Koç burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar koç burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz koç ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Koç burcu okurlarım için: Terazi burcundaki Dolunayın konusu ilişkiler olacak. Bu nedenle, bir ilişkinin adının konulması da gündem olabilir, sevgiliniz/eşinizin hayatındaki konu da netleşebilir. Bu noktada bakış açısı şöyle olmalı: ilişkilere yönelik Dolunay, başlangıç aşamasındaki ilişkinin seyrini belirler, var olan ilişkilerde ise eş/sevgili ile ilgili konuların veya aranızdaki meselenin sonuca bağlanmasına vesile olur. Yükselen koç olan okurlarım için: Dolunay şu konulardan biriyle ilgili sonuçlar getirecek değerli dostlar, hangisi olduğunu doğum haritanız söyler.
 1. ilişkiler
 2. iş hayatı
 3. sağlık
Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor. Takip eden 5-6 gün içinde etkili olduğu konularda bir olayın sona ermesini veya tamamlanmasını sağlayacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Şöyle sonuçları olacaktır:
 1. eş/sevgilinin hayatında veya ilişkinizde bir konu netleşir
 2. iş ortamının, ekibin değişmesi mümkündür
 3. işten ayrılmak, yeni işe başlamak için şartlar olgunlaşır
 4. umuyorum ki sağlıkla ilgili sorunlar yoktur, son ihtimal sağlık çünkü
Dolunayın etkisiyle birlikte gündem netleşir, karar alınır ve bir konu olgunlaşmış olur. Artık yeni bir dönem başlar.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu olacak değerli dostlar. Oğlak burcunda gerçekleşecek ve şu konulardan birinde etkisini hissedeceksiniz.
 1. kariyer, iş hayatı
 2. yurt dışı konuları, eğitim, seyahat, spor, heyecan
Bu etki varken doğanlar, hedeflerine ulaşmak için çok çalışmaları gerektiğini düşünürler. Bedel ödemeden sonuç alınamayacağına inanırlar. Zaman zaman kendilerini engellenmiş hissettikleri de olur, başarmak imkanız gibi görünür, cesaretleri kırılır vs.. Buradan yola çıkarak diyebiliriz ki, bizler de 2 Nisandaki Mars/Satürn kavuşumunda benzerini yaşayacağız. Bir konuda çok emek etmemiz gerekecek, bazılarımız savaşmak zorunda kalacağız, bazılarımızın ise cesareti kırılacak çünkü sert bir duvara çarpacaklar. Endişe ve huzursuzluk oluşturan bir etkidir. Peki neler olabilir?
 1. başarma azmiyle dolarsınız fakat karşılık bulamayabilirsiniz
 2. işle ilgili sorunlar olabilir, endişe yaratabilir
 3. yurt dışı bağlantılı konu beklediğiniz gibi gitmez
 4. heyecan duymadığınız sıkıcı bir işte/şehirde bulunmaya mecbur kalırsınız
Bu konularda yaşadıklarınızı not edin, yaz sonunda yeniden gündeme gelecek gibi görünüyor.

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Koç burcu okurlarım için: Akrepteki Jüpiter 8. evinizde gerçekleşiyor. Bunun anlamı,
 1. daha cesur adımlar atmaya hazır hissedersiniz
 2. çocuk sahibi olmanın koşulları hazır hale gelir
 3. cinsellik daha yoğun yaşanır, libido güçlenir
 4. sevdiklerinizin geliri artar, ekonomik rahatlık oluşur
 5. iş/para motivasyonunuz artar
 6. miras, aileden gelen mülkler konu olur, gelir oluşturur
Yükselen burcu koç olan okurlarım için: Eğer 0-10 derece yükselen koç ise, gündeminiz yukarıda saydığım ihtimallerden biri olacaktır. Biraz daha detay verelim:
 1. iş/para motivasyonunuz artar
 2. miras, aileden gelen mülkler konu olur, gelir oluşturur
 3. gayrimenkul alırsınız, yatırımlar yaparsınız
 4. iş kurma girişimleri için şartlar olgunlaşır
 5. krediler almanız gerekebilir, borçlanıp yatırıma yönelirsiniz
 6. çocuk sahibi olma yolunda gelişmeler de bu yılın konusu olur
Eğer yükselen dereceniz 11-29 arasında ise, bu etkiyi ilişkiler alanında yaşayacaksınız değerli dostlar. Nelerden bahsedebiliriz? İlişkiler için örnekler vereyim mesela.
 1. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki değişiklik sonucunda bazı güncellemeler yapmanız gerekir
 2. ilişkinin mevcut şartlarda devam etmesi zorlaşır, başka yol denenmesi gerekebilir
 3. evlilik hazırlıklarında yeni gelişme olur
 4. flört aşamasındaysanız, ilişkinin nereye varacağını anlamanızı sağlayacak olaylar yaşanmaya başlar
Unutmadan söyleyelim: Jüpiter etkisini yaşadığımız alanda, gerileme bittikten sonra meyveleri toplarız. Gerileme Temmuzda bitecek. 10 Nisanı takip eden günlerde ise Martın başından bu yana emekleriniz sonucunda olaylar yeni bir safhaya evrilecektir, sürecin seyri değişecektir.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Koç burcu olan okurlarım için: Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım. Yeni yılınız da başlamış oluyor, doğum gününüz kutlu olsun. ❤ Olasılıklar arasında şunlar var:
 1. haftalar süren melankoli/yorgunluk sona erer, kendinizi tazelenmiş hissedersiniz
 2. fiziksel aktivite/spor programı yaparsınız
 3. hayatınızın seyrini değiştirecek önemli bir gelişme Yeniayın ardından gerçekleşir
Yükselen burcu koç olan okurlarım için: Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor, 26 derecede! Hangi konu etkili olduğuna değinelim hemen:
 1. beden, ego, benlik
 2. bağımsızlık
 3. başlangıçlar
Yeniay oluştuğunda değerli okurlarım, bir konuda heyecan veya endişe duymaya başlarız. Bu durum harekete geçme isteğimizi tetikler, yeni kararlar alıp adımlar atarız. Yeniay yaşanırken, 2018 yılının Uranüs döngüsü başlayacak, ayrıca Satürn gerilemeye başlayacak. Peki 16 Nisandaki Yeniay sırasında neler beklemeli?
 1. cesur bir karar alma ihtimaliniz artar
 2. <ayrılma> gibi negatif kararları önermem, yapıcı/pozitif adımları çekinmeden atın
 3. yeni bir şeyler başlayabilir, taze bir başlangıç olacaktır
 4. sağlıkla ilgili adımlar atmak için doğru zamandır
 5. bedeninizle/görüntünüzle ilgili değişiklik gereksinimi oluşabilir
Bu süreç aynı zamanda ilişkileri de etkileyebiliyor. Eşten uzaklaşma isteği varsa, zamana bırakmalı, ki zaman bırakmak hiç kolay olmaz.. Fakat yeni ve taze başlangıçlar için biçilmiş kaftan. ☺ Bu etki 2 yönlü çalışıyor: mevcut olandan uzaklaş, yeni olana heyecan duy! Uzaklaşma isteğine direnmek idealdir, yeni olana giderken, mevcut olandan tamamen kopmanın sonuçlarını değerlendirin lütfen.

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Koç burcu okurlarım için: Yaşayacağınız olaylar temelde parasal mevzulara odaklı olacaktır kıymetli dostlar. Mesela,
 1. ödeme yapma zorunluluğu
 2. borç-alacak üzerine bir gündemin netleşmesi
 3. kredi çekmek
Bunların yanı sıra, evinizle veya benzeri mülklerinizle ilişkili gelişmeler beklenebilir. Gündemde bunlardan biri varsa, Nisan sonunda karara bağlanacağını söyleyebiliriz. Yükselen burcu koç olan okurlarım için: Tek konu başlığı ilişkiler olacak değerli okurlarım. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği konularda bir karar alınacak, bir konu netleşecek.✌ Aklıma gelen olasılıklardan bahsedeyim, olabildiğince güzel olanlardan:
 1. ilişkilerde heyecan yüksek olur, benzersiz bir cinsellik arzusu oluşur
 2. çalışma hayatınız ile eş/sevgili arasında kalırsınız
 3. eşiniz/sevgilinizin hayatındaki konu netleşir, mesela işle ilgili gündemi belli olur
 4. gereksiz seviyede kıskançlık ve takıntı olabilir
 5. ilişkinizin dinamiklerini değiştirebilecek güçte bir Dolunay olacak gibi görünüyor.
Nisan sonundaki Dolunay günlerinde, Mars-Pluto kavuşumu da yaşanıyor olacak değerli okurlarım. Bu kavuşum sert bir enerji getirebiliyor. Bu enerji olumsuz gündemi olanlar için patlama noktasıdır, olumlu gündemi olanlar içinse büyük bir atılıma imkan verir. Fakat ne olur ne olmaz diyerek, herkes için ortak uyarılar yaptım, sizin için de yapayım. Şu konulara dikkat:
 1. agresiflik, şiddet, kaza vb olaylar
 2. fiziki zorlanmalar
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla olmadı, olmayacak da.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki Nisanın özellikle 2. yarısından itibaren yaşadıklarınızda riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Çünkü Mars/Pluto kavuşumu agresif bir enerji getirir. Bu süreçte olumsuz deneyimler sarsıcı olacaktır, olumlu olanlar ise heyecan verici, coşkulu ve tutkulu.. Umarım ki siz en güzel olasılıkları yaşarsınız. 🍀 Koç burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor kıymetli dostlar, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>