Kova burcuna göre dolunayın etkisini okumadan önce, DOLUNAY ASTROLOJİSİ  yazısını okumalısınız, dolunayın duygusal etkisini iyi anlamanız çok önemli.

Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:
 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
 
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman, öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olabilir.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Kova Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Kova burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda belirttiğim gibi, mayıs ayı gündeminizde kendinizi birlikte güvende hissettiğiniz insanlar ve mekanlar var…Bu konuda, şunlardan birini veya birkaçını yaşadınız:
 1. ailenizle ilgili bir meseleyi çözmeniz gerekti.
 2. aile kurdunuz, veya ailenize yeni biri katıldı (bebeğiniz olmuştur inşallah)
 3. kendinizi daha güvende hissetmek için yatırım yapmak istediniz.
 4. aileniz için daha sağlam temeller inşa etmek istediniz.
 5. evinizi değiştirmeniz gerekti, belki taşındınız.
 6. evinize yeni mobilyalar aldınız, tadilat yaptırdınız.
Bu konularda adımlar atmak, beraberinde şu konularda değişimler getirdi:
 1. toplumdaki imajınız ve rolünüz değişti.
 2. hayatınızın artık yeni bir düzene ihtiyacı olduğunu gördünüz.
 3. kariyerinize ve işinize bakışınız değişti, artık daha çok/az zaman harcıyorsunuz.
 4. daha bakımlı olmak, imajınızı güçlendirmek istediniz.
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım konulardan birinde sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta duygusal dünyanızda bir sonuca ulaşacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin. Hayatınızı sağlam temeller üzerine inşa etmek istiyorsunuz ve bu dönemde bunu başarabilecek güce sahipsiniz. Aile hayatınızda yaşanan gelişmeler neticesinde, kendinizi toplum içinde daha rahat ve güçlü hissedeceksiniz. Çalışmaya devam.]]>