Kova Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. Nisan’ın ilk yarısını oldukça yoğun geçirdiğinizi tahmin ediyorum ama bu aralar güzelleşen enerjiyle birlikte keyfiniz de yerinde olmalı, dilerim ki öyledir. 2015 yılının en zor bölümünün ilk 100 günü olduğunu söylemiştim yılın başında, Burcuna Göre’nin okurları Nisan ayında hayatın güzelleşeceğini biliyordu zaten. Ferah/derin bir nefes alıp, kaldığımız yerden yola devam edebiliriz artık 🙂 Nisan 2015 ile birlikte yeni bir döneme başladık diyebiliriz, nedeni ise 3 yıldır devam eden zorlu bir etkinin sona ermesi: Uranüs-Pluto etkileşimi. Artık daha kolay yol alıp ilerleyebileceğiz, bu hepimiz için harika bir haber. Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: Kova Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın Kova Burcuna Etkisi

Öncelikle hepimiz için geçerli olan en temel soru ile başlayalım: Yeni Ay nedir, bizleri nasıl etkiler? Bu sorulara cevaben geçmişte yazdığım bir yazıyı bugün Facebook ve Twitter sayfalarında paylaştım, henüz okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz: Yeni Ay Nasıl Etkiler Yeni Ay 18 Nisan gecesi yaşanacak ve etkileri 5 gün sürecek, yani enerjisinin 23 Nisan’a kadar devam edeceğini söylemek mümkün. Bu nedenle, planlarınızı yaparken 23 Nisan’a kadar harekete geçmeniz gerektiğini unutmayın. 18 Nisanda Yeni Ay gerçekleştiği sırada Güneş ve Ay koç burcunda olacak, ki kova-koç arasında uyumlu bir etkileşim vardır, bu da iyi haber çünkü dışa dönük olacaksınız, enerji seviyeniz yüksek olacak. Yeni Ay’ın en önemli özelliği, bir konuya odaklanmayı kolaylaştırması ve ilerleyebilmek için somut adımlar atmanın mümkün olmasıdır. Sizin odaklanacağınız konu, gündeminizde yer alan ve acilen halledilmesi/yapılması gereken meseleler olacak. Mesela, yaşadığınız/çalıştığınız ortamla ilgili sizi bekleyen bir iş, sosyal/iş ortamınızda görüşülmesi gereken bir konu, planlı bir seyahat gibi. Eğer zaten gündeminizde bir konu varsa, Yeni Ay etkisinin devam ettiği 18 – 23 Nisan boyunca, kendinizi kararlı, hedef odaklı ve enerjik hissedeceksiniz. Bu enerjiyi/fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Bazı olasılıklardan bahsedeyim:
 1. bir iş görüşmesi/anlaşması yapılabilir
 2. uğraştınız bir projede/konuda yeni bir adım atmak gerekebilir
 3. ev/iş yerinde muhit değişikliği olabilir
 4. ilgilenmeniz gereken bir okuma/yazma veya eğitim işi olabilir
 5. yeni bir konuya merak duyabilirsiniz, ufkunuzu genişletecek cinsten bir konu olacaktır
 6. araba almak için harekete geçebilirsiniz
 7. sevdiklerinizle, özellikle yakın akrabalarınızla, görüşme ayarlayabilirsiniz
 8. hayatınızdaki insanlardan bazılarından uzaklaşmak isteyebilirsiniz
 9. iletişim tarzınızı ve üslubunuzu değiştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz
Biliyorum ki bütün olasılıkları tahmin etmem mümkün değil ama temel gündem, en yakınınızda olan biten meseleler, yine sürekli aynı ortamda bulunduğunuz insanlar ve yakın akrabalarınız (kuzen/kardeş vb) olacaktır. Bir süredir ertelediğiniz bir mesele varsa, mutlaka bu günlerde harekete geçin, tam zamanı. Eğer gündeminizde bir mesele yoksa, Yeni Ay, düşünmek ve planlar yapmak için en doğru zaman. Benim önerim bol bol kitap okumanız ve düşüncelerinizi yazmak için kendinize zaman ayırmanız. 18 – 23 Nisan arasında 5 gününüz var.

Jüpiter’in Kova Burcuna Etkisi

Temmuz 2014’ten bu yana, Jüpiter karşıt burcunuz olan aslanda, bu nedenle ilişkiler/iletişim alanında bereketli bir süreç yaşadınız. Tabi 8 Aralık- 8 Nisan arasını hariç tutmak lazım. Jüpiter, hepimizin dikkatli şekilde takip etmesi gereken çok önemli bir gezegendir. Geleceği planlarken, önemli adımlar atarken önce Jüpiter’e, sonra Satürn’e bakmak her zaman zorunludur. Jüpiter’in önemi (yeni okurlarım için söyleyeyim) şans, bolluk ve ilerlemek için fırsatlar getirmesinden kaynaklanır. Jüpiter, şans ve güzellik getiren enerjisiyle birlikte Ağustos 2015’e kadar sizinle birlikte olacak, Ağustos sonrasında güzel enerji devam edecek ama etkilediği alan değiştirecek. Yeni etkisi de gayet güzel olacak, bu da iyi haberlerden birisi. Jüpiter’in yeni etkisini, zamanı geldiğinde detaylı olarak yazarım mutlaka fakat şimdi önemli olan, önümüzdeki 4 aylık süreçte neler olacağı 🙂 Bazı olasılıklar:
 1. sevgilinizle evlilik yoluna gidebilirsiniz
 2. hayatınızın aşkını bulabilirsiniz
 3. eşinizle/sevgilinizle aranızdaki sorunları çözebilirsiniz
 4. sorunlar kendiliğinden de çözülebilir, hissiyat güzel olacak
 5. çevrenizdeki insanlar desteklerini esirgemeyecektir, yolunuz açılabilir
 6. takdir edilen/sevilen biri olacaksınız çünkü sizden güzel/uyumlu bir enerji yayılıyor olacak
Karşıt burçtaki Jüpiter, hayatınızın tamamını güzel etkiler aslında. Kendinizi rahat ve huzurlu hissedersiniz ya da değişim gerekiyorsa, cesur adımlar atmak için olmadığınız kadar kararlı olursunuz. Önümüzdeki 4 ay, Jüpiter’e rağmen mutlu değilseniz, muhtemelen hayatınızda köklü bir sorun vardır. Özellikle ilişkiniz mutsuzluk kaynağınız ise, bazı kova burcu okurlarım ilişkilerini gözden geçirmek isteyecektir. Yazılarıma yeni bir bölüm eklemeye karar verdim 🙂 Bundan sonra, hayatınızı güzelleştirecek bazı önerilerde bulunacağım. İşte bazıları:
 1. sevgiliniz yoksa, yeni insanlarla tanışacağınız ortamlarda bulunun
 2. arkadaşlarınızdan sizi yeni insanlarla tanıştırmalarını isteyin
 3. doğru insana, size uygun kişiye rast gelme ihtimaliniz her zamankinden daha yüksek
 4. zaten hoşlandığınız biri varsa, neden duruyorsunuz ki?
 5. iş hayatınızda ilerlemek için bağlantılarınızı kullanın, destek isteyin
Ağustos ayına kadar, eşinizle/sevgilinizle ilişkinizdeki sorunları giderin, evlilik için ilk adımları atın, yalnızsanız yeni insanlarla tanışın. Önünüzdeki 4 aylık bir fırsat dönemi var, iyi değerlendirin. Kova Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde, sonunda güzel haberler verebildiğim için çok mutluyum : ) Her şey gönlünüze göre olsun.. Sevgilerimle, Ceyhun]]>