Kova Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri kova burcuna göre anlatıyor. Ekim 2015 hepimizin hayatında önemli bir dönüm noktası olacak değerli dostlar. Geçmişten bugüne uzanan çabalarınızın karşılığını almanız için Ekimde fırsatlar olacaktır. Ekim ayını detaylıca inceleyeceğiz ancak öncesinde bir hatırlatma yapayım: 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, kova burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂 Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Kova Burcu Ekim 2015

Yukarıda saydığım astroloji olayları Ekim ayının ikinci bölümünde farklı şekilde devam edecek. Bu nedenle, Ekimin tamamı son derece hareketli olacak. Peki bu hareketlilik niye ? İlk ve en önemli nedeni, 2 yıldır devam eden süren Uranüs-Pluto etkileşiminin yakında sona eriyor olması. İkinci sebep; Ekim ayında başak burcunda olan Venüs, Mars ve Jüpiter’in Neptün ve Pluto ile etkileşimi. Son sebep ise gerileme sürecindeki Uranüs’ün Güneşle karşıtlık yapacak olması. Dikkat edersiniz olayların merkezin Uranüs, Neptün ve Pluto gibi güçlü etkilere sahip gezegenler var. Bu gezegenler arasında dünyaya en yakın olanı, yönetici gezegeniniz olan Uranüstür ve bir burçta 7 yıl kalır. Bu 3 önemli gezegenin, sadece bir ay içinde Venüs, Mars ve Jüpiter ile etkileşime girmesinin hayatımızda önemli yansımaları olacaktır elbette. Peki neler olabilir, kova burcu nasıl etkilenir? Öncelikle Ekim ayını kapsayan genel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:
 1. iş hayatınız ve geliriniz
 2. gayrimenkulle ilişkili gelişmeler, ev/arsa gibi
 3. sağlık meselesi
 4. hayatınızın düzeni, görevler
 5. yardım alma/etme gereksinimi
 6. yoğun mesai, sıkışan işler
 7. taşınma veya seyahat
 8. kardeşiniz, yakın arkabalar
Ekimde gündem yoğun 🙂 Sizin gündeminizde hangileri var? Bir düzen değişimi oldu/olacak gibi görünüyor, gündeminizi yeni düzen meşgul ediyor olsa gerek. Umarım sağlıkla ilgili meselelerle uğraşmıyorsunuzdur. Detaylara geçelim. 6 Ekim – 12 Ekim arasında iş hayatınız, geliriniz veya yatırımlarınızla ilgili bir gelişme olacaktır. Gündemi netleştirmek için bir ipucu vereyim: Eylül ayının ilk yarısında neler yaşadınız? Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Süreç devam ediyor olmalı. Eylüldeki gündem belki de olumsuz olmuştu ancak bu sefer Venüs ve Jüpiter işin içinde olacağı için olumlu olacağını tahmin ediyorum. Geçen ay sorun olduysa bile, şimdi düzeltme imkanı var. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün: Geçtiğimiz 2-3 yıl hayatınızda yeni bir trend etkin oldu. Peş peşe gelişen olaylar, hayatınızı baştan sona değiştirmiş olmalı. Çok daha hızlı veya tersine çok sakin/hareketsiz bir hayat gibi mesela. Bu süreç bitmiş de değil üstelik. Fakat, tüm bu olaylar silsilesi Ekim ayında yeni bir safhaya giriyor, bir nevi yoğunluk sona eriyor, ya da tersine durağanlık son buluyor diyelim. Geçen 2 yılda sizi en çok ne meşgul etmişti? Bazı tahminler:
 1. sağlık sorunuyla ilgilenmeniz gerekti
 2. yardıma ihtiyaç duydunuz, belki bunu takıntı yaptınız
 3. sevdiklerinize maddi manevi destek oldunuz
 4. sürekli çalıştınız, çok meşguldunuz, hem de çok
 5. iş hayatınızda veya özel hayatınızda sürekli yer değiştirdiniz
 6. tersi de olmuş olabilir: eve kapandınız veya bir sebepten hareketiniz kısıtlandı
 7. iletişim sorunları yaşadınız
 8. araba veya bir çeşit ulaşım meselesi hep gündemde oldu
 9. sevdikleriniz beklenmedik şekilde uzaklaştı veya aranız açıldı
Bu saydığım maddeler, etkilerini hala yaşadığımız Uranüs-Pluto etkileşimi sonucunda yaşadıklarınızdı, Kasım ayında tamamen sona erecek. Geçmiş yıllar ne ilginçti değil mi? Bazılarınıza rüya gibi geliyor olsa gerek 🙂 “Ne oluyor böyle, bu ne hareketlilik, yeter artık yoruldum” dediniz mesela. Ya da “sıkıldım, bana hareket lazım, gezip tozmak, seyahat etmek, sevdiklerimle görüşmek istiyorum” dedirtecek olaylar yaşadınız. Ancak kontrol etmeniz de mümkün olmadı. Etrafınızdaki insanlar ya sizin destek olduğunuz insanlardı, ya da sizden destek bekleyen insanlar. İş ilişkisine dayalı olma ihtimali de var tabi, sürekli meşgul olduğunuz yoğun bir iş.. Kova geçmişi ya çok hızlı yaşadı ya da çok hareketsiz ve durgun. Uranüs olunca böyle oluyor.. Peki siz hangisini yaşadınız? Yorumlarda bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

13 Ekimde gerçekleşecek Yeniay kova burcunu nasıl etkileyecek? Öncelikle Yeniay terazi burcunda olacak, bunu bilin istiyorum. Bu sizin için önemli çünkü terazi burcundaki gelişmeler hayatınızdaki önemli gelişmelere işaret eder. Gündemin merkezinde şu konular olacaktır:
 1. araba alımı gibi ulaşım konuları
 2. birlikte çalıştığınız insanlarla ilişkili bir gelişme
 3. eğitim hayatınızda bir karar/gündem
 4. yurtdışı seyahati
 5. ufkunuzu veya etki alanınızı genişletecek yeni bir adım
 6. kardeşinizle ilgili bir gelişme
Yeniay gündeminiz 18-19 Ekim gibi sonuçlanacaktır. Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>