Kova burcu Nisan 2015 yorumu, 4 Nisan ay tutulmasını anlatıyor. Sonunda Nisan geldi; aylardır gelsin diye beklediğimiz, yolunu gözlediğimiz Nisan.. Bu iyi haber! Burcuna Göre’yi düzenli okuyan değerli dostlar biliyorlar: 2015 yılının başında, bu yılı 27 bölüme ayırıp en olumsuz bölümü yılın ilk 3 ayı olarak tanımlamıştım ve Nisanla birlikte rahat nefes alacağız demiştim. Zor günlerin büyük kısmını geride bıraktık, güzel günlere çok yakınız. Kova burcu için Nisan ayı “bir sürü iş ve yoğunluk” anlamına geliyor olmalı. Tahmin ediyorum ki yapacak birçok şey var, sizi bekliyor. Neyse ki yakında bitecek. Nisan 2015’in astroloji gündemini şöyle özetleyeyim:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birkaç yazı yazacağım için, bu yazıda sadece ay tutulmasının kova burcunu nasıl etkileyeceğini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Geçen ay bir güneş tutulması yaşadık, şimdi sırada ay tutulması var. Tutulmalar önemli haberler getiren, hayatımızı değiştirme gücüne sahip astroloji olaylarıdır. Güneş tutulmasının enerjisi genel olarak iyiydi, umuyorum ki güzel şeyler yaşamışsınızdır. 4 Nisan ay tutulması farklı bir enerji getiriyor, bazılarımız için keyifsiz sonuçlanma ihtimali var. Detaylara geçmeden önce, ay tutulmasını tarif eden bazı bilgiler vereyim:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Ay tutulmasının olduğu 4 Nisan öğle saatlerinde, hem Uranüs hem de Pluto etkileri olacak. Bu nedenle bazılarımız için gergin bir enerji ortaya çıkabilir. Enerji gergin olacak dediğimde, bazı okurlarım işlerin kötüye gideceğini düşünüyor, ama öyle değil. Gergin enerji var dediğimde, “gergin hissedeceğinizi” vurgulamaya çalışıyorum. Kendinizi kızgın hissederseniz, “bunun nedeni gezegenler” deyin, kendinize veya başkalarına boşuna kızmayın. Peki 4 Nisan ay tutulması kova burcunu nasıl etkileyecek? Bazı olasılıkları sayayım:
 1. uzun süredir meşgul olduğunuz konu sonuçlanabilir
 2. bir nedenden iş yoğunluğunuz çok artabilir
 3. iş veya ev ortamınız değişebilir, iş değişimi/taşınma gibi
 4. akrabalarınızdan biriyle ilgili bir gündem varsa sonuçlanabilir
 5. yardımcı olduğunuz/yardım aldığınız konu sona erebilir
 6. sizden saklanan önemli bir şey açığa çıkabilir
 7. düşmanca davranan insanların neden olduğu bir mesele sonuçlanabilir
 8. ulaşımınızı etkileyen (ev-iş mesafesi, arabanız) konuda karar verebilirsiniz
 9. çevrenizdeki insanların değişmesine neden olacak mesele sonuçlanabilir, (şehir değişikliği, iş yerinde departman değişikliği, arkadaş çevrenizle sorunlar gibi)
 10. eğitim hayatınızla ilgili konuda bir dönem sona erebilir
 11. hayatınızda büyük bir değişim yaşanabilir (olursa, güzel şeyler olur 🙂 )
Yeniden hatırlatayım, ay tutulması geçmişten bugüne yaşanan olayın/olayların, sonuçlanmasına neden olur. Belki sizin bir tercih yapmanız gerekir (ev değiştirme kararı gibi), belki de tercihi başkaları yapar ama siz etkilenirsiniz (insanların sizle konuşmaması gibi). Peki iyi mi sonuçlanacak, kötü mü? Bu sorunun cevabını astroloji hiçbir zaman “kesin bir şekilde” söyleyemez çünkü cevap sizin tercihlerinizde, aldığınız kararlarda saklı. Eğer geçmişte doğru adımları atmayı başardıysanız, evet, olumlu olacaktır. Tersini yaptıysanız, Jüpiter burcunuzda bile olsa, olumsuz olur. Kaderimiz (çoğu zaman) kendi ellerimizde, istisnai durumlar da var tabi. Ay tutulması terazi burcunda olacak, enerjisi size uygun. Ancak tutulmanın en önemli özelliği, Uranüs ve Pluto’nun etkisini taşıyor olması. 2 yıldır hepimizin hayatını şekillendiren Uranüs-Pluto etkileşimi, tutulmayla birlikte, hayatımızdaki büyük dönüşüm sürecini önemli ölçüde tamamlamış olacak. Yani, bu ay tutulması önemli sonuçlar getirecek diye düşünüyorum, genel olarak da iyi olacak..çünkü Jüpiter gerilemesi 8 Nisanda sona eriyor, ay tutulmasını gündemi ise 9-10 Nisanda..güzel haberler alma ihtimalimiz, rahatlama ihtimalimiz yüksek. Hadi hayırlısı 🙂 Son olarak, sonuçlanmasını beklediğiniz gündeminiz olumlu ise, temiz bir sayfa açma zamanı geliyor olabilir. Terazi burcundaki olaylar kovaya her zaman iyi gelir. Eğer gündeminizde gergin bir mesele, bir çatışma ortamı varsa, bu durumda bir çatışmaya yaşanabilir. Özellikle bir süredir size kötü davranan, ardınızdan iş çeviren insanlarla baş etmeniz gerekebilir. Buna hazır olun.. En güzel ihtimalleri dilerim 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>