• 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 • 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi
 • Her ikisini de önümüzdeki günlerde yazacağım. Bu yazı ise, Aralık ayına hakim olacak Uranüs enerjisini anlatıyor. Önümüzdeki günler kesinlikle sıra dışı bir enerji getirecek; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

  URANÜS ETKİSİ: 4 – 21 ARALIK

  Uranüs, başta Mart ayında ve Nisan’ın ilk haftasında doğan koçlar olmak üzere, tüm koçların hayatını baştan sona değiştiriyor. Neler yaşıyor olduğunuzu hayal etmek bile kolay değil çünkü bir karakter devrimi yaşıyorsunuz, kendinizi bile tanıyamadığınız zamanlar oluyordur mutlaka. Ancak Uranüs bir süredir enerjisini saklıyor. Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana yoğun enerjisini hissetmiyorsunuz..Aslında Uranüs bir yere kaybolmuş değil, etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi Temmuzdan itibaren, rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta Uranüs uykusundan yavaşça uyanacak. 4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladınız) bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için şartların olgunlaşması 21 Aralık’ı bulacak. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizde biriken hareket isteği, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak. Koç burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:
  1. egonuz çok gelişti, kendi yolunuzu çizmenin zamanı
  2. işinizden memnun değil misiniz? değiştirme zamanı geliyor demektir
  3. ev hayatınız da iş hayatınız kadar hareketli, yine büyük bir adım atmaya hazırlanıyorsunuz
  4. önceliğiniz değişti, artık ilk sırada siz varsınız, bunu kabullenemeyen biri varsa uzaklaşacaksınız
  5. karakterinizdeki değişim kariyerinizde yankılarını bulacak, yine ne planlıyorsunuz?
  6. inişler/çıkışlar sizi daha da motive ediyor, bir atılım daha yapacaksınız
  7. ilişkilerinizi istikrarsızlaştıran dalgalar, yakında yeniden yükselecek
  Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Koç Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.]]>