Yükselen KovaKova Burcu Ekim 2016 Yorumu: Sosyal İlişkiler ve Olumsuz Hatıralar

Eylül 30, 2016by Zafer Ceyhun15

Kova burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Ekim 2016 geldi ve artık yepyeni bir dönem başlamış oluyor değerli dostlar. 2017 yılında yaşayacaklarımız, Ekimde başlayan sürecin bir parçası olacak. Ekim karmaşık etkilerin bir arada olacağı, hareketli ve şaşırtıcı bir zaman dilimi olacak gibi görünüyor, hep birlikte yaşayıp göreceğiz. En önemli noktalardan birisi, Ekimin ilk haftasında etkisini sürdürecek olan (26 Eylülde başladı) Güneş/Jüpiter kavuşumunun olumlu etkileri.. Jüpiter’in terazi burcuna geçişi önemli bir olay çünkü 2012 yılından bu yana devam eden Uranüs/Pluto etkileşimine bağlı sonuçları olacak. Terazi burcunda ilerleyecek olan Jüpiter, Kasım/Aralık aylarında Pluto ve Uranüs ile temas ederek, geçmiş 2 yılda yaşanan sürecin olgunlaşmasına vesile olacak. Üstelik Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de Ekim/Jüpiter ile alakalı olacaktır. Diyebiliriz ki, seneye bu zamanlar hayatımız epey değişmiş olacak değerli okurlarım. Fırsatların artacağı, hayatın hızlanacağı, ilerlemenin mümkün olacağı bir zaman dilimi bizleri bekliyor. Bu günlerde gündem olan meseleler, ileride önemli sonuçlar doğurma potansiyeli taşıyor, aklınızda olsun. Ekim ayını bu gözle değerlendirmenizde fayda var diyerek Ekime başlayalım. 🍀 Ekim yorumuna başlamadan önce de Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Kova Burcu Ekim 2016 Yorumu

Jüpiter tam 1 yıl boyunca terazi burcunda kalacağı için, etkileri Ekimle sınırlı değil. Elbette enerjisi zamanla değişecek fakat en doğru yaklaşım şu: Şubat ayına kadar tam gaz yola devam! Şubat sonrasında ise, Ekim-Şubat arasında attığınız adımların sonuçlarını değerlendirmek isteyecek, düzeltmeler yapma ihtiyacı duyacaksınız. Peki kova burcu Jüpiter etkisini nasıl yaşayacak, hangi alanlarda yol alma imkanı bulacak?
 1. yurt dışı kaynaklı her türlü konu
 2. hayata bakışınız, yaşam felsefesiniz
 3. görüşlerinizi insanlara iletme isteğiniz
 4. hukuki meseleler
 5. danışmanlık, öğretmenlik, akademik kariyer
 6. eğitim hayatınızda ilerleme, üniversite ve sonrası
Bu noktada geçmişe dönelim istiyorum: Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında Jüpiter terazideydi ve yine benzer etkiler getirmişti. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim 2016’ya özgü etkilere! Ekim 2016, Pluto ve Uranüs enerjisinin hayatımıza doğrudan müdahil olacağı bir zaman dilimi olacak kıymetli okurlarım. 15 Ekime kadar sırayla Güneş’le temas etmiş olacaklar, Ekim bitmeden önce de Mars’la temas edecekler. Bir konu daha var ki bahsetmezsek olmaz: Ekimde birçok gezegen terazi, oğlak ve koç burcunda bulunacak. Bu neden önemli? Önemli çünkü bu burçlarda bulunan gezegenler etkileşimde olduklarında, var olan veya yeni ortaya çıkan engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacı oluşur. Gündeme göre olumlu veya olumsuz duygular kabarır, enerjimiz artar ve ataklaşırız. Nedeni şu: yapılması gerekenler vardır! Ertelenmesi kolay olmayan, hemen harekete geçmeye zorlayan.. Peki Uranüs/Pluto kova burcunu hangi konularda etkiliyor? 2011 yılından bu yana benzer etkiler getiren Uranüs ile başlayalım:
 1. hızlanan hayat, koşturmaca hali
 2. öğrenim hayatınız, öğrenme isteğiniz ve merak
 3. sosyal ilişkileriniz ve iş arkadaşlarınız
 4. hobileriniz, yeni bilgiye/uğraşlara yönelik ilginiz
 5. ulaşımla ilgili her türden konu: arabanız, seyahatler vb.
 6. kardeş ve yakın akraba ile ilişkileriniz
Uranüs sizin yönetici gezegeniniz olduğu için, şimdi yazacaklarımı önemseyin değerli okurlarım. Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği vardır: Olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı bazen sadece izlemekle yetiniriz. Çünkü elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz, bir yola girmişizidir ve ilerlemekten başka yol yoktur. Bize öyleymiş gibi gelir! Bazen yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir; şaşırmayız, tepki de vermeyiz! Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu bile kabullenmeden öylesine akışa kapılırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar, huzursuz/coşkulu bir şekilde öne atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz ve inandığımızı yapmaktan başka seçenek yokmuş gibi görünür. Amaç rahatlamak olabileceği gibi yeni bir heyecan peşinde gitmek de olabilir. Uranüs enerjisine nasıl tepki verdiğimiz önemlidir çünkü ya kapasitemizi artırır ya da elimizi kolumuzu bağlar. Tabi vereceğimiz tepkinin ölçüsünü de büyük ölçüde doğum haritamız belirler. Her koşulda, Uranüs yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Normalde kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere Uranüs kesinlikle ikna edebilir. Uranüs 15 Ekimde Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas edecek. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Özellikle ay sonundaki Mars-Uranüs temasına dikkat! 2 enerjik/huzursuz enerjiyi bir araya getiriyor. Bu noktada, olumlu bir gündem varsa harika şeyler olacaktır. Aksi durumda ise ne olup bittiğini anlamak için geriye yaslanıp derin bir nefes almanız gerekebilir. 2008’den bu yana şu alanlarda etkisini yaşadığınız Pluto ile devam edelim:
 1. aileden/geçmişten gelen engeller, kötü hatıralar
 2. öğrenilmiş çaresizlik hallerimiz, etkisiz kaldığımız konular
 3. geçmiş yaralarımız, hayal kırıklıkları
 4. utandığımız fiziksel/karakter özelliklerimiz
 5. ardımızdan işler çevirenler, gizlice düşmanlık yapanlar
 6. seyrine etki edemediğimiz olaylar/sorunlar
 7. tavırlarını değiştiremediğimiz insanlar
 8. karşısında kendimizi hiçe saydığımız kişiler/olaylar
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar da oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Bu nedenle, Pluto etkisini yaşarken sizi engellediğini düşündüğünüz insanlara öfke biriktirip bir anda patlayabilir, kuyunuzun kazıldığını hissedip kuşkulanabilir, geçmiş deneyimlerin kızgınlığı ile hareket edebilirsiniz. Pluto varsa öfke, içerleme, hırs ve takıntı klasik etkilerdir. Bunları siz yaşamıyorsanız, bu hislerle hareket eden insanlara muhatap olabilirsiniz.

Ekim 2016 için olasılıklar

Ekimin ilk haftasında Jüpiter kaynaklı konular etkin olacak. (1-6 Ekim) Ekimin 2. haftasında sırayla Pluto ve Uranüs Güneş ile temas edip, yukarıda saydığım konulardan birinde gündem oluşturacak. Eylül sonunda Pluto kaynaklı konular çerçevesinde bir gündem oluştu mu? Ekimin ikincisi haftasında o konunun devamı niteliğinde gelişmeler olur. Uranüs kaynaklı gündem ise ay ortasında yepyeni olasılıkları hayatımıza dahil etme gücüne sahip, tabi sözünü ettiğimiz konu başlıklarında.. Ekim’in ikinci yarısında, özellikle 18-25 Ekim arasında gerçekleşecek Mars-Pluto kavuşumu önemli! Pluto kaynaklı konular sizin açınızdan keyifsiz olduğu için, olumsuz olaylara denk gelme ihtimalininiz var maalesef.

1 Ekim Yeniayın Kova Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular olduğu için tekrarlamadan devam ediyorum.

16 Ekim Dolunayın Kova Burcuna Etkileri

Yazının bu noktaya kadar gelişinden anlayacağınız üzere, Dolunay’ın etkin olduğu tarihlerde atmosfere sert bir enerji hakim olacak. 16 Ekim’deki Dolunay, Uranüs’ün de bulunduğu koç burcunda gerçekleşecek, oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Fakat yankıları, Kasım başına kadar devam edecektir çünkü ay sonunda Mars/Uranüs etkileşimi var. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla aynı! Bu noktada, tekrar etmek istiyorum: Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>

15 comments

 • Yabanci

  Eylül 30, 2016 at 7:09 pm

  Nedense ben hep bahsettiginiz yada diye baslayan olumsuz olayları yasiyrm

  Reply

 • NUR

  Eylül 30, 2016 at 7:42 pm

  22.01.1987 kova bayanıyım. 26 Eylül de işten çıkarıldım ve 1 Ekimde yeni bir işe başlayacağım. İşe başlama tarihim Doğru zaman mı ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 30, 2016 at 10:33 pm

   evet Nur hanım, işe başlamak için gayet güzel zamanlar..
   başarılar dilerim 🙂
   sevgiler ZC

 • ...

  Eylül 30, 2016 at 8:17 pm

  23.01.1989 21:20 izmir dogumluyum ceyhun bey kisaca yakinda guzel olaylar bekliyormu uzuuuun zaamandr bekliyrum kpss gricem iş ve evlilik teklifi özel hyt:)lutfen

  Reply

 • eda

  Eylül 30, 2016 at 8:21 pm

  merhaba zafer bey,
  bu dönem geçmiş hataların telafisi mi olacak yoksa bu dönemde doğru olduğuna
  inanarak attığımız adımlar hatalı olursa zor geçeceğini ima ettiğiniz 5 yıllık süreç başlamış mı olacak? zor olan bu dönemi yoksa arar mı olacağız.ne zaman rahat olacağız.yaşadığım yalnızlık,işsizlik v.s
  .size ve yazdıklarınıza hayranım.yaklaşık 2 senedir takip ediyorum sizi.iyi ki varsınız:)))

  Reply

 • ela

  Eylül 30, 2016 at 8:44 pm

  22.01.77 edirne dogumluyum ciddi ust uste prbler yasıyorum ne zaman gececek

  Reply

  • ela

   Eylül 30, 2016 at 8:47 pm

   belki merak edersiniz bakarsınız yukselenimde balık . cook tsk ederim

 • pınar

  Ekim 1, 2016 at 1:05 am

  Merhabalar, tam da uranüsde belirttiğiniz etkilerden geçtim/geçiyorum ve artık bıkmış durumdayım içimde inanılmaz bir değişme isteği yada artık birşeyler değişmeli düşüncesi var yani en azından kendi sorunlarımın farkındayım ve fakat yine de korkularımdan tam olarak arınabildiğimi söyleyemeyeceğim. aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. (plütonda belirttikleriniz) Ayrıca Plutonun bende de bu tip takıntılar yaratmış olmasından endişeliyim. Sizin de fikrinizi merak ettim, teşekkürler 🙂

  Reply

 • Arzu

  Ekim 3, 2016 at 2:53 am

  Merhaba Zafer Bey,
  Yükselenim kova daha öncesinde de çok kereler yazdım güneş burcumun değil yükselen burcumun etkilerini yaşıyorum diye.Uranüs ve plüto kaynaklı etkiler hayatımda mevcut.Özellikle plüto gezegeni beni 2008’den beri mahvetti.Yazdığınız her madde var gündemimde
  Şimdi plüto etkilerini yaşatan erkek kardeşim ve 5 senedir görüşmüyoruz.Adeta düşman gibiyiz.Ona sorsanız ben,bana sorsanız o hatalı Yukarıya yazmışsınız Uranüs etkisinde kardeş ve yakın akraba ilişkisi diye.Ben değil gündem tamamen hayatımdan ve hafızamdan silmek istiyorum.Bu nasıl bir gidişattır Allah’ım!

  Reply

 • merve

  Ekim 5, 2016 at 10:34 pm

  Düzeliyor derken daha da berbat olacak demek ha? Haritamda bol bulunan Başak etkisi de üstüne eklenince istemsizce suratsız geziyorum etrafta. Alıştım ben artık, insanlar neden ve nasıl bu kadar Mutlu oluyor onu anlamıyorum. Oysa sonu ölüm olan bu zor hayatta Mutlu olmak deli işi.

  Reply

 • Sibel

  Ekim 7, 2016 at 7:31 pm

  Merhaba ben 08 02 1979 Kocaeli saat 7 doğum luyum evlilik le ilgili sorum olcak ti artık şansım donucekmi cevaplar saniz sevinirim

  Reply

 • Elif

  Ekim 8, 2016 at 9:34 pm

  Zafer bey ben 12 subat 1986 dogumluyum yeni birini hayatimiza dahil etmek içinde dogru zamanlar mi yoksa beklemelimiyiz?

  Reply

 • özlem

  Ekim 9, 2016 at 8:14 pm

  kova bayanıyım 5 ekimden beri çok zor günler geçiyorum yıllardır süren bi ilişkimde karşı tarafa yaşattığım ne varsa şimdi yaşıyorum ve şu an o bana karşı eskisi gibi olmadığını içinin eskisi gibi atmadığını söylüyor. kendisi balık erkeği onun bana olan aşkı bitemez sandım ama ona o kadar kötü 7-8 aylık bi ayrılık yaşattımki o süreçte yaşadıklarını unutamıyor. Ne yapacagımı bilmiyorum.

  Reply

 • Hacer

  Ekim 10, 2016 at 10:30 pm

  Merhabalar 🙂 daha oncede yazdım görmediniz.30 ocak 1995 doğumluyum.pazartesi öğle saatlerine doğru. Başlamak üzere olan bi ilişkim bitti.bu durum üzüyor beni.özellikle duygusal meseleleele ilgili yorumlarınızı merak ediyorum. Kisacasi aşk var mı aşk :))

  Reply

 • kader

  Ekim 28, 2016 at 3:47 pm

  14 şubat 1992 doğumluyum birkaç yıldır herşey üst üste geliyor ozellikle bir yildir çok zor günler geçiriyorum hala da buna rağmen şimdilik bunlar benim en güzel günlerim gibi gözüküyor. söz, ayrılık aile sorunları gibi ve hep fedakarlık yaptım bir hiç uğruna çok şeyden vaz geçtim daha çok hata yapmaktan korkuyorum lütfen bir yorum yapın dört gözle cevabinizi bekliyorum ceyhun bey

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin