Kova Burcu 2016 Yılı Yorumu: Bu Yıldan Neler Beklemeli

Yazar 

Kova burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreci tarif ediyor; takip eden aylarda kova burcunu neler beklediğini, olası fırsatları ve zorlukları anlatıyor.

Detaylardan uzak, büyük resme odaklı bir yıllık yorum olsun istiyorum değerli dostlar. Aylık yorumlarınızda gündemi daha detaylı ve geniş kapsamlı olarak anlatacağım zaten.

Yoluzu aydınlatmasını dileyerek kova burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 😊

Kova Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Jüpiter yaklaşık 4 ay önce başak burcuna geçtiğinde bir yazı yazmıştım, hafızası güçlü olanlar hatırlar: “Jüpiter’in en güzel etkilerinden birini alıyorsunuz” demiştim. Ayrıca bu yorumun benim şahsi fikrim olduğunu da belirtmiştim.

Şansın gezegeni Jüpiter, korkuları ve hırsları temsil eden alanda. Bu alan hayatımızda kara bulutların varlığına işaret eder ve karanlık bir ruh hali getirir. Tabi Jüpiter yoksa!

Jüpiter var. 😎

Jüpiter etkisiyle bir süredir “rahatlama” imkanı buldunuz/bulacaksınız. Derin bir nefes alıp “hayat güzel” diyebilmenin mümkün olduğu önemli bir süreçte olduğunuzu söyleyebilirim.

Tabi Jüpiter başak burcundaki konum ile “rahatlama imkanı” getirirken, Satürn yay burcundaki konumu ile ters bir yerde bulunuyor.

Satürn etkisinin kapsamı; sevdiğiniz veya sevmediğiniz, tanıdığınız veya tanımadığınız insanların bilgisine ve desteğine, hizmet ve deneyimlerine ihtiyaç duymak…

“Bu ne biçim etki” böyle diyenler olmuştur mutlaka. 😊 İlerleyen bölümlerde açıklayacağım. Biz asıl konumuz olan Jüpiter’e dönelim.

Kova burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:

 1. korku ve endişelerin hafiflemesi, rahatlama
 2. finansal yatırımlar, karlı gayrimenkul alımları
 3. iş hayatının keyifli olması, kazanç artışı
 4. hırsın azalması, mutluluğa odaklanma imkanı
 5. daha iyi bir cinsel hayat

Bu noktada bir hatırlatma yapayım: Ocak – Mayıs 2016 arasında Jüpiter geriliyor. Gerileme etkilerini7 Ocak itibarı ile yaşamaya başladık bile..

Bu saydığım konu başlıkları, yılın ilk aylarında gündeminizin önemli bir parçası olacaktır. Eğer ki “işler yolunda değil, bir şeyler yapmalı” hissine kapılırsınız hiç endişelenmeyin, bu aslında çok iyi. Neden mi?

Jüpiter gerilemesi sırasında ciddi yol alırız ve sebebi de, her şeyin kendiliğinden iyi gitmeyeceğini fark ederek çaba sarf etmeye başlamamızdır.

Ocak-Mayıs aralığı işte tam olarak böyle bir dönem..

Belki bazı sorunlar oluşacak ve bu nedenle çözmek için kafa yormak zorunda kalacaksınız. Jüpiter kaynaklı gündeme ilişkin sorunlar, hep hayra alamet sorunlardır.  Sonucunda iyi olacağını bilerek en iyisine odaklanın, gerekli çabayı gösterin. 😊

Bu noktada bir tarih aralığı vermek istiyorum: 9 – 16 Mart.

Düzelme işaretleri o hafta alınacaktır. Üstelik aynı günlerde Güneş tutulmasının açığa çıkaracağı enerji patlaması da olacak. Yılın en önemli haftalarından biri olacağı kesin..

(Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 kova burcu yorumu )

Jüpiter gerilemesi 9 Mayıs’ta sona erecek.

Yılın son 4 ayında Jüpiter terazi burcunda olacak, bu nedenle etki alanı da değişecek. Terazideki gelişmeler zaten sizler için iyidir, işin içinde Jüpiter olunca harikadır.

Seyahatin, tatilin, keyifli zamanların ve maceranın bol olacağı bir dönem Eylül 2016 itibarı ile başlıyor. Bu yılki içsel/duygusal değişim ve rahatlama süreciniz, sizi 2017 yılına hazırlıyor, bilesiniz.

Haberler buraya kadar çok güzel. 👍

Tabi gökyüzünde gezinen başka gezegenler de var. Mesela Satürn! Ona birazdan değineceğim.

Kova Burcu 2016 Güneş Tutulması

Güneş tutulması öyle beklenmedik olaylara neden olur ki değerli dostlar, kendi yaşadıklarımızı ağzımız açık seyrederiz.

2016 yılındaki tutulmaların ilki 9 Mart 2016 tarihinde balık burcunda, diğeri ise 1 Eylül 2016 tarihinde başak burcunda..

Bu iki burç ayrıca şöyle önemli: balık burcunda Neptün, başak burcunda ise Jüpiter var..Yani çok önemli iki gezegen, tutulmanın gerçekleşeceği burçlarda bulunuyor olacak.

Zamanı geldikçe aylık yorumlarınızda bu durumun ne anlama geldiğine dair bilgiler paylaşacağım mutlaka..

Diğer yandan aslında balık-başak tutulmalarının ne anlama gelebileceğini geçen yıl gördük çünkü 2015 yılında 20 Martta balık burcunda, 13 Eylülde ise başak burcunda tutulmalar olmuştu.

Elbette gökyüzünde farklı bir dizilim olacağı için aynı şeyleri bir kez daha yaşamayacağız ama ana konuyu üç aşağı beş yukarı gördük aslında..

9 Mart Güneş tutulmasının etkileri ve sonuçları şu alanlarda olacak:

 1. iş/çalışma hayatınız
 2. kazancınız
 3. gayrimenkul alım-satımı
 4. becerinizi artırmaya yönelik bir eğitim
 5. kendinizi değerli/değersiz hissettiren çarpıcı bir gelişme

Görünen o ki değerli dostlar, 2016 yılının en önemli zamanlarını hep birlikte Mart ayında yaşayacağız.

Siz Marttaki olası gündeminizi tahmin edebiliyor musunuz?

Güneş tutulmasının hemen ardından -23 Martta- terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulması etkileri, Güneş tutulmalarından farklı olarak yeni bilgi/olaylar ile yepyeni bir dönem başlatmaz.

Ay tutulması, tersine, var olan bir gündemin bir şekilde sona ermesine veya sonuçlanmasına vesile olur.

Olası konular arasında şunlar olabilir:

 1. yurt dışı bağlantılı bir konunun netleşmesi
 2. eğitim hayatına ilişkin gelişmeler
 3. düşünce yapınızda köklü bir değişim
 4. dini/manevi görüşlerinizi etkileyecek bir gelişme
 5. bir dava, hukuk meselesinin sonuçlanması

Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın!

Ekim 2016’dan itibaren, Jüpiter’in Güneşle temasından sonra, şartlar lehinize dönecektir.

Güneş/Ay tutulmalarının etkilerini kova burcu 2016 Mart yorumunuzda detaylı anlatacağım.

Kova Burcu 2016 Satürn Etkisi

Satürn önemlidir!

İşin aslı şöyle değerli okurlarım: Satürn döngüsü açısından değerlendirildiğinde, kova burcu zorlu bir dönemece doğru ilerlemeye başladı.

Tabi bugünden yarına gerçekleşecek bir şey değil bu. Yaklaşık 5 yıllık bir süreç ve kademeli olarak artacak..

Bu nedenle Satürn etkisini enine boyuna anlamak, hangi zamanlarda nasıl etkileneceğinizi bilmek her zamankinden daha önemli olacak gelecek yıllar boyunca..

Korkmalı mı?

Tabi ki hayır..

Satürn etkisi bizim düşünce yapımızı etkileyerek içsel, karşılaştığımız olayları bir ölçüde belirleyerek dışsal olabilir.

Önemli olan içsel etkilere direnerek hata yapmamaktır. Zaten dışsal olana müdahale şansımız yok, ona kader diyoruz.

Hem zaten “başa gelen çekilir” demiş atalar, hepimiz sıramız geldiğinde çekiyoruz. Sıra şu anda oğlak/yay burçlarında, sonra kova/oğlak olacak..

Önümüzdeki 2 yıl atacağınız doğru/yanlış adımların, sonrasındaki 3 yılda zorlukların seviyesini belirleyecek. Neyse, zaman içinde uzun uzun anlatacağım, şimdiden uzun vadeli gidişat hakkında bazı temel bilgiler vermek istedim sizlere.

Bu dönemde kova burcunun Satürn etkisi yaşayacağı alanlar:

 1. inatçılık seviyesinde (negatif) kararlılık
 2. “ben doğrusunu biliyorum” tavrının sonuçları
 3. başkalarının öneri ve görüşlerinden rahatsız olma
 4. arkadaşlarla ilişkilerde sorunlar, iyi idare edilememesi halinde kopuşlar
 5. destek bulmakta, profesyonel hizmet alımında sıkıntılar
 6. sevdiklerinizin desteğine ihtiyaç duyma
 7. sevdikleriniz olmadan güçlü olunamayacağını keşfetme 

Satürn öğretici bir gezegen olsa da kolay yoldan öğretmiyor.

2016 yılındaki Satürn etkisi, sevdiğiniz ve hatta sevmediğiniz insanların (kısaca başkalarının) bilgi ve görüşlerinin, katkı ve desteklerinin önemini görmenize vesile olacak gelişmelere neden olacaktır.

Başkaları ile tarif ettiğim insanlar bazen arkadaşlar olur, bazen bilgisi/hizmeti ile hayatı kolaylaştıran doktor/bakıcı gibi profesyoneller olur, bazen yakın akrabalarınız veya iş yerindeki müşterilerinizden birisi..

Satürn bu alana temas ettiğinde, büyük insan kalabalığı içinde kendi başımıza ne kadar yetersiz olduğumuzu görmemize neden olan bir şeyler yaşarız.

Kimi için arkadaşlarla yaşanan sorun sonrasında daha yalnız (hatta tek başına) zaman geçirme zorunluluğu ile yüzleşme..

Kimi için yaşanan bir sağlık sorunu, boşanma veya işsizlik süreci nedeniyle sevdiklerinin desteğine ve alakasına ihtiyaç duyma..

Kimi içinse şehir/ülke değişimi, kimseyi tanımama, yeni insanlarla tanışma çabası, eski yaşam/çalışma ortamının aslında ne kadar güzel olduğunu fark etme..

Önemli olan, Satürn etkisinin bu evresinde, sorunun da çarenin de “başkalarından” geleceğini anlamaktır.

Sorun ve çarenin başkaları ile ilişkili olacağına dair örnekler vereyim:

 1. Çare: size değer veren birinin görüşüne kulak vermek gerekirken duymazdan gelip bildiğiniz gibi davranmak – Satürn çarpar, haberiniz olsun. 😄
 2. Sorun: yakın arkadaşlarınızdan birinin eskiden olduğundan farklı davranması, aranızda sorunların başlaması, birlikteliğin çatırdaması
 3. Sorun: iş yerinde sürekli taviz vermek zorunda kaldığınız yöneticinin veya müşterinin zulmüne kayıtsız kalmak – Satürn yokken olabilir, varken zorlaşır
 4. Sorun: güvendiğiniz biri tarafından dolandırılmak, hayal kırıklığına uğratılmak

Bu süreçlerin tamamında ya birilerinin desteğine ihtiyacınız olacak ya sırt sırta verdiğiniz insanlarla yolunuz ayrılma noktasına gelecek ya da size verilen destekten sıkılacaksınız, burun kıvıracaksınız vb..

İşte bu saydıklarım kader değil aslında..

Demek istediğim, kadersel olarak bu süreç yaşanacak fakat kontrollü bir şekilde, az hasar alarak veya hasar almadan atlatmak elinizde..

Elinizden gelenin en iyisini denemelisiniz, ki bir sonraki Satürn süreci (2018) başladığında zaten çaresiz veya kaybetmiş durumda olduğunuzu hissetmeyin.

Geçen Aralık ayının (2015) ilk haftasında nasıl bir gündem oluşmuştu? 2016 yılı boyunca aynı/benzer gündem bir şekilde devam edecektir.

Diğer yandan, Satürn gerilemesinin yaşanacağı 25 Mart – 13 Ağustos tarihlerini not etmek gerekiyor çünkü baskı o dönemlerde artacaktır.

Gerileme dönemleri, çaresiz kaldığımız veya öyleymiş gibi hissettiğimiz süreçler oluyor. Ayrıca gerileme öncesinde yaşanacak duraklama sırasında baskı zirve yapıyor. Bu yıl Satürn 18-24 Mart tarihleri arasında duraklayacak..

Hayatın olağan seyrinde en çok odaklandığımız konular Satürn’den geldiği için, Satürn etkisini daha anlaşılır kılmak istiyorum:

 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)

Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız.

2016 yılında Satürn kaynaklı baskı, Mayıs sonunda başlayıp Haziran ayının ortalarında büyük ölçüde azalacak. 13 Ağustos’ta ise gerileme sona erdiği için tamamen bitecek.

Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç!

Şöyle düşünüyorum ve kendim de uyguluyorum: Baskının hangi tarih aralığında artacağını bilmek, farkındalık edinmek en önemli çözüm. Böylece kontrollü adımlar atmak kolaylaşıyor ve “nasılsa geçip gidecek lanet olası” deme gücü bulabiliyoruz. 💪

Kova Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Merkür yılda 4 kez gerilerken, Jüpiter ve Satürn gibi uzak gezegenler her yıl uzun süreler gerileme sürecinde kalırken, Mars sadece 2 yılda bir kez geriler değerli dostlar.

Mars gerilemesinin etkisine alışık olmadığımız için, gerileme başladığında “ne oluyor şimdi” diyerek duraklıyoruz. Çünkü önceki gerileme sırasında yaşadığımız “ritim değişikliğini” 2 yıl içinde çoktaaan unutmuş oluyoruz.

Mars gerilemesini en son 2014 yılının ilk 5 ayında yaşamıştık.

Hatırlanmayacak gibi değildir ama yine de sorayım: O dönem neler olmuştu?

Bu sefer etkileri farklı alanda olacağı için aynı konular gündeme gelmeyecek. Şöyle diyebiliriz: farklı konular ama benzer ritim değişikliği ve yoğunluk..

Ritim değişikliği derken şunu kastediyorum:

Mars hareket enerjisini, isteklerimize ulaşma yönündeki çabalarımızı oluşturan gezegendir. Dinamiktir, düşünmekle zaman kaybetmez ve doğrudan harekete geçer. Ritmini oluşturan temel etken, soluksuz ilerlemektir yani.

Gerilemeye başladığında ise duraklarız, soluklanırız, “en doğrusu ne acaba” diye sormaya başlarız. Bu nedenle Marsın ritmindeki değişimle birlikte bizim ritmimiz de değişir.

Bazılarımız aşırı yoğunlaşmış halde (deliler gibi) çalışırken, bazılarımız her ne yapıyorsa birden bırakır ve sorgulamaya başlar.

Mars gerilemesi 2016 yılında akrep-yay burçlarında olacak. Tabi etkilerini ve sonuçlarını da iki farklı alanda, birbiriyle ilişkili olarak ve çok boyutlu olarak yaşayacağız.

Mars yılın ilk günlerinden itibaren akrepte olacak.

Akrepteki gelişmeler kova burcunu başarı, itibar, kariyer, iş hayatı ve toplumdaki unvan (evli olmak, anne/baba olmak gibi) gibi konularda etkiler.

Yaydaki gelişmeler ise Satürn başlığında belirttiğim konularda..

Burada görülmesi gereken nokta şu:

 1. Satürn zaten yayda ve etkilerini artık biliyorsunuz.
 2. Mars da yay burcunda ve gerilemeye yayda başlayacak.
 3. Üstelik Mars, 6 Marttan itibaren Ekim ayına kadar belirli aralıklarla yay burcunda..

2016 yılındaki gündeminizi sanıyorum ki anladınız..

Bu arada bir not düşeyim: Normal şartlarda burçlarda 45 gün kalan Mars, 2016 yılında aylar boyunca yay burcunda olacak.. 

Bu konu hakkında Şubat yorumunuzda bazı bilgiler vereceğim, kova burcu 2016 Nisan yorumunuzda ise detaylıca anlatacağım.

2016 Özet

Kova burcu 2016 yorumu yılın belli başlı tarihleri üzerinden zamanın ruhunu çözümlemeyi amaçladı. Umarım ki 2016 yılına dair istek ve hedefleriniz doğrultusunda hayatınızın gidişatını anlamaya katkısı olmuştur.

Hep birlikte zaman ilerledikçe yaşayıp göreceğiz, yeter ki sağlığımız yerinde, sevdiklerimiz yanımızda olsun.

Son olarak kısaca özetleyelim:

Yılın ilk yarısı çok hareketli olacak, Temmuz ayından sonra epey rahatlayacağız.

Mart sonu – Haziran arasının zor olacağı neredeyse kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkileri eş zamanlı olarak yaşayacağız.

Bir not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum.

Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

25 Yorum

 1. hatice

  08/01/2016

  hiç iç açıcı elmedi açıkçası

 2. cansu

  08/01/2016

  2015 her ne kadar inişli ve çıkışlı geçip idare ettiysekte, yılın sonuna dogru en kötüsünü yaşatarak bebegimizle birlikte bize veda etti. Bıu sebeptendir ki 2016’dan beklentim büyük yazınızdan da anlaşıldığı üzrede ( umuyorum )karşılıgını alıcaz gıbı gözüküyor. Kalemınıze saglık sevgıler

 3. jill

  08/01/2016

  Teşekkür ederim Zafer bey. Yalnız yaşından dolayı olsa gerek her gezegenin etkisini okurken başa dönüp etkinin başlangıç zamanını ve bitişini bulmaya çalışıyorum. Hep unutuyorum. Aklımda tutmaya çalışırsam da konuya odaklanamıyorum. Madde madde bi çizelge yapsanız bize. O çizelgeyi ana ekrana sabitleyip arada bir bakıp durumumuzu gorsek kendimizi gün boyu telkin etsek diyorum. Çok yoğunsunuz tahmin ediyorum aslında

 4. nilay

  08/01/2016

  3 yıllık evliliğimin 2 yılı zordu ve çok çaba harcadım sonuç olarak da 28.12.2015 de boşandım.(eşim de oğlak burcuydu).bu yıl daha huzurlu geçsin istiyorum.yazınızdan çok olumlu şeylerde çıkaramadım malesef:( açıkçası iyi birşey olacakmış gibi de hissetmiyorum.ne getirecek 2016 sizce?

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Nilay hanım merhaba,
   boşanmayı eşinizin içinde bulunduğu durum tetiklemiş malesef 🙁 siz de diğer kovalar gibi “başkasının” doğruları ve yanlışları ile sınanıyorsunuz aslında. yine de şunu söylemek lazım: süreç zor olsa da sonuçta sizi “gerçekten mutlu olabileceğiniz” yere götürüyor bir şekilde..
   geleceğin, geçmişte yaşananlardan daha güzel olmasını dilerim canı gönülden..
   sevgiler, Ceyhun

 5. gönül

  08/01/2016

  2016 yılı kovalar için çok zor bir yıl ben bunu anladım

 6. Didem

  08/01/2016

  Zafer bey elinize emeğinize sağlık ben 23.01.1974 istanbul saat:19:30 doğumluyum bazı yerlerde aslan bazı yerlerde yükselen im başak çıkıyor bu sene eğitim iş ve sağlık para konularında nasıl olacak kısaca belirtirmisiniz rica etsem çünkü yükselen imi belirleyemedğim için ok uyamıy or um tam olarak sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Didem hanım merhaba 🙂
   tam 19.25 e kadar aslan, sonrasında başak..
   sevgilerimle, Ceyhun

 7. Sevinç

  08/01/2016

  Bütün gezegenler bizde toplanmış parti yapıyo sanki hele şu satürn yok mu sinir bozucu. ne zaman iyi şeyler duyucaz bıktı bu kovalar artık

 8. ferda

  08/01/2016

  2013 yılından beri zor geçen yıllara 2016’yıda ekliyeceğiz demek.iş yok-aş yok-huzur yok.sabır….
  iyi ki varsınız sizi bir senedir okuyorum.rehberliğinizle zor dönemi atlatmaya ve anlamaya çalışyorum ama takat kalmadı.elinize sağlık zafer bey.teşekkürler

  • Edi

   08/01/2016

   Biz bu 2 yıl dost kazığı yiyeceğiz. Kaderin de 2018-2022 arası bize sürprizleri var! Saturn ü anlarsak, sürpriz yumurtadan iyi oyuncaklar da çıkabilir dedi.

 9. banu

  08/01/2016

  Zafer bey
  2015 yılında is yerindeki pozisyonum degisti ve bu süreçten sonra pozisyonu isteyen ve aslinda can ciğer olan arkadaşlarım birden kendi aralarında gruplasarak bana sırt cevirdiler ve neden olduğunu sorduğumda ise onemli hic bir sebep olmadığıni acikca soyleyerek bir iki ufak sacma bahaneyi sundular. Simdi ise yoneticim değişti ofiste ki durum ise iyice gerildi inanin tek bir kelime bile sorun yasamadigim ve bu gune kadar hep destekledigim cevremde olan insan (digeleri de o kisiden cekindigi icin benden uzak duruyor) Günaydın bile demez oldu ve gerilimi tirmandirmaya calisiyor. Ve islerim inanilmaz yoğun ve sorumlulugu cok yuksek. Yeni yoneticim beni hic tanımıyor kendimi ifade etmem performans gostermem kanitlamam gerekiyor. Bir yandan da baski altindayim. Yazdıklarınızı okuyunca hayal kırıklığı yasadim çünkü yakin zamanda bunların sonlanmasini umit ediyordum. Zafer bey ne zaman sorunlar bitecek hangi tarihe kadar sabretmeliyim ve nasil davranmaliyim sineye mi cekmek lazim yoksa ters davranip ipleri koparmak mi daha dogru bilemiyorum. Bu kadar nokta atışı yapmanıza inanamıyorum gerçekten mukemmelsin iz :))

 10. filiz

  08/01/2016

  teşekkürler Ceyhun bey kova burcu hani bu yılı çok iyi geçirecekti bunun neresinde güzel haber ben göremedim doğrusu …jupiter de durumu kurtaracak gibi görünmüyor üstelik..tek umudum yükselenimde ama onu tesbit etmek için yardiminiz gerek rica ediyorum yükselen burcumu öğrenmeme yardimci olurmusunuz?

 11. Gölge

  10/01/2016

  Selam zafer bey ben 3 Şubat doğumluyum. Sabah 9 gibi doğmuşum. Yükselen burcum nedir acaba?

 12. caner

  10/01/2016

  ceyhun abi 25 ocak 1986 dogumluyum sabah 7.30 8.30 arası dogmusum yükselenım nedir acaba

  • Zafer Ceyhun

   10/01/2016

   Merhaba Caner bey,
   yükselen burcunuz balık..
   sevgilerimle, Ceyhun

 13. kamile

  11/01/2016

  Merhaba Zafer Bey,oğlum 31.Ocak.1988 İzmir doğumlu.Saat 08.30- 09.00 arası doğdu.Yükselen burcunu öğrenebilir miyim? Teşekkürler

 14. zeliha

  14/01/2016

  Merhaba Ceyhun bey ben Zeliha 02 02 1984 dgmlym 7;30 8;00 gibidogmuşum yüksenimi sölermisiniz bazı yerdebalık bazısında kova çıkıyo bide eşim 21 mayıs dogomlu ne burcu sizce uyumlumuyuz? lütfen cevap…

 15. gul

  14/01/2016

  Ceyhun Bey merhaba,
  Konu dışı bir soru sormak istiyorum izninizle.
  Kasım ayında bilgisayarımdaki tüm verileri format sırasındaki bir hata nedeniyle kaybettim. Oldukça önemli dosyalar vardı malesef. Kurtarmaya çalıştık fakat başarılı olamadık. Şimdi bu işi profesyonel olarak yapan şirketlerden birine göndermek istiyorum bilgisayarımı. Sorum şu ki bunun için merkürün gerilemekte olduğu bu dönem yanlış mı olur yoksa daha mı avantajlı olur?
  Saygılarımla..

 16. Nidaaa

  14/01/2016

  Merhaba Ceyhun Bey ,

  25.01.1986 saat sabah 10.30 gibi doğmuşum , bildiğim kadarıyla yükselenim Koç. Yeni iş arayışındayım ve son zamanlarda iş görüşmeleri gerçekleştirdim , biliyorum Merkür düzelene kadar karar vermemem gerektiğini fakat sonrasında bile iş değiştirmek benim lehime bir durum olur mu sizce ? İş konusunda son 3 yıldır şansım pek yaver gitmiyor, dilediğim pozizyon yada maaşlara ulaşamadım. Böyle devam edecek diye de çok korkuyorum. Bir yandan işimi değiştirmek isterken bir yandan gelen gideni aratır diye de bir endişe var içimde. Sizce ne yapmalıyım ?

  Şimdiden çok teşekkürler

  Sevgiler

 17. Esra

  16/01/2016

  Ceyhun Bey öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Sızı yeni keşfettim bundan sonra da hep takip edeceğim .Dediklerınızın hepsi gerçekleşiyor gezegenleri inceleyip yıldızlara bakıp bilmek muhteşem bir şey bir yetenek :)) Ve muhteşem yazılarınıza başarılar diliyorum. Bir sorum olacak 29 ocak 20:30 yükselenim başak. Bu sene ülkemi değiştirdim ve kimsenin beni bilmediği yerde farklı bir dile hayata başladım. Fedakarlıklar yaptım ve tamamen farklı bir hayat stiline başladım.Ama hala dille ilgili kuşkularım var , kendimi bir türlü yeterli bulmuyor ve nereden başlamam gerektiğini düşünmekten başlayamıyorum.2015 in son dönemlerinden itibaren kendini eksik bulma ilerleme isteği başlamış bulunmakta. Öncelikle kendimin gerçekten ne istediğimi bulmak istiyorum bu konuda tavsiyeniz nedir ? Ayrıca kova için bu yıl öğrenmek ve kendını kesfetmek açısından iyi bir yıl olacak mıdır ? Değerli zamanınız ve muhteşem yorumlarınız için teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.

 18. ayeb

  19/01/2016

  slm içim karardı büyük umutlarım vardı sanki çocuk gibi hepsi elimden alındı hissi oluştu korkularım ortaya çıktı :((

 19. Pingback: Kova Burcu Şubat 2016 Yorumu

 20. derya

  05/02/2016

  Yükseleni oğlak olan kova burcuyum. Jüpiterim 7. evde Başakta retro olması ne anlama geliyor Ceyhun Bey .İşimde 2015 yılından bu yana sıkıntılar başladığı için 2016 13 ocakta ayrıldım devamında emekli olacam. Yani sıkıntılarımız inşallah hafif geçer diye Yaradana dua ediyorum. Selamlar.Çok teşekkürler

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *