Kova burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Yine bir Ağustos, yine önemli bir dönem, belki bir dönüm noktası. Kova burcu için her Ağustos önemlidir, 2015 Ağustos da öyle olacaktır. Ağustos 2015’i diğerlerinden farklı kılan bazı astroloji olayları var, kısaca bahsedeyim: Birincisi, ay boyunca Venüs gerilemesi etkin olacak! Venüs, hayatımızda 2 farklı alanda etkisini gösterir: maddi/finansal konular ve ilişkiler/evlililik. Gerileme sırasında her ikisinde de gelişmeler olmasını bekleyebilirsiniz, ki şimdiden bazı konular zihninizi veya gündeminizi meşgul ediyordur diye düşünüyorum. Ben ve yakınlarım gözle görülür biçimde etkileniyoruz. Diğer yandan, Ağustos 2015 iyi haberler de getirecek. En önemlisi Jüpiter’in burç değiştiriyor olması. Bu sayede Jüpiter’in etkilediği yeni bir şanslı alan olacak, yazının sonunda bahsedeceğim. Ayrıca, Hazirandan bu yana olumsuz etkilerini hissettiğimiz Satürn gerilemesi de sona eriyor. 2 Ağustos’tan itibaren daha rahat bir atmosfer başlayacaktır. Son zamanlarda hepimizi zorluyor. Kova burcuna göre Ağustos yorumuna geçmeden önce, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetleyeyim:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Hadi başlayalım.

Kova Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Yazının başında belirttiğim gibi, Ağustos ayının asli konusu, ay boyunca etkin olan Venüs gerilemesi! Güzelliklerin gezegeni Venüs’ün seyrini değiştirmesi, hepimizi bir şekilde etkiliyor. Ülke gündeminden de anlaşılıyor zaten. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükseliyor, tarihe bakıldığında farklı olmadığı görülüyor. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi kova burcu Ağustos 2015′ gündeminin önemli kısımlarını anlamaya çalışalım.

Satürn gerilemesi bitiyor, kova burcu nasıl etkilenecek?

Satürn gerilemesi öyle bir etkidir, “hemen bir şeyler yapmalıyım” gibi düşünceler oluşturur ama doğrusu ne yapacağımızı da bilemeyiz, bilsek de yapmakta zorlanırız, yetersiz kalırız. Elbette bu durum baskı oluşturur. İşin güzel yanı, gerileme sona erdiğinde çözüm bulmak kolaylaşır. Satürn gerilemesi 2 Ağustos itibarı ile sona erecek, yani bu önemli gezegen ileri gitmeye başlayacak. Hepimiz için son derece iyi bir haber. Peki kova burcu için ne anlama geliyor? Son aylarda yaşadığınız şu konularda rahatlama olacak:
 1. kariyerinizle ilgili meselelerde oluşan baskı azalacak
 2. imajınızı ve itibarınızı zedeleyen meselelere çözüm yolu açılacak
 3. evlilik yolundaysanız, karşılaştığınız zorluklar azalacak
 4. kendinizi başarısız/yetersiz hissetmenize neden olan bir konu varsa, doğru adımları atmak için artık hazır olduğunuzu fark edeceksiniz
Bu saydıklarımız 2013-2014 yıllarında da hissetmiştiniz, şimdi benzer olaylar/hisler yaşıyorsunuz. Neyse ki Ağustos’un ilk haftasından itibaren rahatlama başlayacak, Eylül ortasından itibaren tamamen yok olacak. Öte yandan şöyle de bir durum var. Satürn her zaman negatif bir gündem oluşturmaz. Belki de bu saydığım alanlarda (kariyer, başarı, evlilik hazırlığı gibi ) pozitif bir gündeminiz var. Bu durumda Ağustos ayını iyi kullanın çünkü Eylül ortasında Satürn yay burcuna geçecek, bu nedenle bu konularla ilgilenme eğiliminiz azalacak. Ağustos bu yönüyle değerli bir zaman dilimi. Ancak unutmayın! Bu dönem yeni fikirler peşinde gitmek için doğru değil çünkü önce Venüs sonra Merkür gerilemesi yaşayacağız. Doğru olan eski/mevcut gündemi sürdürmek, yeni bir gündemin peşinde gitmek değil!

31 Temmuz Dolunay

Ağustos 2015 önemli, belki de bir dönüm noktası dedim, sebebi de Dolunay’dı çünkü Dolunay sizin burcunuzda yaşanacak. Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumsuz bir etkileşim olmayacağı için, gündeminizin de olumsuz sonuçlanmayacağını varsayabiliriz. Kova burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. sağlığınızla veya görüntünüzle ilişkili gündeminiz varsa sonuçlanacak
 2. bir süredir başarmak için çok çabaladığınız konu sonuçlanacak
 3. hayatınızın seyrini değiştirecek önemli gelişme netleşecek
 4. çalıştığınız/yaşadığınız yer, eşiniz/sevgiliniz, aileniz gibi ana konulardan birinde beklediğiniz haberi alacaksınız veya karar vermeniz gerekecek
Bir hatırlatma yapayım: Dolunay ve Yeniay Venüs gerilemesine denk geliyor. Bu nedenle bazılarımız için finansal konular bazılarımız içinse ilişkimizdeki gelişmeler öne çıkacaktır. Dolunay gündeminizin bu konular çerçevesinde gelişeceğini tahmin ediyorum. Dolunay gündeminiz 4-5 Ağustos gibi sonuçlanacak.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay, karşıt burcunuz olan aslanda gerçekleşiyor. 9 Ağustos’tan itibaren Mars da tüm enerjisiyle aslan burcunda olacak. Eşiniz/sevgilinizle aranızda veya onu ilgilendiren ve sizi de etkileyecek önemli gelişmeler gündeme gelecektir. Mars enerjisi nedeniyle eşinize/sevgilinize karşı sinirli olma ihtimaliniz olduğunu da hatırlatayım. Zaten Venüs de geriliyor, iki kere dikkat. Diğer yandan, Mars etkisiyle o da size karşı agresif ve tahammülsüz olabilir, Mars’ın böyle bir yanı da vardır ilginç şekilde. İşin güzel yanı, Mars enerjisi doğru kullanıldığında, aradaki sorunları çözmek için gereken enerjiyi de verir, cesur ve atak hissettirir. Elinizden geldiğince bu şekilde kullanmaya çalışın, bilinçli bir tercih yapın. Tabi öyle kolay bir şey de değil bu söylediğim ama olsun, aklınızda bu söylediklerim kalsın. Yeniay gündeminize dair bazı olasılıklar:
 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde yeni dönem bir başlayabilir
 2. onun hayatında önemli bir gelişme yaşanabilir
 3. birlikte önemli bir karar alabilirsiniz
 4. eski sevgilinizle yeniden görüşmek isteyebilirsiniz, o sizle temasa geçebilir
Kısaca ana konu, başta aşk hayatınız olmak üzere tüm ilişkiniz olacak, yani iş yerindeki arkadaşlarınızla aranızda yeni bir gündem de olabilir, yeni bir çalışma arkadaşı işe alınabilir vs. Bu tarz şeyler görece önemsiz olduğu için vurgulamıyorum. Venüs gerilemesi yazım da Yeniay boyunca atacağınız/atmak isteyeceğiniz adımlarda önemli bir rehber olarak bir kenarda durmalı diye düşünüyorum. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Kova Burcuna Yeni Etkileri

Jüpiter Ağustos ayında başak burcuna geçecek. Yolunu gözlediğimiz Jüpiter etkisi 1 yıl sürecek, bol bol zamanımız var. Jüpiter geçişi 11 Ağustos’ta olacak, yeni dönemim başlangıcı, bir dönüm noktası diyebiliriz. Peki ne gibi etkiler getiriyor? Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. çok hafifleyeceksiniz, hem finansal rahatlama hem de manevi huzur
 2. kendinizi enerjik ve rahat hissedeceksiniz
 3. finansal anlamda atılımlar yapmak isterseniz işiniz rast gidecek
 4. işe girmek veya iş değiştirmek isteyenler şanslı olacak
 5. gelirinizin artması için fırsatlar çıkacak
 6. daha iyi bir konuma yükselmek için imkan bulacaksınız
 7. kolayca destek bulacaksınız, insanlar sizin kazanmanızı isteyecek
 8. her türlü ilişki (evlilik, arkadaşlık, ortaklık) sizin lehinize ilerleyecek
 9. cinsel hayatınız renklenecek ve canlanacak
Bana “Jüpiter hayatın boyunca tek bir alanda olacak, hangisi olsun istiyorsunuz, seçim senin” deseler işte bu alanı seçerdim 🙂 Bir zamanlar yaşadığım için iyi biliyorum, hayatımın en rahat ve mutlu yıllarından biriydi diyebilirim. Size de çok iyi gelecektir. En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>