Ekim ayındaki 2. kova burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Ekim 2015 için önemli bir ay demiş ve gerekçelerini ilk Ekim yorumunuzda anlatmıştım. Artık bir dönem sona eriyor ve yeni bir dönem başlıyor. Eğer ilk yazınızı hala okumadıysanız işte o yazı: Kova Burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim, sonra önemli olanlar üzerine konuşalım.

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
Ekim ayında Venüs, Mars ve Jüpiter başak burcunda olduğu için, ağırlıklı olarak finansal konuların gündeminizde yer alacağını, ev almak vb gayrimenkul yatırımlarında şanslı gelişmeler yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Son zamanlarda satın alma veya büyük ölçekli harcama yaptınız mı? Eğer gündeminizde parasal meseleler ön planda değilse, eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde sorunların çözülmesi, eskiye kıyasla bir yakınlaşma olması da ihtimaller arasında yer alıyor. Sonuçta, işin içinde Venüs ve Jüpiter olduğu için attığınız adımların güzel gelişmelere vesile olacağını söylemek mümkün. 22 Ekime kadar bu etki devam ediyor. Diğer yandan, 24 Ekimde Venüs ve Pluto arasında bir etkileşim olacak. Eğer ki çıkarlarınızı zedeleyen bir çatışma varsa, bunu aşmak için harika bir gün olduğunu bilmenizi istiyorum. Ayrıca, bir çatışma değil de sağlık sorunu yaşıyorsanız, yine çözüm yolunda bir adım atmanızı kesinlikle öneriyorum. Venüs hem ilişkileri hem de finansal meseleleri etkiliyor, 24 Ekim ve takip eden günleri bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor. Çıkar çatışması bir çalışma arkadaşınızın size zarar vermesi de olabilir, eşinizin ailesiyle yaşanan bir uyuşmazlık da olabilir, parayla ilişkili bir konu da.. Gündeminizi bu çerçevede değerlendirip atılması gereken bir adım olup olmadığını düşünün lütfen. Eğer ki cevabınız “evet, bir şey yapılmalı” ise, 24 Ekim civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Gelelim bu yazıda en çok önemsediğim konuya 🙂 Bir dönem bitti, beraberinde yeni bir dönem başladı diyoruz ama kapsamı nedir?  Önümüzdeki 2 yıl boyunca, yaşınıza/şartlarınıza göre şu konulardan bazıları hep gündemde olacak:
 1. arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 2. kendinizi ait hissettiğiniz çevre
 3. mahalle baskısı, kültür çatışması
 4. şehir veya ülke değişimi nedeniyle yeni çevre
 5. profesyonel hedefleriniz
Önümüzdeki 2 yıl boyunca, sosyal ve profesyonel hayatınızda temas halinde olduğunuz insanların tavrına karşı bir hassasiyetiniz oluşacaktır. Özellikle arkadaş çevrenizde size uygun olmayan insanlardan uzak durma, zayıf halkaları kırma eğiliminiz artacak. Bu kapsamda iş arkadaşlarınızı da sayabiliriz. Eskiden sorunları görmezden geldiğiniz insanlara tahammülünüz azalacaktır, bunu şimdiden kabullenip “sıcak ilişkilere” yönelmek en ideali. Sıcak ilişki ile eşiniz/sevgiliniz, aileniz ve çocuklarınızı kastediyorum. Son olarak, profesyonel yardım/destek aldığınız insanların da yetersiz olduğunu sık sık hissedeceksiniz. Örneğin, doktor veya avukatlar, bakıcılar, çocuğunuzun öğretmenleri gibi profesyonel hizmetler veren insanlar konusunda hassas olun, işi şansa bırakmayın, kötüsüne denk gelmeyin.

Kova burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay 27 Ekimde boğa burcunda gerçekleşiyor, Dolunay kaynaklı gündeminiz ise 1-2 Kasım gibi sonuçlanacaktır. Dolunayın etkileri, gündeminizde yer alan bir gayrimenkulle ilişkili olabileceği gibi evinizle ilgili düzenlemeleri de içeriyor. Diğer yandan, aile büyüklerinizle ilgili bir konu varsa netleşecektir. Eğer evliyseniz, ailenizin geleceğini ilgilendiren bir mesele de sonuçlanabilir.  Dolunay sırasında Neptün de etkin olacak, bu nedenle eviniz/aileniz için harcama gerekebilir. Öyle görünüyor ki, Ekimde harcamalar bitmiyor 🙂 Kasım ayı yorumunuzda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>