20 Mart 2015 güneş tutulması kova burcunu nasıl etkileyecek? Her güneş tutulması beraberinde büyük fırsatlar getirir, hayatımızı değiştirmeye yetecek kadar büyük fırsatlar hem de..20 Mart güneş tutulması, kesinlikle istisna olmayacak, hayatımız bir şekilde geri dönülemeyecek şekilde değişecek. Çok heyecanlı değil mi? 🙂 Öncelikle kova burcu, tutulmanın etkisini finansal alanda yaşayacak, bunu söyleyeyim. Yani öncelikle gündeminiz parayla ilgili olacaktır, iş hayatınızla ilgili olacaktır. Detaylara geçmeden önce bir hatırlatma yapayım. Güneş tutulmalarıyla birlikte:

 1. daha önce gündemde olmayan bir konu aniden ortaya çıkabilir
 2. uzun süredir devam eden bir gündemde çarpıcı bir gelişme yaşanabilir
 3. hep planladığınız ama yapamadığınız bir şey için harekete geçebilirsiniz
20 – 27 Mart 2015 arasında hafta, hayatınızı değiştirecek çok önemli olaylar yaşanacak, kendinizi enerji dolu hissedeceksiniz, coşkulu ve istekli olacaksınız. Bu süreçte atacağınız adımlar sonucunda, hayatınızı kalıcı olarak değiştireceksiniz. Diyorum ya, çok heyecanlı 🙂 Alternatif 1: İşiniz ve Geliriniz Bu aralar iş hayatınızda bir hareketlenme var mı? Eğer yoksa, 20 Martı bekleyin. Güneş tutulması, daha önce hiç ortada olmayan yepyeni gelişmeler getirir, “vay be” dedirtir. Yok zaten gündeminizde gelirinizi etkileyecek bir mesele varsa, o konuda bir şeyler olacak.
 1. çalışmıyorsanız işe girebilirsiniz, o güzel haberi alırsınız
 2. iş değiştirmeye karar verebilir veya bir yerden teklif alabilirsiniz
 3. terfi edip kazancınızı artırabilirsiniz
 4. kendi işiniz kurmaya karar verebilirsiniz
 5. bu iş bana göre değil demenize neden olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz
Güneş tutulması, geliriniz kadar giderinizi de etkileyebilir. Bu süreçte gündeminizde bir satın alma olacak mı? Bu konuyu başka bir başlıkta yazacağım birazdan. Alternatif 2: Harcamalarınız Güneş tutulmasıyla birlikte gündeminize ev-arsa-araba satın almak girebilir, yani bir harcama yapmanız gerekebilir. Bu gündem, kazandıklarınızı doğru yere harcamak, en güzel yatırımı yapmak için iyi bir fırsat olacaktır. Tutulması sırasında aniden ortaya bir harcama zorunluluğu/aciliyeti çıkabileceği gibi, geçmişten bu yana planladığınız bir harcama da gündeme gelebilir. Bir yakınınızın para ihtiyacını karşılamak için de olabilir, kendinizle ilgili bir harcama da.. Mesela, peşinde koştuğunuz o evi/arabayı almak için yüklü bir harcama yapabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun 🙂 Alternatif 3: Para İhtiyacınız 20 Mart ve takip eden günlerde, bahsettiğim harcama durumu gerçekleşirse hemen paraya ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle ya kendinize ait bir şeyleri satacaksınız, ya sevdiklerinizden destek isteyeceksiniz, ya bankadan kredi alacaksınız, ya da hepsini birden yapacaksınız. Başarılar 🙂 Alternatif 4: Güç Mücadelesi Özellikle iş hayatınızda yaşanacak olası çatışmalarda, kendinizi bir mücadelenin içinde bulabilirsiniz. Geri adım atmaya hiç istekli olmayacaksınız, güneş tutulmasının enerjisi çok güçlüdür, istediğinizi almak için ne yapmanız gerekiyorsa yapmaya hazırsınız. Diğer yandan, aile içi bir para meselesi varsa, veya tutulma sırasında ortaya çıkarsa, hesaplı adımlar atmanız ve kaybetmemek için çabalamanız gerekebilir. Alternatif 4: Yetenekleriniz ve Özgüveniniz Son olarak, henüz yukarıda saydığım gündemler için yaşı küçük olanlar okurlarımın olasu gündemlerini anlatayım:
 1. önemsediğiniz bir konuda yalnız kalabilir ve kendi başınıza üstesinden gelmeye çalışabilirsiniz
 2. yeteneklerinizi sorgulamanıza neden olacak bir gelişme yaşanabilir, tersine kendinizi çok şanslı hissedebilirsiniz
 3. bir kursa/eğitime gidebilirsiniz, bir yerde yarı-zamanlı veya gönüllü çalışmaya başlayabilirsiniz
 4. neyin değerli neyin değersiz olduğunu sorgulayabilirsiniz, kimin/neyin size faydası var, neyin/kimin yok?
Kova burcu 20 Mart güneş tutulmasından işte böyle etkilenecek. Şimdiden gündeminiz oluştu mu? Hayır diyenler için sürprizler kapıda 🙂 Her şey gönlüze göre olsun, sevgilerimle. Ceyhun    ]]>