Mars-Satürn Kesişimi: 25 Ağustos Satürn hakkında pek çok yazı yazdım, bu nedenle etkisini artık iyi biliyorsunuz. Satürn etkisi 2012 Ekim ayından bu yana kova burcunda önemli bir etki yapıyor: kariyer ve imajınız size baskı oluşturmaya başladı, işler istediğiniz gibi gitmiyor, ya da öyle hissediyorsunuz. Mars ise, 26 Temmuz’da yine aynı alanda, kariyer/imaj/statü alanında sizi etkilemeye başladı ama etkisi Satürn’den çooook ama çok farklı, Mars canlılık getirir. 25 Ağustos akşam saatlerinde Mars, Satürn ile kesişecek, yani iki güçlü enerji bir arada olacak. Peki hangisi galip gelecek, hangisinin etkisini daha çok hissedeceğiz? Cevabı basit: Mars’ın etkisi ağır basacak çünkü Satürn’ün bir anlamda işgal ettiği alanda yeni bir aktör olarak varlığıı hissedeceksiniz, yeni gelen enerji daha çok hissettirir. Kova burcu 2 yıldır Satürn etkisini hangi alanlarda yaşadı, önce birkaç örnek vereyim, sonra Mars gelince ne olacak, onu ekleyeceğim:

  1. işinizle ilgilenmek, kariyerinizde ilerlemek zorlaştı
  2. iş yerinizde sorunlar yaşadınız, belki işinizi değiştirmeniz gerekti
  3. imajınız bir sebepten geriledi ya da öyle hissediyorsunuz, daha zayıfsınız gibi geliyor
  4. hayatta nerede durduğunuzu sorguluyorsunuz, neden bu konumdasınız, neden daha ileride değil?
  5. insanların sizinle ilgili görüşlerinin düşündüğünüzden farklı olabileceğini fark ettiniz
  6. kendi konumunuzu korumak zorlaşıyor, ayağınızın altındaki zemin kayıyor gibi hissediyorsunuz
  7. sizi siz yapan özelliklerinizin, farkınızın ne olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz
  8. sosyal statünüz veya görüntünüz eskisi gibi çekici gelmiyor, kendinizi daha az beğeniyorsunuz
Satürn çok güçlü bir enerjidir, ya sorun çıkarır ya da sorun varmış gibi hissettirir. Kova burcu, 2014 yılının Mart ayından bu yana, Satürn’ün ne denli etkili olduğunu gördü çünkü yukarıda saydığım konularda bir çaresizlik ve engellenmişlik hissi yaşadı. Engellenmişlik ve çözüm üretememek her zaman öfke birikmesine neden olur, bu nedenle bir volkan gibi patlamaya ya da bir deprem gibi sarsmaya müsait ortam yaratır. Şimdi, patlamaların gezegeni Mars’ın gelişiyle birlikte, özellikle 25 Ağustos ve civarındaki günlerde, sert ve hatta fevri çıkışların artma ihtimali var. Satürn’ün kısıtlayan/engelleyen enerjisi, Mars’ın kızgın enerjisi ile buluşacak. Bunun sonucunda kova burcu, şu 2 farklı tepkiden birini verecek:
  1. biriken öfkesini yöneterek, kontrollü bir şekilde kullanarak verimli sonuçlar elde edecek. Bir örnek vereyim: iş yerinde daha iyi bir konum istiyorsunuz, belki daha saygın belki daha iyi gelir getiren bir konum ancak son yıllarda ilerlemek çok zor oldu. Şimdi, güçlü ve dinamik bir enerjiyle, doğru hamlelerle istediğinizi elde etmek için adımlar atacaksınız.
  2. biriken öfke gözünüzü bürüyecek, doğru düşünme kapasitenizi gölgeleyecek ve mantıklı adımlar atmak yerine bir patlama yaşayacaksınız. Sorunları çözmek için akıl değil Marsa özgü kızgın enerjinizi kullanacaksınız. Örneğin, iş yerinde üstlerinizden biriyle çok sert bir üslupla konuşup işleri tamamen çözümsüz kılacaksınız.
Son olarak, 25 Ağustos başak burcunda Yeni Ay yaşayacağımız gün ve Yeni Ayın enerjisi, o sırada yaşanan diğer enerjilerin şiddetini katlayarak artırır. Bu nedenle, Mars-Satürn kesişiminin çok güçlü bir enerjisi olacak, doğru yönetilmesi şart. Mars-Satürn enerjisi, doğru yönetilmesi halinde, kesinlikle çözüm üretmenizi sağlar, yeter ki yerinde ve akıllıca kullanılsın. Aksi de geçerlidir, deprem etkisi yapabilir, inşa ettiğiniz şeyleri yerle bir edebilir. Unutmayın, Mars-Satürn sadece sizi etkilemeyecek, herkesi etkileyecek, önümüzdeki 10 gün, herkesin sizin kadar kontrollü olamayacağını hesaba katın, olası gerginliklerden uzak durun. Sevgilerimle.]]>