Kova burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor. Koskoca bir yılı da bitirdik değerli dostlar, sıra dışı bir şekilde zor oldu ama bitti gitti işte. Artık yeni bir şeyler söylemek lazım. 😊 Fakat ufukta pek de yeni şeyler yok doğrusu, geçen 2 yıla benzeyen temalar devam edecek. Hatırlar mısınız, 2016 yılı için bir “geçiş yılı” tanımlaması yapmıştık, hemen herkesin hayatında öenli değişimler olacak demiştik. Tabi ki değişiklik demek yenilik demek, sonuçta heyecan verici olabiliyor fakat belirsizlik, baskı ve uyum sağlama zorunluluğu da önemli bir maliyet. 2017 bazı yönleri ile daha rahat olacak. En azından yaşanacak olayların gürültüsü daha az duyulacak çünkü farklı konularda birçok şeyle uğraşacağız. 2016’daki gibi tek bir konu olmayacak, little little into the middle. 😊 (ortaya karışık!) Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

Kova Burcu Aralık 2016 Yorumu

Aralık ayının açık ara en önemli olayını sorsalar, tereddüt etmeden 10 Aralıkta gerçekleşecek olan Güneş-Satürn kavuşumu söylerdim. Kavuşum yay burcunda ve öncesinde (29 Aralık) yay burcunda Yeniay gerçekleşti. Şöyle yorumlamak lazım: Kasım sonunda bir hareketlilik olacak ve kavuşumla birlikte gündem somutlaşacak. Peki kova burcu için hangi konularda gündem oluşacak:
 1. yeni bir çevre, arkadaş ortamına dahil olacaksınız
 2. alışık olmadığınız, tanıdık gelmeyen insanlarla bir arada olmaya başlayacaksınız
 3. farklı bir kültüre/hayat algısına sahip iş ortamına/şehre uyum sağlamanız gerekecek
 4. profesyonel hizmet almanız gerekecek: sağlık, hukuk, eğitim, bakıcı, tasarımcı vb.
 5. sonucunda yeni bilgiler edineceğiniz, kapasitenizi artıracak bir ortamda bulunacaksınız
 6. hayatınıza yeni insanlar girecek ve tanıdığınız için şanslı hissedeceksiniz
 7. iş/eğitim vb nedenlerle yaşam alanınız değişecek
Bahsettiğim konuların 29 Kasım – 17 Aralık arasına denk geleceğini öngörebiliriz. Bu zaman aralığında yaşayacağınız olaylar, alacağınız kararlar, oluşacak gündem önümüzdeki 1 yıl boyunca farklı boyutlar da kazanarak hayatınızı değiştirecek. Bu saydığım konuların bir özelliği var kıymetli okurlarım: kova burcunun yönettiği 11. evin konularıdır. Bu demek oluyor ki, egonuzla doğrudan ilişkili konularla ilgili olduğu için hassas olduğunuz konular bunlar. Üstelik 2 senedir bu konulara odaklanmanız gerekiyor, neyse ki son 1 yıla giriyoruz. Gerçi sonrasındaki süreç de bal kaymak sayılmaz, daha önce ipuçları vermiştim. İleride size özel bu konuya değineceğim, sözüm söz! ❤️ Bir kez daha hatırlatayım: 29 Kasım – 17 Aralık aralığında başlayacak olan gündem, Satürn kaynaklıdır ve 2017 yılın önemli gündem maddelerinden biri olacaktır. Doğum haritanıza göre yukarıda saydığım konulardan farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe aynı gözle değerlendirilmeli. Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart! Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir! Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz. Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım: Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay ilerlemelisiniz! Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz. Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️ Harika! Devam edelim öyleyse 👍 Bundan sonraki haberler çok güzel! Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha var: Mars/Venüs! Güzel olan, her ikisinin de kova burcunda bulunuyor olması. Üstelik Jüpiterle harika bir etkileşim içinde olacaklar. Diyorum ki siz Aralık ayını seveceksiniz! Özellikle görüntü değişiklikleri, tanınırlık ve popülerlik ihtimalini artıran bir enerjidir. Bu kadarla sınırlı değil elbette. Eğer sevgiliniz yoksa, Aralık ayının ilk 15 günü tanışacağınız insanları dikkatli inceleyin. Kim bilir, bir gün eşiniz olabilir. Ayrıca, üniversite hayatınızda hedef büyütmek, hocalarla sağlam ilişkiler kurmak ve gelişim imkanlarını sonuna kadar değerlendirmek uzun vadede sonuç verecektir. Aralıkta size hayır demek hiç kolay olmayacak, yeter ki iddialı olun! Ayrıca farklı bir şehre taşınıyor veya yurt dışına çıkıyorsanınız harika zamanlama..Tek kaygım, Aralık ayının 2. yarısında yaşanacak Merkür gerilemesi. Siz en iyisi Aralık ayının ilk haftasında tüm işlerinizi halledin.

14 Aralık Dolunay: Kova Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım! Gündeminiz 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, 19-20 Aralık gibi netleşecektir. Biliyorsunuz, her Dolunay bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur. Kova burcuna özel gündem maddeleri şunlar:
 1. bir projeye başlarsınız veya üstlendiğiniz sorumluluğu tamamlarsınız
 2. sevgilinizin/eşinizin tavırlarına kafayı takma ihtimaliniz var, hiç gerek yok desem..
 3. çocuk sahibi olmayı planlayanlar için önemli zaman aralığı, sonuç bu tarihlerde gelir
 4. spor/dans gibi bir hobiye başlama veya bırakma kararı alırsınız
 5. birisi aşk mı dedi? yalnız olanlar için söylediklerim geçerli 😊 önemli bir tanışma olabilir
Dolunay’ın enerjisi olumlu kıymetli okurlarım, sonuçlarından memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. 🍀Fakat bir kez daha hatırlatma gereği duyuyorum: eğer ki eşinizin/sevgilinizin sevgisinin, ilgisinin yetersiz olduğunu düşünmeye başlarsanız lütfen dert etmeyin! Zamanın ruhu böyle işliyor, bazı zamanlarda bu hisler gelir, sonra çekip gider. Gitmesini bekleyin, yok yere aşırı tepki verip bir şeyleri bitirmeyin. Mars sizin burcunuzda olduğu için her zamankinden daha agresif ve sert olma ihtimaliniz var, siz farkında bile olmazsınız ama sevenleriniz farkı görürler. Görmelerine gerek yoksa görmesinler, kendinizi frenleyin.

29 Aralık Yeniay: Kova Burcuna Etkisi

Yeni yıla girmek üzereyken bir Yeniay gerçekleşiyor. Genel olarak olumlu bir atmosfer var fakat Merkür gerilemesinin tam ortasına denk geliyor. Zihniniz bulanık olabilir, kafalar karışabilir, birden şüpheler belirebilir. Dikkatli olmak lazım, bu etkiler varken önemli değişiklikler yapmak hiç akılcı olmaz. Kova burcu için Yeniay gündemi şöyle:
 1. yapmak istemediğiniz bir şeye zorlanabilirsiniz, direnin
 2. gizli işlere girişmeniz gerekebilir, ihtiyatlı olun
 3. sizden gizlenen bazı şeyler ortaya çıkabilir, şaşırabilirsiniz
 4. bir ayrılık yaşanabilir, istemeye istemeye uzaklaşırsınız (şehirden, işten, birinden)
 5. finansal veya sosyal kayıpla karşılaşabilirsiniz
 6. sağlıkla ilgili mesele varsa çözmeniz gerekebilir
 7. birileri sizden önemli bir fedakarlık isteyebilir
Merkür gerilemesinin yaşandığı alan ile Yeniay aynı olacak. Bu nedenle, tekrar ediyorum, kova burcuna pek iyi gelmeyecek bir zaman aralığı olacak yılın son günleri. Şöyle de bir durum var: aslında her yıl aynı durum tekrar ediyor, bu seferki fark Merkür gerilemesi! Eğer bir karar vermek durumunda kalırsanız veya beklenmedik bir şeyle karşılaşırsanız, klasik kova burcu sakinliği ile Ocak ortasına kadar beklemek akılcı olur! Tabi mümkünse. Hem Ocakta ikinci kez değerlendirme fırsatı da bulursunuz, bakarsınız şartlar kendiliğinden değişir!

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız. Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır. Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍 Kova Burcu Aralık 2016 yorumunu, kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır. Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️ Zafer Ceyhun]]>