Kova Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, kova burcu için genel anlamda eğlence, mutluluk ve aşk isteğidir. Bu isteklerin karşılığı ya sevgilide/eşte bulunur ya çocuklarda ya da macera ve riskte.. Kova burcu, Haziran aylarında yaşıyor olmanın mutluluğunu doyasıya tatma isteği ile dolar. Nasıl bir hayat yaşadığınıza göre değişmekle birlikte, gündemde aşk ve romantizm de olur, çocuklarınızla aranızdaki bağ/iletişim de…Ne kadar farklı ve özel biri olduğunuzu gösterme çabası da olabilir, heyecan peşinde koşmak da… Bu saydıklarım Haziran aylarının kova için “genel anlamını” tarif ediyordu. Peki Haziran 2015 kendine özgü özellikler taşıyor mu? Bu yazıda, 2015 Haziran’ın önemli etkilerini detayları ile bulacağınız gibi, büyük resmi de göreceksiniz. Hemen öncesinde önümüzdeki günlerin astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da dahil ederek madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Kova Burcu Haziran 2015 Görünümü

Haziran 2015 enerji ve cesaret dolu bir ay olacak. Herkes için olmasa da, büyük çoğunluk için 2015 yılının en keyifli zamanları olacak. 1- 7 Haziran arasını hariç tutalım, gerisine kefilim. Peki neden? Bu ayın baskın enerjisi Mars olacak. Mars varken her şey daha canlı, daha heyecanlı ve hareketli olur. Mars demek dinamizm, cesaret, coşku demektir. Mars coşku getirdiği gibi agresiflik de getirir. Hangisini hissedeceğiniz ise bu aralar gündeminizin ne kadar aydınlık olduğu ile ilgili olacaktır. Her koşulda, Mars kaynaklı coşkun enerjiyi hissedeceksiniz. Burcuna Göre’nin düzenli okurları biliyor ki Mars etkisinden sık sık bahsetmem. Bu yazının sadece Mars’tan bahsediyor olmasını önemli bir işaret olarak görmelisiniz. Tam sebebi ise şu: 14 Haziran‘da Güneş-Mars kavuşumu yaşayacağız. Bu olay 2 yılda 1 kez gerçekleşir ve geldiğini de hissettirir, pas geçmez. Bu etkileşimden en çok 12 – 16 Şubat arasında doğanlar etkilenecektir. İkizler burcunun doğası ile kovanın doğası uyumlu olduğundan, bu enerjiyi seveceksiniz. Ekstra dinamizm, ekstra mutluluk, cinsel istek artışı, fiziksel olarak dinç ve canlı olmak gibi sonuçları olacaktır. Bu enerji 1 Haziran’dan itibaren etkin olacak,  14 Haziran’da zirve yapacak ve 24 Haziranda sona erecek. Bu nedenle, gündeminizde önemli bir konu varsa, yapmak istediğiniz bir şey varsa, Merkür gerilemesinin 11 Haziran’da sona erdiğini de hesaba katarak, planlarınızı 14-24 Haziran arası için yapmanızı öneriyorum.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayının ruhunu daha iyi anlamak için Mars enerjisini anlattığım bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

2 Haziran Dolunay

Haziranın ilk haftası olumsuz başlayacak gibi görünüyor. Nedeni ise 31 Mayıs’ta kendini gösterecek olan Neptün etkisi! Haziran ayını 3 bölüme ayırabiliriz aslında: 1 – 7 Haziran, 8 – 24 Haziran ve 25 – 30 Haziran. İlk hafta zaten Dolunay nedeniyle gergin olacaktı, üstüne Neptün de gelince ihtimaller kötüleşti. 2 Haziran’da gerçekleşecek Dolunay Neptün’ün gölgesinde kalacak. Kova burcu Dolunay gündemi şu alternatiflerden biri olacaktır:
 1. bir tanıdıktan yardım almanız veya birine yardım etmeniz gerekecek
 2. bir arkadaşınız ile aranızdaki mesele sonuçlanacak
 3. iş ortamından tanıdığınız birinin dahil olduğu konu netleşecek
 4. dahil olduğunuz network/gruptaki olayda karar verilecek
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. 2 Haziran Dolunayı sırasında Neptün işin içinde olacağı için, saydığım konularda oluşan gündeminiz istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Ayrıca, Neptün tamamen farklı bir olayda bir kayıp yaşamanıza neden olabilir ya da bir sağlık meselesini acilen yapılacaklar listesinin başına taşıyabilir. Diğer yandan, Neptün kafa karışıklığına da neden olabilir. Eğer Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse, ertelemeye çalışın. Eğer ertelemek mümkün değilse, yanılgıya düşme ihtimalinizin olduğunu akılda tutarak, güvendiğiniz birkaç kişinin görüşlerini almayı ihmal etmeyin. Dolunay etkileri 1 Haziran‘da başlayacak ve oluşacak gündem 7 Haziran gibi sona erecek. Önemli bir bilgi daha vereyim: 7 Haziranda sonuçlanacak Dolunay gündeminize, ilerleyen günlerde yeniden dönmek isteyebilirsiniz veya zorunda kalabilirsiniz. Tarih 21 Haziran olacaktır! İşin güzel yanı, 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli çok daha yüksek olacak. Bu nedenle, Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa, geçiştirmek ve ertelemek de mümkün olursa, 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor olacak.

16 Haziran Yeni Ay

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… 16 Haziran tarihli Yeni Ay; kova burcu için Haziran’ın temsil ettiği alanlarda coşkulu bir başlangıç fırsatı sunacak. Aslında yılın en önemli Yeni Ay’larından biri diyebiliriz, etkileri ve sonuçları da genel olarak herkes için harika olacak diye düşünüyorum. Yeni Ay sırasında etkin olacak tek etki Mars’tan geliyor, zaten iyimser olmamın nedeni de Mars’ın güzellikler getireceğine inanıyor olmam. Her ne kadar geleneksel astrolojide Mars savaş, agresiflik ve kazalarla özdeş görülse de, Mars enerjisi varken hep daha mutlu olmuşumdur, çevremdekilerin de öyle olduğunu gözlemlemişimdir. Aynı performansı bekliyorum kendisinden 🙂 Gelelim Yeni Ay gündeminize! Benliğinizin bir yerlerinde saklanmış olan neşeli, iyimser ve hep dikkat çekmek isteyen çocuksu bir genç var ya! Hani hepimizde olan…İşte 16 Haziran Yeni Ay sırasında onu serbest bırakacaksınız. Yeni Ay gündeminiz için bazı alternatifler:
 1. yorulduğunuz yeter, artık eğlenmek istiyorsunuz
 2. değer verdiğiniz ve değer gördüğünüz biri olsun isteyeceksiniz
 3. yeni bir ilişki başlayacak, zaten varsa heyecan seviyesi artsın isteyeceksiniz
 4. bir projeye başlayacaksınız veya sportif/yaratıcı bir uğraş edineceksiniz
 5. çocuğunuzla ilgili gündem oluşacak veya ilk/ikinci bebeğiniz için karar vereceksiniz
Haziran ayının ilk haftası dışındaki gündem genel olarak yukarıda saydığım gibi olacak. Bu konularda en  hareketli günler 14 Haziran‘daki enerji patlaması ve 16 Haziran‘daki Yeni Ay ile zirve yapacaktır. 24 Haziran‘da hem Güneş hem de Mars yengeç burcuna geçmiş olacağı için enerji tamamen sona ermiş olacak. Bu nedenle, önemli bir şeylere hazırlanıyorsanız 14 – 24 Haziran arasında harekete geçin. Böylece Mars’ın desteği hep arkanızda olsun! Son olarak bir hatırlatma yapayım: Mars coşku ve azim verdiği gibi, aksaklıklar veya aksaklıklara karşı tahammülsüzlük de getirir. Eşiniz/sevgiliniz veya varsa çocuklarınıza karşı ilginiz ve sevginiz artacağı gibi, onların sebep olacağı sorunlar da artabilir. Düşük ihtimal ama bu ihtimal var. Aklınızda olsun. Haziran, Neptün etkisi nedeniyle olumsuz başlayabilir ancak öyle devam etmeyecektir. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>