Yükselen KovaKova Burcu Nisan 2015 Yorumu 2. Bölüm

Nisan 18, 2015by Zafer Ceyhun22

Kova Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. Nisan’ın ilk yarısını oldukça yoğun geçirdiğinizi tahmin ediyorum ama bu aralar güzelleşen enerjiyle birlikte keyfiniz de yerinde olmalı, dilerim ki öyledir. 2015 yılının en zor bölümünün ilk 100 günü olduğunu söylemiştim yılın başında, Burcuna Göre’nin okurları Nisan ayında hayatın güzelleşeceğini biliyordu zaten. Ferah/derin bir nefes alıp, kaldığımız yerden yola devam edebiliriz artık 🙂 Nisan 2015 ile birlikte yeni bir döneme başladık diyebiliriz, nedeni ise 3 yıldır devam eden zorlu bir etkinin sona ermesi: Uranüs-Pluto etkileşimi. Artık daha kolay yol alıp ilerleyebileceğiz, bu hepimiz için harika bir haber. Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Kova Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Kova Burcuna Etkisi

Öncelikle hepimiz için geçerli olan en temel soru ile başlayalım: Yeni Ay nedir, bizleri nasıl etkiler? Bu sorulara cevaben geçmişte yazdığım bir yazıyı bugün Facebook ve Twitter sayfalarında paylaştım, henüz okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz: Yeni Ay Nasıl Etkiler Yeni Ay 18 Nisan gecesi yaşanacak ve etkileri 5 gün sürecek, yani enerjisinin 23 Nisan’a kadar devam edeceğini söylemek mümkün. Bu nedenle, planlarınızı yaparken 23 Nisan’a kadar harekete geçmeniz gerektiğini unutmayın. 18 Nisanda Yeni Ay gerçekleştiği sırada Güneş ve Ay koç burcunda olacak, ki kova-koç arasında uyumlu bir etkileşim vardır, bu da iyi haber çünkü dışa dönük olacaksınız, enerji seviyeniz yüksek olacak. Yeni Ay’ın en önemli özelliği, bir konuya odaklanmayı kolaylaştırması ve ilerleyebilmek için somut adımlar atmanın mümkün olmasıdır. Sizin odaklanacağınız konu, gündeminizde yer alan ve acilen halledilmesi/yapılması gereken meseleler olacak. Mesela, yaşadığınız/çalıştığınız ortamla ilgili sizi bekleyen bir iş, sosyal/iş ortamınızda görüşülmesi gereken bir konu, planlı bir seyahat gibi. Eğer zaten gündeminizde bir konu varsa, Yeni Ay etkisinin devam ettiği 18 – 23 Nisan boyunca, kendinizi kararlı, hedef odaklı ve enerjik hissedeceksiniz. Bu enerjiyi/fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Bazı olasılıklardan bahsedeyim:
 1. bir iş görüşmesi/anlaşması yapılabilir
 2. uğraştınız bir projede/konuda yeni bir adım atmak gerekebilir
 3. ev/iş yerinde muhit değişikliği olabilir
 4. ilgilenmeniz gereken bir okuma/yazma veya eğitim işi olabilir
 5. yeni bir konuya merak duyabilirsiniz, ufkunuzu genişletecek cinsten bir konu olacaktır
 6. araba almak için harekete geçebilirsiniz
 7. sevdiklerinizle, özellikle yakın akrabalarınızla, görüşme ayarlayabilirsiniz
 8. hayatınızdaki insanlardan bazılarından uzaklaşmak isteyebilirsiniz
 9. iletişim tarzınızı ve üslubunuzu değiştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz
Biliyorum ki bütün olasılıkları tahmin etmem mümkün değil ama temel gündem, en yakınınızda olan biten meseleler, yine sürekli aynı ortamda bulunduğunuz insanlar ve yakın akrabalarınız (kuzen/kardeş vb) olacaktır. Bir süredir ertelediğiniz bir mesele varsa, mutlaka bu günlerde harekete geçin, tam zamanı. Eğer gündeminizde bir mesele yoksa, Yeni Ay, düşünmek ve planlar yapmak için en doğru zaman. Benim önerim bol bol kitap okumanız ve düşüncelerinizi yazmak için kendinize zaman ayırmanız. 18 – 23 Nisan arasında 5 gününüz var.

Jüpiter’in Kova Burcuna Etkisi

Temmuz 2014’ten bu yana, Jüpiter karşıt burcunuz olan aslanda, bu nedenle ilişkiler/iletişim alanında bereketli bir süreç yaşadınız. Tabi 8 Aralık- 8 Nisan arasını hariç tutmak lazım. Jüpiter, hepimizin dikkatli şekilde takip etmesi gereken çok önemli bir gezegendir. Geleceği planlarken, önemli adımlar atarken önce Jüpiter’e, sonra Satürn’e bakmak her zaman zorunludur. Jüpiter’in önemi (yeni okurlarım için söyleyeyim) şans, bolluk ve ilerlemek için fırsatlar getirmesinden kaynaklanır. Jüpiter, şans ve güzellik getiren enerjisiyle birlikte Ağustos 2015’e kadar sizinle birlikte olacak, Ağustos sonrasında güzel enerji devam edecek ama etkilediği alan değiştirecek. Yeni etkisi de gayet güzel olacak, bu da iyi haberlerden birisi. Jüpiter’in yeni etkisini, zamanı geldiğinde detaylı olarak yazarım mutlaka fakat şimdi önemli olan, önümüzdeki 4 aylık süreçte neler olacağı 🙂 Bazı olasılıklar:
 1. sevgilinizle evlilik yoluna gidebilirsiniz
 2. hayatınızın aşkını bulabilirsiniz
 3. eşinizle/sevgilinizle aranızdaki sorunları çözebilirsiniz
 4. sorunlar kendiliğinden de çözülebilir, hissiyat güzel olacak
 5. çevrenizdeki insanlar desteklerini esirgemeyecektir, yolunuz açılabilir
 6. takdir edilen/sevilen biri olacaksınız çünkü sizden güzel/uyumlu bir enerji yayılıyor olacak
Karşıt burçtaki Jüpiter, hayatınızın tamamını güzel etkiler aslında. Kendinizi rahat ve huzurlu hissedersiniz ya da değişim gerekiyorsa, cesur adımlar atmak için olmadığınız kadar kararlı olursunuz. Önümüzdeki 4 ay, Jüpiter’e rağmen mutlu değilseniz, muhtemelen hayatınızda köklü bir sorun vardır. Özellikle ilişkiniz mutsuzluk kaynağınız ise, bazı kova burcu okurlarım ilişkilerini gözden geçirmek isteyecektir. Yazılarıma yeni bir bölüm eklemeye karar verdim 🙂 Bundan sonra, hayatınızı güzelleştirecek bazı önerilerde bulunacağım. İşte bazıları:
 1. sevgiliniz yoksa, yeni insanlarla tanışacağınız ortamlarda bulunun
 2. arkadaşlarınızdan sizi yeni insanlarla tanıştırmalarını isteyin
 3. doğru insana, size uygun kişiye rast gelme ihtimaliniz her zamankinden daha yüksek
 4. zaten hoşlandığınız biri varsa, neden duruyorsunuz ki?
 5. iş hayatınızda ilerlemek için bağlantılarınızı kullanın, destek isteyin
Ağustos ayına kadar, eşinizle/sevgilinizle ilişkinizdeki sorunları giderin, evlilik için ilk adımları atın, yalnızsanız yeni insanlarla tanışın. Önünüzdeki 4 aylık bir fırsat dönemi var, iyi değerlendirin. Kova Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde, sonunda güzel haberler verebildiğim için çok mutluyum : ) Her şey gönlünüze göre olsun.. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

22 comments

 • merve

  Nisan 18, 2015 at 4:45 am

  Selam
  Ceyhun Bey yazılarınızı epeydir takip ediyorum ne desem bilemiyorum ama tam da 12den yani sizi tebrik ediyorum.
  Umarım herşey yazdığınız gibi olur diyorum :))

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 18, 2015 at 4:35 pm

   Selam 🙂 ben haberleri verdim, artık sizden haberleri bekliyorum 🙂

 • Eda

  Nisan 18, 2015 at 12:21 pm

  Vaoov, nutkum tutuldu. Ceyhun bey muhteşemsiniz. Muhteşemsiniz. İyi ki varsınız. (Kalben söylüyorum.)

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 18, 2015 at 4:39 pm

   tşkler Eda hanım 🙂 siz de öyle.

 • pınar

  Nisan 18, 2015 at 1:12 pm

  Nasil heyecanla okuyorum yazilarinizi…sevdiklerime de yolluyorum ki onlar da okuyup mutlu olsunlar diye…8.8.83 dogumlu aslan yukselen kova ay burcu aslan olarak evrenden mucizeler bekliyorum 🙂 ellerinize emeginize saglik ceyhun bey…

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 18, 2015 at 4:42 pm

   en güzel mucizeler sizi bulsun öyleyse Pınar hanım, ki bence yakındır 🙂

 • Nurkan

  Nisan 18, 2015 at 8:04 pm

  Selam.ilk Kez bir siteye yorum yazıyorum diyenlere”aman lutfettin”deyip kafa buluyordum

  • Nurkan

   Nisan 18, 2015 at 10:08 pm

   Buluyordum kusura bakmayın

 • Eda

  Nisan 18, 2015 at 8:51 pm

  Ceyhun Bey, size bir şey danışacağım, kişi 30 yaşından sonra yükselen burcun özelliklerini alır ve astrolojik olarak bu güne kadar güneş burcundan aldığı etki kaybolur ve yükselen burcunun etkisine geçer diye bir söylenti var. Doğru mu bu? Ayrıca sizi çok seviyorum. :*

 • Eda

  Nisan 18, 2015 at 8:53 pm

  Bir de ay burcu nedir? Nasıl öğrenilir? Ne işe yarar?

 • Mine

  Nisan 18, 2015 at 10:52 pm

  Zafer
  Ikizler Nisan 2 yi bekliyorum

 • Ayşe

  Nisan 19, 2015 at 12:00 am

  Teşekkürler Ceyhun bey. Bu 2.bölümü sabırsızlıkla bekliyordum. Nihayet pozitiv bir yorum okuduğum için çok mutluyum. Ayrıca yeni bölüm, hayatımızı güzelleştire bilecek önerileriniz için de teşekkür ederim. Iyi ki varsiniz.
  Azərbaycandan bol selamlar. Sizi seviyoruz! 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 19, 2015 at 12:15 am

   ben de tşk ederim, tanıdıklarınıza bizden selam söyleyin Ayşe hanım.
   sevgiler 🙂

 • Nisan

  Nisan 19, 2015 at 12:58 am

  Ahaaahahaaa yaşasın nihayet güzel şeyler 😀

 • Özgür

  Nisan 20, 2015 at 2:59 am

  Sana şu kadarını söylüyeyim abi, nisana kadar ölü gibiydim enerji vs yok. Ama su nisan basladigindan beri tekrardan etrafa enerji saçıyorum yorumlarda bahbahsettihin hersey oldu tekrardan kadinlarla yine aram mukemmel veeee sen agustosta daha mükemmellihi vadetmistin o zamanı iple cekiyorum simdiden böyleyse. Süpersiniz abi kaleminize saglikkk saglicakla ve esen kalinnnn 🙂

 • esn

  Nisan 21, 2015 at 11:57 am

  Zefar Bey, sizin bağımlınız oldum. Kendi burcumu-yükselenimi, sevgilimin burcunu okumayı geçtim bütün eş dost akraba herkese link link ulaştırıyorum. O kadar güzel bir anlatımınız ve tutarlı yorumlarınız var ki, her şey çıkıyor yerli yerine oturuyor.
  Mesela kova burcundaki sevgilimle ayrılmıştık şubattaki sert etkilerde ve siz de o dönem kova burcu için yolunda gitmeyen ilişkinizi bitirme kararı alabilirsiniz demiştiniz 🙂 Ben de çok acı çeksem de kabullenmiştim. Şimdi bu ay aşkta sorunlarınızı çözeceksin yazdınız kovaya, bu sefer de beni aramaya sormaya başladı yine :))) ama bu adam bizim işimiz asla olmaz diyen bir adamdı , bu ağustosta daha iyi olacak ilişki ben miyim değil miyim bilemedim :)))) saçma soru kabul ediyorum ama yazıyorsunuz ya birbiriyle bağlantılı olaylar genelde diye ondan sorasım geldi…Teşekkürlerrrr… seviyorum sizi.

 • Neslihan

  Nisan 22, 2015 at 7:29 am

  Ceyhun bey ben tipik bir oğlak ve yükseleni kova olan bir kadın olarak paralel okuduğumda yorumlarını gerçekten düşündürüyor astrolojiyle yakından ilgiliyim :), bu ilham ve yorumlama bilgi birikiminiz kaynağını merak etmemek mümkün değil 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 22, 2015 at 2:40 pm

   Neslihan hanım tşk ederim..
   çok seviyorum ve önemsiyorum astrolojinin “mucizevi bilgi hazinesini” 🙂

 • Esmuş

  Nisan 24, 2015 at 10:42 am

  ceyhun bey yeni takibe aldım sizi tesadüf diyeceğim ama hayatta hiçbirşey tesadüf değildir diye düşünüyorum verdiğiniz bilgiler enerji bana çok iyi geldi bir kova kadını olarak çok zor günler atlattım taki 2014kasımdan bugüne etkileri geçmedi çok iyi bir enerjiye sahip olsamda beni bu yönde etkileyen ve zarar verici hadiseler yaşadım ve şuan korku içinde önümüzdeki aylarda devam edermi diye düşünüyorum şanslıyım ama geçtiğimiz 3 yıl bunu göremedim sınama yılları gibi :/ yardımcı olabilirseniz sevinirim buarada gerçekten güzel iş çıkarmışssınız başarılar diliyorum 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 24, 2015 at 3:02 pm

   aramıza hoş geldiniz 🙂
   kovaya özel yazılarımı okuyun mutlaka, sadece son yazınızı değil, eskilerini okuyun, özellikle Pluto etkisiyle alakalı olanları..
   sevgiler

 • Arzu

  Nisan 27, 2015 at 10:22 pm

  Yükselenim Kova,yazınızı yayınladıktan sonra her zamanki gibi soluksuz okudum.Yakın akraba ya da kardeş,kuzen görüşme olabilir demişsiniz.Allah biliyor ya,içimden imkansız çünkü kimsem yok diye geçirdim.:-) ve tam tamına 30 sene sonra kuzenlerimle buluşmaya Ankara’ya gittim.Olağanüstü güzel bir haftasonu geçirdim.Sizi tebrik ediyorum.

  • Zafer Ceyhun

   Nisan 27, 2015 at 11:07 pm

   daha güzel günleriniz olsun inşallah Arzu hanım 🙂

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin