Kova burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, 2017 kova burcu gündemine ışık tutuyor. Kocaman bir yılın daha sonuna geldik değerli dostlar. Kesinlikle tasasız bir yıl olmadı. Gerçi kılçıksız yıllar çok nadiren yaşanıyor zaten, ne dersiniz? Geçen yılın sonunda 2016 yılını öngörmeye çalışmıştık, şimdi 2017 yılını anlamaya çalışalım hep birlikte. Bu arada aramıza yeni katılanlar hoş geldiler, Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesini keşfettiklerini henüz bilmiyorlar. Kova burcu 2017 yorumunun amacını kısaca tarif edeyim değerli okurlarım: Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri burcunuza özel olaylar üzerinden anlatabilmek! Bu hedef doğrultusunda, aylık yorumlardan farklı bir bakış açısıyla, 2017 yılına geniş bir perspektiften bakalım istiyorum. ☀️ Ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının kova burcuna özel etkileri olacak. Hadi başlayalım.

Kova Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Öncelikle doğru bilenen yanlışları düzelterek başlayalım çünkü Burcuna Göre’de hiçbir şey üstünkörü konuşulmasın istiyorum. Kıymetli okurlarım, şans ve bolluk gezegeni olarak bilinen Jüpiter etkileri aslında tam olarak öyle değildir. Jüpiter bizle şöyle konuşmaz: Sen merak etme, ben senin arkandayım! Sen yeter ki yola koyul, gerisini bana bırak! Jüpiter şöyle konuşur: Sen yaparsın, kim tutar seni! Sen yeter ki yola koyul, halledersin bir şekilde! Gördüğünüz gibi arada ciddi bir fark var: Jüpiter bizi gaza getiriyor kıymetli dostlar. Fakat şöyle bir gerçek var: “Sen yeter ki yola koyul” dediği için, normalde yerimizde kalmaya meyilli olduğumuz konularda dahi keşfetme arzumuz artar. Örneğin, yıllarca “evlenip ne yapacağım” diyenlerin evlenesi tutar! Neden? Çünkü Jüpiter pozitiftir. Evlenmem diyen bile, “Evlenelim gerisi Allah kerim” deyiverir.  Bu nedenle Jüpiter sayesinde yeni deneyimlere açık hale geliriz, hangi kapının ardında ne olduğunu merak etmeye başlarız. Fakat şurası da gerçek: Jüpiter’in çağrısına uyup yola çıkan herkes önünde sonunda mutlu/başarılı olacak diye bir kural maalesef yok. Bu nedenle şans/bolluk garanti değil aslında. En çok gayret eden, engellere rağmen ümidini kaybetmeden devam edebilenler hedefe ulaşıyor. Fedakarlık yapmadan, mücadele etmeden olmuyor dostlar! Yerçekimi ne kadar gerçekse, bedel ödemek de o kadar gerçek! Artık Jüpiter hakkında gerçekçi bilgilere sahip olduğumuza göre güvenle devam edebiliriz. ❤️ Başlamadan son bir bilgi: Jüpiter etkisi 2017de başlamıyor! Eylül 2016’da başladı ve Ekim 2017’ye kadar devam edecek. Peki, kova burcu nasıl etkileniyor? Olasılıklar şöyle:
 1. bir arayış halindesiniz: derinlerde saklı bir anlam keşfedeceksiniz belki de
 2. belki başka coğrafyalarda belki farklı ortamlarda mutlu olacaksınız
 3. iş, eğitim veya yerleşmek için yurt dışına gideceksiniz
 4. üniversitede ilerlemek isteyeceksiniz, akademik kariyer ilgi çekici gelecek
 5. segment atlamak isteyeceksiniz: daha çok insana ulaşmak, görüşlerinizi aktarabilmek
 6. sesinizi duyurmak için kitap yazmaktan instagram’a kadar çeşitli kanalları kullanabilirsiniz
 7. dış ticarete başlamak, yabancı şirkette çalışmak mümkündür
 8. dil öğrenme girişimleri: konuşabilmek için seyahat/eğitim
 9. kariyer hedefi öğretmenlik olanlar şanslı bir yılda olacaklar
 10. hukuk kariyeri yapanlar için de iyi bir yıl
Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım: Jüpiter etkisi yıl boyunca aynı şekilde devam etmez. Şubat 2017’den itibaren olumlu enerjisi kaybolacaktır. Şubat-Haziran arasında gittiğiniz yolu sorgulamanız gerekecek, belki bir karamsarlık oluşacak. Fakat karamsarlık sizi yolunuzdan alıkoymasın! Haziran’da gerileme sona erdiğinde kaldığınız yerden devam edeceksiniz, hem de çok daha iyi koşullarda! Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun! Ekim 2017 sonrasında Jüpiter etkisi değişecek, kafanızı karıştırmamak için hiç bahsetmiyorum. Siz yeter ki önümüzdeki 10 aylık süreci doğru yönetin! Bol şans!

Kova Burcu 2017 Satürn Etkisi

Doğru sanılan bir yanlışı daha konuşalım istiyorum değerli okurlarım, bu son. Bu seferki kahramanımız Satürn! Satürn etkisi nedeniyle hayatımızın alaşağı olacağı, her şeyin altının üstüne gelebileceği gibi bir izlenim ediniyorum zamanla. Hayır, Satürn alaşağı etmez fakat cidden son derece belalı bir gezegendir, canımızı da acıtır! Ama yıkıcı değildir! Hatta özünde yapıcıdır diyebiliriz çünkü bizi biz yapar!  Ama çok zor yollardan… Satürn etkisi başladığında, o zamana kadar görmezden geldiğimiz, ötelediğimiz konular/sorunlar baş ucumuzda dikilir; ters ters bize bakmaya başlar. Kaçacak yer yoktur! Hep karşımıza çıkar, önümüzde durur, ayağımıza çelme takar, pis pis güler. Mecburen yüzleşiriz! Seçenek kalmamıştır, mücadele etmek zorunda kalırız. Zordur, tatsızdır, yorucudur! Mücadele ettikçe deneyim kazanırız, başa çıkmayı öğreniriz çünkü başka çare kalmamıştır dostlar. Ya düştüğün yerde kalıp çamura bulanacaksın ya da ayağa kalkıp savaşacaksın diye bağırır Satürn! Böyle anlatınca “Allah belanı versin Satürn” diyesi geliyor insanın! Fakat bir de şu taraftan bakalım: Satürn etkisiyle yaşadıklarımız, aslında doğum sürecine benzer kıymetli okurlarım. Doğum süreci müstakbel anne için zorlayıcı değil midir? Özellikle doğumun hemen öncesinde tarifsiz sancılar çekilmez mi? İşte Satürn bu yönüyle doğuma çok benziyor. Nasıl ki doğum gerçekleştiğinde rahatlık, mutluluk ve kazanım varsa, Satürn süreci sona erdiğinde de benzer kazanımlar vardır. Bu nedenle yaşanılan zorluklara değiyor! Satürn etkisi Aralık 2014’te başladı ve 2017 yılının sonuna kadar devam edecek. (doğum haritanıza göre bu tarihler değişebilir) 2017 yılındaki olasılıkları Aralık 2016 yorumunuzda incelemiştik. Hala okumadıysanız öneriyorum: Kova Burcu Aralık 2016 yorumu 2017 yılındaki olası gündeminizi bir kez daha tekrar edelim:
 1. en başta arkadaşlarınız, insanlara değer vermenin ideal ölçüsünü arayacaksınız
 2. ilişkilerinizde ne aldığınızı, karşılığında ne verdiğinizi hesap etmeye başlayacaksınız
 3. maliyetli bulduğunuz sosyal bağlarınızı koparacaksınız
 4. nereye ait olduğunuzu keşfedeceksiniz ya da nereye ait olmadığınızı anlayacaksınız
 5. uzanamadığınız yere, bir sevdiğinizin/tanıdığın uzanabiliyor olmasının önemini fark edeceksiniz
 6. ücretini ödeyip hizmet aldığınız kişi/kurumlardan en iyisini isteyeceksiniz
 7. yalnız olmak ile bir grubun parçası olmak arasındaki 6 farkı bulmaya çalışacaksınız
Bu konular çerçevesinde Aralık 2016 önemli bir zaman aralığıydı değerli dostlar, nasıl adımlar attınız? Aralık’taki gelişmelerin Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler oluşturacağını bilmenizi isterim. Eğer Aralık 2016 olaysız olduysa, söz konusu tarihlerde yeni bir gündem oluşacaktır. Bu süreci 3 safha olarak görmek mümkün: Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir. İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız. Aslında “zamana bırakın” derken, mücadeleden vazgeçmeyin demek istiyorum! Sabırla baskıya direnin. Baskı/belirsizlik zamanla kaybolacaktır, emin olabilirsiniz. Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Kova Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:
 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler
Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Herkes için geçerlidir. Gerileme 4 Mart – 15 Nisan arasında fakat etkileri 15 Şubat itibarı ile başlayacaktır. Ne olur Venüs gerilediğinde? Mesela işiniz, çalışma koşullarınız değişebilir; eviniz, yaşam alanınız değişebilir; çevrenizdeki insanlar veya ilişkilerin dinamikleri değişebilir. Venüs gerilemesinin ortak etkilerinin haricinde kova burcuna özel etkileri neler olacak?
 1. ertelenmiş ama konuşulması gerekenler konuşulur
 2. iş görüşmesi, mülakat, sınav olur; geleceğinizi değiştirir
 3. olmadık bir söz dalaşı veya yanlış anlama nedeniyle işiniz/ilişkiniz zedelenebilir
 4. küs olduğunuz biriyle yeniden görüşmeye başlarsınız
 5. eski eşle/sevgiliyle yeniden iletişime geçersiniz
Venüs gerilemesi düzen değiştiren önemli bir astroloji olayı olduğu kadar, başrolde Venüs olduğu için, olumlu bir olaydır değerli dostlar. <Aman Allah’ım! Venüs gerilemesi olacak > gibi bir durum değil, hatta fırsata dönüştürmek mümkündür. Özellikle ilişkiler veya parasal konularda şartları değiştirmeye yönelik bir planınız varsa, Venüs gerilemesi sırasında bu planı hayata geçirebilirsiniz. Mesela bir ilişkiyi bitirmek veya iş değiştirmek/işten ayrılmak niyetinde iseniz, gerileme tam size göre! Planlarınızı Mart-Nisan’a göre yapın! Fakat yepyeni bir şey inşa etmek için Venüs gerilemesi ideal değildir. İlişkiler özelinde de uyarılarım olacak: Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü zamanlama! İlişkiniz aylar önce başladıysa bile, Venüs gerilemesinde zemin kayganlaşır. Bu nedenle sakin ve dikkatli olmanızı öneriyorum, telaş yapmayın. Aksi halde dengeler bozulabilir, ayaklar kayabilir.❗️ Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Kova Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş/Ay tutulmaları aslında Yeniay ve Dolunaydır değerli dostlar! Fakat katbekat yoğun bir enerji açığa çıkarırlar. Yeniay Clark Kent olsa, Güneş tutulması Superman olurdu! 2017 yılından itibaren tutulmaların kova-aslan burçlarında gerçekleşecek olması, hayatınızda önemli gelişmeler olacağını açık açık gösteriyor. Mesela 11 Şubat’taki Ay tutulması aslan burcunda gerçekleşecek. Venüs gerilemesinin hemen öncesinde, hem de eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi temsil eden alanda. Ardından 26 Şubat’ta balık burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor ki aslında iki yıldır tanıdığımız bildiğimiz Mart tutulmalarının sonuncusu. Öncekiler 2015-2016 Mart’ta olmuştu. Bu nedenle, olasılıkları anlamak için geçtiğimiz Mart aylarına bakmalıyız çünkü sonuçları benzer olacak: parasal mevzular, harcamalar ve iş. Gelelim ikinci tutulma serisine: 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması. Ağustos son derece önemli bir ay olacak çünkü hayatınızda önemli değişimlere işaret ediyor. Zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla hep birlikte inceleyeceğiz, izninizle detaylara girmiyorum. ❤️ Şunu söyleyelim: Ağustos 2017, birçok astrolojik gerekçeden dolayı 2017 yılının en önemli eşiği olacak.

2017 Özeti

Geçtiğimiz yıla kıyasla daha iyi bir yıl bekleyebiliriz! Ben 2017 yılına güveniyorum, gelin hep birlikte güvenelim. Kova burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️ Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️ Bu yazıyı kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle.. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>