Kova burcu Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor. Değerli dostlar, Kasım ayında harika bir Yeniay olacak ve o kadar harika olmayan bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu yazıda, her ikisine de değineceğim. Diğer taraftan, Kasım 2015 başka neler getirecek, hangi alanlarda şanslı olacaksınız anlamaya çalışalım, sorulara cevap arayalım istiyorum. Öncelikle Kasım ayının önceki 5 aydan farklı olacağını, özellikle Kasımın ilk haftasında, geçen ay yaşanan gelişmelerin devamı niteliğinde gelişmeler yaşanacağını söyleyeyim. Artık, Ekimde aldığımız kararların ve attığımız adımların sonuçlarını göreceğiz, hayatımıza düzen ve istikrar getirmek için çalışacağız. Kasımda zamanın ruhu, yeni şartlara uyum sağlamayı gerektiriyor. Bu gözle bakmanızı öneriyorum. Yeni dönem hepimiz için hayırlı olsun. Önemli konu başlıklarıyla devam edelim.

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Hatırlar mısınız, Jüpiter’in başak burcuna geçişi hakkında yazdığım yazıda, en güzel etkilerden birini kova burcu yaşayacak demiştim. Ekimde bu etkiler kendini göstermeye başlamış olmalı. Kaç kişi gayrimenkulle ilgili gelişmeler yaşadı bilemiyorum, illa ki gayrimenkul de olmayabilir tabi, geliriniz ve iş hayatınızla ilgili güzel gelişmeler de olabilir. Sonuç olarak, finansal olarak şanslı bir dönemin başlangıcını Ekimde yaşadınız, Jüpiterin ayak seslerini duydunuz. Konu sadece para da değil aslında, büyük bir rahatlıktan söz etmek gerekiyor; daha ferah, endişelerden arınmış yeni bir süreç başladı. Bu dönemde mutlu olmak için birçok sebep olabilir. Eşiniz/sevgilinizle ilişkinizin güzelleşmesi, cinsel hayatın daha keyifli olması, rahatlık ve konfor gibi.. Başta finansal/para konuları olmak üzere (satın alma dahil) Kasımın ilk haftasını iyi değerlendirmenizi öneriyorum. Özellikle 3-7 Kasım arasında atılacak adımlar karşılık bulacaktır. Devam edelim. 8 Kasımla birlikte güzelliklerin gezegeni Venüs başaktan ayrılıp terazi burcuna geçecek, hemen ardından, 13 Kasımda Mars terazi burcuna geçiyor. 13 Kasımdan itibaren, bu gezegenler geçen ay olduğu gibi birlikte hareket edecekler fakat bu sefer terazi burcunda.. Terazideki gelişmeler sizler için gayet güzeldir, hayatınızda bir rahatlama/genişlik hissedersiniz. Bazen de hissetmek istersiniz ama şartlar izin vermediği için gerginleşir ve sıkılırsınız. Bu sefer sıkılmaya fırsat kalmadan şartlar lehinize olacak diye düşünüyorum. Diğer taraftan, gündeminizde hayatınızın yönünü ve gidişatı tamamen değiştirebilecek bir gelişme varsa, Kasımın ikinci yarısından itibaren Venüs/Mars desteği sizle olacak. Mesela,
 1. evlilik, nişan veya ilişkiye başlama
 2. işe girme, önemli terfi, iş değişimi
 3. şehir/ülke değişimi
 4. eğitim hayatınızda önemli bir adım
Gördüğünüz gibi, her ne olursa büyük çaplı olur, umarım ki gündeminiz buna müsaittir, böylece Venüs/Mars desteği de boşa gitmez, lehte sonuçlar almanızı destekler.

11 Kasım YeniAy kova burcunu nasıl etkiler?

11 Kasım Yeniayı akrep burcunda gerçekleşiyor, enerjisini 11-17 Kasım arasında hissedeceğiz. Biliyorsunuz her Yeniay bir başlama, hareket geçme enerjisi oluşturur. Bu seferki Yeniay, yılın en iyilerinden birisi olduğu için, başladığınız her ne olursa, sonucu güzel olacak diye düşünüyorum. Kova burcuna göre muhtemel gündem maddeleri şunlar:
 1. kariyerinizle ilgili yeni dönem, önemli bir gelişme
 2. evlilik, nişan kararı
 3. daha yüksek bir pozisyonda çalışma imkanı
 4. başarma azmiyle harekete geçme isteği
 5. imajınızı veya konumuzu güçlendirecek bir durumun oluşması
İşin içinde Jüpiter de olacağı için, Yeniay gündemiyle birlikte finansal olarak rahatlama imkanı da olabilir. Belki bir borç/alacak meselesi lehinize gerçekleşir, belki evlendiğiniz için finansal olarak rahatlarsınız veya bir miras davası (başka bir dava) istediğiniz gibi sonuçlanır.. Her koşulda, Yeniay güzel etkiler taşıyor ve sonuçları sizi memnun edecektir.

26 Kasım Dolunay kova burcunu nasıl etkiler?

Dolunay 26 Kasımda ikizler burcunda gerçekleşiyor ve Dolunay kaynaklı gündeminiz 1 Aralık gibi sonuçlanacak. Dolunay süregelen bir dönemin sonuçlanmasına, bir karar alınmasına veya bir yol ayrımına işaret eder. Bu nedenle, Dolunay gündemi netleştiğinde, bir anlamda bir dönem bitmiş olur. Kasımın son haftasında gündeminize girecek konuya bu gözle bakılmalı ve 1 Aralık gibi sonuçlacağını da yine hatırlatayım. Kova burcu için ikizlerde gerçekleşecek 26 Kasım Dolunayının olası etkileri şunlar:
 1. sevgilinizle/eşinizle aranızdaki konu netleşecek
 2. yalnızsanız, bir arkadaşlık ilişkisi aşk ilişkisine dönüşebilir
 3. spor/dans gibi enerjik hobilerinize yönelik karar alabilirsiniz
 4. çocuk sahibi olma kararı alınabilir
 5. çocuğunuzun durumu veya geleceğiyle ilgili bir konu netleşebilir
Dolunay sırasında Satürn ve Neptün de etkin olacaklar. Bu nedenle, özellikle Güneş-Satürn kavuşumu nedeniyle, önümüzdeki 2 yıllık yeni Satürn sürecinin Dolunayla birlikte başlayacağını söylemek yerinde olur. Bazılarınız anne/baba olma kararı alacak, bazılarınız bu yönde güzel bir haber alacaksınız. Konu tamamen farklı da olabilir elbette, her koşulda, Aralık ayının başından itibaren, arkadaş çevreniz daralacak veya profesyonel hayatınızdaki sorumluluklar ağır gelecek. Satürn etkisi çoğu zaman yeni sorumluluklar getirir. Bu yönüyle bakınca aklıma 2 ihtimal geliyor: 
 1. iş hayatınızdaki sorumluluk artacak
 2. çocuklar nedeniyle sorumluluk artacak
 3. yeni girdiğiniz bir ortam yeni sorumluluklar getirecek
1 Aralıkta Satürn kendini gösterdiğinde, önümüzdeki 2 yılın baskın konusu belli olacaktır. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Ceyhun]]>