Kova Burcu 2015 Yorumu

Yazar 

Kova burcu 2015 yorumu, 2015 yılında beni neler bekliyor sorusunun cevabını ve 2015 kova burcu astroloji yorumunu içeriyor.

Bu yazıyı daha verimli kullanabilmeniz için, astrolojiye dair bilmeniz gereken bazı şeyleri kısaca anlatmak istiyorum:

Öncelikle, astroloji hayatımızı 12 alana ayırır, ki bu alanlara “ev” diyoruz. Yazılarımda şu ev bu ev deyip kafa karıştırmak istemediğimden çoğu zaman evlerden bahsetmiyorum ama aslında tamamen evlere/alanlara göre yazıyorum.

Biraz da gezegenlerden bahsedeyim: Güneş sistemimizdeki her gezegen kendine has bir enerji taşır ve gezegenler gök kubbede yer değiştirdikçe, enerjileri ile farklı evleri/alanları etkileri altına alarak hayatımızı değiştirirler.

Buradan yola çıkarak bir sonuca varalım: hayatınızın bir alanı/evi, etkisi altında olduğu gezegenin enerjisi ile olumlu bir şekilde değişirken, diğer bir alanda yer alan farklı bir gezegenin olumsuz enerjisi, o alanda yıkıma neden olabilir. Önemli olan, hangi alanda hangi tür bir enerjinin olduğunu bilip, ona göre davranabilmektir.

Mesela, şans getiren Jüpiter daha çok kazanmanızı sağlarken, Pluto nedeniyle tüm ilişkileriniz tepetaklak olabilir. Bu nedenle, 2015 yılı yazınızı okuduğunuzda, seneye hangi alanlarda şanslı olacağınız, hangilerinde engellerle karşılaşabileceğinizi bilmenizi istiyorum.

Ayrıca, benzer alanlarda olumlu ve olumsuz etkiler aynı anda olursa, tahmin edeceğiniz üzere olumlu tarafı daha az hissedeceksiniz. Bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Hadi başlayalım.

KOVA BURCUNUN GELİŞİM ALANLARI: JÜPİTER ETKİSİ

Geçtiğimiz 1 yıl boyunca hepimiz zorlandık çünkü dünyamızı güçlü bir değişim enerjisi sarmıştı, ki bu enerji hala devam ediyor.. Hayatımız kolay geçmiyor ama bir taraftan güzel şeyler de oluyor. Jüpiter’in karşıt burcunuz aslanda olması, iyimserliğinizi ve coşkunuzu artırdığı gibi, hayatınızda aza razı olmanızı engelliyor, büyük atılımlar peşindesiniz.

Geçtiğimiz aylarda, eşiniz/sevgiliniz ile ilişkilerinizi daha güzel hale getirerek hayatınızın daha güzel olması için coşkulu bir enerjiniz vardı. Sadece eşiniz/sevgilinizle sınırlamak da doğru değil aslında, iş arkadaşlarınız, sosyal çevrenizde yer alan insanlar da bu coşkunun kapsama alanında yer alıyorlar. Bu dönem öyle bir dönem ki, hayatınızdaki insanlarla iyi ilişkiler kurarak yükselme ve mutlu olma ihtimalinizi artırıyorsunuz.

Bu bakış açısı hayatınıza iyimser bir yaklaşımın ürünü çünkü bazılarınız iyi gitmeyen bir ilişki veya evlilik yaşıyorsunuz, ki bu dönemde iyice huzursuz olmanız işten değil çünkü sorunlu ilişkilere hiç tahammülünüz yok. Her ne kadar tahammül etme gücünüz artmış olsa da, her şeyin daha iyiye gitmesi için karşı konulmaz bir istek duyuyorsunuz.

Bu nedenle, iyimser ve kötümser senaryoya yer vererek olanı tespit edelim öncelikle, iyimser olandan başlayalım:

 1. artık bir sevgiliniz var, ya da mevcut ilişkiniz güzelleşti
 2. arkadaş çevrenizde çok popüler/sevilen biri oldunuz
 3. enerjiniz yükseklerde, coşkuyla yaşıyorsunuz
 4. evlendiniz ya da evliliğinizin yeni dinamikleri huzur veriyor
 5. eşiniz daha anlayışlı, daha mutlu ve sevgi dolu
 6. kendinizi çekici hissediyorsunuz çünkü sevildiğinizin farkındasınız
 7. insanlarla daha kolay/pürüzsüz ilişkileriniz var
 8. ayrıca hedeflerinizi büyüttünüz, yükseklere tırmanmak istiyorsunuz
 9. rekabetçi yönünüz güçlendi, isteklerinizin peşinden capcanlı gidiyorsunuz

Sizin için, “Jüpiter, ilişkileriniz üzerinden hayatınızı güzelleştirdi” diyebiliriz. Peki kötümser senaryoyu, yani çözülmesi mümkün görünmeyen sorunları yaşayanlar için durum nedir?

 1. düzelme ihtimali olmayan evliliğiniz/ilişkiniz sona erdi, tahammül etmediniz
 2. sizi mutsuz eden her kim varsa hayatınızdan çıkardınız/çıkarmaya hazırlanıyorsunuz
 3. kötüye giden her şeyi tasfiye etmeye kararlısınız
 4. kalitesiz bir hayata katlanmaya niyetli değilsiniz, cesaretle ne gerekiyorsa yapıyorsunuz

Hiçbirimizin günlük güneşlik hayatları yok ama bazılarımız diğerlerine göre daha zor/sorunlu hayatlar yaşıyoruz. Bu dönemde, güzel olan daha da güzelleşecek, çözüm derecede sorunlu olan ise bitecek ve rahatlama sağlayacak. Yani sonuçta her durumda iyiye doğru bir gelişim imkanı var.

Geçtiğimiz günlerde Jüpiter gerilemeye başladı ve 2015 Nisan ayına kadar da gerileme sürecinde olacak. Bu nedenle güzel etkisini bir süre hissettirmeyecek. Bu konuda detaylı bilgiyi Aralık 2014 yazınızda bulabilirsiniz. Ben 2015’ta olacakları yazmaya devam edeyim.

Nisan 2015 – Ağustos 2015 arasında Jüpiter tüm gücüyle yeniden gelecek, bu tarihleri not edin lütfen, bu sayede gelişim imkanlarını daha iyi değerlendirme şansı bulacaksınız. Gelecek planlarınızı yaparken şöyle düşünmelisiniz: Jüpiter etkisini kullanarak daha hızlı yol almak istiyorsam eğer, Nisan 2015’ten itibaren upuzun 4 ayım var, bu süreçteki kazanımlarım yıllarca beni rahat ettirecek.

Unutmayın ki, Jüpiter’in desteği sayesinde Nisan ayından itibaren gönül ilişkilerinizin (eş/sevgili) daha bereketli ve mutluluk verici olmasını, sosyal ilişkilerinizin ise destekleyici olmasını sağlayabilirsiniz. Bu dönemi doğru kullanmak için, bu enerjinin farkında olmak şart.

2015 yılının ikinci yarısında, 11 Ağustos 2015’ten itibaren şanslı alanınız değişecek çünkü Jüpiter başak burcuna geçiyor. Bu geçiş sayesinde korkularınız azalacak, daha rahat biri olduğunuzu göreceksiniz. Olmak istediğiniz kişi olmak, yaşamak istediğiniz hayatı yaşamak için neyi değiştirmek istiyorsanız, değiştirebilme imkanınız olacak. Benim çok önemsediğim bir dönem olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Kendinizi çok hafif hissedeceksiniz, çok endişeli olanlar bile bu dönemde kuş gibi olacaktır.

Peki ne yapmalı, tam olarak hangi konularda güzellikler beklemelisiniz? Bu alanın kapsamı geniştir, bol bol örnek vererek anlatayım:

 1. her zaman dert ettiğiniz küçüklü büyüklü sorunlar gözünüze görünmeyecek
 2. kafa rahat olduğu için cinsellik daha güzel olacak
 3. finansal olarak işler yolunda gidecek, kazancınız artacak
 4. destek gerektiğinde kolayca bulacaksınız, bir yardım eli aradığınızda bulacaksınız
 5. öğrenciyseniz, yurt/ev hayatınız harika olacak
 6. eşinizle parasal konularda sorun yaşamayacaksınız
 7. mülk edinmek için kredi kullanmanız gerekirse rahatça bulacaksınız

Bu dönem şöyle özetlenebilir: kavga gürültüden uzak, mutluluk odaklı, ferah bir dönem.

Ancak unutmayın, Jüpiter daldaki armudu pişirip ağzınıza düşürmez ama ektiğiniz her tohum kocaman birer ağaç olacaktır. Bu nedenle siz çok emek edin, geri kalan kendiliğinden gelecektir.

KOVA BURCUNUN SINAVLARI: SATÜRN ETKİSİ

Sınavlarımızın kaynağı Satürn’ün ne olduğunu anlatarak başlayayım: yanlışlarımızı gösteren ak sakallı dedenin ta kendisidir ancak tıpkı Leyla ile Mecnun dizisinde olduğu gibi, ak sakallı dedenin elinde bir sopası vardır, güzel güzel anlatmak yerine kafamıza sopayla vurmayı tercih eder. Nihayetinde aklımız başımıza gelir, daha gerçekçi oluruz ve bir daha kesinlikle ayaklarımız titremez, dimdik dururuz. Zor bir süreçtir ancak çok çok faydalıdır, zamanın olgunlaştırıcı gücüdür Satürn, bilgeliktir.

Satürn Ekim 2012’den bu yana aralıksız olarak akrep burcundaydı, 2 yılı aşkın süre boyunca hepimizi burcumuza göre bir alanda zorladı. Satürn, 21 Aralık 2014’te yay burcuna geçecek ve sınav vereceğimiz alanı değiştirecek ama hatırlatayım, 15 Haziran 2015 – 18 Eylül 2015 arasındaki 3 ay boyunca akrep burcuna geri dönecek ve 18 Eylülden itibaren 2 yıl boyunca aralıksız yay burcunda olacak.

Son yıllarda başarılarınız ve imajınız baskı altındaydı, birçoğunuz iş hayatında bir ileri iki geri gitti, başarmak hiç kolay olmadı. Bu nedenle stres arttı, iş hayatında başarının hiç de kolay olmadığına, hatta işlerin çoğu zaman yolunda gitmeyeceğine dair inancınız pekişti ancak son birkaç ayda işler değişmeye başladı. Eminim ki bazılarınız çabalarının sonuçlarını almaya başladı bile, kariyeriniz hızla iyiye gidecektir çünkü artık çok daha iyisiniz, zorlu süreç size çok şey öğretti.

Diğer taraftan 2015 yılıyla birilikte yepyeni bir Satürn etkisiyle tanışacaksınız: hedeflerim ulaşılabilir ve gerçekçi hedefler mi ve ben hedeflerime yürürken yanımda kimler olmalı?

Artık başarının nasıl geldiğini biliyorsunuz, çok çalışmak gerektiğinin farkındasınız ama başarmak istediğiniz şeyler gerçekçi mi? Belki de uzun zamandır istediğiniz şeye (evlilik, iş/kariyer, para, ev gibi) öngördüğünüz sürede ulaşmak imkansızdır..Ayrıca, çevrenizdeki insanlar, yani tanıdık ve arkadaşlar, bu hedeflere ulaşmanızı engelleyecekler ya da en azından size destek olmayacaklar.

Kısaca, kova burcunun temsil ettiği alan (11. ev) olan büyük hedefler ve arkadaşlar, artık Satürn etkisi nedeniyle sınav vereceğiniz alan haline geliyor. Hemen herkes bunu ilk defa yaşıyor olacak, bu nedenle başlarda şaşkın olabilirsiniz, tüm Satürn süreçleri gibi zorlu olduğunu söylemek mümkün.

Bir not düşeyim: 28-29 yaşında olanlar, aynı zamanda Satürn Dönüşü’nün “titre ve kendine gel” temalı oyununa maruz kalıyorlar. Epey sarsıcı bir olaydır, hele ki çalışıyorsanız, iş hayatınızı bir zulüm olarak algılayabilirsiniz. Bu konuyu ileride yazmayı planlıyorum, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım.

Her Satürn süreci başlarda ve sonlarda en zorludur, bu nedenle ilk darbeye hazırlıklı olmalısınız. Peki neler olabilir, bazı örnekler ile detaylandırayım:

 1. kalabalık bir arkadaş çevreniz mi var, bir kısmı sınavların kaynağı olacak
 2. bazı insanların sizi aşağı çekmeye çalıştığını göreceksiniz
 3. iş ortamınızda hayat zorlaşacak, arkadaşlıklar bozulacak
 4. kendinizi yabancılar arasında hissedeceksiniz
 5. bazılarınız gerçekten yabancılar arasında olacak çünkü iş/şehir/ülke değiştirecek
 6. hedeflerinize ulaşmanın tahmin ettiğinizden daha zor olduğunu hissedeceksiniz
 7. başarı için daha güçlü veya faydalı insanlarla bir arada olmanız gerektiğini göreceksiniz
 8. eskiden hayatınızda olan bazı insanlar size boş gelmeye başlayacak, zaman kaybı olduklarını düşüneceksiniz
 9. “meğer benim varlığım bu insanlar için bir şey ifade etmiyormuş” dedirten olaylar yaşanacak

Son olarak yeniden hatırlatayım: 15 Haziran 2015 – 18 Eylül 2015 arasında başarı, kariyer ve toplumdaki rolünüze yönelik baskının arttığı bir dönem sizi bekliyor. Bu dönemde neler olabileceğini, nasıl hissedeceğinizi artık çok iyi biliyorsunuz çünkü zaten 2 yıl boyunca yaşadınız.

KOVA BURCUNUN DÖNÜŞÜM ALANLARI: PLUTO ETKİSİ

Kimse zorunlu olmadıkça bırakın dönüşümü, değişmek bile istemez çünkü her değişim/dönüşüm belirsizlik getirir, sancılıdır, zordur. Bu nedenle, dönüşüm olması için öncesinde sizi dönüşmeye mecbur bırakan şartların oluşması gerekir. Pluto işte burada devreye girer, öyle olaylar yaşatır ki, artık farklı biri olmaktan başka çareniz kalmaz ve dönüşüm başlar.

Dönüşüm sürecinizin birçok amacı var: birincisi, geçmişte oluşan ve kabuk bağlamış duygusal yaraların yeniden kanayarak gündeminize gelmesi ve sonuçta karakterinizde var olan yaraların artık sizi güçsüz bırakmamasının garanti edilmesi; ikincisi, ihtiyacı olana yardım ederek ve ihtiyaç duyduğunuzda yardım alarak çaresizliğin ortadan kaldırılması; son olarak, kapalı kapılar ardında (gizli) işler çevirmenin ve sizin ardınızdan (gizli, muhtemelen düşmanca) işler çevrilmesinin olası sonuçlarından zarar görmeden çıkmanın öğrenilmesi..

Bazı örnekler vereyim:

 1. çocukken sizi üzen olayları yeniden hatırlıyor ve bunlarla yüzleşiyorsunuz
 2. karakterinizde sizi zayıflatan ne varsa bunları silip atıyorsunuz
 3. size muhtaç birisi/birileri var, gerekli ilgiyi göstererek aslında kendinizi iyileştiriyorsunuz
 4. bir sebepten yardıma ihtiyacınız var, bu durum hayata bakışınızı değiştiriyor
 5. size yardım eli uzatan, sizi destekleyen insanlar sayesinde çok daha güçlü hissediyorsunuz
 6. düşmanlarınızın olduğunu fark ettiniz, kim bilir ardınızdan ne işler çeviriyorlar
 7. sorunlarla/insanlarla yüzleşmeden (gizli saklı) meseleleri halletmeniz gerekiyor
 8. bazı yalanlara ve iftiralara maruz kaldınız, kendinizi çaresiz ve saldırı altında hissediyorsunuz
 9. yalanlar söylemenin, bazen de abartarak anlatmanın, faydalarını görüyorsunuz

Bazen sorumluluklarınızdan hatta gerçeklerden kaçtığınız oluyor mu? Eminim ki bunu yaparken kendi çıkarlarınıza uygun, rahat edeceğiniz şekilde yapmanın yollarını arıyorsunuz ve büyük ihtimalle de en iyi yolu buluyorsunuz. Neptün’ün temsil ettiği 12. evin kapsamındaki alanlar, dönüşüm sürecinin konusu olunca, bunlar da yaşanabilir.

Pluto yılın yarısını gerileme sürecinde geçirir, ki bu dönemler kıymetli dönemlerdir, sorunlarımızı aşmak için zorunlu olan dönüşüme hazırlık yaparız. Aylar boyunca yaşadığımız sorunları içimize atarız ve gerileme bitmek üzereyken bir değişim/dönüşüm yaşarız. Gerileme bittiğinde ise artık başka birine dönüşürüz.

Pluto, 16 Nisan 2015 – 24 Eylül 2015 arasında gerileyecek. 2015 yılı içinde, zamanı geldikçe, dönüşüm süreçleri hakkında yazmaya, önemli günleri size hatırlatmaya devam edeceğim.

2015 GÜNEŞ TUTULMALARI

2015 yılında 2 güneş tutulması yaşayacağız, her ikisinin enerjisi de sizin için maddi/finansal konularda olacak.

20 Mart 2015’te balık burcundaki güneş tutulması, doğrudan kazancınızı etkileyecektir. Bu nedenle işiniz veya iş yerindeki konumunuz veya işinizden gelen kazancın miktarı değişebilir. Bazılarınız için durum kazanç olmayacak ama kazancın nereye harcanacağı olacak. Mesela, ev/araba alacak veya satacaksınız, ya da sahip olduğunuz bir mülk/varlıkla ilgili yeni bir gündem oluşacaktır, sonuçta rahatınız/konforunuz bir şekilde etkilenecek, muhtemelen artacak.

İkinci güneş tutulması ise 13 Eylül 2015’te başak burcunda olacak. Burada konu finansal bir kaynağa ulaşmak (kredi gibi) olabileceği gibi, paylaşılan bir kaynak (borç, miras gibi) da olabilir. Diğer yandan, bir çeşit güç/kontrol mücadelesi vermeniz gerekebilir.

Her güneş tutulması yepyeni bilgiler getirir, farkındalık oluşturur. Yani hayatınızı değiştiren bir olay yaşamasanız bile, düşünce dünyanızda ve hislerinizde öyle güçlü bir değişim olur ki, hayatınızı kökten değiştirecek kararlar almaya başlarsınız.

Günü geldiğinde her iki güneş tutulmasının etkilerini kapsamlı olarak yazacağım.

2015 MERKÜR GERİLEMESİ TARİHLERİ

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri, değerli okurlarım, Merkür gerilemelerinin etkisini çok iyi biliyor. Zamanı geldiğinde yazacağım için şimdi sadece tarihlerini veriyorum:

21 Ocak 2015 – 11 Şubat 2015: Kova burcunda Merkür gerilemesi

18 Mayıs 2015 – 11 Haziran 2015: İkizler burcunda Merkür gerilemesi

17 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015: Terazi burcunda Merkür gerilemesi

Gördüğünüz üzere, bu yıl da Merkür gerilemeleri hava grubu burçlar olan kova, ikizler ve terazide olacak.

2015 VENÜS GERİLEMESİ TARİHLERİ

Venüs gerilemesini 25 Temmuz 2015 – 06 Eylül 2015 tarihleri arasında aslan burcunda yaşayacağız, detaylarını zamanı geldiğinde vereceğim. Önümüzdeki 8 ay boyunca Venüs bütün güzel enerjisiyle bizimle olduğu için acele etmeye gerek yok 🙂

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

30 Yorum

 1. Güngör Çoban

  22/12/2014

  Teşekkürler. Yıne bol koşturmacalı bir yıl başlıyor anlaşılan. Ne diyelim, hepimize hayırlar getirsin inşallah.

  • burcunagorecom

   22/12/2014

   En iyisini diliyorum Güngör hanım.
   sevgilerimle, Ceyhun

 2. saadet

  22/12/2014

  Size muhtemelen cok sacma gelecek bir sorum var. Kpssye 5.girisim olacak hala kazanamadim. Universiteyi derece yapip kazanan biriyim. Bunu ezelden beri basarisiz olmadigimi belirtmek için yazdim. Evliyim bir kizim var ve hep bahanem oldu tam anlamiyla sinava hazirlanamamak icin. Şimdi eşim cok destek oluyor yeniden hazirlanmami tesvik ediyor ama ben asla kazanamayacagimi dusunuyorum. Sizce bu sene gerçekten hazirlanirsam sanssizliklari yenme ihtimalim var midir?
  Evet bastan bi okudum da cok sacma olmus ama napim hep bosa kurek cekecekmisim gibi geliyor. Ve 16.02.1986 dogum tarihim. Yani yazinizda belirttiginiz 28-29 yas dongusundeyim. Bu iyi bisey mi kotu bisey mi 🙂

  • burcunagorecom

   22/12/2014

   Saadet hanım merhaba,
   sınavda başarmak için çok çalışmak gerekiyor ve siz Satürn dönüşü yaşadığınıza göre, kesinlikle çok çalışmak isteyeceksiniz, “dur yeter çalışma” diyecekler ama durmayacaksınız..Bence koşullar harika 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 3. saadet

  23/12/2014

  🙂 Ceyhun bey ben bu tesvikle sanirim ipi goguslerim. Cok sagolun ilgiyle takipteyim. Mutlu yillar

 4. fofofo

  24/12/2014

  merhaba Ceyhun Bey,

  16 Şubat 2014 yani kova burcunda merkür retrosu olurken doğmuş bir çocuktan ne çıkar 🙂

  • burcunagorecom

   24/12/2014

   Şimdi doğum haritasına baktım, kısaca söyleyeyim 🙂
   çok yönlü, hırslı, inanılmaz yaratıcı (en ez bir sanat dalına yatkın olacak), yüksek kapasiteli bir çocuk olacak diyelim şimdilik..
   güzel ailenize sağlık mutluluk dilerim, bebeğin de yolu açık olsun.

 5. Dilara

  26/12/2014

  Ceyhun bey yorumlarınıza çok güzel hele ki geçmişte yaşadığım sıkıntılar birebir uyuyor. İnşallah 2015 dediğiniz gibi güzel değişimler olur artık tam anlamıyla mutlu oluruz. Bir yay burcu olarak Satürn amcamızdan korkmuyor değilim. 🙂

 6. Nidaaa

  29/12/2014

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Öncelikle doğum tarihimi belirteyim 25.01.1986 ve yükselenim bildiğim kadarıyla KOÇ 🙂 AY burcum da yengeç. yada direk doğum yeri ve saat vereyim sabah 10.30 suları Osmaniye ili.
  Şu aralar 2 konuda sınanmaktayım , 1.si iş hayatım , 2.si özel hayatım ki Aralık ayında beni benden ettiler. Detay vermek gerekirse işimden memnun değilim ve değiştirmek istiyorum karşıma da çok güzel bir fırsat çıktı, hayallerimdeki güzel bir firmadan, fakat işe alım değerlendirme sürecinde henüz 2. aşamadayım!!! Sizce şans benden yana mıdır bu aralar ? 🙂 Özel hayatımda ise toplamda 9 yıla yayılmış bol ayrılmalı barışmalı bir ilişkiden çıktım, bu ayrılıklar 2 yılı bulsa bile yine geri döndüm ( bu konuda neden zayıfım hala anlamış değilim) !!! Artık yeni biri çıksın karşıma ve eski ilişkimi sonsuza dek unutmak istiyorum , sizce bu konuda bu yıl ,yakın zamanda mümkün müdür ?? Ben inanılmaz zor beğenen biri olarak bu da gözümde çok büyoyor.. Sorularımı sabırla okuyup cevap verdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim 🙂 Buna gerçekten ihtiyacım var.

  • Zafer Ceyhun

   29/12/2014

   Nida hanım, üslup olarak şöyle şöyle olacak, işe alınacaksınız, hayatınıza yeni biri girecek gibi kesin sonuçlara varmaktan kaçınıyorum, ki zaten benim bunu söyleyebiliyor olmam, sizin ve hayatınızdaki insanların iradesini hiçe saymak olurdu..uzun lafın kısası, ne olacağını belirleyen, yine siz olacaksınız 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

  • Nidaaa

   29/12/2014

   Ceyhun Bey ,
   Hızlı cevabınız için çoook teşekkür ederim 🙂 Ve yuvarlak olan cevabiniz icin de 😉 haklısınız o konuda , o zamam sorumi şu şekilde sorarsam daha aklı başında , ergen olmayan bir formata dönüşür diye düşünüyorum ; aracısı olaraktan yada olmayraktan eskiye kesin bir çizgi çekebilecek enerjiye sahip olabilecek miyim sizce ? son bir soru ben gerçekten kaçık mıyım yoksa dogum haritam mi buna sebep 🙂 Şimdiden cooook tesekkurler

 7. ceren

  31/12/2014

  Ceyhun Bey Merhaba,
  16 Şubat 1985 saat 20.20 de doğan biri olarak, geçtiğimiz 3 ayda gerçekten ruhsal olarak daha önce yasamadigim bir dönem gecirdim ve hala da azalarak devam ediyor. Kendimi tanıyor ve kesfediyorum. Yıllardır acı çeken ruhum bir çıkış yolu arıyor. Yani 2015 ortalarina kadar bu devam mi edecek?

 8. fisun

  02/01/2015

  2015 merkür burcumda geriliyor.kova burcuyum.bir yıldan fazladır süren bir miras işim var.21 ocak-11 şubat arası bu konuyla ilgili imza atmalı mıyım.bu gerilemelerde imza atılmaz deniyor.

  • Zafer Ceyhun

   02/01/2015

   Fisun hanım merhaba,
   gerilemede yeni bir işe başlamak doğru değildir, süregelen işlerde imza atmak görece daha az risklidir ancak yine de bazı şeyleri gözden kaçırma ihtimalini artırabilir, bu riskin farkında olarak imzanızı atmanızı öneririm.
   sevgiler, Ceyhun

 9. meral

  06/01/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Kova burcuyum yükselenim yengeç. Şu dönemde iş başvurularımdan olumlu dönüş alma şansım nedir sizce?

 10. Samsson

  25/01/2015

  Ceyhun Bey merhaba, üstte 2015 yilina dair özeti okudum. Ancak bununla ilgli bir sorum olacak. “Satürn 15 Haziran 2015 – 18 Eylül 2015 arasındaki 3 ay boyunca akrep burcuna geri dönecek ” Bu duruma göre 2012 yilindan beri yasadigim sayisiz olumsuzluklar ve cözümlenemeyen sikintilar yine ayni alanda is ve yakin cevre deki insanlar ile iliski cercevesinde de yine zorlanmalar yasayacagim anlamina mi geliyor acaba?13 Subat 1984 , 01:31 Izmir dogumluyum.

  • Zafer Ceyhun

   25/01/2015

   Merhaba,
   Evet, o tarih aralığında yeniden yaşanacak.

 11. Samsson

  25/01/2015

  yorumunuz icin cok tesekkür ederim; maalesef olumsuzluklar bir süre daha degismeden en azindan benim icin devam edecek..

 12. aybike

  21/02/2015

  Ceyhun Bey, merhabalar. Bu 2015 benim için her anlamda kötü başladı ve tam gaz devam ediyor.yazilarinizi okudum ya ben kova değilim ya da hayatımda herşeyin ters gitmesinin başka bir sebebi olmalı. Bu dönemde iş değişikliği yapmak istiyorum ama arkadaş yan çiziyor biraz.O is olmasa bile is değişikliği bu dönemde nasıl olur?Daha önce görüşme olmaksızın. Isyerinde mutsuz ve stresli olmak gerçekten insanı çok yoruyor hasta ediyor?

 13. Sevgi

  10/03/2015

  Merhaba ben 4 şubat 1979 doğumluyum doğum saatim gece 23 civarı..2012 yılına kadar epey mücadeleli bir dönemim oldu.. Bunu nasıl açıklaya bilirmisiniz doğum haritamı inceleseniz rica etsem acaba çok mu karışık?
  Şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   10/03/2015

   Sevgi hanım merhaba,
   henüz Kişisel analizler yapmıyorum, ilginiz için tşk ederim.
   sevgilerimle, Ceyhun

 14. Özgür

  29/03/2015

  Ceyhun bey merhabar

  06.02.1994 tarihinde doğdum. Bildiğim kadarıyla yükselenimde kova. Bu 2014 yılı ve 2015in bu zamana kadar olan dönemi cok sıkıcı ve boguk geçiyor sanki bu ben değilim. Ne eski casanovalıklar var ne eski ikna yeteneği. Hayatım ne olucak enerjimi bu aralar topluyor gibiyim devam eder mi bu ? Ayriyeten iliskiler ve para durumumu da soylenemeniz dileği ile surekli takipteyiz iyi çalışmalar 🙂

  • Zafer Ceyhun

   29/03/2015

   Merhaba, çok tşk 🙂
   Ağustos ayından sonra ilişkiler de para da yoluna girecektir, Jüpiter’in başağa geçmesini seveceksiniz 🙂

 15. Safiye

  11/04/2015

  Merhaba,
  ben 15 agustos’ta doğdum. Aslan burcuyum ama yukselenim Kova. Benum en şanslı oldugum yil 2003 yılı idi. o yil cok iyi bir firmadan iş teklifi almıştım fakat egutimle ilgili hedefim olduğu için degerlendiremedim. 2007 yilinda mezun oldukran sonra tam 1 yil iş aradim ve bu simdiye kadar 4 firma değiştirdim bunlarin hicbirinde uzun muddet çalışmak nasip olmadı. Kendimi en şanslı hissettiğim yil 2013tu çünkü cok iyi bir firmada calismaya baslamistimki 9 ay sürdü. Suan bir yandan iş ararken bir yandanda kendi işimi kurmak istiyorum. Ama herşey o kadar yavaş ilerliyorki yoruldum ve artık takatim kalmadı. Yazdiklariniz iyi güzelde ben yoruldum

 16. Busra

  23/06/2015

  Merhaba 16 şubat 97 doğumluyum yükselenim yengeç marttan sonra çalışmayı bıraktım umudum hiç yok 2 yıl önceki hevesim hiç yok bu yılki sınavlara girdim ancak seneye tercih yapmak istiyorum sizce hedefime ulaşır mıyım bir de yükselen yengeçden dolayı başarısız olabilir miyim şimdiden çok teşekkürler

 17. Müjgan

  29/06/2015

  27.01.1968 sabah Namazı gibi Şanlıurfa da doğdum bu yıl kariyerimde ve arkadaş sandığım kişilerle gerçekten sorun yaşadım yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   30/06/2015

   Sorunuz nedir Müjgan hanım?

   • Müjgan

    01/07/2015

    Mayıs Ayında bir sınavım vardı başarılı olamadım , 2015 Temmuz sonrasında neler yaşayacak kova burçları kariyer devam mı yoksa zorlanacak mı ? Teşekkürler

 18. Ö.Ü

  04/10/2015

  Yorumları yükselenimize göre mi okuyalım yoksa burcumuza göre mi? Çünkü ikisinde de evler farklı oluyor sonuçta, yani konular farklı oluyor. Ben tipik bir kova burcuyum, bu yazıyı mı okuyayım yoksa yükselenim olan ikizleri mi?

  • Zafer Ceyhun

   04/10/2015

   merhaba Ö,
   burcunuza göre okuyun, güneş sisteminin merkezinde Güneş var sonuçta 🙂

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *