Koç Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubatta sizleri bekleyen önemli gün ve olayları bulacaksınız. Koç burcu için Şubat ayları emeklerin karşılığının alındığı, hedeflere ulaşılan zamanlardır, daha doğrusu öyle olmalıdır çünkü artık yeni yılınızın başlamasına az kaldı. Nisanda sizler için yeni bir dönem başlayacak. Şubat ayının hareketli bir dönem olduğunu, kalabalıklar içinde geçirdiğiniz zamanın arttığını ve bir çeşit networking dönemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle profesyonel/sosyal arkadaşlarınızla ilişkileriniz gündemin merkezinde yer alacaktır. Bu gündem kendini ilk olarak geçtiğimiz ayın son haftasındaki (20-25 Ocak ) Yeni Ay sırasında belli etmişti. Her ne kadar Merkür ve Jüpiter gerilemesine denk gelmiş olsa da, tanıdıklardan biriyle destek alıp-verme veya parçası olduğunu bir ortamda (arkadaş grubu, dernek) yaşanan bir gelişme yeni bir gündem oluşturmuştur diye düşünüyorum. 20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Yeni Ay enerjisi, arkadaşlarınızla (belki sadece birisiyle) aranızdaki denge durumunu değiştirmek istemenize neden olabilecek güçte olacak. Önümüzdeki hafta kalabalık ortamlara girmeniz gerekiyor mu? Yeni Ay, bazı değerli insanlar veya büyük kalabalıklar aracılığıyla hayallerinize ulaşma imkanı getirebilir. Eğer böyle bir gündeminiz varsa, aklınızda olsun, Yeni Ay son derecek destekleyici bir konumda olacak.
Şubat ayının genelinde gündeminizde “çevrenizdeki insanlar aracılığıyla hedeflerinize ulaşmak” olsa da, 1 – 10 Şubat arasında gündem tamamen farklı olacak. Lafı hiç uzatmadan Şubat ayının analizini yapmaya başlayalım.

1 – 10 Şubat 2015

1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacaktır. İki nedeni var:
 1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
 2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Her iki etki de size çok güzel haberler getirecektir çünkü aslan burcunda yaşanan güzel olaylar size mutluluk getirme potansiyeline sahiptir. 4 – 9 Şubat arasında etkin olacak Dolunay yoğun bir enerji açığa çıkaracak ve ayrıca 6 Şubat Jüpiter karşıtlığının enerjisi, Dolunay enerjisi ile birleşecek. Bunun anlamı, sizleri coşku dolu, yoğun ve hareketli günler bekliyor, üstelik ikisi de harika bir alanda: Aşk, mutluluk ve eğlenceyi, çocuklarınızı, kendinizi ispat etme isteğinizi, risk alma dürtünüzü ve yaratıcılığınızı temsil eden 5. ev, Şubat ayının ilk 10 gününde yaşanacak gelişmelerin ev sahibi olacak. Konuyu detaylarıyla anlatmadan önce, Dolunayı doğru anlamanızı istiyorum: Dolunay, güneş ve ay arasında oluşan karşıtlıktır, yani Güneş ve Ay karşıt burçlarda olurlar. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Sonuçta, Dolunay bizi hangi alanda etkiliyorsa, o alanda yaşanan bir gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. Diğer yandan, Güneş – Jüpiter karşıtlığı da çok çok önemli bir olaydır. Jüpiter, 2 aydır gerileme sürecinde olduğu için bir çeşit uykuya yatmış durumda ve hepimizi güzel enerjisinden mahrum bırakıyor. Bu nedenle yukarıda saydığım 5. ev kapsamındaki konularda Aralık ve Ocak aylarında işleriniz pek de istediğiniz gibi gitmemiştir. Belki ilişkiniz sorunlu hale geldi, belki de bir sebepten hayatınızın tadı tuzu kaçtı. Bazılarınız kendini değersiz hissetti. Şanslı günlerin habercisi Jüpiter şimdi uyanmaya hazırlanıyor. Bunun ilk belirtilerini kendi gözlerinizle göreceksiniz. 1 – 10 Şubat arasındaki gündeminize dair bazı tahminlerim şöyle:
 1. artık onunla tanışma zamanı gelmiş olabilir
 2. hislerinizi söylemek, düşüncelerinizi aktarmak isteyebilirsiniz
 3. mutsuz hissettiren şey neyse, kurtulmak isteyebilirsiniz
 4. değerinizi bilmeyen kişilere kendinizi ispat etmeniz gerekebilir
 5. yeniden spora başlayabilirsiniz
 6. hep aklınızdaki işe girişebilirsiniz
 7. çocuğunuzla ilgili mesele çözüme kavuşabilir
 8. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki sorunları aşabilirsiniz
 9. spekülatif yatırım araçlarına yönelebilirsiniz (temkinli olun)
Gördüğünüz gibi, Dolunay gündemi birçoğunuz için farklı şekilde olacak ancak merkezinde aynı şey var aslında: mutlu olmak, sizi siz yapan benzersiz enerjinizi dışarı vurmak ve insanların görmesini/takdir etmesini sağlamak. Ayrıca, her ne olacaksa kolay ve hızlı şekilde olacaktır, çok uğraşmanız gerekmeyecektir. İyi olan kolayca çok iyi olacağı gibi, olumsuz gündemi olanlarınız için (her zaman birilerinin gündemi olumsuzdur) önünü alma fırsatı bulamadan hızlıca olup bitecektir. Mesele, sevgilinizle aranız çok kötüyse, birden ayrılacaksınız. Alternatif olayda, borsada işlem yapıyorsanız hızla kaybedeceksiniz (bu olumsuz versiyon ama düşük ihtimal). Bu nedenle hatırlatmalıyım: aynı günlerde Merkür gerilemesi devam ediyor olacak, hesapsız/ani kararlar verip sonrasında hızlı adımlar atmak için doğru zamanlar olmadığını söylememe dahi gerek yok sanırım. 3 kere düşünüp 1 adım atmakta fayda var, tabi siz koç olduğunuz için bunu yapmakta zorlanabilirsiniz ama olsun, aklınızda olsun. Sonuçta hepiniz zeki insanlarsınız, bile bile kaybetmek de olmaz. Kazanmak istiyorsunuz, değil mi? Tedbirli olun ve Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmelerle/engellerle karşılaşma ihtimaliniz olduğunu bilerek ilerleyin. Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız, muhtemelen bir şey olmayacaktır. Bu durumda, dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alan da yok demektir. Sonuçta, nereye gideceğini bilmeyen enerji nedeniyle bu tarih aralığında keyifsiz olabilirsiniz.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık yapmak için kullanmanız gerekiyor, bu nedenle iyi değerlendirin çünkü Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

Kova burcundaki ikinci Yeni Ay, 19 Şubat günü yaşanacak, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar güçlü bir enerji ile kariyer hedeflerinize yönelmenizi sağlayacak. Yeni Ay zamanında Güneş ve Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Aydan sadece dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi, yazının başında bahsettiğim profesyonel ve sosyal çevrenizi, hedeflerinize ulaşmayı ve sağlık sorunlarınızı aşmayı temsil eden 11. ev kapsamında olacak. İkincisi ise; hayatın gıcık tarafını temsil eden 12. evin kapsamında: düşmanlar, yenilgiler, kayıplar, aldatılma, taviz verme, yardımlaşma ve fedakarlıklar.. Ben olası gündeminize iki örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: İşe girmek veya işinde yükselmek için bir tanıdığınız sizden destek istedi (11. ev), yardımcı olabilmek için harekete geçtiniz (12. ev). Diğer alternatif, arkadaşlarınızdan biriyle aranızda (11. ev) bir mesele var, birinizin taviz vermesi gerekti (12. ev) çünkü ilişkinizin bozulmamasının tek yolu bu. Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, hayallerinize çok da yakın olacaksınız.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, yılın en güzel haberi 19 Şubatta geliyor: Mars artık koç burcunda..Bunun anlamı, yenilmez olacaksınız, inanılmaz güzel bir enerjiniz olacak. Ama (!) agresif ve hesapsız olacaksınız. Aynı gün, 19 Şubatta, Güneşin balık burcuna geçmesiyle birlikte, az önce kapsamını anlattığım 12. ev enerjisi hakim olacak. Marsın kızgın, dinamik ve kural tanımaz enerjisi ile 12. evin enerjisi birleşince, başınızın belaya girme ihtimali de artar. Henüz yazmadan ama Mart ayı harika bir ay olmayacak, bu nedenle amacınız Şubat ve Mart aylarını olabildiğince sorunsuz atlatmak olmalı. Ne olur ne olmaz!! Koç Burcu Şubat 2015 için söyleyeceklerim bunlardan ibaret. Eğer tedbirli ve hesaplı olursanız, Nisan ayında harika bir zaman dilimi başlıyor olacak. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>