Korona Güncellemesi – Mars Kova Burcunda

Hoşgeldiniz 💕

16 Şubattan bu yana oğlak burcunda olan Mars, 30 Mart akşamı kova burcuna geçiyor. Mars 13 Mayısa kadar kovada olacak.

Salgının seyrini değiştirecek iki önemli olaydan birisinin Marsın kovaya geçişi olduğunu düşünüyorum. İkinci önemli olay ise Merkürün 11 Nisanda koç burcuna geçmesi..

Gelin hafızamızı tazeleyelim.

  1. Pluto Kasım 2008’den beri oğlak burcunda
  2. Satürn Aralık 2017’den beri oğlak burcunda
  3. Jüpiter Aralık 2019’da oğlak burcuna geldi

Değerli okurum, bu salgınla birlikte istatistiki olarak emin olduk ki, küresel salgınlar Jüpiter ve Pluto bir araya geldiğinde yaşanıyor. Astrolojinin hurafe olduğunu iddia eden “dogmatik bilim insanları” bu durumu mutlaka incelemeliler. Kendilerine “küresel salgınların astrolojisi” başlıklı yazımı okumalarını tavsiye ediyorum.

Pluto 12 yıldır oğlakta kaldığı sürede sağlıkla ilişkili önemli bir şeye neden olmadı, küresel salgın yaşamadık. Satürn 2 yılı aşkın sürede Pluto’ya yakındı fakat salgına neden olmadı. Ta ki Aralıkta Jüpiter oğlağa gelinceye kadar.. Ne zamanki Jüpiter de oğlak burcuna giriş yaptı, salgının ilk işaretleri ortaya çıktı.

Salgının etki alanını genişleten başlıca olay ise 17 Şubat – 10 Mart arasında balık burcunda gerçekleşen Merkür gerilemesi oldu. Merkür iletişim ve ulaşımın gezegenidir, balık ise hastalıkları da temsil eden burçtur.

Merkür 11 Nisana kadar balık burcunda kalacak, sonrasında koç burcunda.. 11 Nisandan itibaren yeni vakaların azalmasını bekliyorum. Salgının seyri açısından 11 Nisanın çok önemli bir eşik olacağına inanıyorum.

Peki bu süreçte Marsın rolü ne oldu, bundan sonraki rolü ne olacak?

16 Şubattan beri oğlakta olan Mars, devletlerin katı/keskin önlemler almasına neden oldu. Benzerini daha önce görmediğimiz ölçekte kısıtlamalara şahit oluyoruz.

Marsın 30 Mart Pazartesi günü kova burcuna geçişiyle birlikte, bilim dünyasından güzel haberler geleceğine inanıyorum. Kova çağındayız, Mars da kovadayken salgınla mücadelede olumlu gelişmeler olacaktır. Etkili bir tedavi yöntimi geliştirilmesi gibi..

Daha önceki bir yazımda salgının yarattığı sınırlandırmanın Mayısta sona ereceğini beklediğimi sebepleriyle anlatmıştım. Bu yazıda ise Mayıstaki normalleşmenin kaynağını anlamaya çalıştık.

Öngörülerimin gerçek olmasını diliyorum ve sabırla hayatın normalleşmesini bekliyorum. Olumsuz senaryodan da bahsetmiştim, ki onu deneyimlemek istemeyiz.

Not: Satürn daha önce kovada iken Yugoslavya ve Sovyetlerin dağılmasına neden olmuştu. Bu sefer Avrupa Birliği dağılacak gibi görünüyor. 2021’de belli olur.

Güzellikler dilerim, Zafer Ceyhun ❤️

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Soru sormak için aşağıdaki formu kullanın.

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.