Yükselen KovaKova Burcu Kasım 2016 Yorumu: Yaşam Alanı, Sosyal Çevre ve Kariyer

Ekim 31, 2016by Zafer Ceyhun28

Kova burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Kasım ayını seveceğinizi düşünüyorum kıymetli dostlar, güzelliklerin gezegeni Venüs’ün baskın olacağı bir zaman dilimine giriyoruz. Ayrıca yumuşak bir enerjiye sahip olan Neptün de yine Kasım boyunca etkin olacak. Kısacası, geçtiğimiz aylardan epey farklı bir ay olacak Kasım. 2016 yılı başından sonuna zorluklar ve belirsizlik getirmişti, Kasımda bir mola vereceğiz nihayet! Kova burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Kova Burcu Yorumu

Kasım ayına girerken iki önemli astrolojik olay yaşandı: 29 Ekimde Mars/Uranüs etkileşimi, 30 Ekimde ise Venüs/Satürn kavuşumu. Getirdikleri enerji birbirinden çok farklı olan 2 olay! Ekim yorumunuzda, Ekim boyunca etkin olan Mars’ın Pluto ve Uranüs’le etkileşimlerinin ne gibi olaylara neden olabileceğine değinmiştim. Bu nedenle izninizle aynı konuları tekrar etmeden Venüs/Satürn kavuşumu ile devam edelim istiyorum. Biliyorum ki Ekim 2016 keyifli bir ay olmadı sizin için: Mars/Pluto kavuşumu olumsuz sonuçlar açığa çıkarabilecek bir olaydı.. Okumadı iseniz Ekim yorumunuza bir göz atmanızı öneriyorum. Kıymetli okurlarım, Venüs Kasıma girerken yay burcunda bulunuyor ve 2015 yılından bu yana yay burcunda bulunan Satürn ile kavuşuyor. Satürn 2 yıla yakın zamandır yay burcunda bulunduğu için baskı ve belirsizlik oluşturmuştu. Venüs’ün gelişiyle işler kolaylaşacaktır. Geçtiğimiz aylar boyunca üzerinde çokça konuştuğumuz Satürn kaynaklı gündeminiz çerçevesinde attığınız adımlar, girişimleriniz ve deneyimleriniz, Venüs gelince pozitif bir noktaya doğru ivme kazanacaktır. Neydi bu konular? Yeni okurlarım için hatırlatmak istiyorum:
 1. tanıdığınız değerli insanlar
 2. arkadaş ortamınız, ilişkileriniz
 3. düşüncelerinizi ve hayat görüşünüzü etkileyen insanlar
 4. destek alabileceğiniz arkadaş ve tanıdıklar
 5. profesyonel hizmet aldığınız kişi ve kurumlar
2015-2016 boyunca Satürn etkisini yaşarken, bu alanlarda ciddi baskı hissetmiş olmalısınız. Arkadaşlar ile sorunlar, ortamınızın/çevrenizin iradeniz dışında değişmesi, sıkışmış ve baskılanmış hissetmek, arkadaş grubunuzdaki insanların yaşadığı olumsuzluklar, gerektiğinde destek bulamama, bilginizin/sözlerinizin değer görmediğini hissetmek, tavrınızın yanlış olması/anlaşılması ve sonuçta yalnızlaşmak gibi.. Kasım ayında Venüs’ün Satürn ile teması bir ölçüde rahatlama sağlayacaktır. Yıl boyunca katladığınız yüklerin meyvesini toplamak ya da artık işlerin istediğiniz gibi gitmeyeceğini kabullenerek rahatlamak olası! Venüs ay boyunca yayda kalmayacak: 12 Kasımda oğlak burcuna geçiş yapıyor, 25 Kasımda ise Pluto ile aynı noktada buluşuyor. “Biraz gevşe” mesajı verecek güzel bir olay. Bu çerçevede iki hatırlatma yapmak istiyorum: Birincisi; Ekimde Mars etkindi, Kasımda ise Venüs etkin. Bu nedenle Ekimde sarsan, gerginlik veya heyecan veren gelişmeler, Kasım’da keyifli bir noktaya evrilecektir. İyimser olun. Ekimde hangi konuda gündem oluştuysa, o konuya dikkat kesilin çünkü Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek. Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimlere yol açacak. Özellikle Ocak ayında gezegenlerin dizilimi, atılım zamanının geldiğini söylüyor. Bir şeyleri değiştirmek isteyeceğimiz kesin. İleride bahsedeceğim detaylıca. Neptün’e gelelim.. Neptün gerilemesi 20 Kasım’da gerileme sona eriyor. Kova burcu olarak etkilerini hangi alanlarda hissediyorsunuz?
 1. iş hayatınız, geliriniz
 2. sahip olduğunuz varlıklar, mülkler
 3. rahatlık ve konfor isteğiniz
Neptün etkisinde olduğumuz konularda sınırsız bir iyimserlik hissederiz değerli okurlarım. Her şey kendiliğinden yolunda gidecekmiş gibi görünür! Aksi olduğu zaman ise hayal kırıklığı yaşarız. Ayrıca sorunlardan uzak durmaya çalışmak isteriz, sorumluluklardan kaçmaya meyilli oluruz. Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım ayında bazı adımlar atmak ve sorumluluk almak gerektiğine yönelik işaretler görebilirsiniz!

30 Ekim Yeniay: Kova Burcuna Etkileri

Öncelikle Yeniay enerjisini tarif edeyim: Yeniay zamanları, yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi veren, odaklanma yaratan etkili zamanlardır. Bu nedenle her Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlar. Bazen bir adım atarız, bazen her şey kendiliğinden gelişir; sonuçta yeni bir yolda ilerliyor oluruz. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn kavuşumu ve pozitif Güneş/Neptün etkileşimi olacağı için zamanın ruhu gayet güzel! Kova burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. itibar ve saygınlık
 2. ünvanınız (eş olmak, anne/baba olmak, müdür olmak gibi)
 3. iş hayatınız, kariyerdeki gelişmeler
 4. başarma azminiz, hırslarınız
 5. toplumdaki rolünüz ve konumunuz
Yeniay sırasında gündem olacak konular, geçtiğimiz aylarda Mars’ın akrepte bulunduğu/gerilediği zaman aralıklarında da gündem olmuştu: Ocak-Mart ve Haziran-Temmuz 2016. O zaman aklınızda veya gündeminizde olan konular her ne ise, şimdi olgunlaşarak yeniden gündeme geliyor olmalı.

14 Kasım Dolunay: Kova Burcuna Etkileri

Yeniay bir dönemi başlatırken, Dolunay bir başka dönemi bitirir değerli okurlarım. Dolunay etki alanında bulunan gündeminiz olgunlaşır ve sonuçta gündemden düşer. Dolunay sırasında bir yol ayrımına gelinmiştir: istikamet seçilir/belli olur ve yola devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu başlıkları:
 1. yaşam alanınızla (ev, şehir) ilgili konu
 2. aile büyükleri ile ilişkili gelişmenin sonuçlanması
 3. birlikte yaşadığınız insanlarla durumun netleşmesi
 4. gayrimenkul veya birikimlere yönelik karar
Dolunay etkisinin hakim olduğu zaman aralığında Neptün duraklamış olacacağı için, Neptün kaynaklı “bulanık hissiyata” dikkat edin lütfen. Klasiktir, Neptün durakladığında zihinler karışır! Bu dönemde atılacak adımların sonuçlarını iyi hesaplamış olmak şart..

29 Kasım Yeniay: Kova Burcuna Etkileri

Kasım sonundaki Yeniay yay burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım.. Olasılıklar ve konu başlıkları, Venüs etkisini anlattığım konu başlıkları ile aynı! Yani,
 1. tanıdığınız değerli insanlar
 2. arkadaş ortamınız, ilişkileriniz
 3. düşüncelerinizi ve hayat görüşünüzü etkileyen insanlar
 4. ihtiyacınız olan bilgi, görüş ve fikirler
 5. destek alabileceğiniz arkadaş ve tanıdıklar
 6. profesyonel hizmet aldığınız kişi ve kurumlar
2016 yılı boyunca, bu saydığım konularda oluşan gündemle meşgul olmuştunuz. Şimdi Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Aralık ayında yaşanacak Güneş/Satürn kavuşumu, gündemin resmi açılışı olacak fakat öncesindeki Yeniay da gündeme dair ipuçları verecektir. Aralıkta detaylıca konuşacağız. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Kova burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>

28 comments

 • Nesrin

  Ekim 31, 2016 at 4:41 pm

  Saat basi YAY ciktimi diye bakiyorum. yoruldum kac gündür!

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ekim 31, 2016 at 11:34 pm

   yayınladım, çok tşk ilginiz ve sabrınız için Nesrin hanım.
   sevgilerimle ZC

  • Nesrin

   Kasım 2, 2016 at 9:30 pm

   Cok sevindim 🙂 ama bu sefer karışık çıktı. Beklediğim baska seyler vardı..

 • N. O

  Ekim 31, 2016 at 8:36 pm

  Gercekten inanilmaz.ozellikle plutonun dushmanlikla alakali olan etkisi hakkinda. O kadar isabetli. Gercektende zayif dushurdu yenik hiss etmeye neden oldu. Bundan sonraki yillarda da gezegenlerin kova burcunun evlerinde ki alanlarina gelecek olan etkilerine bakinca. Insan ne olacak bu kovanin hali diye rahatsizlaniyor. Uranus 2 yil sonra 4cu evde. Pluto 12de. Saturn da 12ye gelecek. Cikis yolu olmali Zafer bey. Aydınlatin. Tehsekkurler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ekim 31, 2016 at 11:32 pm

   Evet çok haklısınız N.O.
   çıkış yolu, bu süreçte gelişmelerin istikametini hayatınızın şartlarına göre anlamlandırmaya çalışmak ve zor zamanların geldiğini ve hazırlıklı olmak gerektiğini bilmek.
   sonuçta bu kadersel bir döngü ve kaçış olmuyor maalesef.
   en hafif şekilde geçip gitmesi dileğimle
   ZC

 • Mehmet

  Ekim 31, 2016 at 10:39 pm

  Merhaba
  Ben Aslan Burcu’yum Yükselenim Kova 2018 yılı kova burçları İçin zor bir yıl olacak demiştiniz neden acaba satrün oğlak da diye mi yoksa kovalar İçin 2018 de başka bir gökyüzü olayımı mevcut ayrıca 2017 Aslan yükselen kovalar için nasıl bir yıl olacak Tşkler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ekim 31, 2016 at 11:28 pm

   Merhaba Mehmet bey, evet tahmin ettiğiniz sebepten:
   Satürn oğlak burcuna geçiyor ve Pluto da oğlak burcunda olacak..
   zaten bol bol konuşacağız bu konuyu ileride.
   sevgiler ZC

  • mehmet

   Kasım 1, 2016 at 12:37 pm

   merhaba
   ama bu sadece kova burcu için olan bir durum değil diğer tüm burçlar için bu geçerli acaba neden en fazla kovları etkileyecek

 • Hatice

  Ekim 31, 2016 at 11:39 pm

  Teşekkür ederim saolun kova burcu olarak cok yalin bi dille anlatmissiniz unvan alcam yeni ise baslicam ins ve digerleri iconde tskler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Kasım 1, 2016 at 12:01 am

   hayırlı olsun Hatice hanım, başarılarınızın devamını diliyorum..
   sevgilerimle ZC

  • Hatice

   Kasım 3, 2016 at 4:31 pm

   Saolun ceyhun bey yay ve kova iliskiso sizce nasil 26 ekim gibi yeni bi baslangic yaptik ama evlilik opur mu sizce

  • Zafer Ceyhun

   Kasım 3, 2016 at 4:48 pm

   yükselenler de belli mi Hatice hanım?

  • hatice

   Kasım 6, 2016 at 9:51 pm

   benımk 8 şubat sabah 7,30 8 arası ama onunkını bılmıyorum

 • gül

  Kasım 1, 2016 at 12:51 am

  Ben kova olmaktan çok yoruldum ama yaaa =D İstifa etsek olmaz mı =D Eşimden ayrıldım. İşimden ayrıldım. Yaşadığım şehirden ayrıldım. Oğlum yay, yükseleni oğlak. Errgenlikte üstelik. Tek başıma hak edemiyorum artık. Gerçekten çok yoruldum. Ben oynamak istemiyorum istifa etmek istiyorum =D Yine de teşekkürler Ceyhun bey 🙂

  Reply

 • Ygurdal

  Kasım 1, 2016 at 1:13 am

  Merhaba Zafer bey,
  Güneş burcum oğlak, yükselenim kova, ay burcum ise aslan. İş hayatım ile ilgili ne gibi değişiklikler olabilir, 2010’dan beri mahvoldum, 2015 kasımda istifa, iş arıyorum, olumlu bir şeyler olabilecek mi acaba? Ne dersiniz?
  Teşekkürler

  Reply

 • Ayşen

  Kasım 1, 2016 at 7:08 am

  Herzamanki gibi Süpersiniz Ceyhun bey tebrik ediyorum sizi.Bilmediğim bir şey var burcum kova yükselenim terazi karar verirken yükselen burcuma goremi veriyorum hayat gidisatimi yukselenmi etkiliyor normal kendi burcummu.tesekkurler

  Reply

 • H.Ss

  Kasım 1, 2016 at 8:36 am

  Merhaba ceyhun bey; mayıs ayından beri takibinizdeyim. Yazdıklarınız bu kadar anlamlı olur! 🙂 bazen astrolojik olarak anlattıklarını pek anlayamıyor olsamda genel olarak yazdıklarınızı bir bir yaşıyorum diyebilirim. Hatta ve hatta yazınızı ilk olarak ay başında ve son olarak ay sonunda olmak üzere okuyorum vay be dedirttiriyorsunuz. Benimde bir sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim sizinde yoğunlugunuz var anlıyorum , bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum 2 yıl öğrenim hayatıma ara verdikten sonra benim için inanılmaz bi durum oldu, gerçekten burcumdan kaynaklanıyor olsa gerek aşırı bi hırs yaptım sanki etrafımdakı herkesle savaş içerisindeyim gibi kendımı soyutladım herşeyden ama inanıyorum istediğim bölüm biraz uçuk fazlasını istiyorum biliyorum ama hiç birşey imkansız değil neticede. 2016 yılı kasım ayına kadar aşk hayatım ise belirsizliklerle kendini ön plana çıkardı bende bunun bu sene faydasını görmiceğimi düşünerek kariyerime odaklandım. Hukuk istiyorum bakalım. Sizce bu görüşüm mümkünmüdür başarı var mı başarı 🙂 ( söylemeden de geçmek istemiyorum ama, inanmak bile başarmanın yarısı değil miydi? 🙂 )) sevgilerimle..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Kasım 5, 2016 at 10:16 pm

   H.Ss öncelikle çok çok teşekkür ediyorum ilginize 🙂
   hiç uçuk gelmedi bana hedefleriniz, ne güzel hedef koymuşsunuz ve aynen katılıyorum bu arada: inanmak başarmanın en az yarısı..
   sevgiler, başarılar…
   güzel haberlerinizi alacağım günü bekliyorum 🙂
   ZC

 • nehir

  Kasım 1, 2016 at 2:23 pm

  Ceyhun bey 1 kasım oldu hala yay burcunu yazmadınız.astrolojiye en düşkün bu burcu yazmamanız can sıkıcı.

  Reply

 • kader

  Kasım 1, 2016 at 2:38 pm

  Ceyhun bey ben ekim ayında yazmistim bana cevap yapmadınız görmediniz herhalde ayni seyleri tekrar sormak istiyorum size simdiden tesekur ederim

  Reply

 • Merve

  Kasım 1, 2016 at 5:57 pm

  Merhaba benim burcum kovada yükselen aslanda ve benim doğum haritanda venüsüm balıkta o zaman venüsün bu ay ki durumu beni nasıl etkiler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Kasım 5, 2016 at 10:18 pm

   Venüs burcunuz eğer yay olsaydı fazladan bir anlam yükleyebilirdik fakat bu şartlarda değişen bir durum yok Merve hanım, siz de kova burcu yorumunda bahsettiğim gibi değerlendirebilirsiniz etkileri…
   sevgilerimle ZC

 • sibel

  Kasım 3, 2016 at 6:39 pm

  Slm ceyhun bey neler oluyor artik yetisemiyorum ekim sonu yasadiklarim cok garipti isten ayrildim sebep yok bu ay isime geri cagrilma olasiligi varmi anlayamiyorum basariyi yakalamam an meseledi diyebilirim ask ne durumda ask

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Kasım 4, 2016 at 1:08 pm

   Neden ayrıldınız Sibel hanım, sizin tercihiniz mi oldu?

  • sibel

   Kasım 4, 2016 at 4:25 pm

   benim tercihim degil cok ani oldu sebep yok gecen iki ay cok hizli ve baski doluydu ama guzel gelismeler oldu bu ay meyvesini toplayacaktik geri donecekmiyim bu ay terfi bekliyordum ask ne durumda??

 • Leyla

  Kasım 4, 2016 at 8:52 am

  Ceyhun bey her ay paylaşımlarınızj takip ediyorum ekim sonunda başlayan ve her açıdan çok kötü giden bir döneme girdim ve ne yapmam gerektiğini artık bilemiyorum. Kasımın güzel olacağını söylemişsiniz ama bu benim açımdan hiç öyle gözükmüyor. Sizden daha fazla destek alabileceğim bir yol var mı? Şimdiden teşekkürler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Kasım 4, 2016 at 12:35 pm

   Leyla hanım merhaba,
   yazının sonunda belirttiğim gibi, mail atıp iletişime geçebilirsiniz.
   burcunagore@gmail.com

 • Alen

  Kasım 10, 2016 at 3:17 pm

  Kasım ayı zaten kötü giden hayatımı daha beter bir cehenneme çevirdi önceki kötü olduğunu düşündüğüm Zaman’lar bana şuan çok huzurlu geliyor kova burcu olduğum için mi yoksa cidden bahtsız biri olduğum için mi bu durumdayım bilmiyorum

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin