Koç burcu Nisan 2017 yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. Koç burcu yeni yılı başladı değerli dostlar, doğum gününüz kutlu olsun! İyi ki doğdunuz iyi ki varsınız, var olmak büyük bir lütuf. 🍀❤️ 2017 yılının en yoğun astrolojik etkilerinin bulunduğu zaman aralığına gelmiş bulunuyoruz. Nisanda yaşanacak astrolojik olaylar, önemli gezegenlerin yıllık döngülerinde kritik zamanları işaret ediyor. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bunlar hayatımızı nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Koç Burcu Gündemi

Öncelikle Satürnden bahsedelim, ne de olsa her zaman başrolde o var. Koç burcuna özel Satürn etkisi şu konularda:
 1. eğitim hayatına ilişkin gelişmeler: üniversite, yüksek lisans
 2. yurt dışı bağlantılı konular: iş/eğitim için ülke değişimi
 3. kamu kurumlarında işe girme çabaları
 4. avukatlık, akademisyenlik, öğretmenlik alanında kariyer olasılıkları
Satürn kaynaklı gündem 9-15 Aralık 2016’da başlamış, 17 Mart civarında ikincil etkilerini göstermişti. Bunları Aralık yorumunuzda detaylıca konuşmuştuk. Bu tarihlerde neler yaşadığınızı bir düşünün lütfen, önümüzdeki aylardaki gündeminiz o konular etrafında gelişecek. Nisanın ilk haftasında yeni bir hedef belirlemiş ve ilerlemeye çalışıyor olabilirsiniz. Diğer yandan bir sürecin bitişi de mümkündür. Her koşulda, 17 Nisandan itibaren üzerinizdeki baskı artmaya başlayacaktır. Bir boşluk ve yetersizlik hissiyle baş başa kalabilirsiniz. İşler istediğiniz hızda gitmeyebilir, çabalarınız geçici olarak sonuçsuz kalabilir, sizden kaynaklanmayan engelleri aşmak için mücadele etmeniz gerekebilir veya elleriniz bağlı beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca kadersel karşılaşmalar, tamamen dış etkenlere bağlı gelişmeler de güçsüz hissetmenize neden olacaktır mutlaka. Lütfen unutmayın, 10 Aralık civarında niyetlendiğiniz konu, Eylül 2017’de bir şekilde neticelenecek fakat tam olarak planladığınız gibi de olmayabilir. Satürn varken planlar her zaman istediğimiz gibi sonuçlanmıyor, bkz. Mart-Ağustos 2016. Gelelim Pluto etkisine.. Koç burcuna göre Pluto kaynaklı konular şunlar:
 1. iş hayatınız, kariyerinizdeki gelişmeler
 2. toplumdaki konumunuz, saygınlığınız
 3. statünüz, söz sahibi olma isteğiniz
2017 yılının Pluto gündemi 7 Ocak civarında başlamıştı, şimdi ikinci önemli safha yaşanacak: 9 Nisanda Güneş etkileşimi, 20 Nisanda gerileme.. İşin içinde Pluto varken, yeterince güvenilir ve sağlam bulmadığımız kişileri/durumları terk etme cesaretimiz yüksek olur. Bu nedenle eğer işinizden memnun değilseniz, Nisanda ayrılık kararı almaya yatkın olursunuz. Ayrıca, yeterince sahiplenmediğiniz bir işiniz varsa, işsiz kalmanız da ihtimaller arasında bulunuyor! Tersine olumlu bir gündemininiz varsa, mesela sevdiğiniz işi yapıyor ve terfi bekliyorsanız, Nisanda sonuç almanız mümkündür. Kariyerle ilişkili bu konuları eşiniz de yaşıyor olabilir. Nisanda başlayacak olan gündem, Temmuz ortasına kadar dolu dizgin devam edecektir. Pluto gerilemesi dönemlerinde hırs ve odaklanma gücü zirvede olur. En güzelini en sona bıraktım: Jüpiter etkisi nasıl olacak? Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip eden okurlarım çok iyi biliyor, Şubat ayına girdiğimizde Jüpiter gerilemeye başlamıştı. Hatta bu konuda hazırladığım videoda bir kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiteri konuşmuştuk. İzlemeyenler için paylaşıyorum. Jüpiter gerilemesinin en önemli yönü; kendine, insanlara ve geleceğe olan inancın azalmasıdır. Bu süreç 2 aydır artarak devam ediyor, duraksamamıza neden oluyordu. Peki koç burcuna göre konu başlıkları neler?
 1. eşiniz/sevgilinizle olan ilişkinizdeki uyum
 2. bir ilişkiye başlama ihtimali
 3. var olan ilişkinin yeni aşamaya geçmesi (evlilik, ayrılık gibi)
Jüpiter kaynaklı gündeminiz ilişkileriniz değerli okurlarım. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında başlamıştı, hatırlayacaksınız. Şubatın ilk günlerinde Jüpiterin gerilemeye başlaması ile birlikte ilişkinize olan inancınız kadar kendinize olan inancınız sarsılmış olabilir. Ayrıca “biz nereye gidiyoruz” gibi sorular kadar “doğru insanla birlikte miyim” gibi sorular zihninizi meşgul etmiş olabilir. İlişkinizin eski tadını/büyüsünü kaybetmiş olduğunuzu hissetmiş olabilirsiniz. Umarım ki Şubat-Martta alel acele kararlar ile ilişkiniz geri dönülemez bir noktaya gelmedi! 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından olabilecekler şunlar: Birinci ihtimal, ilişkinizle ilgili “tatsız ve ruhsuz” diye tarif edebileceğimiz hisler kaybolacak, baskı azalacak ve rahatlayacaksınız. İkinci ihtimal, ilişkiyi daha fazla sürdüremeyeceğinize karar vereceksiniz. Üçüncü ihtimal başlangıç aşamasındaki ilişkiler için. Örneğin, bir türlü başlayamamış, adı konulmamış bir ilişki içinde iseniz, hızla bir araya gelebilirsiniz veya tersine “böyle olmuyor” der ve yolunuza bakarsınız. 11 Nisandaki Dolunay da Jüpiter gündeminin önemli bir parçası olacak, birazdan anlatacağım. Şunu da hatırlatayım: Jüpiter gerilemesi Nisanda bitmiyor, sadece üzerimizdeki karamsar hava dağılmaya başlıyor. Gerileme Haziranda bitecek, gerçek rahatlama ve açılımlar Haziranla başlar.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Gerileme bitmiş olsa da, oluşan gündem Hazirana kadar devam edecektir. Merkür gerilemesi hakkında bağımsız bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi bahsetmiyorum izninizle. Şu kadarını söyleyelim: gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz.

11 Nisan Dolunay: Koç Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz değerli dostlar, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanıyor. 11 Nisandaki Dolunay, gergin bir atmosferde gerçekleşiyor ve ilişkileriniz üzerine ciddi etkileri olacak gibi görünüyor. Ay, 11 Nisanda terazi burcunda olacak, 16 Nisanda ise yay burcunda.. Muhtemelen 16 Nisanda eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gündem netleşecek. Olasılıkları Jüpiteri konuşurken vermiştim ama bir ekleme yapmak istiyorum: Dolunay gündemi siz ve eşiniz/sevgiliniz arasında olmasa bile onun hayatında önemli bir olayın yaşanmasına neden olur ve siz de etkilenirsiniz. Bir ihtimal ise, sosyal/ticari birliktelikler ile ilgili sonuçlardır, ortak işiniz varsa Nisan ayını önemsemelisiniz.

26 Nisan Yeniay: Koç Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar, Satürn/Pluto gerilemelerine teşekkürlerimizle.. Ayrıca Venüs gerilemesinin getirdiği olumlu enerji sona ermiş, Merkür gerilemesinin getirdiği telaş yoğunlaşmış olacak. Bu sırada boğa burcunda Yeniay gerçekleşiyor. Koç burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. iş hayatınızda yeni bir dönemin başlaması
 2. iş değişimi, işe girmek, işten ayrılmak
 3. parayla ve mülklerinizle ilgili önemli adımlar
 4. harcama yapma gereksinimi oluşması
Nisanın son haftasında Yeniay gündeminiz şekillenecek olsa da, 9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü.. Hiç Uranüs etkisinden bahsetmedik! Önerim şu: Nisanda sürprizlere hazırlıklı olun! Olumlu gelişmeler zaten olumludur ve üzerinde düşünmeye gerek yoktur fakat olumsuz olanlara hazırlıksız yakalandığımızda garip tepkiler verebiliyoruz. Nisanda hayatımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Koç burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum fakat önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım. Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Benzersiz bir deneyim olacağını söylememe gerek var mı? Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil. Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>