Kova burcu Ağustos 2016 yorumu, Ağustos ayı astroloji gündeminizi, Yeniay ve Dolunayın kova burcuna etkilerini içeriyor. Yılın başında, yılın son çeyreğine kadar uzanacak bir süreç içine gireceğimizi, 2016 yılının <bir geçiş yılı> olacağını söylemiştik. Geçiş yılında her burcun kendine has bir gündemi olacağını da biliyorduk elbette ve Burcuna Göre’de olasılıkları konuşmaya başlamıştık. Gelinen nokta itibarı ile değerli dostlar, sanırım artık hepimiz nasıl bir gündemin içinde olduğumuzu görmüş olduk. Hem bireysel olarak hem de ülke olarak bir dönemeçteyiz hala, bitti diyemeyiz. Eylül ayında bireysel gündemimiz sona ermiş olacak, bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yıl boyunca yaşadığımız belirsizlik ortadan kalkacak, sis dağılacak. Umarım ki tüm tercihleriniz sizi çok daha iyi bir yere taşır. 🍀 Bu arada, 2016 yılında gündemi oluşturan enerjinin Mars/Satürn kaynaklı olacağına vurgu yaptığımızda, Aralık 2015’ta gündemin görünür olacağını, Mart/Nisan 2016’da bir değerlendirme aşamasına gireceğimizi öngörüyorduk. O gün bu gündür aslında aynı gündem çerçevesinde ilerliyoruz, belirsizlik de sona ermiş değil. Evet Mayıs/Haziran bir şeylerin ortaya çıkmasını tetikledi, evet sonraki günlerde düzeltmeler yapmaya başladık. Peki bugün itibarı ile tamamen bitti diyebiliyor muyuz? Hayır! 2017 yılına yeni şartlar ve koşullar altında gireceğiz, geçmişe benzemeyeceği açık. Bu noktada Ağustos son düzeltmeleri yapacağımız zaman aralığı olacaktır. Buraya kadar tamam! Peki kova burcunun gündemi ne oldu? Mars/Satürn kaynaklı olduğunu söyledik, yıl boyunca her fırsatta konuştuk. Bu nedenle Burcuna Göre okurları zaten çok iyi biliyor fakat aramıza yeni katılan okurlarım için tekrar etmekte fayda var:

 1. sosyal çevrenizde baskı ve daralma
 2. arkadaşların azalması, yakınım dediklerinizle sorunlar
 3. insanların görüşlerine ve önerilerine direnç
 4. yanlış seçimler yaptığınızın farkındalığı, toparlama girişimleri
 5. içine düştüğünüz durumdan sıyrılmak için sevdiklerinize başvurma gereksinimi
 6. yeni bir ortama girme zorunluluğu ve uyum sorunu
 7. zorluk oluşturan iş/şehir/ülke değişiklikleri
 8. profesyonel hizmet aldığınız kişi/kurumlarla anlaşmazlıklar
 9. kendiniz için iyi/doğru olduğunu düşündüklerinizin aslında yanlış olduğu gerçeğiyle yüzleşmek
Geçtiğimiz aylarda, hayatımızı baskı altına alan Satürn enerjisi kapsamında oluşan zorlukların henüz kova burcuna tam olarak uğramadığını, bu sürecin 2018 yılında başlayacağını söylemiştim. Bu yorumum haklı olarak epey yankı uyandırmış olacak ki, birçok kova burcu okurum, bu konuya netlik/derinlik kazandıracak yeni yorumlar istedi. Söz veriyorum, ilk fırsatta size özel bir yazı yazacağım. Şimdi Ağustos’a ve yakın geleceğe odaklanalım, olur mu? 👍 2016 yılında yukarıda saydığım konularda oluşan baskı, Mars/Satürn kaynaklı enerjinin ürünüydü. Aslında bu konular kapımızı ilk defa 2016 yılında çalmadı. Satürn yay burcuna Aralık 2014’te geçmişti, ki o zamandan beri üzerine konuşuyoruz, 1,5 yıl daha konuşacağız. 2016 yılını özel yapan, Mars’ın da yay burcunda olması ve Satürnle birlikte gerilemesiydi. Ekstra baskı, zorlayıcı olaylar… Satürn etkisinin en önemli özelliği, baskı altına aldığı alanda ilerlemeyi zorlaştırması, farklı bir alanda çözüm arayışına sevk etmesidir. Kova için panzehir olan/çözüm aranan alan şuydu: Aşk, heyecan, haz ve risk arayışı.. Çok da takmamak gerektiği, hayatı biraz daha hafif yaşamanın kötü bir tarafı olmadığı… Ayrıca, çocuk sahibi olan kovalar için kendilerini çocuklarına adamak da dönemin ruhuna uygundu, bu da bir tercihti. Bunları yapanlar rahatladı, burası doğru. Fakat rahatlamayı seçmek, “zamanın ruhu” gereği odaklanılması gereken konudan uzaklaşmayı da getirmiş olmalı. Tabi ki rahatlayalım, tabi ki baskıya direnelim fakat Mars/Satürn size diyordu ki:
 1. kendini bir parçası olarak gördüğün insanlar/çevre/kültür doğru mu?
 2. sosyal/profesyonel anlamda kendini ölç/tart, doğru yol hangisi?
 3. yakınındaki insanları yeterince dikkate alıyor musun, onlar bir gün yanında olmazsa nasıl olur?
 4. bilgiye ve farkındalığa ne kadar yatırım yapıyorsun?
 5. hislerine ve sezgilerine güvenerek günü/geleceği anlamaya çalışıyor musun?
 6. açıkça görünen bazı gerçekleri görmezden geliyor olabilir misin?
2016 yılında bu kapsamda gündem oluştu, elbette herkes kendi hayatı/doğum haritası çerçevesinde bir gündemin içinde yer aldı. Sonuçta, ortak tema benzer oldu. Bu noktada diyorum ki; gündem ve belirsizlik büyük ölçüde sona erdi. Artık düzeltme ve neticelendirme aşamasındayız. Sonucun iyi olması için, geçmişte doğru adımlar atmış olmak da gerekiyor, bugünlerde doğru tercihleri yapmak da… İçinde bulunduğumuz anı, zamanın astrolojik çizgisinde doğru yere konumlandırmaya ihtiyacımız var, değil mi? Öyleyse devam edelim. 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek. Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım. 2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi. Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı. Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek. Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda. Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli. Bir uyarı yapayım! Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir. Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var: Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu. Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor. Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz. Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi. Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı! Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵 1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫 Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor. Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka! Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar. Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi.

Kova burcu Ağustos 2016 Yorumu

Kova burcu olmanızdan bağımsız olarak, tüm burçlara Ağustosta bir uyarım oldu: Ağustosun ilk haftasında belirgin olacak Satürn enerjisi, güçlü bir heyecan dalgası yaratabilir. Hemen bir şey yapmaya sevk edebilir mesela, önünü ardını pek düşünmeden. Eğer ki “olumlu olmayan” bir motivasyonla adım attığınızı hissederseniz önce duraklayın lütfen. Şundan emin olmanızı öneriyorum: Bir şeye tahammül edemediğiniz için mi yoksa çok daha güzel olacağı için mi harekete geçmek istiyorsunuz? Baktınız olumsuz motivasyonla, negatif hislerle davranıyorsunuz, hemen duraksayın ve bu uyarımı hatırlayın. “Zamana bırakmak gereken” bir konu olup olmadığını düşünün öncelikle. Erken bir hamleyle, hele ki olumsuz duygular altında iken mi harekete geçiyorsunuz? Zaten ay sonunda benzer bir enerji var (Mars-Satürn kavuşumu). O günlerde farklı bir motivasyon olacak, aceleye gerek yok. Gelelim Yeniay ve Dolunay etkilerine❗️

2 Ağustos Yeniay Etkileri

2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşen Yeniay takip eden 1 hafta boyunca etkin olacak, 6-8 Ağustos aralığında enerjisi zirve yapacak. Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır. Kova burcu olası gündemi şöyle:
 1. eşiniz/sevgilinizle birlikte yeni bir döneme girebilirsiniz
 2. bir ilişki başlayabilir, kötü giden bir ilişki bitebilir
 3. eşinizin/sevgilinizin hayatında bir gelişme olabilir ve sizi de etkiler
 4. bir ticari ortaklık kurulabilir, biriyle ortak bir girişim başlayabilir
 5. sosyal çevrenizde değişiklik olabilir, yeni iş/hobi gibi nedenlerle
Bu noktada yeniden hatırlatayım: Yeniay sırasında verdiğiniz kararların, yukarıda uyardığım Satürn etkisi dahilinde olup olmadığına emin olun lütfen.

18 Ağustos Dolunay Etkileri

Dolunay sizin burcunuzda değerli okurlarım. Biliyorsunuz, her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanır. 18 Ağustosta gerçekleşecek Dolunayın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır. Peki Dolunay sizin için hangi alanda sonuçlar doğurur?
 1. itibarınızı da etkileyecek konu netleşir
 2. görüntünüz ve sağlıkla ilgili mesele sonuçlanır
 3. hayatınızın yönünü değiştirecek bir gündeminiz varsa karar alınır/sonuçlanır
 4. evlilik/ilişkiyle ilgili meselede karar alınır (evlilik gibi mesela)
 5. gündemdeki bir konu, başarılı/güvende veya tersi şekilde hissettirerek biter
 6. hayatınızın bir dönemi bir şekilde biter ve yepyeni şartlarda yeni bir döneme başlarsınız
Kova burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪 Bu yazıyı kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️ Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>