koç burcunda ay tutulması etkisiyle, iletişim alanında bir dönemece girecek, ki hayat bir süredir sizi buna hazırlanıyordu. Tutulmalar hepimizi etkiler, istisnası yoktur yani ve çoğunlukla hepimizi aynı seviyede olumlu/olumsuz etkiler, bu yönüyle de adildir yani..8 Ekim tutulması ise, kova burcunun Ekim ayında dikkatini yönelttiği konuyla ilişkili olacak. Kova burcu, bu ay hayatını sıradanlıktan kurtarmak, daha mutlu ve sınırsız bir hayat yaşamak istiyor. Günlük hayatın basit/değer katmayan yüklerine karşı bir tepkisi var; uzaklaşmak, yeni insanlar/yerler keşfetmek istiyor. Hiç değilse, angarya işlerden ve çevresindeki sıkıcı insanlardan kurtulmak istiyor. Kova burcu, 8 Ekim ay tutulması sırasında, pek çok enerjiyi bir arada yaşayacak ki bunlardan birisi yönetici gezegeni olan Uranüs olacağı için, kova burcunun ay tutulması enerjisini daha bugünden hissettiğini söylemek yanlış olmaz ki pek çok burç henüz tam olarak yaşamaya başlamadı. Her ay tutulması bir dolunaydır ve dolunayın enerjisini 4-5 kat artırır. Kova burcu, 13 Ekime kadar etkisini hissettirecek olan ay tutulmasını, bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duygusal yükselişin devamı niteliğinde yaşayacak. Hatırlatayım: Nisan ayındaki ay tutulmasında, tıpkı bu ay olduğu gibi, gündeminizde hayatınızın sıkıcı taraflarından kurtulmak, kendi düşünce/inançlarınıza sahip çıkıp, değerlerinize göre yaşayabileceğiniz bir hayat istediniz. Nisan ayından bu yana, hayatınızda ya da iç dünyanızda değişenler şimdi sizi yeni bir dönemece götürecek ve böylece, 2 yıldır süren terazi/koç ay tutulmaları sona erecek.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Kova burcu, 8 Ekim ay tutulması sırasında gündemine hayatının düzenini ve bu düzene dahil olan her şeyi ve herkesi alacak. Örneğin, işi ve iş yerinde birlikte çalıştığı arkadaşları, sosyal ortamlarda bir arada olduğu kişiler, yaşadığı semt ve gittiği marketten tutun da karşı komşusuna kadar herkes… Kova burcu, 8-13 Ekim arasında, ay tutulmasının enerjisi gittikçe artarken, hayatının sıradan/zorunlu yanlarına mercek tutacak. Bu süreçte, kendi tavrını sorgulayacak, kendi kurduğu düzen içindeki rolünü değerlendirecek ve kendi iletişim kurma yönetimiyle ilgili bir değişiklik yapma ihtiyacı duyacak. Böylece, bir dönem bir şekilde sona ererken bir yenisinin kapısı aralanacak. Unutmadan, hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız. Dediğim gibi, kova burcunun diğer burçlara göre daha coşkulu/keskin bir duygusal süreç yaşaması muhtemel çünkü işin içinde Uranüs karşıtlığı var… Ay tutulmaları -güneş tutulmalarının aksine – çoğunlukla iç dünyamızda olduğu için, acaba ne olacak diye endişe ile beklemeyin, 13 ekim civarında bir sebepten, düzeninizde ya da insanlara karşı tavrınızda bir değişiklik yapma isteği duyacaksınız. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
  1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
  2. Güneş-Pluto karesi
  3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ KOVA BURCUNA ETKİSİ

Kova burcu, Ekim ayında kendi değerlerine uygun, kafasına göre bir hayat yaşamak istiyor…Ay tutulması, bu duruma yeni bir perspektif getirecek: hayatımda, benim istediğim gibi yaşamamı engelleyen, beni mutsuz eden ne/kim var? İş yerine her gün gittiğim yollar mı, arabam mı, evim mi, eşim/sevgilim mi? Kova burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevapları:
  1. bazı insanları hayatınızdan çıkarmak isteyeceksiniz
  2. insanlara karşı tavrınızda değişim zamanı geldiğini hissedeceksiniz
  3. yakınlarınıza karşı mesafeli olmak isteyeceksiniz
  4. yalnız olduğunuzu hissedip yakınlarınıza yöneleceksiniz
  5. uzun süredir okumadığınızı fark edip kendinizi yeniden kitaplara vereceksiniz
  6. uzun süredir istediğiniz kursa/eğitime başlayacaksınız
  7. kısaca, hayatınızın sıkıcı yönlerine savaş açacaksınız
Kova burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>