Burcuna Göre ya da Kova Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden önemli? Biliyor musunuz, Facebook’ta paylaştığım yazılarınızı görememe ihtimaliniz  %80 den fazla. Bu olmamalı! Sizin için yazdığım tüm yazılardan, tam zamanında haberdar olmanızı çok önemsiyorum, ben yazdıktan 5 gün sonra iş işten geçmiş olabilir… Bu değişikliği şimdi yaparak, Facebook’a, “ben yazılarımı görmek istiyorum” demiş olacaksınız, aksi halde sizin adınıza Facebook karar verecek.

EYLÜL YORUMU

Eylül 2014 enerjisi, genel olarak geçtiğimiz aylardan çok farklı olacak, sakin ve dingin bir enerji.. Ancak Eylül ayının huzurlu enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Ekim ayına önemli bir iş bırakmayın çünkü Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor: Merkür gerilemesi, ay ve güneş tutulması yaşayacağız. Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Kova burcu için terazi burcundaki gezegenlerin etkisi; macera, keşif ve yenilikler anlama geliyor. 2 Eylülde başlayacak Merkür etkisi, zihninizin sıkıcı gündelik işlere odaklamakta zorlanacağınız anlamına geldiği gibi, işlerinizde hata yapmanıza da neden olabilir. Özellikle, detaylarla uğraşmanız gereken, bir anlamda angarya olan işlerinizi aksatmamak için çaba harcamanızı öneriyorum, aksi halde beklenmedik hatalar veya gecikmeler yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan, Eylül ayının genel olarak hepimiz için huzurlu ve rahat bir enerjisi var ama Ekim ayının pek öyle diyemeyiz. 10 Ekimde başlayacak Merkür gerilemesi/retrosu, hemen öncesindeki ay tutulması ve retro sürerken yaşanacak güneş tutulması ayaklarımızın altındaki zeminin kayacağının işareti…Bu nedenle, Merkür etkisi nedeniyle zorlansanız da, önümüzdeki 40 gün boyunca, önemli işlerinizi bitirin, Ekim ayına elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs aşkın, konforun ve güzelliğin gezegenidir, ayrıca parayı da Venüs temsil eder. Venüs etkisi varken mutlu olmak kolaydır, sorunlar ise daha az gözümüze çarpar. 5 Eylül’de Venüs başak burcunda olacak, Venüsün en en en iyi etkilerinden birisidir. Şöyle söyleyeyim, doğum haritasında bu etki olan kişiler; mutlu, sağlıklı ve uzun bir hayat yaşar, ömür boyu kazadan beladan uzak olur. Bazı öneriler:
 1. eşinizle/sevgilinizle sorunlarınız varsa, çözmek için tam zamanı
 2. eşinizle/sevgilinizle vakit geçirmenin en iyi yolu: baş başa kalmak, yakınlaşmak
 3. cinsellik bu dönemin en mutlu edici ana konusu
 4. gözünüzü korkutan, sizi temkinli yapan şeyler daha hafif gelecek
 5. kariyerinizde/sosyal hayatınızda güç, para vb. mücadeleler içindeyseniz, kartlar lehinizde olacak
 6. yardıma ihtiyacınız olduğunda doğru kişiden isteyin, geri çevirmeyecek
 7. kalabalıkların yalnızlığa tercih edileceği bir dönem, sosyal ortamlara girin
 8. ilişkiniz yoksa, çekiciliğiniz tarihi zirvesinde, kullanın
 9. etkilemek istediğiniz kişiyi hipnotize edecek kadar seksi olabilirsiniz 🙂

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Kova burcu dolunay enerjisini 2 şekilde yaşayabilir: birincisi zevke/sefaya dalabilir ya da kazancınızı artırmak isteyebilir, daha güvenli bir gelecek inşa etmek için önemli bir karar alabilirsiniz. Dolunay enerjisi bir günde ortaya çıkmaz, gündeminizde yavaş yavaş şekillenmeye başlayan, bir süredir devam eden bir konu mutlaka vardır …Dolunay enerjisi yükseldikçe, gündeminizdeki konu da bir sonuca bağlanacak. Kova burcu dolunay gündemi harika, bazı örnekler:
 1. yoğun çalışma temponuz sona erecek, rahatlayacaksınız
 2. yeni bir ilişkiye başlayacaksınız ve sizi çok mutlu eden bir ilişki olacak
 3. hayatınızda cinsellik her zamankinden fazla pay alacak
 4. yeni bir iş/görev nedeniyle çalışma temponuz artacak
 5. rahat etmek için daha çok kazanmak gerek deyip kolları sıvayacaksınız
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Kova burcu, Mars yay burcunda iken en büyük hayallerine ve isteklerine ulaşmak için gereken enerjiyi bulacak, bunu yaparken de sevdiklerinden/dostlarından destek almak isteyecek. Mars için iyi bir konumdur, belki de yıllardır umutla beklediğiniz şeye ulaşma fırsatı bulacaksınız. Örneğin,
 1. daha çok para mı, ne gerekliyse yapacak enerjiniz var
 2. daha çok aşk mı, korkusuz olacağınız kesin
 3. çocuk sahibi olmak istiyor ama olamıyor musunuz, tedavi yollarını arayın
 4. geçmişinizdeki davranış kalıplarını aşarak, yepyeni bir tavırla hedefe ulaşmak mümkün olacak
 5. bireysel direnciniz yüksek olacak, kendi bildiğinizi yapmak en doğrusu
 6. siz destek olabilecek insanlardan yardım istemekten çekinmeyeceksiniz
 7. arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, özellikle sorun yaşadığınız arkadaşlarınız varsa, onlara normalden daha sert tepkiler verme olasılığınız yüksek. Ayrıca, istek ve hedeflerinize hızla ulaşamadığınız durumlarda gerilebilirsiniz. Mars etkisi altında hızlı ve etkili olmak isteyeceksiniz, yenilgi size göre değil… Son olarak, hayat hiçbir zaman kusursuz olmayacak, iyi ve kötüyü aynı anda yaşamak zorundayız. Zorluklardan yılmadan, mutluluğun bir bedeli olduğunu unutmadan yaşamak tek seçeneğimiz. Güzel günlerin bedeli, yaşıyor olmanın bedeli, mutsuzluğu kabullenmek ve ona tahammül etmektir. Sevgilerimle.]]>