Kova burcu Ekim 2017 yorumu, 5 Ekim Dolunay ve 19 Ekim Yeniay etkileri ile Ekim ayının önemli astroloji olaylarını içeriyor. Burcuna Göre’nin benzersiz yorumlarından maksimum yararlanmak için değerli dostlar, yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Örneğin, burcunuz kova olduğu için bu yazıyı okuyorsanız fakat yükselen burcunuz akrep ise, akrep burcu yorumunda yazdıklarım hayatınıza daha uygun olacaktır. 👍 Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Hesaplama Ayrıca terazi burcu okurlarımın doğum gününü kutluyorum; mutlu, sağlıklı, başarılı bir yıl diliyorum. ❤️

Ekim 2017 Kova Burcu Yorumu

20 Eylülde gerçekleşen Yeniay neler getirdi değerli okurlarım? Biliyorsunuz aşk, yeni bir ilişki veya evlilik ihtimallerini tetikleyen güzel zamanlar demiştik. Ekim de gayet güzel görünüyor, gündem bir miktar değişebilir tabi ki. Gezegenlerin seyri, hayatın doğal akışıyla paralel ilerler dostlar. Örneğin, Eylülde yeni bir ilişki söz konusuysa, Ekimde aranızda bağ güçlenir [cinsellik deneyimlenebilir] veya uygun olmadığınızı görürsünüz ve ilişkiden koparsınız/kopmanız gerekir. Bu sıralama hayatın akışına uygundur tabi ama herkes de Eylülde yeni bir ilişkiye başlamıyor ki! Zaten evli olan, ilişkisi olan insanlar ne yaşıyor olacak? İşte astroloji bu ihtimallere de ışık tutuyor. Eylülde eşinizin/sevgilinizin iş hayatında olumlu gelişmeler olduysa, şimdi ekonomik anlamda daha iyi şartlara sahip olacağınız yeni bir dönem başlar mesela. Alternatif olarak, eşiniz/sevgiliniz ile günler geçtikçe uyumu yitirdiğinizi ve anlaşmazlık yaşadığınızı hissediyorsanız, bu durumda Ekim-Kasımda ilişkinizin zeminindeki sorunlar su yüzüne çıkar. Yani kopma noktasına gidilir. Tabi ki Ekimi herkes için ilişkilere hapsedecek değiliz, hayat böyle değil! Tamam bazılarımız ilişki odaklıyız ama bazılarımızın bambaşka motivasyonu var. Ne arıyorsak onu buluyoruz sonuçta, değil mi? Gezegenlerin seyrinde ilişki alanını takip eden alan, cinselliği [çocuk dahildir] içerdiği kadar maddi güvenceyi de içerir. Bu nedenle, Eylülde konu ilişkiyken, Ekimdeki konu parasal konularla ve iş hayatıyla bağlantılı olabilir. Ki zaten birçok okurum için öyle de olacaktır. Mesela Ağustosla birlikte hayat kalitenizi iyileştirme çabalarınız sekteye uğradıysa, örneğin bir satın alma planladınız ama bir türlü olmadı, Ekimde açılım sağlamanız mümkündür. Mesela işinizde huzursuz oluştu ve birkaç aydır tahammül etmekte zorlanıyorsunuz, çözüm Ekimde gelecektir. En azından sıkışmışlık hissi dağılır, kalıcı çözüm olmasa bile tahammül edebilir hale gelirsiniz. Diğer yandan, gizlemek zorunda kaldığınız bir şeyler yaşıyorsanız, bu konu çerçevesinde gündem oluşacaktır. Özellikle Ekimin ilk yarısında, 10 Ekim civarı..

5 Ekim Dolunay

Dolunay işle ilgili gelişmelere neden olur veya harcama yapma gereksimi oluşturur değerli okurlarım. Eğer ki bir satın alma planı varsa tamamlanır mesela. Alternatif olarak işe girmek veya iş/konum değiştirmek gibi bir gündeminiz varsa, Ekimde sonuçlanacağını söyleyebiliriz rahatlıkla. İş ve parayla ilgili alan, aynı zamanda konforla da bağlantılıdır. Bu nedenle, kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacak her türden karar, Dolunayı takip eden birkaç günde alınmış olur. Hayatınızdaki gelişmelere göre hangisinin olacağını en iyi siz bilirsiniz. Birçok okurumun haritasında Satürn kariyer alanında bulunuyor. Bu nedenle Ekimdeki gelişmelerin işle ilgili olması olasıdır. Zaten bu gündem Temmuzdan bu yanan sıkıcı bir şekilde devam ediyor olmalı. Bundan sonrası keyifli olacak ama içiniz rahat olsun. Birkaç ihtimali maddeler olarak sıralayalım:
 1. hatırı sayılır bir harcama yaparsınız
 2. gelirinizi değiştirecek konu netleşir
 3. işle ilgili beklenen haber gelir
 4. çalışma hayatında bir dönem biter, yenisi başlar
 5. eşinizin/ailenizin ekonomik durumu iyileşir
Dolunayda netleşen konu, ilerleyen haftalardaki Yeniay ile birlikte hayatınıza entegre olacaktır.

19 Ekim Yeniay

Yeniayın önemli bir rahatlama getireceğini düşünüyorum. Aylarca süren baskı ve belirsizlik halini aşmamızı sağlayacak o enerji nihayet gelecek gibi görünüyor. Yeniay size güç, hırs, odaklanma ve cesaret getirecektir. Bu hisleri doğum haritasında taşıyanlar başarılı olmaya daha yakındır fakat mutluluk peşinde oldukları söylenemez. Şimdi siz bu enerjiyi dönemsel olarak, Yeniayla birlikte yaşamaya başlıyorsunuz. Paketin içinde neler var?
 1. daha fazlasına sahip olma isteği
 2. daha fazla çaba sarf etme gücü
 3. etrafındaki insanları bu yönde zorlama ihtiyacı
 4. sadece kalıcı olanla ilgilenme, diğer her şeyi ikinci plana atma
Gördüğünüz gibi Yeniay enerjisi oldukça heyecan verici sonuçlar getirebilir. Yeniay çok güçlü, hayatı değiştirecek etkileri sahip. Zaten göreceksiniz, Ekim ile birlikte hayatınızda yeni bir sayfa açılmış olacak. Ekimi boş geçeceğinizi hiç ama hiç sanmıyorum. Bu kadar gezegen olayı aynı anda gerçekleştiğinde bir şeyler değişir. İşin güzel tarafı, hayatı olumlu yöne sevk etme gücü yüksek.. Yeniayda oluşacak enerjinin hayatınızda karşılık bulacağı alanlar:
 1. parayla ve güçle ilgili her şey
 2. iş hayatınız ve kazancınız
 3. ilişki ve cinsellik
 4. çocuk sahibi olmak
 5. çocuğunuza sağladığınız imkan
Dolunayda bahsettiğim konuların uzantısı olduğunu da tekrar hatırlatayım. Eğer zaten bir süredir güç mücadelesi veriyorsanız, Ekimde mücadelenin şiddetinin zirve yaptığını göreceksiniz. Eğer güzel hedefler peşinde koşuyorsanız, Ekimde yolların açık olacağını göreceksiniz ve gerekli adımları atacak gücünüz/cesaretiniz olacak. Güzel günler yaşamanız dileğimle kova burcu ekim 2017 yorumunu bitiriyorum. Sevgiler Zafer Ceyhun]]>