Koç burcu Temmuz 2018 yorumu, Temmuz ayında neler yaşayacağınıza dair çok önemli detaylar içeriyor. Değerli dostlar koç burcu Temmuz ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinde, her ay hayatınıza ışık tutacak somut bilgiler bulabilirsiniz. Eğer yükselen burcunuz koç ise, bu yazıda doğum haritanıza özgü benzersiz detaylar bulacaksınız. Bu kapsamlı analizi yükselen burcunuza/derecesine göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

TEMMUZ ÖZETİ

2018 yılının kilit günlerini Temmuzda yaşayacağız kıymetli okurlarım.
 1. Temmuzun ilk haftasında Jüpiter kaynaklı konularda işler yoluna girecek, şans kapıları sonuna kadar açılacak, fırsatlar görünür olacak.
 2. Temmuz ortasında bir Güneş tutulması olacak.
 3. Temmuzun son haftasında Ay tutulması ile eş zamanlı olarak Mars aktif olacak.
 4. Temmuzun son haftasında Uranüs bu yıl ilk kez görünür olacak.
 5. Temmuzun son haftasında Satürnden dolayı dertler derya olacak, biz de sandal..
Gördüğünüz üzere, Temmuzda olumlu ve olumsuz gelişmeleri eşzamanlı olarak yaşıyor olacağız. Şöyle bir gerçek var ki, kötü giden şeylerin yarattığı stres varken, iyi olanı görmezden gelebiliyoruz. Sonra zaman içinde dönüp bakıyoruz ki, aslında çok güzel şeyler de olmuş. Temmuz öyle bir ay! Uzun lafın kısası, bol bol şans ve güzellik de olacak, stres de.. Sıra dışı önemde bir ay bizi bekliyor! Öylesine yoğun ki, ay sonunda boyutları bizleri aşan olaylar olmasın yeter! Her ne yaşayacaksak, kendi hayatımızla sınırlı olsun, onları bir şekilde aşarız! Ama ülke çapında tesiri olan olayları aşmak bizim elimizde olmaz. Biz güzellikleri konuşarak başlayalım en iyisi..

Jüpiter Etkisi: 5 Temmuz – 7 Ağustos

Jüpiter gibi uzak gezegenlerin bir yıllık döngüsü vardır değerli okurlarım. Jüpiterin yıllık döngüsünün ilk 2 bölümünü Temmuz başında tamamlamış oluyoruz. Artık üçüncü ve en güzel bölüm başlıyor. Gökten güzellikler yağsa şaşırmamak lazım! Temmuzun başından itibaren büyük fırsatlar ve önemli gelişmeler bekleyin. Güzel hayaller ve iddialı adımlar için şartlar ideal olacak. Peki Jüpiter sizi hangi konularda etkiliyor? Kadersel güzelliklerin ve fırsatların hangi konulardan geleceğini biliyor olmak son derece değerli. Bu nedenle sık sık hatırlatacağım, ki hangi konulara iyimser bakabileceğinizi bilin. 0-10 derece yükselen koç için somut örnekler:
 • cinsel hayatınız canlanacak
 • iş kurma, işinizi değiştirme hayalinize ulaşacaksınız
 • ev alma, yatırım yapma planınız gerçek olacak
 • eş/aileden maddi & manevi destek göreceksiniz
 • geliriniz & imkanlarınız artacak
 • devam eden davalar lehinize sonuçlanacak
 • siz/eşiniz hamile kalacak
11-29 derece yükselen koç için somut örnekler:
 1. sosyal ilişkileriniz canlanacak, popüler olacaksınız
 2. mutlu ve keyifli hissedeceksiniz
 3. aşk hayatınız hareketlenecek, sevildiğinizi hissedeceksiniz
 4. eğer ilişkiniz yoksa heyecan veren bir ilişki başlayacak
 5. doğru insanla tanışacaksınız
 6. kötü giden ilişkiniz bitecek yenisi başlayacak
 7. evleneceksiniz
 8. eşinizin hayatında olumlu gelişmeler olacak
 9. sosyal/ticari bir projede ortaklık kuracaksınız
Özellikle 3-7 Temmuz arasında bu konulardaki duyguları & olayları önemseyin lütfen. 12 yılda bir kez yaşadığınız Jüpiter etkisinin en önemli günleri olacak. Elbette tam olarak bu tarihlerde somut bir şey olmak zorunda değil. Temmuzun ilk haftasında somut bir gelişme olmazsa dahi, ilerleyen haftalarda olacaktır. İçiniz rahat olsun, kaderden kaçış yok! Hem zaten Jüpiter’den neden kaçmak isteyelim ki? O bizim canımız, fırsatlar getiren bir tanecik gezegenimiz! ❤

Güneş Tutulması: 13 Temmuz – 19 Temmuz

Güneş tutulması aslında bir yeniaydır değerli okurlarım, şunlara neden olur:
 • bir ihtiyacımızı gidermek için harekete geçeriz
 • mevcut durumu değiştiren bir gelişme olur
 • yeni bir dönemi başlatan bilgi, haber, karar alırız
 • önceki haftalarda netleşen bir konu fiilen başlar
Diyelim ki, bir ilişkiniz yok ve olmasını istiyorsunuz. Güneş tutulması ile birlikte 2 farklı şey gerçekleşebilir. Örneğin, tutulmayı takip eden günlerde sizinle ilgilendiğini bildiğiniz, hoşlandığınız biriyle ilişki başlar. İkinci olasılık, bir tanışma gerçekleşir, takip eden aylarda flört edersiniz. 6 ay sonraki dolunayda ilişki başlar veya olmayacağına karar verirsiniz. Tutulmanın işleyişi böyledir. Peki 13 Temmuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizi hangi konularda etkiliyor? Birkaç somut örnek verelim! Yükselen koç tüm dereceler:
 1. evinizle ilgilenmeniz gerekir, mesela eşya alırsınız veya tadilat olur
 2. evlilik süreci başlar veya evlenirsiniz
 3. çocuk sahibi olma kararı alırsınız veya çocuğunuz doğar
 4. birlikte yaşadığınız insanlarla bağlantılı bir gelişme olur
 5. yaşadığınız evi, şehri veya ülkeyi değiştirmekle alakalı bir gündem oluşur
 6. aile büyüklerinizi de kapsayan bir gelişme yaşarsınız
 7. sevdiklerinize destek olmanız gereken bir süreç başlar
 8. huzuru & düzeni bozan sorunları ortadan kaldırmaya çalışırsınız
 9. risk/tehdit olarak gördüğünüz bir gelişme yaşanır, sizi harekete geçmeye zorlar
Güneş tutulması gerçekleştikten sonraki 5 gün içinde gündem belirgin hale gelecektir. Aklınıza gelen fikirleri, aldığınız haberleri, yaşadığınız olayları bu gözle inceleyin lütfen. Ayrıca bugünlerde aldığınız kararların 6 aylık bir süreç oluşturacağını ve 6 ayın sonunda sonuç üreteceğini hatırlayın!

Ay Tutulması & Mars Etkileşimi: 26 Temmuz – 15 Ekim

Mars döngüsü 2 yılda bir başlar ve önemli başlangıçları tetikler değerli okurlarım! Şu anda yaşadığımız Mars döngüsü 27 Temmuz 2017’de başladığında etkilerinden bahsetmiştik. Geçen yıl Temmuz sonunda yaşadıklarınızı hatırlayın lütfen. Aradan bir yıl geçti, Mars gerilemeye başladı. Marsın 2 yıllık döngüsünde önemli bir safhaya geldik! Temmuzun son haftasında Mars aktif olacak, eş zamanlı olarak Ay tutulması gerçekleşecek. Peki sizin hayatınızdaki sonuçları nasıl olur?  Temmuz sonundaki Ay tutulması ve Mars etkileşimi, geçen yıldan bu yana kaynayan tenceredeki yemeği pişirecektir değerli dostlar. Mutlaka önemli sonuçları olacak! Marsın etkisi Ekim ortasına kadar devam edecek. Şimdi bahsedeceğimiz konulardaki gelişmelerin yankıları aylarca sürecektir. Somut örnekler vererek devam edelim.  Yükselen 0-20 derece koç:
 1. çocuklarınızla ilişkili bir gündem olabilir, mesela çocuğunuz olur
 2. çocuk yapma kararı alabilirsiniz, bu süreçte tıbbi destek almaya başlarsınız
 3. sosyal çevrenizin değişmesine neden olacak gelişmeler olabilir, örneğin ülke/şehir değiştirirsiniz
 4. bir arkadaşınızla ilişkinizin koşulları değişebilir, mesela arkadaşınız farklı şehre/okula gider
 5. yeni insanlarla bir arada olmaya başlayabilirsiniz, mesela bir kulüpe üye olursunuz
 6. hizmet aldığınız kişi/kurumla alakalı kararlar alabilirsiniz, mesela çocuğunuz için yeni kreş bulursunuz
 7. bir sorunu çözmek için uzmanından destek alabilirsiniz; mesela bir doktor, emlakçı, yazılımcı ile görüşürsünüz
 8. bazı teknolojik ürünler alabilirsiniz, mesela su geçirmeyen bir mont alıp yağmuru dert etmezsiniz
 9. dostlarınızın görüşüne/desteğine ihtiyacınız olabilir, örneğin sizin ulaşamadığınız birine ulaşmasını istersiniz
 Yükselen 21-29 derece koç:
 1. işinizle ilgili durum/gündem sonuçlanabilir, mesela işe başlarsınız
 2. eşinizin/sevgilinizin iş hayatında bir gelişme sonuçlanabilir
 3. yaşanan bir gelişme sonrası işteki statünüz değişebilir, örneğin biri işten ayrılır siz onun yerini alırsınız
 4. üstlendiğiniz sorumluluğu artıran bir gelişme olabilir, anne/baba olmak dahil
 5. sevdiklerinize destek olmanız gerekebilir; mesela kardeşinizin taşınmasına yardımcı olursunuz
 6. azimle üzerinde çalıştığınız iş/proje sonuçlanabilir, mesela işi teslim edersiniz

Uranüs Etkileşimi: 23 Temmuz – 25 Ağustos

Uranüs hem heyecan hem de engel getiren bir gezegendir değerli dostlar. Öylesine bir heyecan getirir ki; zihnimizi kilitler, başka bir şey düşünemez oluruz. Aklımızı başımızdan alır! Diğer yandan, öylesine engeller çıkarır ki, elimiz kolumuz bağlı kalakalırız. Bu yönüyle Satürn’e benzerlikler gösteriyor. Her ikisi de haritamızda bulundukları alanda düzeni bozar, kaos yaratır. Sevimsiz gezegenler! 🤢 Uranüs ağır hareket eden bir gezegen dostlar! Geçtiğimiz 7 yıl boyunca koç burcundaydı, Mayıs ortasında boğa burcuna geçti. Kasımda yeniden koça gerileyecek, Mart 2019 ise tekrar boğaya geçecek. Sonraki 7 yıl boğada kalacak. Uranüs koçtayken heyecan aradık; artık para, rahatlık ve imkan peşinde koşacağız. Diğer yandan, Uranüsün boğaya geçmesini anlatırken “bir dönem bitti 7 yıllık yeni bir dönem başladı” diyenlere bakmayın, öyle olmayacak. Gezegenler burç değiştirince enerjisi değişir, etkilediği konular değişmez. 25 Temmuzda aktif olacak Uranüs sizi hangi konularda etkiliyor? Şimdi konuşacağımız konuların bazılarında beklenmedik, öngörülemeyen olaylar yaşayacaksınız. Engellenecek ve hatta kilitleneceksiniz. Durumu değiştirmek için uğraşsanız da mümkün olmayacak, şartlar izin vermeyecek. Özetle kaos oluşacak. Diğer yandan, bazı konularda heyecan verici şeyler olacak: yeni bilgiler, yeni başlangıçlar ve farkındalıklar oluşacak. Bir süre kendinizi kaptıracaksınız, başka bir şey düşünemez olacaksınız.
 1. egonuz: “BEN yaparım” hissi
 2. istekleriniz, başlamayı planladığınız şeyler
 3. fiziksel görüntünüz, bedeniniz, sağlığınız
 4. sizin & eşinizin/sevgilinizin kazancı
 5. aşk hayatınız, eşinizle/sevgilinizle ilişkiniz
Uranüs bir yandan engellenmişlik, bir yandan heves oluşturur. Temmuzun sonlarından itibaren ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu yazıda ayrıntılarına değinmediğimiz bir olay daha var: Satürn etkisi! Haziran yorumunda, Satürn kaynaklı sorunların başlayacağını söylemiştik. Şu anda yaşıyor olmalısınız! Ağustos’la birlikte stres artacak, tahammül azalacak. Satürnün sizi hangi konularda etkilediğini bilmiyor veya hatırlamıyorsanız, lütfen Haziran yorumunuzu bir kez daha okuyun. Ağustosta görüşmek üzere, böylesine önemli zamanlarda güzellikler ve bol bol şans diliyorum. ❤ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>