Koç burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. Merkür/Jüpiter gerilemesi ile keyifsiz başlayan 2016 yılı, Merkür’ün normal seyre dönmesiyle birlikte rahat bir nefes aldırmaya başlamıştı. Derken Mars enerjisi geldi, tam sizlik. 😊 Biliyorsunuz Mars sizin yönetici gezegeniniz! Canlı, dinamik, atılgan ve agresif Mars enerjisi, Şubatın ilk haftasında kendini hissettirmeye başladı bile. Değişimin farkındasınız değil mi? Eylüle kadar Mars bir şekilde gündem oluşturacak. Zaten 2016 yıllık yorumunuzda bahsetmiştim hatırlarsanız, Mars gerilemesi yılın en önemli olayları arasında yer alıyor. Nisanda başlayıp Eylüle kadar devam ederek, Satürn ile birlikte gündemin omurgasını oluşturacak. Şubatta yaşanan gelişmelerin Nisan-Eylül arasında oluşacak gündemle bağlantılı olacağını da ekleyelim ve detaylara geçelim.

8 Şubat Yeniay koç burcunu nasıl etkiler?

Geçtiğimiz günlerde umarım ki ciddi bir güven bunalımı yaşamadınız, ki bu ihtimali vardı.. Şubat ayında sizler için “güvenebilmek” meselesi ön planda. Birçok farklı şekilde yaşanmış olabileceği için bazı alternatifler sıralamak mümkündür.
 1. sevgiliniz/eşinizle ilişkinize yansımaları olmuştur
 2. iş ortamında bir huzursuzluk yaşanmıştır
 3. çıkarlar/öncelikler çakışmıştır, mücadele etmek gerekmiştir
 4. kimle birlikte devam edeceğinize karar vermişsinizdir
 5. geleceğe yönelik endişeye kapılmışsınızdır
İlla ki olumsuz bir şeyler olacak değil elbette.. Belki de gündeminiz sadece finansal konular çevresinde şekillendi. Kredi kullandınız ve aklınızdaki evi/arabayı satın aldınız, işte bu harika! Veya cinsel hayatınız uzun süredir olmadığı kadar hareketli… Şubatın baskın enerjisi akrep burcundaki Marstan geldiği için, (2013-2014 yılları arasındaki dönemi hatırlatayım) kime/ne kadar güvenebileceğiniz, kimle yola devam edeceğiniz ve hayatınızda yer vereceğiniz önemli hale geldi. 2013-2014 arasında Satürn akrepteydi, şimdi Mars! Aradaki tek fark, enerjinin farklı olması. Konular ise aynı. Benzerlikleri fark ediyor musunuz? Yeniay ise bu anlattıklarımdan farklı bir alanda, 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor. 8-14 Şubat arasında yeni dönemin başladığını göreceksiniz. Şubatın ilk haftasında şekillenen (yukarıda bahsettiğim) gündem, bir şekilde Yeniay gündeminizle birleşecektir. Birbirini tamamlayan gelişmeler gibi..
 1. arkadaş/sevdiklerinize ihtiyacınız olacak, onların görüşlerine ve desteğine
 2. ilişkiniz sona erdiyse, yeniden sosyal çevrenize ve işinize odaklanacaksınız
 3. avukat/doktor gibi profesyonellere veya benzer hizmet üreten kurumlara ihtiyacınız olacak
 4. yeni bir ortama gireceksiniz, iş veya şehir/ülke değişimi vesilesiyle mesela
 5. arkadaş çevrenizde bir değişim olacak, belki bir kopuş
 6. bir dernek/kulüp üyeliğiyle ilişkili adımlar atmak da mümkündür
Şubat herkes için çok hızlı başladı, sebebi de Mars oldu. Eğer ki ilk haftayı olumlu bir gündemle geçirdiyseniz harika, hayatınızda işler uzun süre yolunda gidiyor olacak. Bir birliktelik/ilişki başladı veya ciddileşti belki de. İşlerinizi büyütmek için yatırımlar yapmış da olabilirsiniz elbette. Bunlar güzel/güvenli bir gelecek için ciddi adımlar. Yok eğer güven bunalımı veya bir çeşit çatışma nedeniyle bir ayrılık/kopuş yaşadıysanız o zaman önümüzdeki aylarda yaşancak gelişmeleri bu olayın sonuçları şekillendirecektir. Umarım ki güzel olanı yaşadınız ve keyfiniz de yerinde!

22 Şubat Dolunay koç burcunu nasıl etkiler?

Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşiyor! Dolunayla birlikte sonuca ulaşacak olası konular:
 1. çalışma hayatınızda süregelen bir gelişme, konum değişikliği gibi
 2. iş arkadaşlarınızla aranızdaki bir konu/mesele, rekabet içeriyor da olabilir
 3. hayatınızın rutin dengesini/işleyişini değiştirecek bir konunun netleşmesi
 4. sağlıkla ilgili bir konunun sonuçlanması, belki spora/diyete başlama kararı
Dolunay mevcut gündemin netleşmesine vesile olduğu için, bu konularda zaten var olan bir gündem sonuçlanacaktır. Böylece bir dönem, sembolik olarak olsa dahi, sona erecektir. Diğer yandan, Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacak. Bu nedenle, birilerinin ardınızdan iş çevirmesi, tadınızı kaçıracak şeyler söylenmesi veya sosyal anlamda dışlanmanıza neden olacak gelişmeler de olasılıklar arasında.. Neptün bir yandan da sizin saman altında su yürütme kapasitenizi de artırıyor. Dolunay gündeminiz çerçevesinde size önerim, atacağınız adımların herkesçe görünür olmasını engellemeniz yönünde.. Çünkü Neptün etkisiyle birlikte, gizli/üstü örtülmüş şekilde davranmak sizin lehinize olacaktır. Mesela meydan okumakla, sessiz sakin tavır alıp bildiğinizi yapmak arasında kalırsanız, ikinci seçeneği tercih etmenizi öneririm. Dolunayla birlikte sonuçlanan gündem, bir şekilde Neptün kaynaklı gelişmelerle bağlantılı olacak gibi görünüyor. Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! Koç burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 👍 Sevgiler, Ceyhun]]>