Yükselen KovaKova Burcu Haziran 2014

Mayıs 27, 2014by Zafer Ceyhun2

Kova burcu haziran 2014 yorumunda; “modern astroloji” mucizesinin, kova burcuna göre haziran ayını nasıl gördüğünü ve değerli Kova burcu için önerilerimi anlatacağım.

Yeni Ay 

Mayıs ayının son günlerinde, 28 Mayıs çarşamba akşamı başlayıp, 1 Haziran günü zirve yapacak olan ikizler burcundaki Yeni Ay’ın enerjisi, 2 Haziran’la birlikte kaybolacak. Haziran ayına, tam size göre yepyeni bir enerji ile başlayacaksınız, gündemde aşk var.
Yeni ay 5. evinizde olduğu için kova burcu ile uyum içinde bir enerji açığa çıkacak çünkü 5. evinizde gerçekleşen her olay, yoğun olumsuz etkileşimler yoksa harika sonuçlar getirir. Geçtiğimiz iki ay boyunca yaşadığınız yoğun ve sert değişim enerjisinden kurtulacaksınız ve kır çiçeklerinin mis kokularıyla dolu taze bir nefes alacaksınız.
Kova burcu, keyifli bir enerjiye sahip olacak. Yeni Ay’ın enerjisi, eşiniz/sevgilinizle yeni bir romantik döneme girmenize ön ayak olacak. “Kova burcuna göre güneş astrolojisi: mayıs ve haziran” yazımda belirttiğim gibi romantizm için harika bir dönem. Ayrıca, yine aynı yazıda belirttiğim tüm konularda , örneğin yoksa çocuk yapmak, varsa çocuklarınızla ilgili konularda yeni adımlar atmak için vakit kaybetmeyin.

Kova burcu Yeni Ay’da bunu yapsın

Yeni Ay, size neşe getirecek. Keyif alacağınız her türlü yeni başlangıç size büyük mutluluk getirecek.Bir süredir spora başlamayı düşünüyorsanız, tam zamanı, hemen bir spor salonuna kaydolun veya evinizde yapmak için birkaç malzeme alın. Tam zamanı.Romantizm için doğru bir zaman. Eşiniz/sevgilinize zaman ayırın, bir akşam yemeği, birlikte çıkılacak bir gezi harika sonuçlar getirecek.Sevdiklerinizle bir arada olun, sohbet etmekten, gülüp eğlenmekten zevk alacaksınız. Sevgilisi olmayanlar bu dönemde yeni başlangıçlar yapabilir, alıcılarınız açık olsun. Çocuk sahibi olmak isteyip henüz olamayanlar varsa, Yeni Ay enerjisini hayatınızı değiştirebilir. Eğer hayatınız bir süredir sıradan gidiyorsa – ki bir kova burcu için pek mümkün değil ama size öyle geliyorsa- yaratıcı işler yapmak, farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, yeni bir projeye başlayın.

Kova burcu Yeni Ay’da bunu yapmasın

Her ne yapmaya başlayacaksınız, 28 Mayıs – 1 Haziran arasında başlayın, sakın ertelemeyin.
7 Haziran’da Merkür gerilemesi başlayacak ve Temmuz ayına kadar devam edecek. Kova burcu olarak sosyal insanlarsınız, pek çok arkadaşınız var, sohbet etmekten zevk alıyorsunuz. Ancak Merkür gerilemeleri, iletişimin bıçak sırtında gittiği dönemlerdir. Herkes normalden daha gergin olur. Özellikle yükselen burcunuz başak veya ikizlerse siz de böyle hissedersiniz. Arkadaşlarınız arasında başak ve ikizler burcu varsa, daha alıngan olacaklarını unutmayın.20 Mayıs’tan bu yana terazi burcunda olan Mars, geçtiğimiz günlerde gerilemesini bitirdi ve normal seyrine döndü. Bu nedenle ufkunuzu genişletmek, yeni keşifler yapmak için güçlü bir isteğiniz var. Yeni Ay’da oluşacak olumlu enerjiyle birlikte Mars’ın coşkulu enerjisi birleşince, Haziran ayında içsel duygularınızın çok iyi olacağını söyleyebilirim. Ancak, herkes sizin gibi hissetmeyecek. Merkür gerilemesi nedeniyle, sizin fikirlerinize karşı çıkabilecek insanların sayısı artacak. Kızgın Mars enerjiniz, kendi fikirlerinizi agresifçe savunma isteği yaratacağı için, yeniden hatırlatıyorum, çatışma riskiniz yüksek. Aklınızdan çıkarmayın.Ayrıca, Yeni Ay’ın olumlu enerjisini bir miktar bozacak bir Neptün olumsuz etkileşimi yaşayacağız. Sevdiklerinizden ne istediğinizi tam olarak bilemeyebilirsiniz. İnsanlardan sizi anlamalarını bekleyebilirsiniz ancak siz tam olarak ne istediğinizden emin olamayabilirsiniz. Sonuçta siz net olmadığınız için, istediğinize ulaşamadığınızı düşünüp, alınganlık yapabilirsiniz. Küçük bir ihtimal de olsa, hatırlatmış olayım, zihniniz bir an karışırsa, kimseyi suçlamayın, suçlu Neptün 🙂

Dolunay 

13 Haziran’da yay burcunda Dolunay yaşanacak.
Dolunay kolay geçmeyecek malesef, zaten Dolunay doğası gereği içsel çatışma yaratır ancak bu sefer başka bir etki daha var: Dolunay, Merkür ile olumsuz bir etkileşim içinde olacak. Buna Merkür gerilemesini, terazi burcundaki Mars’ı ve Güneş’in 5. evinizde olmasını eklersek, özellikle küçük meseleler yüzünden çıkabilecek sorunlara hiç tahammül edemeyeceksiniz. Güneş’in 5. evinizi aydınlatıyor olmasının etkisiyle cesaret ve otorite dolu egonuzun, insanları üzme ihtimali var. Son derece güçlü hissettiğiniz bir dönemde olduğunuz ve detaylara karşı duyarsız olduğunuz bir dönem içinde olacağınız için, kolay sinirlenebilir, insanlara gereken dersi vermek isteyebilirsiniz.
Merkür gerilemesi nedeniyle herkes kavgacı olacak, tartışmalar normalden çabuk çıkacak ve büyüyecek. Ayrıca, geçmişte çözülememiş sinir bozucu meseleler varsa, bunlar gün yüzüne çıkabilir. Sorunlarla ve sorunlu insanlarla yüzleşmemek bazen en iyi çözümdür ama sizin bunu yapma isteğinizin az olacağını düşünüyorum. En azından bir süre kaçınsanız bile, kaçamayacak noktaya geldiğinizde bir aslan gibi kükremek isteyeceksiniz. Sakın böyle yapmayın demeyeceğim elbette, gerekiyorsa yapacaksınız ama Haziran ayında Merkür iletişimin sağlıklı yürümesi için sürekli verdiği desteği vermeyeceği için, herkesin kızgın ve alıngan olacağını aklınızda tutun.

Haziran ayında önemli günler

Hırslı: 12-16 Haziran arası Başarılı: 17, 18 Haziran
Hareketli/riskli:  22-27 Haziran arası
Romantik: 5, 9, 23, 24 ve 30 Haziran
Party time/eğlenceli: 17, 18 Haziran
]]>

2 comments

 • Fey

  Haziran 25, 2014 at 11:08 pm

  Siteyi yeni kesfettim ama uzuleyim mi sevineyim mi bilemedim… Kova burcuna bi rahat yok mu yani??? Butun zorluklar hep bize mi?? Hic bisi anlamadim ben. Okuyunca daha da gerildim. Kovalar icin daha fazla bilgi rica ediyorum.
  Sevgiler

  Reply

 • Fey

  Haziran 25, 2014 at 11:11 pm

  Kova kadini ve arslan erkegi yorumu da alabilirsem sevinirim. 🙂 onceki yorumda emailimi yanlis yazmisim bir de…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin