Kova burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor. Eylül ayının güzellikler getirmesi dileğimle başlıyorum değerli dostlar, umarım ki zorlu geçen ayların ardından Eylül 2016 yeni başlangıçlar için fırsatlar getirir! Eylül ayında 2 tutulma yaşayacağız. Birincisi 1 Eylülde Güneş, ikincisi ise 16 Eylül ay tutulması…Satürn ve Mars gerilemelerinin nihayet Ağustosla birlikte sona ermesi ve hemen ardından Güneş tutulması gerçekleşmesi, bir dönemin bittiğini ve yenisinin başladığını müjdeliyor zaten. Öyleyse sizi nasıl günlerin beklediğini anlamaya çalışalım birlikte. Öncelikle Güneş Sisteminin işleyişi açısından önemli olan bir bilgiyi paylaşarak başlayalım: 1 Eylül’de başak burcundaki tutulmanın sistemsel olarak bir anlamı var: Balık-başak Güneş tutulmaları serisinin son başak tutulmasını yaşayacağız. Mart 2017’de son kez balıkta tutulma olacak, sonraki birkaç yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları aslan-kova ve yengeç-oğlak burçlarında olacak. Önümüzdeki 2 yılda bir Güneş ve iki Ay tutulması sizin burcunuzda olacak. Hayatınızın seyrinde önemli gelişmelerin olacağını öngörebiliriz şimdiden! Hadi hayırlısı. Bu arada, 1 Eylül’deki tutulmanın etkilerini net olarak anlayabilmeniz için – referans olması açısından- size bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde 1 Eylül’de yaşanacak tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, Eylül 1997’de ne olmuştu? Ayrıca, 97 sonrasında başak burcunda gerçekleşen tutulmalar 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişteki tutulmalar esnasında yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Kova Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır kıymetli okurlarım ve şunlar yaşanır:
 1. yepyeni bilgiler/haberler alırız
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar
Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli şeyler olur. Öncelikle Güneş tutulmasının kova burcuna özel etkilerine ve sonuçlarına dair -konu başlıkları üzerinden- genel bir çerçeve çizelim. Fakat öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum. Burcuna Göre’nin düzenli okurları iyi biliyor : Jüpiter Ağustos 2015’te başak burcuna geçerek fırsatlar döneminin kapılarını aralamıştı. Geçmişte birçok kez bu konuya değinmiştik.. Jüpiter’in başak burcundaki bir yıllık süreci başlarken, Eylül 2015’te, Güneş tutulması yaşamıştık. Şimdi de Jüpiter başaktan ayrılırken tutulma yaşanacak. Eylül 2015 ile başlayan ve 1 Eylül Güneş tutulması ile yeni bir evreye girecek olan süreç, sizi şu konularda etkiliyor:
 1. parasal konular
 2. stresin ve endişelerin azalması, anı yaşama imkanı doğması
 3. iş olanaklarının oluşması, (daha iyi) işe girmek veya çalışmak zorunda olmamak
 4. gayrimenkul yatırımları veya mevcut yatırımların değerlenmesi
 5. güçlü bağların olduğu veya güçlü biriyle ilişkiye başlamak
 6. cinsel isteğin artması, deneyimlerin daha iyi olması
 7. aileden/başkalarından gelen desteğin artması
Bu konular zaten yıl boyunca şanslı Jüpiter enerjisi sayesinde şanslı olduğunuz konulardı. Gerçi artık Jüpiter bu alandan çıkıyor ve üstüne bir de Güneş tutulması gerçekleşiyor. Diğer yandan tutulmanın ertesi günü gerçekleşecek 2 önemli olay daha var: Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş ile temas edecekler. Peki bu ne demektir, nasıl etkiler getirir? Yine konu başlıklarını sıralayalım, sonra olasılıklardan bahsederiz. Bu konulardan bazıları yine geçtiğimiz aylarda gündeminizde kalmıştı:
 1. arkadaşlarınızla aranızdaki gerginlikler
 2. iletişimde olduğunuz insanların sayısının azalması
 3. yeni bir ortama girdiğiniz için yeni ortamın gerektirdiği uyum süreci
 4. bilgi/otorite sahibi kişilerin desteğini ve görüşlerini almakta zorlanmak
 5. sevdiklerinizin aksi görüşlere rağmen yaptığınız seçimlerinizin sonuçlarına katlanmak
 6. ilişkilerinizde kültür/altyapı farklılığının getirdiği sorunlar
 7. “ben kendim için en iyisini bilirim” tavrınızda sarsıntıya neden olan gelişmeler
 8. sağlık, hukuk, danışmanlık gibi hizmet alanlarında aldığınız hizmetin kalitesinde sorunlar
Şimdi gelelim Eylül ayının ilk yarısında karşılaşabileceğiniz olası durumlara.. Olasılık 1 Bir ilişki başlayabilir. Öyle ki, tanışmanız kadersel planın kaçınılmaz sonucuymuş gibi hissedersiniz. Yıllarca beklediğiniz anın geldiğini anlarsınız, inanılmaz bir çekim oluşur! Arkadaş ortamınızda veya internet sitesi/mobil uygulama aracılığıyla tanışmış olmanız güçlü ihtimaldir. Olasılık 2 Bir miras meselesi varsa veya ortaklı bir işte gelirin paylaşılması gerekiyorsa, sürecin sorunsuz yürümesi için danışmanlık almak isteyebilirsiniz veya bilgisine/deneyimine güvendiğiniz dostlarınızdan destek alabilirsiniz. Olur da süreç anlaşmazlığa giderse avukata ihtiyacınız olacaktır çünkü hukuki süreçlerini takip etmeniz kaçınılmaz olmuştur. Bir ihtimal de mevcut ilişkinin bitmek bilmeyen şüpheler ve sonucunda çıkan aşırıcı kontrolcü tavırlar nedeniyle sona ermesidir. Olasılık 3 Hırsın veya kıskançlığın devreye girmesiyle bir konuda çatışma çıkabilir. İş hayatınızı ve gelirinizi etkileyecek sonuçları olma ihtimali de yüksektir.. Belki işe girmeniz mümkün olur ve para kazanmaya başlarsınız, belki hırs yapar ve daha çok çalışırsınız; veya işsiz kalmanızla sonuçlanır. Olasılık 4 Bir ev/gayrimenkul yatırımı yapmaya karar verebilirsiniz. Bu süreç içinde bankadan kredi  kullanılmanız gerekebilir, satışı-alışı kolaylaştırması için emlakçıdan veya internet sitelerinden hizmet alabilirsiniz. Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum! Tutulma sırasında yine başak burcunda Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız. Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur! Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor.

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz! Jüpiter etkisi hakkında detaylıca bir yazı yazacağım için bu bölümü uzun tutmayacağım. Temel olarak şu konularda olumlu etkisini göreceksiniz:
 1. eğitim hayatınız, üniversite vb
 2. yurt dışı kaynaklı fırsatlar
 3. öğretmenlik ve danışmanlık gibi bilginizi aktarma imkanı veren işlerde başarı
 4. seyahat, deneyim veya eğitim sayesinde yeni/güçlü bir vizyon
 5. görüşlerinizi aktarmak ve kendinizi tanıtmak için web/videoya yönelim
Bu etkileri getirecek olan Jüpiter, 26 Eylül’de Güneşle bir araya geliyor. Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji açığa çıkacaktır. Bu nedenle Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen bir hareketlenme olması güçlü ihtimaldir. Eğer yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa ve süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse hiç sorun değil, daha erken/geç de olabilir. Eylül’de bu konular çerçevesinde atacağınız adımlar Venüs’ün koruyucu şemsiye altında olduğu için güvendesiniz. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok.  Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu ideal diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının Kova Burcuna Etkileri

Güneş tutulmasının aksine, Ay tutulması yeni bilgiler getirmez, yeni bir gündem de oluşturmaz kıymetli okurlarım! Ay tutulması aslında güçlü etkileri olan bir Dolunaydır; tıpkı Güneş tutulmasının güçlü bir Yeniay olması gibi.. Bu nedenle; Ay tutulması, bir gündemin netleşmesine ve bir dönemin sona ermesine vesile olur. Peki 16 Eylüldeki Ay tutulmasının etkileri hangi alanda olacak?
 1. gelirinizi ve mal varlığınızı etkileyen bir gelişmenin netleşmesi
 2. işle ilgili beklediğiniz gelişmenin netleşmesi
Gördüğünüz gibi, Eylül finansal çağrışımları çok olan bir ay olacak sizin için.. Öte yandan, tutulmadan birkaç gün önce bir olay daha var: 13 Eylül’deki Güneş-Mars karesi. Neden? Hayatımızın gözle görünen gündemini çoğu zaman Mars, Jüpiter ve Satürn belirliyor değerli dostlar! Mars ve Satürn, 2016 yılında gerileme sürecine girdiklerinde ortak gündem oluşturmuştu. Gerileme süreçleri bittiğinde ise (Mars Temmuz, Satürn Ağustos) gündeme ilişkin değerlendirme ihtiyacı sona ermişti. 2 Eylül’de Satürn, 13 Ağustos’ta ise Mars Güneş’le temas ediyor ve artık son gelişmeler yaşanıyor. Böylece yeni dönemde açılan yeni kapıdan içeri girip yolumuza devam ediyoruz. Konu başlıkları mı?
 1. dahil olduğunuz çevrenin oluşturduğu/getirdiği baskının sonuçlarının netleşmesi
 2. geçici bir şehir/ülke değişimi
 3. bir gruptan/kulüpten ayrılmak veya birine dahil olmak
 4. bir arkadaşınızla ilişkinizi gözden geçirmek, sorunları çözmek
 5. profesyonel destek ihtiyacının bitmesi/başlaması (sağlık/hukuk vb)
Son olarak zamanın değişen ruhunu özetlemek istiyorum kıymetli okurlarım. 2016 yılındaki temel gündeminiz her ne olduysa, Eylül’le birlikte artık geride kalıyor! Kesin olarak söylemek mümkün: Yeni bir dönem başlamak üzere. Bundan sonra ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, gerekli adımları atıp, kararı verip siz çıkarmalısınız. Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı! Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz:  burcunagore@gmail.com Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır. Kova burcu Eylül 2016 yorumunu, kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>