Kova Burcu Nisan 2016 Yorumu: Sosyal-Profesyonel İlişkiler

Yazar 

Kova burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları kova burcuna göre anlatıyor.

Tutulmalar dönemini geride bıraktık diye, sakince yolumuza devam edeceğiz sanıyorsanız eğer değerli dostlar, Nisan 2016 yorumunuzu dikkatlice okumanızda fayda var. 😊

Nisan ayı yorumu, sadece Nisan 2016 gündemiyle sınırlı değil. Aksine, önümüzdeki 6 ay boyunca kova burcunun gündemini oluşturacak konulara odaklanıyor.

Kova burcu Nisan 2016 yorumu başlasın. 💪

7 Nisan Yeniay Kova Burcunu Nasıl Etkiler

Son derece zengin/çokyönlü bir enerji getirecek olan Yeniay, 7 Nisan’da koç burcunda gerçekleşecek. Bunun anlamı, 7 Nisan’da Güneş ve Ay koç burcunda (aynı derecede) buluşacaklar.

Diğer yandan; Satürn, Uranüs ve Pluto da Güneş/Ay ile etkileşim içinde olacaklar. İşte bu nedenle çokyönlü bir Yeniay olacak diyorum. Birçok konu eşzamanlı olarak zihninizi/gündeminizi meşgul edecektir.

Satürn etkisiyle başlayalım mı?

Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip ediyorsanız zaten çok iyi biliyorsunuz: 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. Ne olmuştu Aralık başında?

Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:

 1. yaşananlar sonrasında, sosyal çevreniz daraldı veya genişletme ihtiyacı oluştu
 2. arkadaşlarla ilişkileriniz açmaza girdi, sorunlar oluştu
 3. dostlardan veya sevdiklerinizden yardım/destek almanız gerekti
 4. profesyonel hayatınızda bir gündem oluştu, çalışma ortamınız/şartları değişti
 5. profesyonel hizmet almanız gerekti: sağlık, diyet, spor, hukuk, eğitim gibi
 6. eş/dostun önemini, sevdiğiniz insanların yanınızda olmasının kıymetini anladınız

Satürn etkisi hayatınızı 1 yıldır ağır ağır değiştiriyor. Hayatınızın koşulları, insanlarla iletişiminiz, yaşadığınız ortam farklılaştıkça, düşünce ve ihtiyaçlarınız da değişiyor.

Satürn yeni bir burca geldiğinde, etkilediği alanda erozyona neden olur. Erozyon yapıyı bozar, mevcut sistemi sürdürülemez hale getirir. Önce bu durumdan rahatsız oluruz, sonra tamir edilmesi gerekenleri tespit edip harekete geçeriz. 

Erozyonun farkına Aralık ayında -çarpıcı bir şekilde- vardınız. Şimdilerde başlayan Satürn gerilemesi, Nisan-Haziran arasında tamirat/iyileştirme için adımlar atmanızı istiyor.

Nisan 2016 ile birlikte, Satürn’ün getirdiği “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu yoğun hissedilmeye başlıyor.

Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği, 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır.

Not: Bu konuya, Mars gerilemesi başlığında yeniden değineceğim çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

7 Nisan Yeniayı sırasında Pluto da etkin olacak. 2008 yılından beri Pluto etkisi görünmeden ama güçlü bir şekilde, tıpkı okyanustaki dip akıntıları gibi, hayatınızı şekillendiriyor.

Özellikle korku ve endişe, aldatılma ve kaybetme ihtimaline karşı sürekli hassasiyet, ardınızdan gizlice çevrilen veya çevrildiğini düşündüğünüz işler.. Belki artık nazardan ve hatta büyüden etkilendiğinizi düşünüyorsunuz..

Birkaç konuda uyarmak istiyorum izninizle çünkü burası çok önemli:

 1. fazla kuşkucu olmak, her şeyin altında farklı bir niyet aramak
 2. gizli işlerden, örtülü niyetlerden şüphelenmek; gereksiz yere stres yaşamak
 3. yalanlar söylemeye yatkın olmak, saman altında su yürütmek
 4. sorumluluk almaktan kaçınmak, değiştirme gücüne sahip olduğunun farkında olmamak
 5. gerçeklerden kopmak, dayanaksız inanç, korku ve düşüncelerin etkisinde kalmak

Pluto etkisinin olası sonuçlarından bazıları işte bunlar. Bu süreçte yalana/gizli yollara yönelmek bazıları için daha kolay/kestirme yol olarak görülür. Bazıları ise, kesinlikle bu yollara başvurmaz ama bu sefer de başvuran insanlarla muhatap kalır/kaldığını düşünür, mücadele etmeye çalışır.

İşin içinde Pluto kaynaklı hırs, mücadele, korku, kontrol etme çabası gibi kavramlar olduğu için, eğer ki olumsuz bir gündeminiz varsa, 5-11 Nisan arasında konunun alevlenme ihtimali olduğunu bilmenizi istiyorum.

Tabi şöyle bir yanı da var Pluto etkisinin: yersiz endişelere kapılma ihtimaliniz arttığı için, bu uyarım nedeniyle, olumsuz bir gündemi olmayan okurlarım da “acaba ne olacak?” diye düşünebilir. Siz rahat olun. Bu uyarımın doğrudan muhatabı olsaydınız, emin olun ki zaten şimdiden net bir gündeminiz olurdu.

Bu noktada, Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında bir durum oluştu mu?

Bilmenizi isterim ki, önce Yeniay ve sonrasında 18 Nisan’da başlayacak Pluto gerilemesiyle birlikte, Ocakta başlayan gündem çerçevesinde girişimleriniz olacaktır. Temmuzun ortasına kadar bu enerjiyi kontrollü bir şekilde kullanarak şartları istediğiniz noktaya getirmeye çalışmanızı öneriyorum.

Eğer ki son yıllarda Nisan-Temmuz arasını (sebepli/sebepsiz) gergin geçirdiyseniz, aklınızda olsun, Pluto etkisi endişeleri tetiklediği için böyle hissediyorsunuz. Rahatlayın, derin bir nefes alın ve şükredin! Hayat güzel, her şey yolunda. 👍

Pluto kaynaklı yoğun enerjinin Temmuzun ikinci yarısında sona erdiğini hissedeceksiniz zaten.

Son olarak Uranüs’e değinmek gerekiyor. 2011 yılından beri koçta bulunan Uranüs, Yeniay enerjisine doğrudan dahil olacak. 9 Nisan’da Uranüs/Güneş etkileşimiyle birlikte, şu konularda bir gündem oluşması mümkün:

 1. yoğun günleriniz yeniden başlıyor olabilir mi?
 2. eğitim/öğrenme sürecininizde bir girişim mümkün
 3. seyahatler, iş gezileri ve toplantılarla dolu bir dönemin eşiğinde misiniz?
 4. evi taşımak, tadilat, bir projeye ilk adım olabilir
 5. sosyal etkileşimin yoğun olacağı bir girişim/gelişme (işe girmek dahil)
 6. araç/ehliyet almak gibi ulaşım kaynaklı gelişmeler

İşin içinde Uranüs olduğu için, bu konulardaki gelişmelerin çok hızlı/ani bir şekilde gerçekleşmesi mümkün. Öyle ki, sanki her şey göz açıp kapayıncaya kadar olmuş gibi hissedebilirsiniz.

Uranüs’ün iyi yanı, başta beğenmeseniz bile, yaşananların uzun vadede lehinize olmasına katkı sağlamasıdır. Her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedersiniz.

Bir de kötü yanı var: Eliniz kolunuz bağlanmış hissettirebilir, hatta göz önündeki gerçekleri görmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar yaparsınız.

Peki bu aralar sizin gündeminizin merkezinde neler var? Henüz  bu konular yoksa, 7 Nisan sonrasında (diğer konularla birlikte) oluşacağını göreceksiniz.

Mars  Gerilemesi Kova Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri

Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:

 1. sosyal/profesyonel ilişkiler ve hedefler
 2. dostlar ve arkadaşlar, yardımlaşma ve destek
 3. profesyonel hizmet alma gereksinimi
 4. yaşadığınız ortam ve çevre ile uyumunuz
 5. gelenek/kültürle bağlantınız, bu alanda yaşanan değişim
 6. başkalarının bilgi ve görüşüne yaklaşımınız

Mars, 17 Nisana kadar normal seyrinde fakat oldukça yavaş ilerleyecek. Gerileme öncesindeki en önemli aşamayı birkaç gün önce yaşadık: Mars/Güneş etkileşimi 26 Martta gerçekleşti.

Bu olay, bahsettiğim konular çerçevesinde Mars kaynaklı bir heyecan dalgası oluşturduğu için hayatınıza bir canlılık getirmiş olmalı.

Bu nedenle hayatınızda önemli gördüğünüz bir değişiklik yapmaya karar verdiniz veya yeni girişimlere yöneldiniz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçtiniz. Elbette bir çatışma ortamı da oluşmuş olabilir, düşük ihtimal sayılmaz.

Nihayetinde, değişen düşünce/hisler nedeniyle yeni bir yol haritası belirlemiş olduğunuzu söylemek mümkün.

Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor!

17 Nisan’da Mars gerilediğinde, yol haritanızı/planlarınızı ve o zamana kadar attığınız adımları gözden geçirmek isteyeceksiniz.

Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal aldığı için, “nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar.

İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız.

Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Ayrıca sadece Mars gündemine odaklanırız ve diğer konular önemsiz/tali kalır.

Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır.

22 Nisan Dolunay Kova Burcunu Nasıl Etkiler

20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay, akrep burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Elbette her Dolunayda olduğu gibi, bir dönemin/sürecin sona ermesine vesile olacak. Yüksek olasılık 27-29 Nisan arasında…

Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, kova burcuna özel olarak şunlar:

 1. kariyere ilişkin mesele
 2. toplumdaki imajınızı ve rolünüzü etkileyecek konu
 3. anne/baba olmak veya bekar/evli olmak gibi unvan ile doğrudan ilişki yaşanan süreç
 4. başarma azmiyle, saygınlık beklentisiyle çaba sarf ettiğiniz gündem

Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎

Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak.

2016 yıllık yorumunuzda, yılın ilk yarısının en önemli bölümü olduğunu söylemiştim. Umarım ki bu süreçte hayatınıza değer/renk katacak adımlar atma imkanı yaratabilirsiniz.

Kova burcu Nisan 2016 yorumuna, yazının sonundaki yorumlar bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum.

Bu yazıyı kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

52 Yorum

 1. Nese

  31/03/2016

  Oley şimdi gördüm ilk önce yükselenim kova geldi bide Aslan gelsin süper olucak

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   ilginiz için teşekkür ediyorum Neşe hanım 🙂 🙂
   şimdi bitirip yayınlayabildim Nisan yazınızı, çok hızlısınız 🙂
   bu ayki yorumlar çok kapsamlı, sanırım bir yazı daha yazmam gerekecek önümüzdeki günlerde..
   sevgilerimle, Ceyhun

   • Naz

    01/04/2016

    Ne edecez simdi ceyhun bey bir kova olarak..:)

 2. Edi

  31/03/2016

  Tek kelime ile muhteşemsiniz…

  • Zafer Ceyhun

   01/04/2016

   sağ olun var olun Edi 🙂 🙂
   övgülere layık olmak her geçen gün daha büyük sorumluluk bu arada, can havliyle çalışıyorum 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 3. Esin

  31/03/2016

  Bu gezegenler artik geri gitmese Ceyhun Bey ben cok yoruldum elinixe saglik
  ❤️

 4. Didem

  31/03/2016

  Zafer bey yorumunuz için teşekkürler kova yükselen başakaların nisan Mayıs haziran eğitim ve iş nasıl olacak acaba biraz açıklarmısınız emeğinize sağlık çok teşekkürler ☺

 5. Ayşe

  31/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey ellerinize sağlık 🙂 kariyere ilskin mesele netlesecek demişsiniz ne olabilir? Iyi yönde mi kötü yönde mi sonuçlanır. ?
  Birde sizden yukselenimi öğrenmem mümkün mü. ? annem saat 7.30 demişti ama sabah mı akşam mi hatirlayamiyorum 🙁 30 ocak 79 istanbul.
  Cok tesekkur ederim.

 6. Didem

  31/03/2016

  Zafer bey yorumunuz için teşekkürler kova yükselen başakaların nisan Mayıs haziran eğitim ve iş nasıl olacak acaba biraz açıklarmısınız emeğinize sağlık çok teşekkürler ☺

 7. Didem

  31/03/2016

  Zafer bey yorumunuz için teşekkürler kova yükselen başakaların nisan Mayıs haziran eğitim ve iş nasıl olacak acaba biraz açıklarmısınız emeğinize sağlık çok teşekkürler ☺

 8. Didem

  31/03/2016

  Zafer bey yorumunuz için teşekkürler kova yükselen başakaların nisan Mayıs haziran eğitim ve iş nasıl olacak acaba biraz açıklarmısınız emeğinize sağlık çok teşekkürler ☺

 9. Duygu

  31/03/2016

  Emeğinize sağlık

 10. bukle

  31/03/2016

  yukseleni kova olan bir teraziyim rabbim bir daha asla 26 mart gibi bi gun yasatmasin bana annemi ambulansa bindirirken yasadigim acinin tarifi yok soyledikleriniz 2008 ile baslayan cumle ve akabinde yorumun son kelimesine kadar herseyi birebir yasadim (büyü ve nazar olabilecegini dusundum bunca sıkıntınin sebebinin)annem oglak, ceyhun bey annem iyilesicekmi yalvaririm guzelbisey soyleyin bi cesetten farksizim

 11. Sevm

  31/03/2016

  Zafer bey elinize yureginize sağlık..kovaların ask hayatı ne durumda bu ay 🙁

 12. Hatice

  31/03/2016

  Anlamadim hicbisi evlilik varmi veyhun bey evet ev degisturcez yikilcak yeni site yapilcak ama gecen ay yazmistim cvp yazmamissiniz varmi evlilik 🙂

 13. Hilal

  31/03/2016

  Lav ya 🙂

  Sevgili Zafer bey nakış gibi işlemişsiniz yine ince ince ,iyiki varsınız .
  Teşekkür ederim.

  Bilinçle sevgiyle.

 14. Ayşe

  31/03/2016

  Ceyhun bey, emeğinize sağlık teşekkür ederim. Kova yorumunu görünce çok sevindim. 1nisan yani yarın ilk iş günüm. Inşallah hayırlı olur. Biraz dil yabancı geldigi için tam olarak anlayadim kova icin nisandan iyi seyler beklemeye degermi?)) Is yerimde nasil karsilanacagimi bilmiyorum cunki tek endisem o :/

 15. tuğba

  31/03/2016

  Burcuna gore’yi takil ettigimden beri kova burcu icin en karisik donemdeyiz sanki..

 16. Nira Nihal

  01/04/2016

  Bahtsız bedevi Kova burcu sonuçlanmayan meseleler, beklemek ,her dolunay da sonuçlanır diye hayal kurmaktan çok yoruldum yükselen terazi ondada sıkıntı var of Yoruldum bütün cabami gösteri yorum her keze her yere ulasuyorum tamam cevabi alıyorum bekle diyorlar 2015 kasım sonu Aralıktan bu yana yolunda gitmiyor yolunda giden tek şey eğitim ders notları onur belgeleri somut hic bi haber yok 24 Ocak 1980 saat 00:30 da doğmuşum doğarken ebe beni dusuruyormus annem anlatıyor kalça kemiğini çıkarmış 7 ay boyunca çok aglamisim kemik kayniyinca çok sakin bi bebek olmuştum tabi yürüme çağın gelene kadar fak edilmemiş neyse daha sonra kırıp kemiği alçıya almışlar ben hatırlamıyorum bile su an hic bi sağlık sorunum yok fakat doğduğum anda guzeligim babama şiirler yazdırmış çok guzelmisim sahip olduğum herşeye sukrediyorum fakat olumsuz bi si var bi enerji gecen yıldan beri beni çok yoruyor bununla ilgili sizden profesyonel bi yardim talebim olacak haritada neler var nelere dikkat etmeliyim gibi .size ulasmam gerekiyor Zafer Bey saygılar

 17. kamile

  01/04/2016

  Oğlum kova burcu, bir yıldır iş arıyordu, iletişim alanında bir iş buldu.2,5 aylık bir eğitimden sonra hayırlısıyla yeni işine başlayacak.İnşallah oğlum hakkında uzun soluklu ve hayırlı bir iş olur Zafer Bey.Teşekkürler.

 18. Nez

  01/04/2016

  Sizi tek geçiyorum..

 19. arzu

  01/04/2016

  Tekrar MERHABA!
  Zafer Bey yükselen Kovayım,yazınızı okurken inanın kendimden geçtim.Bu kadar mı iyi anlatılır,dedim?Arkadaş,eş,dost artık ne varsa 😀 çok ciddi bir temizlik sürecinden geçtim.Direnip kabul etmek istemediklerimi ise kafama vura vura dank ettirdi bu muhteşem gezegenler.Satürn,Uranüs ayrı severim kendilerini 😛
  Neyse lafı dolandırmadan konuya döneyim çok teşekkür ederim.Farkındalığımız sayenizde çok arttı.Olay ve şahısları daha mantıklı bir düşünce şekliyle karşılıyorum.Katkınız büyük.İyi çalışmalar.

 20. Deniz

  01/04/2016

  Gerçekten yazdıklarınızı birebir yaşayan bir insanım bu güzel aydınlatıcı yorumunuz için teşekkürler merak ettiğim çok şey var ama

 21. Itır

  01/04/2016

  benim kafam çok karıştı kurgulayamadım bu sefer sanırım hadi hayırlısı ama rüyalarım çok tezat bi’ süredir gerçekten de bir gün harika uyanıyorum bir gece kabus ile bu nedir Ceyhun Bey :/

 22. Meral

  01/04/2016

  Merhaba,

  Güneş Kova Yükselen yengeç olarak size her ay aynı şeyleri yazıyor gibiyim 🙂
  Arkadaş çevrem evet değişti kesin diyemiyorum şuan ama değişecek çok az kaldı..
  Sadece bu ayki yorumunuzda takıldığım nokta dolunayla herhangi bir bitiş olursa başlangıç için merkür gerilemesini tercih etmemelimiyiz. Mesela yeniay ile görüşmeye gittik dolunayda işten ayrıldık ve hemen diğer işe başladık diyelim sorunlu mu olacak demektir yeni işimiz. Cevaplarsanız çok sevinirim .
  Sevgiler,

 23. Dilek

  01/04/2016

  Tarihler çok ilgimi çekti.Aralık ayında aldigim bir kararın 8 Nisanda cözümlenmesini bekliyorum siz de tam bu tarihlerı yazmışsınız. Şaşırdım doğrusu ☺

 24. nilay

  01/04/2016

  Merhaba Zafer Bey
  ekim ayında evden çıkıp aralık ayının sonunda boşandım.(sebebi defalarca aldatılmamdı)bahsetmiştim daha öncede.şubat ortalarına doğru bir ilişkiye başladım.aynı iş yerindeyiz ve bu şirket kuralları gereği yasak.şuanda gizli bir ilişki yürütüyoruz.erkek arkadaşım 29 haziran 1989 doğumlu – ben 08 şubat 1988 doğumluyum. sizde ne yapmalıyım ? nasıl bir yol izlemeliyim??

 25. Sinem

  01/04/2016

  Burcum kova ve yukselenim koc. Bu paranoyalarimin hepsi pluto yuzunden mi oluyor Ceyhun bey? Kotu giden birseyde yok normal akisinda bir hayatim var ama sanki kotu birsey olucakmis gibi her sabah uyanmak cok zorluyor beni su siralar birde islerimin yogun oldugu bir donem.

 26. Gizem

  01/04/2016

  Ilk once kocu yayinlayinca 2 gundur bakiyorum siradaki boga varmi yokmu die bide ne goreyim balik kova oglak !!!! :/

 27. Fatma

  01/04/2016

  Yazdığınız maddeler tek tek hepsi nokta atışı olmuş çok teşekkürler bir de şu pluto olmasaymış yaktı beni yaktı benii herşey çok güzel olacak biliyorum

 28. Didem

  02/04/2016

  Zafer bey kusura bakmayın birden çok gitmiş mesaj neden olduğunu anlamadım mesaj gitmedi diye bir çok kez mi bastım acaba tekrar kolay gelsin emeğinize sağlık ☺

 29. Edith piaf

  03/04/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Kuskusuz yazilariniz kusursuz:)Ama ne olur bana icimi serinletecek birseyler soyleyin:)Kova burcuyum.Yükselenim aslan.31 yaşındayım.Beşinci evimde -doğum haritamda -uranüs ve satürn mevcut.Saturn de su anda besinci evimden geciyor.Hamilelikle ilgili birkac skntı yaşadım.Dusuk yaptim gectigimiz ekim sonunda..Tum testlerimiz temiz cikti herhangi saglik problemimiz cikmadi.Nisan ayı sürecimi iyileştirmeye yönelik olabilir mi?Yani anne olmakla ilgili sıkıntım daha cok uzayacak mi?Yoksa satürnün beni sınama evresi hala sona ermedi mi:(Saturn isi gucu birakmis benimle uğraşıyor gibi:( Isi gucu saymiyorum bu arada gectigimiz ekim ayinda da isimden ayrildim…Saturn bir ogretmendir deniyor, ben onu daha ziyade kabus olarak nitelendiriyorum yasadiklarimdan mutevellit..Ne olacak benim bu bahtsiz halim..Ne olur yanitlasaniz ne mutlu olurdum:( Ya da bu bahtsiz kovaya bir de siz vurun icinde azcik kalan su da yere dokulsun:)))

 30. Ayyca

  06/04/2016

  Merhaba ceyhun bey. Yükseleni kova olan yay burcuyum. Anladığım kadarıyla yay ve kova için aynı sorunlar var gibi. 22 mayısta kpss var ve eğitim iş hayatim için bu sene dönüm noktası olacak diye hissediyorum.

  • Zafer Ceyhun

   06/04/2016

   yolunuz açık olsun Ayca hanım, bu yıl herkes için bir çeşit dönüm noktası olacak, iyi değerlendirmek lazım.

 31. Edi

  07/04/2016

  Bir şey diyeceğim. Yıldızlar kova burcuna jest yapmış gibi görünüyor. Yani Saturn 12. evdeyken, Jüpiter de orada olacak. Ve yine Saturn 1. evdeyken, Jüpiter de 1. eve gelecek. Bu harika! Zor görülür bir olay bence!

  • Zafer Ceyhun

   08/04/2016

   Eda hanım merhaba,
   bu söylediğinizin gerçekleşmesi teknik olarak imkansız maalesef. Satürn 3 yıl, Jüpiter 1 yıl boyunca bir burçta kalıyor, yani birlikte hareket etmiyorlar.
   sevgilerimle, Ceyhun

   • Edi

    08/04/2016

    Zafer bey, teessüf ederim. Jüpiter 3 yıl kalacak mı dedim? Her burçta 13 ay kaldığını ben de biliyorum. (Sayenizde elbette) Şunu demek istedim; Saturn 12. evde bulunduğunun son yılı hatta son ayları Jüpiter 12. eve geliyor ve ve dolayısıyla Saturn 1. evde iken Jüpiter de 1’e geliyor. Saturn 1. evden çıkamadan da hoooop 1. evde Jüpiter. Hesaplayın ama zor yıllar 2018-19 gerisini Jüpiter hallediyor. 😉

   • Zafer Ceyhun

    08/04/2016

    anladıııııım 🙂 ne güzelmiş.

 32. Birsen

  08/04/2016

  Ceyhun Bey burcum kova yükselen ikizler…bu yıl para akışının ve beklenmedik gelişmelerin olacağı dönemlerim ne zaman olacak bir de bu Satürn 2012-2013 yıllarında süründürdü bizi 2 yıl sonra yine gelecekmiş hiç diğer burçlara uğradığı yok :)) hazırlığımiz nasıl olmalı? ? Kendimi son 4 yıla göre daha hafiflemiş daha net hissediyorum kariyer ve iliskiler özellikle bu etki ne kadar sürecek???çok teşekkür ederim

  • Zafer Ceyhun

   08/04/2016

   Birsen hanım merhaba,
   sorunuzu görünce, sanki Nisan yorumunuzu hiç yazmamışım gibi hissettim 🙂
   2016 yıllık yorumunuz ve aylık yorumlarınızda sorularınızın cevaplarını anlatıyorum.
   sevgiler, Ceyhun

   • birsen

    11/04/2016

    yıllık burç yorumunda aradığım cevaplar var teşekkür ederim gerçekten tarihler çok kilit…

   • birsen

    11/04/2016

    şu üzgün yüz ifadesi bana hiç yakışmıyor ama :))

 33. Eda

  09/04/2016

  Burcum kova 27 ocak dogumluyum yukselenim oğlak. Ilişki durumu nasıl devam edecek. Geçmişten dönüş ya da yeni biri var mı?

  • Zafer Ceyhun

   10/04/2016

   “İlişkiler çok iyi devam edecek, evet geçmişten dönüş de var, o çocuk pişman olup size göre dönüyor.””
   Cidden böyle bir cevap mı bekliyorsunuz Eda hanım?
   Allah aşkına..

 34. Sevm

  11/04/2016

  Geçmişten dönüş ihtimali yokmu zafer bey ? 🙂

 35. Nidaa

  14/04/2016

  Merhaba ,

  Aşağıdaki maddelerin hepsi mevcut bende belirtmek isterim 🙂

  1)yoğun günleriniz yeniden başlıyor olabilir mi?
  2)eğitim/öğrenme sürecininizde bir girişim mümkün
  3)seyahatler, iş gezileri ve toplantılarla dolu bir dönemin eşiğinde misiniz?
  4)evi taşımak, tadilat, bir projeye ilk adım olabilir
  5)sosyal etkileşimin yoğun olacağı bir girişim/gelişme (işe girmek dahil

  • Zafer Ceyhun

   14/04/2016

   doyasıya bir Nisan deneyimi olmuş Nida hanım 🙂 🙂
   yolunuz açık olsun, sevgilerimle
   Ceyhun

 36. Edith piaf

  14/04/2016

  bana da cevap vermiş misiniz diye sayfaya girdim 🙁 ama yine hüsran….

 37. Hediye

  16/04/2016

  Gunes burcum Kova ay burcum yay yukselenim basak gercekten gecen seneden beri maddi manevi sikintili bi surec hatta Oki senedir bende artik vesveseye kapilmaya basladim hic ilgi alanim olmayan gizli ilimleri arastirmaya basladim :tesbitleriniz dogru

 38. Hediye

  16/04/2016

  Birde ceyhun bey riskli bir karar alip elimdeki tum mevcud parayla bir is yapmayi dusunuyorum acaba bu donem bu tarz girisim icin uygunmudur 12.02.1977Istanbul dogumluyum aksam /20:30 21 civari dogmusum bu konuda Beni aydinlatirsaniz sevinirim saygilarimla hediye

  • Zafer Ceyhun

   16/04/2016

   Hediye hanım merhaba,
   Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip ediyor musunuz?
   Özellikle Satürn etkisinden bahsettiğim yazılarda, kovalar için şuna benzer yorumlar yaptım:
   Önümüzdeki 5 yılda sizler için risk giderek artacak. Eğer bunun farkında olup doğru adımlar atmak için her zamankinden çok çaba göstermezseniz, hatta yeterince hesaplanmamış riskler alırsanız, cidden çok zorlu bir sürece girebilirsiniz 2 yıl sonra.
   Bu bakış açısıyla siz karar verin, en doğrusu bu olur.
   Eğer hesaplanmış, makul bir risk alıyorsanız alın.
   Eğer baskı oluşturacak, olası sonuçları öngörülemeyen bir risk alıyorsanız, yerinizde olsam almazdım.
   En doğru olan tercihleri yapma irade ve gücünü bulmanız dileğimle.
   Ceyhun

 39. Pingback: Kova Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Geçiş Sürecini Doğru Anlamak

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *