Koç burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların koç burcuna özel etkilerini içeriyor. Yeni yıla dolu dizgin bir başlangıç yapmak ister misiniz değerli dostlar? Görünen o ki, istemeseniz dahi yapacaksınız! Ocak 2017 sona erdiğinde, yüzünüzde kocaman bir gülümseme olması dileğimle başlıyorum.❤️ Öncelikle Ocak ayındaki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

2017 yılını birkaç bölüme ayırıp incelemek istesek, birinci bölümü Nisanda, ikinci bölümü Haziranda, üçüncü bölümü Ağustosta bitirirdik. Eşit parçalara bölmüş gibi oldum değil mi? 😄 Yok aslında niyetim o değildi..Nisanda Venüs gerilemesi sona eriyor, Haziranda Satürn kaynaklı gündem oluşuyor. Temmuz-Ağustos ise Mars’ın yükselen enerjisi ve Güneş tutulmasının sonuçları ile yılın en önemli 60 günü olacak. Bu yazıda Nisan sonuna kadarki gelişmelere dair ipuçları bulacaksınız. Temel olarak 2 ana gündem maddesi bekliyor sizi.. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi koç burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim. Normalde balık burcundaki gelişmeler sizi çok iyi gelmez ama Ocakta durum farklı olacak. Sans sizden yana diyebiliriz kıymetli dostlar çünkü işin içinde Mars/Venüs var. 🍀🍀
 1. sağlıkla ilgili konularla ilgilenirsiniz
 2. bir sevdiğinize destek olmanız gerekebilir
 3. hayırlı bir vesileyle ayrılık olabilir: işe girip başka şehre gitmek gibi
 4. doğru gitmeyen bir ilişkiyi bitirebilirsiniz
 5. peşinizi bırakmayan biri sonunda bırakır
 6. her şeyin ilacı zaman derler ya, işte buna göre hareket edersiniz, sabırla..
 7. hoşunuza gitmeyen bir tavrınız varsa düzeltmeyi başarırsınız
 8. eski zamanlardan zihninizi tırmalayan meseleyi aşarsınız
 9. bir olay neticesinde huzur bulur, aydınlanma yaşarsınız
Lütfen unutmayın! Söz konusu gündem çerçevesinde Ocak’ta yaşanacak gelişmeler, 26 Şubattaki güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. Geçtiğimiz 2 yılda Mart ayında gerçekleşen Güneş tutulmalarının sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. (Not: doğum haritanız bu durumu değiştirebilir) İkinci gündeminize değinelim! Hayatınızı son yıllarda yöneten gezegenin oluşturduğu gündemden bahsediyoruz: Uranüs ! 2010 yılında Uranüs koç burcuna geldiğinde Jüpiter de koçtaydı, 2011 yılında birlikte hareket etmeye devam ettiler. Önemli bir buluşmaydı, sizin için de çok önemli yıllardı! Her şey o zaman başladı aslında, hala devam eden bir süreç var çünkü Uranüs hala koçta, Jüpiter ise yoluna devam edip tam karşısına -teraziye- geldi. Peki önümüzdeki süreci nasıl değerlendirmek lazım? Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demişiz:
16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak.
Bu noktada bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum: bahsettiğim gündem birbirine benzer olaylar silsilesi değildir. Mantığını açıklamak için bir örnek vereyim: sürecin başlangıcında işe girersiniz, sonra iş ortamında biriyle anışırsınız ve bir ilişki başlar. İlişkinin başlamasına zemin oluşturan süreç, işe girdiğinizde başlamış olur.. Kısacası, her olay bir sonrakini tetikler ve zaman içinde süreç olgunlaşarak farklı bir aşamaya gelir! Zaten hayat da böyle değil midir? Bu noktada astroloji, hangi zamanda hangi olayların birbirinin peşi sıra gerçekleşeceğini anlamamızı sağlıyor. 2017 Nisan’da Venüs gerilemesi sona erdiğinde söz konusu süreç önemli ölçüde tamamlanmış olacak. 👍 Bu arada Venüs gerilemesinin koç burcunda olacağını bir kez daha hatırlatıyorum, önümüzdeki aylarda konuşmaya devam edeceğiz.. Konular mı? Aslında doğum haritanızda Güneş’in hangi evde olduğunu görerek söylemek isterdim ama maalesef imkansız olduğu için devam ediyorum.
 1. hayatınızın fırsatını karşınızda bulabilirsiniz
 2. bir ilişkinin dinamikleri değişebilir
 3. <imkansız ilişkiler> gerilemeye kolayca dayanamaz, sona erer
 4. iş hayatınızda köklü değişim olur, ciddi terfi olabilir mesela
 5. sağlık veya görüntüyle ilişkili adımlar atılabilir
 6. itibar patlaması yaşayabilirsiniz, tam tersi de olabilir
İşin içinde Uranüs olduğu için, aslında ölçeğin her iki ucundaki ihtimaller de mümkündür. Bu aralar gündeminizin gittiği istikametine göre en doğru tahmini siz yaparsınız. Bu arada, Uranüs etkisinin 2017 yılında olumlu yönde seyredeceğine yürekten inanıyorum. 2017 yılında inşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız. Uranüs kaynaklı gündemin seyrine ilişkin önemli bir yazı yazdım geçtiğimiz günlerde, henüz okumayanlar için: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum: Koç Burcu 2017 Yorumu

12 Ocak Dolunay: Koç burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olsa gerek: Dolunay yaşandıktan kısa süre sonra bir konu sonuçlanarak gündemden düşer. Peki 12 Ocak Dolunayında konu ne olabilir?
 1. şehrinizi hatta ülkenizi değiştirmenizi gerektiren bir olay neticelenir
 2. konutla ilgili mesele varsa sona erer: kredi alınır, satılır vs.
 3. evde tadilat kararı alınır, yeni eşyalar alınır vs
 4. yakın akraba, anne/baba ile ilgili oluşan gündem sonuçlanır
Dolunay sırasında gökyüzü çok ama çok hareketli olacağı için saydıklarımızın dışında birçok konuyla ilgilenmeniz de gerekebilir. Mesela, Güneş-Jüpiter etkileşimiyle birlikte eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gündem oluşabilir. En önemlisi bir ilişki başlayabilir! Mevcut ilişkide önemli kararlar alınabilir, bakarsınız evlilik hazırlıkları başlar. Belki müstakbel eşinizle birlikte evinizi tuttunuz, eşyalar almaya başlıyorsunuz; olabilir mi acaba?

28 Ocak Yeniay: Koç burcuna etkileri

Dolunayın aksine, 28 Ocak’ta kova burcunda gerçekeleşecek olan Yeniay bir gündemi başlatır! Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. sağlık, eğitim gibi bir konuda uzman desteğine ihtiyacınız olabilir
 2. yakınlardan, tanıdıklardan birinden yardım almanız gerekebilir
 3. tersine sizi birileri gelir, siz yardımcı olursunuz
 4. arkadaş çevreniz değişebilir
 5. yeni bir ortama dahil olabilirsiniz
Son madde öyle geniş kapsamlıdır ki, kendinizi Maasai Mara’da bile bulabilirsiniz. 😊 Yok o kadar değil ama mantık doğru. Bu etki varken bazen şöyle oluyor: tamamen farklı bir kültürün içine balıklama dalıyorsunuz, sonuç kültür şoku!! Koç burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>