Koç burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminizi anlatıyorum. 2016 yılının karanlık günlerini yaşıyoruz son günlerde. Üzerimizdeki baskı hiç eksik olmayacakmış gibi geliyor olabilir değerli dostlar. Güzel haberi vereyim öyleyse. Bu baskı birkaç ay sonra dağılacak fakat kabul ediyorum, son yıllarda hiç yaşamadığımız bir geçiş sürecinden geçiyoruz. Sadece kendi gündeminizi değerlendirecek olsanız dahi, 2016 yılının nasıl “etkili bir yıl” olduğunu fark edersiniz. Tam bir geçiş süreci! Fakat ülke gündemine, sevdiklerinizin ve tanıdıklarınızın hayatlarına da bir bakın. Hemen herkesin bir dönemeçte olduğunu fark edeceksiniz. 2016 yılının gündemini Mars ve Satürn belirliyor demiştik. Bu iki gezegen birlikte yay burcunda gerilemeye başladıklarında (Mayıs/Nisan 2016) süreç başlamıştı. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek. Satürn ise hala yay burcunda geriliyor, 13 Ağustosta normal seyrine geçecek. Özetle, Ağustos sonundan itibaren üzerimizdeki baskı azalıyor. Geçmiş yazılarda Eylül ayını bu nedenle işaret etmiştim. Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Koç Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuz ayının ilk günlerinden itibaren normal seyrine giren Mars, 17 Temmuzda Güneşle temas edinceye kadar bir duygu yoğunluğu oluşturacaktır. Temel konular şunlar:
 1. finansal konular: parasal meseleler, harcamalar ve gayrimenkul
 2. bağlılık, güven ve cinsellik
 3. hırs ve ayrıca kontrol kaygısı
 4. korku ve endişeler: ölümlü olduğunun farkında olma, hayata farklı bakma
Diyebiliriz ki, aylardır süren Mars gerilemesi sonucunda gündeminizde olan konu yukarıdakilerden hangisi ise, önümüzdeki günlerde bu konuda bazı güçlü/keskin adımlar atma ihtiyacı hissetmeniz doğaldır. Bu noktada, özellikle 17 Temmuz tarihi aklınızda olsun. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs sizin burcunuzda olduğu için, egonuz ve bağımsızlık isteğiniz yükselmiş olacak. 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji, Mars enerjisi ile birleşeceği için huzursuz bir duygu yoğunluğu olabilir. Temkinli olmanızı, “olumsuz motivasyon ile” geri dönülemez kararlar vermemenizi öneriyorum.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Bu aralar evde kalma, huzur bulma, güvende hissetme ihtiyacınız artmış olmalı. Belki de dışarıdasınız ama amacınız ev satın almak… Yeniay etkisinin görüleceği konu başlıkları şunlar:
 1. aile büyüklerinizle ilişkileriniz
 2. evliyseniz kendi aileniz ve evinizle ilgili konular
 3. finansal konular, bütçe ve hesaplar
Aramıza yeni katılan okurlarıma hatırlatmak için söyleyeyim: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. 4 Temmuzdaki Yeniay nedeniyle, 10 Temmuza kadar yukarıdaki bahsettiğim konularda bir girişim yapmanız muhtemeldir. Konu bir şekilde gündeme gelecektir.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesidir. Tahmini sonuçlanma aralığı ise 25-27 Temmuz.. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. kariyerinizle ilgili gelişme netleşir
 2. iş hayatına başlama, ayrılma mümkündür
 3. işte konum değişikliği yaşanabilir
 4. itibarınızı etkileyen bir konu sonuçlanır
 5. ünvanınızı değiştirecek mesele (eş, anne/baba olmak dahil) netleşir
Uzun lafın kısası, Temmuz ayında en önemli günler 14-20 Temmuz arası diyebiliriz. Koç burcu Temmuz 2016  yorumunu, koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>