Kova Burcu: 4 Mayıs 2015 Dolunay Etkileri

Yazar 

Bu yazı kova burcuna göre yazılmıştır, 4 Mayısta akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın kova burcuna etkilerini anlatmaktadır.

Dolunayın etkileri genel olarak ne yöndedir, bizleri nasıl etkiler? sorularına cevap vereyim öncelikle, Burcuna Göre’ye yeni katılan okurlarım bilmiyor olabilir:

Dolunay, isteklerimizi temsil eden güneş ile duygularımızı temsil eden ayın karşıt burçlarda olmasıdır. Dolunayın etkisi yaklaşık 1 hafta sürer, sonuna gelindiğinde ya bir konuda karar vermemiz gerekir ya da gündemimizdeki bir olay sonuçlanır.

Peki kova burcu, 4 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek Dolunaydan nasıl ve ne zamana kadar etkilenebilir? Muhtemel başlıklar şunlar:

 1. evlilik planları yapanlar sanıyorum artık hazırlar, bir dönem bitiyor, yenisi başlıyor
 2. kariyerinizde önemli bir dönemeçte misiniz? beklediğiniz sonuç yakında gelecek
 3. aile büyüklerinizle aranızda bir mesele varsa, bir şekilde çözüm gelecektir
 4. kendi ayaklarınız üzerinde durmak istiyorsanız ve bazı adımlar attıysanız, bir aşama sonuçlanacaktır, mesela kendi evinize çıkarsınız, ya da para kazanmaya başlarsınız
 5. toplumdaki yeriniz (anne-baba olmak gibi) değişebilir
 6. imajınızı/görüntünüzü değiştirmek için bekliyorsanız, dolunayda kararınız olgunlaşmış olacak  

Her ne kadar 4 Mayıs 2015, Dolunayın gerçekleşeceği tarih olsa da, gündeminiz 2 – 9 Mayıs arasında yaşanacak ve sonuçlanması 9 Mayısı bulacaktır.

Eğer Mayıs 2015 Dolunayı gündeminiz saydıklarımdan biri değilse, şu çerçevede değerlendirip kendi gündeminizi anlayabilirsiniz:

Dolunay gündeminiz; insanların sizi nasıl bildiği/tanıdığı ile ilgili olacak. Yaşadığınız bir olay, bu imajın değişmesine neden olabilir. Diğer yandan, gizli olan bir bilgi ortaya çıkabilir ve insanların sizinle ilgili düşünceleri değişmiş olur.

Ayrıca, toplumdaki konumuz ve statünüz de dolunay gündemine dahil: profesyonel/eğitim hayatında önemli bir başarı, kazanç artışı, evlilik ve çocuk sahibi olmak statü ve konum değişikliklerine örnektir.

Dolunay sırasında Jüpiter, Neptün ve Pluto da etkin olacak. Bu gezegenlerin aynı anda işin içinde olması huzursuzluk yaşanması ihtimalini artırıyor.

Mesela eşiniz/sevgilinizle aranızda gerginlik olabilir, bu nedenle her istediğiniz hemen olsun ve mutlaka olsun diye ısrar etmeyin. Bu süreçte anlayış ve sabrın zararı olmaz, her ikisini bol bol kullanın.

Önerim:

 1. eşinize/sevgilinize karşı bir hoşnutsuzluk hissedebilirsiniz, sebep aramayın, geçecek
 2. öfkeli olursanız, sebebinin Dolunay olduğunu bilin, kimseye yüklenmeyin
 3. manevi dünyanıza daha fazla yönelin bu ara, kendinizi dünyevi meselelerden uzaklaştırın

Kova burcu 4 Mayıs 2015 Dolunay’ının etkisi, insanların sizin hakkında bildikleri ve düşündükleri ile, yani imajınız ile alakalı olacak ve 9 Mayıs civarında tamamlanacak.

Geleceğinizin potansiyeli içinden, en güzel olanı yaşamanızı dilerim.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

5 Yorum

 1. Gül

  29/04/2015

  Teşekkürler Ceyhun bey belirsizlik yaşadığım bir ilişkide sonuç almak istiyorum. Umarım bu dolunay yardımcı olur. Dört gözle bekliyorum. Belirsizlik çok sinir bozucu ve insanı agresif yapıyor 🙁

 2. eda

  29/04/2015

  Thanks, biricik müttefiğimiz.

 3. Gül

  30/04/2015

  merhaba zafer bey, benim burcum boğa, ay burcum kova. Dolunayın etkisini burcumuza göre mi ay burcumuza göre mi değerlendirelim? Teşekkür ederiz, ellerinize sağlık

  • Zafer Ceyhun

   30/04/2015

   boğa burcuna göre okuyun Gül hanım çünkü ay burcuna göre yazmıyorum..
   sevgilerimle, Ceyhun

 4. aylin

  09/05/2015

  Gerçekten bir kaçı doğru inşallah bunlar gerçek olur suanlik hiç bişi yok hayatımda büyük olasılık yine hedef