Kova burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Kasım ayını seveceğinizi düşünüyorum kıymetli dostlar, güzelliklerin gezegeni Venüs’ün baskın olacağı bir zaman dilimine giriyoruz. Ayrıca yumuşak bir enerjiye sahip olan Neptün de yine Kasım boyunca etkin olacak. Kısacası, geçtiğimiz aylardan epey farklı bir ay olacak Kasım. 2016 yılı başından sonuna zorluklar ve belirsizlik getirmişti, Kasımda bir mola vereceğiz nihayet! Kova burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Kova Burcu Yorumu

Kasım ayına girerken iki önemli astrolojik olay yaşandı: 29 Ekimde Mars/Uranüs etkileşimi, 30 Ekimde ise Venüs/Satürn kavuşumu. Getirdikleri enerji birbirinden çok farklı olan 2 olay! Ekim yorumunuzda, Ekim boyunca etkin olan Mars’ın Pluto ve Uranüs’le etkileşimlerinin ne gibi olaylara neden olabileceğine değinmiştim. Bu nedenle izninizle aynı konuları tekrar etmeden Venüs/Satürn kavuşumu ile devam edelim istiyorum. Biliyorum ki Ekim 2016 keyifli bir ay olmadı sizin için: Mars/Pluto kavuşumu olumsuz sonuçlar açığa çıkarabilecek bir olaydı.. Okumadı iseniz Ekim yorumunuza bir göz atmanızı öneriyorum. Kıymetli okurlarım, Venüs Kasıma girerken yay burcunda bulunuyor ve 2015 yılından bu yana yay burcunda bulunan Satürn ile kavuşuyor. Satürn 2 yıla yakın zamandır yay burcunda bulunduğu için baskı ve belirsizlik oluşturmuştu. Venüs’ün gelişiyle işler kolaylaşacaktır. Geçtiğimiz aylar boyunca üzerinde çokça konuştuğumuz Satürn kaynaklı gündeminiz çerçevesinde attığınız adımlar, girişimleriniz ve deneyimleriniz, Venüs gelince pozitif bir noktaya doğru ivme kazanacaktır. Neydi bu konular? Yeni okurlarım için hatırlatmak istiyorum:
 1. tanıdığınız değerli insanlar
 2. arkadaş ortamınız, ilişkileriniz
 3. düşüncelerinizi ve hayat görüşünüzü etkileyen insanlar
 4. destek alabileceğiniz arkadaş ve tanıdıklar
 5. profesyonel hizmet aldığınız kişi ve kurumlar
2015-2016 boyunca Satürn etkisini yaşarken, bu alanlarda ciddi baskı hissetmiş olmalısınız. Arkadaşlar ile sorunlar, ortamınızın/çevrenizin iradeniz dışında değişmesi, sıkışmış ve baskılanmış hissetmek, arkadaş grubunuzdaki insanların yaşadığı olumsuzluklar, gerektiğinde destek bulamama, bilginizin/sözlerinizin değer görmediğini hissetmek, tavrınızın yanlış olması/anlaşılması ve sonuçta yalnızlaşmak gibi.. Kasım ayında Venüs’ün Satürn ile teması bir ölçüde rahatlama sağlayacaktır. Yıl boyunca katladığınız yüklerin meyvesini toplamak ya da artık işlerin istediğiniz gibi gitmeyeceğini kabullenerek rahatlamak olası! Venüs ay boyunca yayda kalmayacak: 12 Kasımda oğlak burcuna geçiş yapıyor, 25 Kasımda ise Pluto ile aynı noktada buluşuyor. “Biraz gevşe” mesajı verecek güzel bir olay. Bu çerçevede iki hatırlatma yapmak istiyorum: Birincisi; Ekimde Mars etkindi, Kasımda ise Venüs etkin. Bu nedenle Ekimde sarsan, gerginlik veya heyecan veren gelişmeler, Kasım’da keyifli bir noktaya evrilecektir. İyimser olun. Ekimde hangi konuda gündem oluştuysa, o konuya dikkat kesilin çünkü Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek. Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimlere yol açacak. Özellikle Ocak ayında gezegenlerin dizilimi, atılım zamanının geldiğini söylüyor. Bir şeyleri değiştirmek isteyeceğimiz kesin. İleride bahsedeceğim detaylıca. Neptün’e gelelim.. Neptün gerilemesi 20 Kasım’da gerileme sona eriyor. Kova burcu olarak etkilerini hangi alanlarda hissediyorsunuz?
 1. iş hayatınız, geliriniz
 2. sahip olduğunuz varlıklar, mülkler
 3. rahatlık ve konfor isteğiniz
Neptün etkisinde olduğumuz konularda sınırsız bir iyimserlik hissederiz değerli okurlarım. Her şey kendiliğinden yolunda gidecekmiş gibi görünür! Aksi olduğu zaman ise hayal kırıklığı yaşarız. Ayrıca sorunlardan uzak durmaya çalışmak isteriz, sorumluluklardan kaçmaya meyilli oluruz. Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım ayında bazı adımlar atmak ve sorumluluk almak gerektiğine yönelik işaretler görebilirsiniz!

30 Ekim Yeniay: Kova Burcuna Etkileri

Öncelikle Yeniay enerjisini tarif edeyim: Yeniay zamanları, yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi veren, odaklanma yaratan etkili zamanlardır. Bu nedenle her Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlar. Bazen bir adım atarız, bazen her şey kendiliğinden gelişir; sonuçta yeni bir yolda ilerliyor oluruz. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn kavuşumu ve pozitif Güneş/Neptün etkileşimi olacağı için zamanın ruhu gayet güzel! Kova burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. itibar ve saygınlık
 2. ünvanınız (eş olmak, anne/baba olmak, müdür olmak gibi)
 3. iş hayatınız, kariyerdeki gelişmeler
 4. başarma azminiz, hırslarınız
 5. toplumdaki rolünüz ve konumunuz
Yeniay sırasında gündem olacak konular, geçtiğimiz aylarda Mars’ın akrepte bulunduğu/gerilediği zaman aralıklarında da gündem olmuştu: Ocak-Mart ve Haziran-Temmuz 2016. O zaman aklınızda veya gündeminizde olan konular her ne ise, şimdi olgunlaşarak yeniden gündeme geliyor olmalı.

14 Kasım Dolunay: Kova Burcuna Etkileri

Yeniay bir dönemi başlatırken, Dolunay bir başka dönemi bitirir değerli okurlarım. Dolunay etki alanında bulunan gündeminiz olgunlaşır ve sonuçta gündemden düşer. Dolunay sırasında bir yol ayrımına gelinmiştir: istikamet seçilir/belli olur ve yola devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu başlıkları:
 1. yaşam alanınızla (ev, şehir) ilgili konu
 2. aile büyükleri ile ilişkili gelişmenin sonuçlanması
 3. birlikte yaşadığınız insanlarla durumun netleşmesi
 4. gayrimenkul veya birikimlere yönelik karar
Dolunay etkisinin hakim olduğu zaman aralığında Neptün duraklamış olacacağı için, Neptün kaynaklı “bulanık hissiyata” dikkat edin lütfen. Klasiktir, Neptün durakladığında zihinler karışır! Bu dönemde atılacak adımların sonuçlarını iyi hesaplamış olmak şart..

29 Kasım Yeniay: Kova Burcuna Etkileri

Kasım sonundaki Yeniay yay burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım.. Olasılıklar ve konu başlıkları, Venüs etkisini anlattığım konu başlıkları ile aynı! Yani,
 1. tanıdığınız değerli insanlar
 2. arkadaş ortamınız, ilişkileriniz
 3. düşüncelerinizi ve hayat görüşünüzü etkileyen insanlar
 4. ihtiyacınız olan bilgi, görüş ve fikirler
 5. destek alabileceğiniz arkadaş ve tanıdıklar
 6. profesyonel hizmet aldığınız kişi ve kurumlar
2016 yılı boyunca, bu saydığım konularda oluşan gündemle meşgul olmuştunuz. Şimdi Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Aralık ayında yaşanacak Güneş/Satürn kavuşumu, gündemin resmi açılışı olacak fakat öncesindeki Yeniay da gündeme dair ipuçları verecektir. Aralıkta detaylıca konuşacağız. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Kova burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>