14 Eylülde balık burcunun 21 derecesinde bir dolunay oluşacak değerli okurlarım. Etkisini 13-20 Eylül arasında yaşamış olacağız.

Dolunay zamanları ay ve güneş karşıtlık oluşturduğu için geçmişin, şimdinin çözülmemiş sorunlarını çözmek, yarım kalmış meselelerle yüzleşmek gerekebilir. Çoğu zaman yaşadığımız bir süreç / dönem sona erer.

Dolunayla birlikte şartlar değişebilir ve sonuçta eski düzeni sürdüremeyebiliriz, yeni koşullarda yolumuza devam ederiz. Sürekli görüştüğümüz bir arkadaşımızla Dolunayda yaşanan bir olay neticesinde görüşmeyi kesmek gibi mesela..

Dolunay sırasında Ay ve Neptün balık burcunda kavuşumda olacaklar.

Gelelim size özel etkilerine;

  • Parasal / maddi bir takım gelişmeler olacaktır, örneğin aileden birinin borç meselesi olabilir, sizden destek isteyebilir ya da siz ailenizden yardım talep edebilirsiniz.
  • Yaşam alanınızı veya evinizi değiştirmenizi gerektirecek, bu anlamda sonuçlar üretecek gelişmeler bekliyor musunuz? Sizin ya da eşinizin hayatındaki gelişmeler bu yöndeyse Dolunayda sonuç gelecektir.
  • Eviniz ya da sevdikleriniz için harcamalar yapmanız gerekebilir, evinizle ilgili tadilatlar, alınması gereken mobilyalar / eşyalar varsa alırsınız.
  • Aileden bir yakınınızla beraber iş yapmaya karar verebilirsiniz daha önce böyle bir konu gündemdeyse tekrar gündeme gelir ve buna bağlı ya harekete geçer ya da işi kabul etmez sonlandırırsınız.
  • Görme, işitme, burunla ilgili sağlık sorunları gündeme gelebilir, ihmal etmemekte fayda var
  • Fiziksel ve duygusal sağlığınızın hassas olabileceği günler olacak, özellikle ilaç ve gıda zehirlenmelerine ve alerjilere karşı hassasiyet oluşabilir, bu anlamda dikkatli olmanızı öneriyorum