Yükselen KoçKoç Burcu Temmuz 2016 Yorumu: Parasal Konular, Hırs ve Korkular

Haziran 30, 2016by Zafer Ceyhun11

Koç burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminizi anlatıyorum. 2016 yılının karanlık günlerini yaşıyoruz son günlerde. Üzerimizdeki baskı hiç eksik olmayacakmış gibi geliyor olabilir değerli dostlar. Güzel haberi vereyim öyleyse. Bu baskı birkaç ay sonra dağılacak fakat kabul ediyorum, son yıllarda hiç yaşamadığımız bir geçiş sürecinden geçiyoruz. Sadece kendi gündeminizi değerlendirecek olsanız dahi, 2016 yılının nasıl “etkili bir yıl” olduğunu fark edersiniz. Tam bir geçiş süreci! Fakat ülke gündemine, sevdiklerinizin ve tanıdıklarınızın hayatlarına da bir bakın. Hemen herkesin bir dönemeçte olduğunu fark edeceksiniz. 2016 yılının gündemini Mars ve Satürn belirliyor demiştik. Bu iki gezegen birlikte yay burcunda gerilemeye başladıklarında (Mayıs/Nisan 2016) süreç başlamıştı. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek. Satürn ise hala yay burcunda geriliyor, 13 Ağustosta normal seyrine geçecek. Özetle, Ağustos sonundan itibaren üzerimizdeki baskı azalıyor. Geçmiş yazılarda Eylül ayını bu nedenle işaret etmiştim. Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Koç Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuz ayının ilk günlerinden itibaren normal seyrine giren Mars, 17 Temmuzda Güneşle temas edinceye kadar bir duygu yoğunluğu oluşturacaktır. Temel konular şunlar:
 1. finansal konular: parasal meseleler, harcamalar ve gayrimenkul
 2. bağlılık, güven ve cinsellik
 3. hırs ve ayrıca kontrol kaygısı
 4. korku ve endişeler: ölümlü olduğunun farkında olma, hayata farklı bakma
Diyebiliriz ki, aylardır süren Mars gerilemesi sonucunda gündeminizde olan konu yukarıdakilerden hangisi ise, önümüzdeki günlerde bu konuda bazı güçlü/keskin adımlar atma ihtiyacı hissetmeniz doğaldır. Bu noktada, özellikle 17 Temmuz tarihi aklınızda olsun. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs sizin burcunuzda olduğu için, egonuz ve bağımsızlık isteğiniz yükselmiş olacak. 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji, Mars enerjisi ile birleşeceği için huzursuz bir duygu yoğunluğu olabilir. Temkinli olmanızı, “olumsuz motivasyon ile” geri dönülemez kararlar vermemenizi öneriyorum.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Bu aralar evde kalma, huzur bulma, güvende hissetme ihtiyacınız artmış olmalı. Belki de dışarıdasınız ama amacınız ev satın almak… Yeniay etkisinin görüleceği konu başlıkları şunlar:
 1. aile büyüklerinizle ilişkileriniz
 2. evliyseniz kendi aileniz ve evinizle ilgili konular
 3. finansal konular, bütçe ve hesaplar
Aramıza yeni katılan okurlarıma hatırlatmak için söyleyeyim: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. 4 Temmuzdaki Yeniay nedeniyle, 10 Temmuza kadar yukarıdaki bahsettiğim konularda bir girişim yapmanız muhtemeldir. Konu bir şekilde gündeme gelecektir.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesidir. Tahmini sonuçlanma aralığı ise 25-27 Temmuz.. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. kariyerinizle ilgili gelişme netleşir
 2. iş hayatına başlama, ayrılma mümkündür
 3. işte konum değişikliği yaşanabilir
 4. itibarınızı etkileyen bir konu sonuçlanır
 5. ünvanınızı değiştirecek mesele (eş, anne/baba olmak dahil) netleşir
Uzun lafın kısası, Temmuz ayında en önemli günler 14-20 Temmuz arası diyebiliriz. Koç burcu Temmuz 2016  yorumunu, koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>

11 comments

 • Esin karaoğlan

  Haziran 30, 2016 at 9:12 pm

  zafer bey,öncelikle emeğinize sağlik.temmuz ayiyla beraber insallah artik hersey yoluna girer,yilin ilk alti ayi gercekten cok zorlu ve kötü gecti.Bu ay benim için mucizelerin gerceklesecegini umduğum ve mucizeyi beklediğim bir ay olacak..Tamda gönlümden geçene tercüman olmuşsunuz,özel hayatimda ünvanimin değişmesi ümidiyle
  Sevgiyle kalin

 • Tutiş

  Haziran 30, 2016 at 9:47 pm

  Zafer bey merhaba, her ay dört gözle yazılarınızı bekliyorum. İş hayatımda çok zorlanıyorum, amirlerim hakettiğim terfiyi vermiyor, iş arkadaşlarımla sorunlarım var durduk yere düşmanca davrananlar var. Güneş burcum koç yükselenim oğlak. Hangi burç yorumları daha etkilidir benim için?

 • elif

  Haziran 30, 2016 at 10:21 pm

  4 temmuz yeniay gunu erkek arkadasimdan aileme bahsedicem. pozitif tepkiler almak icin dogru bir zaman mi? dogru zaman ne zaman?

 • Ayred

  Temmuz 1, 2016 at 1:10 am

  EmegınıZe sağlık Ceyhun bey, cok tesekkurler gecen aylarda da yazmıştım, acil amelıyat olmam gerektıgını öğrenmiştim nisan ayında, 12 mayısta beyincik amelıyatını oldum ancak 2. Bir amelıyat daha olmam gerekmiş omurılıgımden. Gecen haftalarda da bunu öğrendim. Doktoruma ağustosa kadar beklemek istiyorum dedim. Sızce Nasıl olmalı? Bu arada bunu okuyan herkesten dua rıca edıyorum. Ameliyat olmama ıhtımalım de var Güneş oğlak, yükselen Koç olarak sevgıler..

 • Alper

  Temmuz 1, 2016 at 1:58 am

  Merhaba kardeşim yengeç burcu yükseleni koç bugün işten ayrıldı başka bir yerle görüşüyordu dönecez dediler dönmediler henüz 20 temmuz dolunay etkisi ile işe başlatabilir mi tekrar Tşkler

 • Sunay

  Temmuz 1, 2016 at 2:40 am

  Nihayet güzel bir ay

 • kindar.cikolata

  Temmuz 1, 2016 at 5:39 am

  Merhaba ceyhun bey 🙂
  Yine dolu dolu bir analiz olmus emeginize saglik.. Her ne kadar yorum yapmasam da analizlerinizi sessizce takip ediyorum 🙂 saturn döngüsünü ve 1.ev transitini peşpeşe yasamis koc/akrep olarak zaman zaman değerli yorumlarinizdan faydalandim bunun icin tekrar teşekkür ederim 😉 marsin retro olmasi da canima okumadi değil 😀 bu ay sonunda girecegim sınav eylul itibariyle yasadigim şehrin ve meslegimin kaderini belirleyecek sizce ümit var mi 🙂

 • hazal yalçın

  Temmuz 1, 2016 at 8:58 am

  Çok tesekkurler hocam

 • Aslı Dede

  Temmuz 1, 2016 at 12:28 pm

  Haziranın son günlerinde kaza yaptım ve şanslıydım ki hiçbir yerime bir şey olmadan önemli bir kaza atlattım.Ve O zaman ölmeme ramak kaldığını ve aniden ölebileceğimi anladım.Tıpkı dediğiniz gibi.Kaza maddi zorluklar getirdi.Ayrıca cidden kimse ile ilişki kurmak istemiyorum.Evde tv karşısında ya da kitap okuyarak yaşamak isteğim arttı.Tüm bunlar ne derece doğru yorumlar paylaştığınızı anlamamı sağladı bir kez daha.Teşekkür ederim kendi adıma.

 • Ceren

  Temmuz 2, 2016 at 10:08 pm

  Merhaba Ceyhun bey
  Koç burçlarına aşkı ne zaman bulacak? Bir süre önce sevgilimden ayrıldım, artık hiç umudum kalmadı…

 • meral

  Temmuz 15, 2016 at 2:50 am

  ceyhun bey dediğiniz gibi bi karar aşamasındayım tam da dediğiniz tarihler.ne karar vereceğimi bilmiyorum vereceğim karar hayatımın değişim noktası olacak. ne yapmam lazım bilemiyorum sadece susuyorum. d.tarihim 15.04.1964 kayseri sabah 4-6 arası .lütfen d.haritama bakabilirmisiniz :((

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin