Yükselen KovaKova Burcu Mayıs 2015 Yeni Ay'ından Nasıl Etkileniyor

Mayıs 18, 2015by Zafer Ceyhun4

Kova burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. Kova burcu için bütün Mayıs ayları ortak bir gündem oluşturur: Aile, ev, güvende olma ve yatırım konuları… Bu konular, Güneş boğa burcunun sahasına girdiği andan itibaren, yani Nisanın son haftasını takiben, hayatınızın merkezinde yer alır. Yeni Ay, bu anlamda önemlidir çünkü bahsettiğim alanda harekete geçmenin zamanı gelmiştir. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum yazısında anlatmıştım. Yeni Ay, 18 Mayısta boğa burcu sahasında gerçekleşiyor.

18 Mayıs: Yeni Ay

Kova burcunun önümüzdeki hafta hangi konulara odaklanacağını birkaç örnekle anlatayım:
 1. aile içi bir meseleyle ilgili karar almak
 2. aile büyüklerinizi de ilgilendiren bir adım atmak
 3. evliyseniz, eşiniz veya çocuklarınızla ilgili bir başlangıç yapmak
 4. ev, arsa vb yatırımlar yapmak, alım-satım olabilir
 5. birikim/tasarruf için planlama yapmak
 6. güvenliğe yönelik tedbirler almak
 7. dışarıda arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanı azaltmak, eve yönelmek
 8. evde daha güzel zaman geçirebilmek için düzenlemeler yapmak
 9. eşinizden/sevgilinizden ilgi ve saygı beklentinizin artması
 10. artık aile kurmayı istemek
 11. çocuk sahibi olmaya karar vermek
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, evde bir tadilat yapmak veya yeni mobilya almak gibi bir isteğiniz varsa, biraz sabredin. Heme satın almayın, gezin alternatifleri görün ancak son kararı Haziran ayında verirsiniz. Gerileme sırasında yapılan başlangıçların ve atılan adımların evdeki hesaba uymama ihtimali normalden çok daha yüksektir, bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>

4 comments

 • Gül

  Mayıs 19, 2015 at 4:18 am

  Teşekkürler Ceyhun bey. Yine heyecan ve macera dolu günlerin kapımızda olduğunu anladım. Zaten uzun zamandır gökyüzünde curcuna var. Buda tanıdığım herkesin hayatında neden böylesine kesin değişimler olduğunu anlatıyor. Kimisinin olumlu kimisinin olumsuz ama herkesin hayatı değişiyor. Hemde kökten. Hiçbir şey düşündüğümüz ya da planladığımız gibi gitmiyor. Hep macera hep sürpriz. Umarım bu seferki değişimler hepimizin hayrına olur. Yüreğinize ve yazılarınıza sağlık. Her yeni yazıyı heyecanla bekler olduk. Tekrar teşekkürler. Sizin hayatınızada hayırlar gelmesi dileğiyle 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 19, 2015 at 4:32 pm

   güzel dilekleriniz için çooook tşk ederim 🙂
   yolunuz hep açık ve aydınlık olsun.
   Ceyhun

 • Ozge

  Mayıs 24, 2015 at 2:31 am

  Merhabalar…Cok tesekkur ederim guzel yorumlariniz icin.26.01.1985 dogumluyum.yukselenimde kova.son 8 aydir zorlu sinav donemlerinden geciyorum…Aralik ayinda gercekten onemli son sinavim olacak.yine terslikler aralik ayinda da devam edecek mi? olumsuz sonuc alacak miyim merak ediyorum.tesekkurler…Saglicakla kalin

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 24, 2015 at 6:17 pm

   merhaba Özge hanım,
   görünen o ki, sınavınız gayet iyi geçecek..Aralık ayı, kova için özellikle kariyer alanında iyi.
   şimdiden başarılar, eminim bu süreçte siz üzerinize düşeni yapmış olursunuz, yeterince hazırlanırsınız.
   astroloji sizi destekliyor olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin