Kova burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Ekim 2016 geldi ve artık yepyeni bir dönem başlamış oluyor değerli dostlar. 2017 yılında yaşayacaklarımız, Ekimde başlayan sürecin bir parçası olacak. Ekim karmaşık etkilerin bir arada olacağı, hareketli ve şaşırtıcı bir zaman dilimi olacak gibi görünüyor, hep birlikte yaşayıp göreceğiz. En önemli noktalardan birisi, Ekimin ilk haftasında etkisini sürdürecek olan (26 Eylülde başladı) Güneş/Jüpiter kavuşumunun olumlu etkileri.. Jüpiter’in terazi burcuna geçişi önemli bir olay çünkü 2012 yılından bu yana devam eden Uranüs/Pluto etkileşimine bağlı sonuçları olacak. Terazi burcunda ilerleyecek olan Jüpiter, Kasım/Aralık aylarında Pluto ve Uranüs ile temas ederek, geçmiş 2 yılda yaşanan sürecin olgunlaşmasına vesile olacak. Üstelik Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de Ekim/Jüpiter ile alakalı olacaktır. Diyebiliriz ki, seneye bu zamanlar hayatımız epey değişmiş olacak değerli okurlarım. Fırsatların artacağı, hayatın hızlanacağı, ilerlemenin mümkün olacağı bir zaman dilimi bizleri bekliyor. Bu günlerde gündem olan meseleler, ileride önemli sonuçlar doğurma potansiyeli taşıyor, aklınızda olsun. Ekim ayını bu gözle değerlendirmenizde fayda var diyerek Ekime başlayalım. 🍀 Ekim yorumuna başlamadan önce de Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Kova Burcu Ekim 2016 Yorumu

Jüpiter tam 1 yıl boyunca terazi burcunda kalacağı için, etkileri Ekimle sınırlı değil. Elbette enerjisi zamanla değişecek fakat en doğru yaklaşım şu: Şubat ayına kadar tam gaz yola devam! Şubat sonrasında ise, Ekim-Şubat arasında attığınız adımların sonuçlarını değerlendirmek isteyecek, düzeltmeler yapma ihtiyacı duyacaksınız. Peki kova burcu Jüpiter etkisini nasıl yaşayacak, hangi alanlarda yol alma imkanı bulacak?
 1. yurt dışı kaynaklı her türlü konu
 2. hayata bakışınız, yaşam felsefesiniz
 3. görüşlerinizi insanlara iletme isteğiniz
 4. hukuki meseleler
 5. danışmanlık, öğretmenlik, akademik kariyer
 6. eğitim hayatınızda ilerleme, üniversite ve sonrası
Bu noktada geçmişe dönelim istiyorum: Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında Jüpiter terazideydi ve yine benzer etkiler getirmişti. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim 2016’ya özgü etkilere! Ekim 2016, Pluto ve Uranüs enerjisinin hayatımıza doğrudan müdahil olacağı bir zaman dilimi olacak kıymetli okurlarım. 15 Ekime kadar sırayla Güneş’le temas etmiş olacaklar, Ekim bitmeden önce de Mars’la temas edecekler. Bir konu daha var ki bahsetmezsek olmaz: Ekimde birçok gezegen terazi, oğlak ve koç burcunda bulunacak. Bu neden önemli? Önemli çünkü bu burçlarda bulunan gezegenler etkileşimde olduklarında, var olan veya yeni ortaya çıkan engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacı oluşur. Gündeme göre olumlu veya olumsuz duygular kabarır, enerjimiz artar ve ataklaşırız. Nedeni şu: yapılması gerekenler vardır! Ertelenmesi kolay olmayan, hemen harekete geçmeye zorlayan.. Peki Uranüs/Pluto kova burcunu hangi konularda etkiliyor? 2011 yılından bu yana benzer etkiler getiren Uranüs ile başlayalım:
 1. hızlanan hayat, koşturmaca hali
 2. öğrenim hayatınız, öğrenme isteğiniz ve merak
 3. sosyal ilişkileriniz ve iş arkadaşlarınız
 4. hobileriniz, yeni bilgiye/uğraşlara yönelik ilginiz
 5. ulaşımla ilgili her türden konu: arabanız, seyahatler vb.
 6. kardeş ve yakın akraba ile ilişkileriniz
Uranüs sizin yönetici gezegeniniz olduğu için, şimdi yazacaklarımı önemseyin değerli okurlarım. Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği vardır: Olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı bazen sadece izlemekle yetiniriz. Çünkü elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz, bir yola girmişizidir ve ilerlemekten başka yol yoktur. Bize öyleymiş gibi gelir! Bazen yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir; şaşırmayız, tepki de vermeyiz! Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu bile kabullenmeden öylesine akışa kapılırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar, huzursuz/coşkulu bir şekilde öne atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz ve inandığımızı yapmaktan başka seçenek yokmuş gibi görünür. Amaç rahatlamak olabileceği gibi yeni bir heyecan peşinde gitmek de olabilir. Uranüs enerjisine nasıl tepki verdiğimiz önemlidir çünkü ya kapasitemizi artırır ya da elimizi kolumuzu bağlar. Tabi vereceğimiz tepkinin ölçüsünü de büyük ölçüde doğum haritamız belirler. Her koşulda, Uranüs yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Normalde kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere Uranüs kesinlikle ikna edebilir. Uranüs 15 Ekimde Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas edecek. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Özellikle ay sonundaki Mars-Uranüs temasına dikkat! 2 enerjik/huzursuz enerjiyi bir araya getiriyor. Bu noktada, olumlu bir gündem varsa harika şeyler olacaktır. Aksi durumda ise ne olup bittiğini anlamak için geriye yaslanıp derin bir nefes almanız gerekebilir. 2008’den bu yana şu alanlarda etkisini yaşadığınız Pluto ile devam edelim:
 1. aileden/geçmişten gelen engeller, kötü hatıralar
 2. öğrenilmiş çaresizlik hallerimiz, etkisiz kaldığımız konular
 3. geçmiş yaralarımız, hayal kırıklıkları
 4. utandığımız fiziksel/karakter özelliklerimiz
 5. ardımızdan işler çevirenler, gizlice düşmanlık yapanlar
 6. seyrine etki edemediğimiz olaylar/sorunlar
 7. tavırlarını değiştiremediğimiz insanlar
 8. karşısında kendimizi hiçe saydığımız kişiler/olaylar
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar da oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Bu nedenle, Pluto etkisini yaşarken sizi engellediğini düşündüğünüz insanlara öfke biriktirip bir anda patlayabilir, kuyunuzun kazıldığını hissedip kuşkulanabilir, geçmiş deneyimlerin kızgınlığı ile hareket edebilirsiniz. Pluto varsa öfke, içerleme, hırs ve takıntı klasik etkilerdir. Bunları siz yaşamıyorsanız, bu hislerle hareket eden insanlara muhatap olabilirsiniz.

Ekim 2016 için olasılıklar

Ekimin ilk haftasında Jüpiter kaynaklı konular etkin olacak. (1-6 Ekim) Ekimin 2. haftasında sırayla Pluto ve Uranüs Güneş ile temas edip, yukarıda saydığım konulardan birinde gündem oluşturacak. Eylül sonunda Pluto kaynaklı konular çerçevesinde bir gündem oluştu mu? Ekimin ikincisi haftasında o konunun devamı niteliğinde gelişmeler olur. Uranüs kaynaklı gündem ise ay ortasında yepyeni olasılıkları hayatımıza dahil etme gücüne sahip, tabi sözünü ettiğimiz konu başlıklarında.. Ekim’in ikinci yarısında, özellikle 18-25 Ekim arasında gerçekleşecek Mars-Pluto kavuşumu önemli! Pluto kaynaklı konular sizin açınızdan keyifsiz olduğu için, olumsuz olaylara denk gelme ihtimalininiz var maalesef.

1 Ekim Yeniayın Kova Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular olduğu için tekrarlamadan devam ediyorum.

16 Ekim Dolunayın Kova Burcuna Etkileri

Yazının bu noktaya kadar gelişinden anlayacağınız üzere, Dolunay’ın etkin olduğu tarihlerde atmosfere sert bir enerji hakim olacak. 16 Ekim’deki Dolunay, Uranüs’ün de bulunduğu koç burcunda gerçekleşecek, oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Fakat yankıları, Kasım başına kadar devam edecektir çünkü ay sonunda Mars/Uranüs etkileşimi var. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla aynı! Bu noktada, tekrar etmek istiyorum: Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>