilse dahi çocuklarınız için devam etmek isteyebilirsiniz vs. Bu süreçte bilinmesini istemeyeceğiniz ilişkiler yaşama ihtimaliniz de var. Pluto etkisi uzun vadelidir değerli okurlarım, bu konular zaten bir süredir gündeminizin içinde yer alıyor olabilir, yıllarca devam edebilir, haritanızı görmeden net tarih veremiyorum. Nisanda başlayacak olan gündem, Temmuz ortasına kadar dolu dizgin devam edecektir. Jüpiter etkisi nasıl olacak? Şubat 2017 çok önemli bir dönemi başlatmıştı, Şubatta konuştuk. Bu konuda hazırladığım videoda bir kırlangıcın hayatı üzerinden bu enerjiyi anlamaya çalışmıştık, izlemeyenler için paylaşıyorum. Jüpiter gerilemesinin en önemli yönü; kendine, insanlara ve geleceğe olan inancın azalmasıdır. Şubatta başlayan gerileme bizlere şu mesajı veriyor aslında: Her şeyin yolunda gideceğine inanmak iyidir fakat aksi olduğunda hazırlıklı olmalısın. Şu anda doğru olduğuna inandığın yol, yaptığın seçimler de doğru olmayabilir. Bunları değerlendirmek için sana 2 ay veriyorum, duraksa ve değerlendir. Emin olduktan sonra yola devam edersin. Bu mesaj ciddi bir mesajdır değerli okurlarım. Durup düşünmek, hesap etmek, planlarımızı gözden geçirmek zorunda kalırız. Peki kova burcuna göre konu başlıkları neler?
 1. eğitim hayatınıza ilişkin hedefler, akademik kariyer olanakları
 2. yurt dışında eğitim/yaşama isteği
 3. dış ticaretle ilişkili girişimler
 4. bol bol seyahat
Jüpiter etkisinin sonuçlarından bazıları da kamu kurumlarında işe girme isteği olanların önünü açma olasılığıdır. Öğretmenlik, akademisyenlik, devlet memurluğu için şartlar lehte olacak. Nisanda mı peki? Nisanda bir gündem oluşur, Eylül-Kasım arasında netleşir gibi düşünün. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından karamsar hava dağılacak, yolunuzu seçmeye hazır hissedeceksiniz. Özellikle 11 Nisandaki Dolunay ile istikametinizi seçmeniz gerekebilir. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Kova Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanıyor. Bu sefer 16 Nisan civarında netleşecektir. Olasılıkları Jüpiteri konuşurken vermiştim ama bazı farklı ihtimalleri de ekleyelim:
 1. akademik kariyerle ilişkili sürecin netleşmesi
 2. master/doktora konusunda gelişmeler
 3. yurt dışı bağlantılı konuda karar
 4. belki bir seyahat
Nisan ayında gündem yoğun demiştik, devam edelim.

26 Nisan Yeniay: Kova Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar. Ana sebep Satürn/Pluto gerilemelerinin başlaması olacak. Ayrıca Venüs gerilemesinin getirdiği olumlu enerji sona ermiş, Merkür gerilemesinin getirdiği telaş artmış olacak. Tam bu sırada boğa burcunda Yeniay gerçekleşecek. Kova burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. şehir değişikliği, seyahat
 2. ev değişikliği, satın alma-satma
 3. yaşam alanınızla ilgili düzenlemeler, tadilat vb
 4. aile büyükleriniz veya kardeşlerinizle ilgilenme gereksinimi
Nisanın son haftasında Yeniay gündeminiz şekillenecek olsa da, 9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü.. Uranüs etkisinden bahsetmedik! Önerim şu: Nisanda sürprizlere hazırlıklı olun! Olumlu gelişmeler zaten olumludur ve üzerinde düşünmeye gerek yoktur fakat olumsuz olanlara hazırlıksız yakalandığımızda garip tepkiler verebiliyoruz. Nisanda hayatımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Kova burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>

15 comments

 • ferda

  Mart 28, 2017 at 5:24 pm

  Zafer bey,
  2010-2014 arası değişim yaşadım ama kabus gibiydi.şimdi ise ölü toprak gibiyim.
  hayatıma hareket gelsin,yaptığım hataların telafisi için çabalıyorum ama olmuyor.
  yazınız umut oldu bana.1970 doğumluyum ama hala pes etmek istemeyen ruh hali içindeyim.teşekkürler.sizi çok seviyorum.f

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 28, 2017 at 5:42 pm

   öncelikle teşekkür ediyorum Ferda hanım ❤️
   çabalayınca mutlaka sonuç alınıyor, zamanın gelmesi gerekiyor, bazen 2,5 yıl sürüyor ama güzel bir şeyler oluyor mutlaka..
   sevgiler ZC

  • Zeynep ipek

   Mart 28, 2017 at 7:58 pm

   Merhabalar Zafer Bey,
   İnternette mi sıkıntı var bilmiyorum 2 kez yorum gönderdim ama görünmüyor.Ben de bu şekilde yazmak istedim bu sefer. 2016 da KPSS girdim Aralık ocak aylarında atama bekledim ama olmadı.Ben de bugün yabancı dil eğitimi almak için kayıt oldum bir kursa.En azından 2009 dan beri üzerimde ölü toprağı var.Birseye başlamak bir dert sonuçlandırmak ayrı bir dert.03.02.1989 12.00 Ankara doğumluyum.Butun bunlar düzelecek mi. Acaba? Teşekkür ederim

 • Zeynep ipek

  Mart 28, 2017 at 7:39 pm

  Merhabalar Zafer Bey,
  Geçtiğimiz aralık-ocak aylarında atama bekledim ama bazı sebeplerden dolayı olmadı.Ben de bugün yabancı dil eğitimi almak için kayıt oldum.03.02.1989 12.00 Ankara doğumluyum.Olabilitesi nedir nasıldır?

  Reply

 • Zeynep ipek

  Mart 28, 2017 at 7:45 pm

  Merhabalar Zafer Bey,
  Geçtiğimiz Aralık-ocak aylarında atama bekledim ama bazı sebeplerden dolayı olmadı.Ben de bugün yabancı dil eğitimi almak için kayıt oldum bir kursa.Ankara-03.02.1989 12.00 doğumluyum.Butun bu emekler yerini bulacak mı? 2009dan beri ölü toprağı var üzerimde bir​ de ayran gönüllü gibiyim.duzelecek mi? Her ay okuyorum yorumlarınızı.Sizlere de kolay gelsin

  Reply

 • apt

  Mart 29, 2017 at 10:54 am

  Merhaba Ceyhun Bey bu ayki yazıda bağlantı kuramıyorum ya ben anlayamıyorum sürpriz birşeyler olucak yada dogum harıtasına gore farklılık gösteriyo olabilir 23.01.1989 saat 21:20 izmir sizce neye göre okumalıyım eğer cevap verirseniz çok sevinirim çok teşekkür ederim şimdiden

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mart 29, 2017 at 1:38 pm

   Satürn etkisi için başak, Pluto için terazi, Jüpiter için başak, Yeniay için terazi, Dolunay için terazi yorumundaki ilgili bölümleri okumanızı öneriyorum.
   sevgiler ZC

 • AYTEN

  Mart 29, 2017 at 10:58 am

  ZAFER BEY MERHABALAR..:)
  DÜZENLİ OLARAK HER AY YORUMLARINIZI TAKİP EDİYORUM.TSK LER EMEKLERİNİZ İÇİN. DOĞUM HARİTAMDA SATÜRN PLUTO VE VENÜSÜNDE DE GERİ HAREKETTE OLDUĞU BİR DURUMDA BU BAHSETTİĞİNİZ TRANSİT GEZEGENLERİN GERİ HAREKETLERİ 2 KEZ AĞIRLAŞMIŞMI OLUYOR.
  YANITINIZI SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEĞİM…

  Reply

 • dilara

  Mart 29, 2017 at 5:27 pm

  Zafer Bey sahanesiniz ne güzel erken geliyor yorumlar. Burc kova yükselen 14 derece akrep… 20 Marttan beri sanki dünya durdu dönmüyor. Venüs mü mahvetti böyle? Umarim Nisan bir nebze bir seye benzer? Ask lazim kovalara ask :))

  Reply

 • TAP

  Mart 30, 2017 at 11:06 am

  çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için ..

  Reply

 • ilknur colak

  Mart 31, 2017 at 6:02 pm

  Merhaba zafer bey bir insanın hayatıyla bukadar örtüsür yorumlarınız 28 01 1969 saat ögle 13 30 dogumluyum 2006 yılinda babamın 3 aylık omrunun kaldigini bilerek yasadik 2014 annem kaser oldu 2016 metastas sumdi yorumlarinizi okuyorum korkuyorum bir cumle de olda sizden bekliyorum sevgiler

  Reply

 • Sibel

  Mart 31, 2017 at 8:29 pm

  Merhaba Zafer Bey,
  Uzun zamandır, doğru düzgün ast.yorum okumamıştım, sayenizde anlaşılır ve rehber niteliğinde olan yazılarınızı takip ediyorum.
  Benim sizden ricam;güneş burcumu, yükselen burcumu ve ay burcumu net bir şekilde öğrenmek istiyorum.Sinop 24/26 Temmuz1979, akşam üzeri doğmuşum. Bu net olmayan tarih ve zamanın güneş burcu Aslan. Fakat yükselen ve ay burcumu bilmediğimden yay, oğlak, kova balık burçları da okuyorum. Bu konuda yardım istiyorum. Hayatındaki diğer özel tarihler yükselim ve ay burcumu netleştirmek için yardımcı olacaksa 20.06.2004.
  Şimdiden teşekkür ederim.Görüşmek üzere…

  Reply

 • Sibel

  Mart 31, 2017 at 8:32 pm

  Yorumlar anlaşılır ve rehber olacak nitelikte…

  Reply

 • Saime

  Nisan 17, 2017 at 8:28 pm

  zafer bey yay burcu 2012-2014 dipte gecirdigim donem .saturn akrepte 8.evde cikiyor.ben yukselen kovaysam saturn kovadan gecerken vaziyetim ne olur yine 2012 donemi gibi derin yasarmiyim sizce

  Reply

 • Pingback: Kova Burcu Mayıs 2017 Yorumu: Öğrenim Hayatı, Kariyer ve Çocuk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin