Yükselen KovaKova Burcu: Aralık 2014

Aralık 7, 2014by Zafer Ceyhun8

dolunayın kova burcuna etkisi Şimdi asıl konuya geçelim, yani modern astrolojiye: Aralık ayının sürükleyici etkisi sizin gezegeniniz olan Uranüs’ten geliyor, bu nedenle sizin için ekstra önemli. Ülkemizde sürekli Merkür’den Venüs’ten bahsedilmesine aldırmayın, onların hayatımıza etkileri yüzeysel ve geçicidir. Hayatımızı kökten değiştiren enerjiyi sadece 5 gezegen getirir: Jüpiter-Satürn-Uranüs-Neptün-Pluto. Kova burcu için 21 Aralık’ta bitecek Uranüs gerilemesinin etkilerini anlattığım yazı burada: kova burcu Uranüs gerilemesi bitince nasıl etkilenecek BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri bu gezegenlerin hayatımızı değiştiren, bazen bizi şaşkına uğratan, bazen bunalıma girmemize neden olan, bazen de durdurulamaz bir güç veren etkilerini artık çok iyi biliyor olmalı. Ben hala bilmiyorum diyen var mı? O zaman yazılarınızı okurken hayatınızda olup bitenler üzerine düşünmenizi ve aradaki bağlantıyı anlamaya çalışmanızı öneriyorum. Aralık ayı yazınızda 2 konu başlığı olacak: birisi Jüpiter’in gerilemeye başlaması, diğeri ise Uranüs-Pluto etkileşimi. Hadi başlayalım.

JÜPİTER GERİLEMESİ: 8 ARALIK – 8 NİSAN

Jüpiter 16 Temmuz’da aslan burcuna geçtiğinden beri, eşinizle/sevgilinizle ilişkinizi yani bir anlamda mutluluğunuzu temsil eden 7. evinizi etkiliyor. Bu nedenle doğru bir evlilik yaptıysanız ya da doğru insanla birlikteyseniz diyelim, günleriniz güzel geçiyor. Ayrıca, bazılarınız yeni bir ilişkiye başladı ya da evlendi, ki çok mutlu olacaklarını söyleyebilirim. Bu dönemde kova burcunun başladığı ilişki, olabilecek en iyi ilişkidir, bereket/bolluk ve mutluluk doludur. Jüpiter sadece en yakınınızla olan ilişkinizi etkilemez, hayatınızda bir şekilde iletişim kurmak zorunda olduğunuz insanlarla iletişiminiz de Jüpiter etkisi altında. Bu nedenle, mesela iş yerinde, eskisine göre daha uyumlu/ılımlı ve rahat olduğunuzu söylemek yerinde olur. Diğer taraftan, Jüpiter karşıt burcunuz olan aslanda..Bu nedenle Jüpiter’in gelişi sonrasında, hele ki hayatınızda bir değişim ihtiyacı varsa, bu değişikliği yapmak için gereken cesaretiniz olacaktır; eğer yoksa, Jüpiter sizin adınıza yapacaktır. Örneğin, iş hayatınızda yükselmek veya mutlu bir evlilik yapmak bu dönemin konuları arasında olan büyük değişimler.. 8 Aralık’ta başlayacak Jüpiter gerilemesi ile birlikte yaşadığınız ayrıcalıklar azalacaktır. Bunun yanında, heyecan ve iyimserlikle attığınız adımların yavaşladığını, ilerleme isteğinizin/hızınızın azaldığını, son 5 ayda yaptıklarınızı değerlendirmek istediğinizi fark edeceksiniz. Jüpiter bir çeşit uykuya dalacak ve sizde yarattığı coşku azalacak, coşkunun yerini değerlendirme isteği alacak. Şunları sormaya başlayacaksınız: (1) bugüne kadar yaptıklarım iyi oldu mu? (2) beni daha ileri götürdü mü? (3) planlarımda bir değişiklik yapmalı mıyım? Jüpiter’in sizi nasıl etkilediğini, hayatınızı hangi alanlarda güzelleştirmek istediğini Temmuz ayında farklı bir bakış açısını da ekleyerek detaylıca yazdım, buradan okuyabilirsiniz: Jüpiter kova burcunu nasıl etkiliyor 8 Aralıktan itibaren, Jüpiter’in etkilediği alanda bugüne kadar var olan iyimserlik azalacağı için, birden kendinizi boşlukta hissedebilir, karamsarlık yaşayabilirsiniz. Sakın bu hatayı yapmayın! Jüpiter gerilemesi, bize yaptıklarımızı değerlendirmek için bir şans tanıyor, o kadar. Gerileme sırasında bazı kritik günler olacak, o günler yaklaştığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

URANÜS-PLUTO ETKİLEŞİMİ: 15 ARALIK

Uranüs-Pluto karesi düzenli bir astroloji olayı değildir, dolunay gibi her ay olmaz, güneş tutulması gibi yıllık bir düzeni yoktur. Bir önceki Uranüs-Pluto karesi 1930’da olmuştu ve o dönemin düzenini değiştirmişti. Büyük ekonomik bunalım bu süreçte başlamış, Hitler Milliyetçi Sosyalist Partinin başına geçmiş ve Almanya’da iktidara yükselmişti. Bu süreç, 2. Dünya savaşının alt yapısını hazırladı, güzel anmak mümkün değil. 1960 yılında Uranüs-Pluto kavuşumu olduğunda yine yaşayan herkesin hayatını değiştirmişti. Bu süreçte savaş karşıtı düşünce yayıldı, “Savaşma Seviş” söylemi üzerinden hem siyasi hem de cinsel devrim yaşandı. Uranüs-Pluto etkileşimleri çooook önemlidir yani 🙂 Kalıcı etkiler yapar, düzeni değiştirmeden gitmezler. 15 Aralık’ta, uykusundan uyanmaya hazırlanan Uranüs, 2012 yılından bu yana 6. kez Pluto ile etkileşime girip 90 derecelik kare açıyı oluşturacaklar. Kare etkileşim, çözüm bulma isteği uyandırarak bizi harekete geçirir. Uranüs-Pluto karesinin kova burcuna etkisi şöyle olacak: 2012 yılından önceki hayatınızı bir düşünün lütfen, eminim şimdikinden çok farklıydı. 2012 yılından bugünlere, yaşadığınız gelişmeler sonrasında hayatınız hızla değişti, günleriniz çok farklı geçiyor. Kiminiz aşırı hareketlisiniz, kiminiz ise hareketten mahrum kaldınız. Değerli bir okurum, panik atak nedeniyle evden çıkamadığını söyledi mesela.. Son yıllarda ya sürekli iletişim halindesiniz, (sürekli konuşmak, görüşmeler yapmak, okumak/yazmak zorunda kalıyorsunuz ya da insanlarla iletişiminiz iyiden iyiye azaldı.. Diğer taraftan; hayatınızda her işinizi kendiniz yapamaz durumdasınız, muhtemelen işlere yetişemiyorsunuz, bu nedenle sevdiklerinizden destek/yardım almak istiyorsunuz. İkinci alternatif ise, sizden yardım bekleyen, size muhtaç biri var ve her kararınızı ona göre almak zorundasınız. Bu aile büyüklerinizden biri de olabilir, çocuğunuz da olabilir ya da iş yerinde siz olmasanız işlerin yolunda gitmeyeceğini söyleyen patronunuz.. Bütün bunlar bir yana, sizi zor durumda bırakmak isteyen, ilk fırsatta size zarar verecek insanlarla bir aradasınız, bu durum nedeniyle kendinizi korumak zorunda kalıyorsunuz. Bu süreçte, doğrudan yüzleşmekten yana değilsiniz, işleri perde arkasından halletmek istiyorsunuz. Uranüs-Pluto karesi işte burada devreye giriyor: hayatınızın hızı/yükü, çevrenizdeki insanların sayısı ve tavrı değişirken, işlerinizi sorunsuz halletmek için yardıma ihtiyaç duyuyorsunuz ve zaman zaman kendinizi korumak zorunda kalıyorsunuz. Bazı örnekler verelim:
 1. iş yerinde çok çalışıp işleri zamanında bitirmek, kimseye mahcup olmamak istiyorsunuz
 2. siz olmasanız kimseyle iletişim kuramayan birisi var, sürekli onun dertleriyle ilgileniyor, ona destek oluyorsunuz
 3. hayatınızda size muhtaç olan birisi var (sağlık sorunu olan veya size çok düşkün bir aile büyüğü, bebek) kararlarınızı ona göre veriyorsunuz
 4. işleriniz öyle yoğun ki, birilerinin yardımı olmadan altından kalkmanız mümkün değil
 5. çok yakın bir arkadaşınız bir sebepten hayatınızdan çıktı ve hiçbir şey yapamadınız
 6. yaşadığınız bir gelişme sizin için önemli bir kayıp yarattı, belki işinizi, belki de paranızı kaybettiniz
 7. bazı insanlarla ilişkiniz bozuldu, artık size düşmanca davranıyorlar
 8. size karşı kötü niyetli tavırları olan insanların varlığı nedeniyle kendinizi tehdit altında hissediyorsunuz
 9. acı bir şekilde, iyi tanıdığınız birilerinin sizin kuyunuzu kazdıklarını gördünüz ve siz öğrendiğinizde iş işten geçmişti
Bu saydıklarım, olasılıkların sadece birkaçı, sınırsız sayıda olay arasından aklıma gelenler sadece..Peki siz bu etkiyi nasıl yaşadınız/yaşıyorsunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz? Facebook, Twitter  veya bu yazının altına yorum yapmanızı heyecanla bekliyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>

8 comments

 • güngör

  Aralık 11, 2014 at 8:57 pm

  Uranüs pluto etkileşimi ne zaman bitecek. Yukarıda saydığınız olayların benzerlerini çok sinir bozucu bir şekilde yaşamaya devem ediyorum. Bir an önce geçsin istiyorum. Ama tabiiki benim istememle geçmiyeceğini biliyorum. Ne zaman geçecek merek ediyorum. doğum tarihim 15 şubat 1966. birde kova kadını ile terazi erkeğinin beraberliği nasıl olur merak ediyorum. şimdiden teşekkürler.

  • burcunagorecom

   Aralık 12, 2014 at 9:46 am

   merhaba,
   Uranüs Pluto etkileşimi tam olarak 2015 sonunda bitecek ancak Aralık ayındaki 6. etkileşimin etkileri Aralık ayında kalır, sonuçları ise muhtemelen uzun yıllar devam eder. Bu etkileşim hayat değiştiren bir etkidir çünkü.
   burç uyumu çok sadece burçlar yetersiz malesef, uyum konularına yönelik bir çalışma yapmaya başladım, 2015’te başlayacağım inşallah.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • kova kadını

  Aralık 16, 2014 at 1:18 pm

  merhaba
  2015 için gelmesini isterken okuduklarımdan sonra gelmesin dedim.
  Ben iş yerimde çok ciddi sıkıntılar yaşıyorum.
  Manipülasyonlara maruz kalıp verilen vaatlerin hiçbiri yerime gelmedi ki özellikle seçildim atandığım benim hiç istemediğim birime.
  Şu aralar öğretmenlik mesleğime ya da akademisyen olmak için çabalıyorum.
  Çok mutsuzum.
  Jüpiter ve Uranüs-Plüto karesi ben, ciddi zorluyor yazdıklarınızı birebir yaşıyorum ancak bu kadar yazılabilirdi ruh halimi yaşadıklarımı anlatmışsınız.
  Her an istifa etmeyi düşünüyorum.
  Bu hep böyle m devam edecek. Her gün bu depresif hal olayların talihsizliklerin üst üste gelmesi. Üstüm olan kişiye derdimi anlatamamak, sürekli bitmek bilmeyen eleştirilerine maruz kalmak istemiyorum artık.
  2015 sonuna kadar dişimi sıkamam sanırım.
  Nefret ediyorum işimden. buradaki kişilerden. adaletsizlikten göz göre göre bilerek isteyerek ezmelerine maruz kalmaktan.

  • burcunagorecom

   Aralık 16, 2014 at 2:58 pm

   Pluto malesef sizi huzursuz etmek için çok olay getiriyor. İşlerinizi gizli/saklı kovalamak, hesaplı davranmak, doğrudan çatışmalara girmemek en uygun yol olacaktır.
   sevgilerimle, Ceyhun

 • kovakadın

  Aralık 17, 2014 at 3:29 am

  3 subat 1989 doğumluyum. Esım boga burcu ve 2012 ve 2014 yılı bızım için berbat gectı.su an eşimle bosanma arifesindeyiz ve tanidigim guvendıgım Insanı tanıyamıyorum insanlara olan guvenım 1 aydır tamamen kayboldu desem yeridir. Artık daha kotusu olamaz olmasında diye dusunuyorum.askta kaybediyoruz iste kazanmayı umuyorum.
  Sevgıler

 • Asya

  Aralık 25, 2014 at 8:43 pm

  Merabalar,
  Dedikleriniz beni ancak bu kadar iyi anlatabilirdi, yaklaşık 3,5 aydır çok ama çok güzel hergün ilk günkü gibi birbirimize aşık baktığımız bir ilişkim vardı ama birşey oldu ve bütün dengelerimiz alt üst oldu 16 Aralık tarihi ile birbirimizden kaçar bir duruma geldik, bitirmeye dilimiz varmıyor, düzelir diye umut ediyoruz ama nasıl düzelir 2015’in sonuna kadar asla kalmaz diye düşünüyorum zaten, ve bu olaylar yetmezmiş gibi 10 Aralık tarihinde en yakın arkadaşım ile büyük sorunlar yaşadım artık kendimi yapayalnız ve savunmasız hissediyorum. Sanki bu ben değilim genelde sonunun ne olacağını gören, ona göre plan yapan, herşeyi düzeltmeye çalışan, kimse ile sorun yaşamak istemeyen, kendini böyle aşk mevzuları ile üzmeyen çünkü üzülecek aşk acısı olmayan hayat dolu, kıpır kıpır, enerjik, mutlu, sürekli gülümseyen biriydim, şimdi ise hayatından bıkmış, pes etmiş, sürekli ağlayan, aciz hisseden, deli gibi aşk acısı çeken, her an ani bir kararla hayatımı değiştirmek isteyen, sonunu düşünmeyen biri oldum çıktım. Ne yapacağımı hiç mi hiç bilmiyorum, depresyona girdim çıkamıyorum kısacası, zaten sevgilim yengeç burcu en zor anlaştığım burçlardan biri diyebilirim nasıl sabredeceğimi bilmiyorum bile. Jüpiter ve Uranüs-Plüto karesi bitirdin beni…

  • burcunagorecom

   Aralık 25, 2014 at 9:10 pm

   Asya hanım,
   yazdıklarınızı soluksuz okudum, sizin gibi ben de üzüldüm..yengeç burcu aralık ayı yazısını da okumalısınız mutlaka, onun duygularını da anlamanız fark yaratabilir, yeniden bir araya gelip yaşananlara daha iyi anlam verme imkanı bulabilirsiniz.
   her şey gönlünüze göre olsun, sevgiler.
   Ceyhun

 • Pingback: Kova Burcu Mart 2015: Bölüm 1 | Burcuna Göre

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin