evlerini düzenliyor, aileleriyle ilgili meselelerle ilgileniyorlar. Zamanlarının büyük bölümünü evlerinde geçirmelerine neden olan ya da yeni ev yatırımları/düzenlemeleri yapmaları gereken, ailelerini (yuvalarını) gözden geçirdikleri bir süreç yaşıyorlar. 2012 yılından bu yana kariyeriniz ve toplumdaki imajınız, zihninizin önemli bir bölümünü işgal ediyordu ancak bir süredir aileniz ve evinize daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor. Belki yeni ev aldınız, belki taşındınız, belki de şehir değiştirmeniz gerekti. Mayıs ayı, 2013 yılındaki güneş tutulması ile başlayıp 5 gün önceki güneş tutulması ile bir aşama daha ilerleyen sürecin ikinci ve son bölümü. Bu nedenle, eviniz ve ailenizle konulara bakış açınızı oluştururken, bu konuların uzun bir süre boyunca güçlü bir gündem yaratmayacağını bilmenizde fayda var. Bu nedenle, bu süreci iyi değerlendirin. Kova burcunun güçlü ve bağımsız bir karakteri olduğu için, 2014 yılının zor gündemini kendine has yöntemlerle kolayca yöneteceğine inanıyorum.

Boğa burcunda güneş tutulması

Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının, listenizde zirveye çıkaracağı bir gündemle başladı, şu konularla ilgili gelişmeler yaşıyorsunuz:
 
  1. ev hayatınız, eviniz
  2. aile hayatınız
  3. imajınız, statünüz ve kariyeriniz
  4. nasıl bir hayat istediğiniz
Gündeminizde hangisi var tabi bilemiyorum ancak saydığım konulardan birisinin veya birkaçının gündeminizde olduğunu düşünüyorum. Hangisi zihninizi meşgul ediyorsa veya gündeminize girdiyse, güneş tutulması ile birlikte adım atmak isteyeceksiniz. Güneş tutulması sonrasında hayatımız hangi alanda etkilendiyse, o alanda hayatımız kesinlikle öncesinden farklı olur. Örneğin, taşınmak isteyebilir veya buna mecbur kalabilirsiniz. Bu dönemde, aile içinde veya ailenizden biriyle ilgili sıkıntılar varsa, bununla ilgilenmeye zorlanabilirsiniz. Ayrıca, belki de ailenize yeni bir birey katıldı: bir süre önce çocuğunuz olmuş olabilir veya yakında olacaktır. Bu ve benzeri aile ve ev meseleleriniz (ayrıca kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan her konu) aynı zamanda toplumdaki imajınızı da etkilediği için, sosyal konumuzun değişebileceğini de düşünüyorum. Örneğin, evlenip artık “eş” sıfatı almış, çocuk sahibi olup artık “anne” veya “baba” olmuş da olabilirsiniz. Hatırlatayım, güneş tutulmalarıyla birlikte hayatımıza yepyeni bilgiler, yeni bir farkındalık gelir. Bu nedenle, eğer iç sesinizi yeterince dinliyorsanız, zihninizde olan bitenin farkındaysanız, her güneş tutulmasının etkisini çok güçlü yaşarsınız, getirdiği fırsatları değerlendirir, hayatınızı bir adım ileriye taşırsınız. Kova burcu sabit burçlardan birisi, yani siz değişime direnç gösterme eğilimindesiniz. Bunu neden söyledim, açıklayayım: bazı dönemlerde iyi veya kötü algıladığımız olaylar nedeniyle hayatımızı daha iyi bir seviyeye taşıma fırsatı doğar. Eğer olayları gözmezden gelip değişime direnirseniz, bu fırsatı kaçırabilirsiniz. Dünya değişirken siz yerinizde kalmaya çalışırsanız, sadece değişime direnmenin iç sıkıntısını yaşarsınız.
Benim gündeminizle ilgili öncelikli tahminim eviniz. Ev tadilatı da olabilir, artık evde daha fazla veya az vakit geçirme kararı da olabilir. Burada konu, kendinizi güven içinde hissettiğiniz evine bakış açınızda oluşan değişim… İkinci ihtimal, kariyerinizde bir değişiklik olabilir, belki iş yerinde departman değiştirebilir hatta başka bir iş yerinden aldığınız teklifi kabul edebilirsiniz. Böyle bir durum oluşursa yine gündeminiz, güvende hissetmek olacaktır çünkü bilmediğiniz bir ortamda, tanımadığınız insanlarla çalışmanın huzursuzluğunu yaşayabilirsiniz. Unutmayın, güneş tutulmaları dönüm noktalarıdır, bu süreçte yaşadıklarımız ve kararlarımız hayatımızı kalıcı olarak değiştirir.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay. Dolunay, güneş tutulmasının yarattığı gündemi pekiştirip bir sonuca ulaşmanızı sağlayacak diye düşünüyorum. Örneğin, ev arayışınız bir sonuca varabilir, ailenizde gelişen olaylar yatışabilir veya toptan kopuş olabilir. Dolunay 10. evinizde olacağı için, bir beklentiniz varsa, kariyerinizde bir değişim yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Ayrıca, sonucu beklediğiniz bir konu sonuçlanabilir ve insanların size bakışı değişebilir. Dolunay, itibarınızı değiştirecek (olumlu/olumsuz) bir gündem oluşturacak diye düşünüyorum. Bunun kaynağının ne olacağını en iyi siz tahmin edebilirsiniz.
Şunu hatırlatayım, dolunayla birlikte satürn de 10. evinizde, hem de 2012 yılından bu yana. Bu nedenle gündeminizde sonuca ulaşmak çabalamak zorunda kalabilirsiniz. Mevcut imkanların çözüm bulmakta işlevsiz olduğunu düşündüğünüz anlar olabilir ancak şansın gezegeni jupiter iyi bir konumda, bu nedenle sonuçta istediğinize ulaşacağınızı düşünüyorum. Bilmenizde fayda var: özellikle olumsuz olasılıkları anlatmaya çalışıyorum ki hazırlıklı olabilesiniz. Yoksa, işler sarpasaracak değil. İyi olan olur, umarım ki öyle olur. İyiye tedbir almaya da gerek yok.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Kararlarınızın daha iyi bir gelecek için fırsatlar yaratması dileğiyle…
]]>