Koç burcu, nisan ve mayıs aylarında yaşadığı oldukça hareketli bir dönemi geride bıraktı. Özellikle 23 Nisan’la başlayan süreçte, varsa işinizle ilgili konularda gelişmeler yaşadı. İş arıyan koç burçları yeni fırsatlar yakaladı, yanlış kararlar verenler işlerini kaybetti. Ayrıca, kredi ve borç meselelerinin gündeminizi meşgul ettiğini, güç mücadeleleri yaşama ihtimalinizin yüksek olduğunu, zaman zaman korkulara kapılabileceğinizi koç burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda belirtmiştim, okuduysanız zaten hazırlıksız yakalanmadınız. Koç burcu olarak, daha güvenli bir geleceğin temellerini atmak için karşınıza yeni fırsatların çıktığı bir dönemi geride bıraktınız. Kimi koç burcu arkadaşlar iş sahibi oldu, kimi daha iyi para kazanma fırsatı yakaladı, kimi ise işiyle ilgili önemli meselelerle ilgilenmek zorunda kaldı. Sonuçta iş, para ve yatırımlarınıza bakış açınız bir şekilde değişti. Umuyorum ki doğru kararlar alıp sonrasında güçlü adımlar atmışsınızdır çünkü bir yıl boyunca buna fırsat bulamayacaksınız, gündeminiz değişti. Artık dikkatinizi başka alanlara yöneltmek zorunda kalacaksınız. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatinizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün koç burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Mars’ın terazi burcunda olduğunu da düşünürsek, koç burcunun sosyalleşmek için bolca enerjisi olacağını söylemek mümkün. Mayıs-Haziran 2014, yerinde durmakta zorlanacağınız bir dönem olacak, karakterinize oldukça uygun bir enerji yaşayacaksınız.
Koç burcuna ipucu:
  1. Yeni bir işiniz mi var? Öğrenecek çok konu var ama merak etmeyin, siz de öğrenmek için hazır ve heveslisiniz…
  2. Yeni tanıştığınız insanlarla-arkadaşlarınızla sohbet edin, onları daha iyi tanımaya çalışın ve mutlaka kendinizi tanıtın.
  3. Geçen ay işinizle ilgili bir karar alıp uygulama fırsatınız olmadıysa, şimdi yakın arkadaşlarınızın fikrini alın, araştırmalar yapın, bilgi edinmek için harika bir enerjiniz olacak.
  4. Sohbet etmekten çekinmeyin, öğrenin ve öğretin.
  5. Haziran sonuna kadar kesinlikle kardeşlerinize zaman ayırın, hal hatır sorun, birlikte zaman geçirin…Aynı şehirde yaşıyorsanız, akşam yemeğine davet edin mesela 🙂
Koç burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca çok sabırsız olabilirsiniz. Gergin bir enerjiniz olacak, aynı anda bir sürü şey yapmak isteyecek, zaman zaman zihninizin hızına yetişemeyeceksiniz.Kendinize bu ay için 3 önemli hedef belirleyin ve onlara odaklanın. Aksi halde, dikkatiniz dağınık olacağı için farklı şeylere yönelebilirsiniz. Ayrıca, yemek yaparken sıcak su vb risklere karşı dikkat ama özellikle trafikte dikkat!!!
]]>