Koç Burcu Nisan 2016 Yorumu: Geleceği Şekillendirme Zamanı

Yazar 

Koç burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor.

Değerli dostlar, biliyorum ki birçoğunuz hayatınızın önemli aşamalarından birini yaşıyorsunuz. 2016 yılını bir geçiş süreci olarak tarif edersek eğer, bu sürecin Eylül ayına kadar büyük ölçüde tamamlanacağını söyleyebiliriz.

Nisan 2016 yorumunun detaylarına geçmeden önce, hepinizin doğum gününü kutluyorum. İyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız. 💪 Her ne kadar hayat ciddi bir mücadele olsa da, yaşıyor olmak gibisi yok!

Belki zorluklarla boğuşurken bu gerçeği her an akılda tutmak kolay olmuyor fakat her nefesin ayrı bir değeri olduğunu unutmamak, hayatın tadına varmaya çalışmak gerekir diye düşünüyorum. Umarım bunu başarırsınız.

Koç burcu Nisan yorumu başlasın öyleyse. 😊

7 Nisan’da Koç Burcunda Yeniay Gerçekleşiyor

Koç burcundaki Yeniay’lar, sizler için her zaman değerlidir çünkü hayatınızın 1 yıllık döngüsü sil baştan başlar.

Belki geçen aydan kalan/devam eden gündeminiz sonuca varacağı için, belki de yepyeni kararlarınız nedeniyle, koç burcu Yeniayı ile birlikte kapısı aralanacak olan yeni dönem, yeni yılınızı da resmen başlatmış olacak.

Burcunuzda gerçekleşen Yeniay sırasında Satürn, Uranüs ve Pluto etkin olacak. Diyebiliriz ki, son derece zengin bir gündem/enerji sizi bekliyor.

Geçen yılın başından bu yana yay burcunda bulunan Satürn etkilerini zaten yaşıyordunuz fakat Aralık 2015’te bu etki ilk defa olgunlaşarak hayatınıza dahil olmuştu. Nisan-Haziran arasında, Satürn kaynaklı gündeminizi lehinize dönüştürmek için adımlar atmanız gerekecek.

Bu bakımdan Nisan önemli çünkü Satürn’ün getirdiği “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu epey yoğun hissedilecek.

Satürn kaynaklı gündeme dair konu başlıkları şunlar:

 1. yurt dışı bağlantılı girişimler: iş, eğitim, seyahatler
 2. üniversite, yüksek lisans gibi eğitiminizi bir üst seviyeye taşıyacak öğrenim imkanları
 3. bilginizi/görüşlerinizi paylaşma araçlarına yönelik adımlar: kitap yazma, yayıncılık faaliyetleri, web sitesi kurma, öğretmenlik veya danışmanlık gibi bir gündeminiz varsa bu kapsama girer
 4. hayatınıza yeni insanlar, yeni eğlenceler, yepyeni bilgi ve uğraşlar dahil etme isteği; kısacası hayatınızı daha anlamlı/renkli kılmaya yönelik her türden atılımlar

Tekrar hatırlatayım: Satürn enerjisiyle oluşacak motivasyon, 7 Nisan’daki Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar yoğun şekilde devam edecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır.

Not: Bu konuya, Mars gerilemesi başlığında yeniden değineceğim çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

7 Nisan Yeniayı sırasında Pluto da etkin olacak. Özellikle 5-7 Nisan doğumlu iseniz bu etkiyi daha yoğun hissedeceksiniz.

Hırs, kararlılık, tedbir, mücadele, azim, odaklanma ve stratejik davranma zorunluluğu getiren gezegendir Pluto! 2008 yılından beri kariyer alanınızda bulunuyor. Pluto kaynaklı gündeminizin olası sonuçlarını şöyle sıralayabiliriz:

 1. iş değiştirme, daha iyisi için işi bırakma
 2. işe girme, kazançta artış
 3. anlaşmazlık ve çatışma nedeniyle işten ayrılma

Diğer taraftan, Pluto sadece kariyerinizi etkilemiyor, her türden unvan Pluto etkisi altında. Örneğin, bekar/evli olmak da bir unvandır ve Yeniay sırasında evlilik/boşanma gibi bir gündem de oluşabilir. Hayatınızın gidişatına göre hangi alanda gelişmeler yaşanacağını en iyi siz biliyorsunuz.

İşin içinde hırs ve mücadele gibi kavramlar olduğu için, olumsuz bir gündemin eşiğinde olan koçlara bir önerim olacak: 5-11 Nisan arasında çatışmaya/öfkeye yenilmeyin. Kontrollü olmak, aniden yükselen öfkeyi yönetmek, makulun ötesinde alınganlık/kıskançlık yapmamak lehinize olacaktır.

Eğer Ocak ayında kariyerinizle veya ilişki/evliliğinizle ilgili sorunlar oluştuysa, bilmenizi isterim ki Temmuz ayına kadar bu süreç bir şekilde devam edecek. Tabi bu sefer siz olaylara daha farklı tepki vermek isteyeceksiniz.

Örneğin, daha fazla baskı/stres hissettiğiniz için süreci tamamen bitirmeye yönelmek veya baskın bir rol üstlenerek insanları/şartları fazlaca zorlamak, kontrolcü ve alıngan davranarak duygusal tepkiler vermek gibi..

Tabi ki olumlu bir gündeminiz de olabilir. Bu durumda, kariyer ve evlilik/ilişki konularında Pluto’nun güçlü desteğinin yanınızda olduğunu her an hissedeceksiniz. Özellikle yeni bir işe başlıyorsanız, Pluto enerjisini olumlu kullanabilirsiniz.

Kritik tarih aralığını tekrar edeyim: 5 Nisan gibi başlayacak ve 13 Temmuza kadar devam edecek. Pluto kaynaklı yoğun enerjinin Temmuzun ikinci yarısında sona erdiğini hissedeceksiniz.

Son olarak, 2011 yılından beri burcunuzda olan Uranüs’ün Nisan 2016’daki etkisinden bahsedelim. Yeniay gerçekleştikten 2 gün sonra, 9 Nisan’da Uranüs ve Güneş temas halinde olacaklar. Bu nedenle, Uranüs’ün de Yeniay enerjisine dahil olacağını söylemek mümkün.

İki farklı olasılık vermek istiyorum: Birincisi, yukarıda saydığım konularda yaşayacağınız gelişmeler neticesinde kendinizi rahatlamış/özgür hissedeceksiniz. İkinci olasılık ise, tam tersine, özgürlüğünüz kısıtlanmış gibi gelecek.

Uranüs enerjisi ilginçtir. Eliniz kolunuz bağlanmış hissettirebilir, hatta göz önündeki gerçekleri görmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle sevdiklerimizin uyarılarına rağmen hatalar yaparız çünkü onları dinlemeyiz.

Fakat bazılarımız için tam tersi etkiyi getirir: büyük bir aydınlanma ve farkındalık dalgası sonucunda oluşan özgürleşme ve rahatlama.

Nisan 2016 sonunda, umuyorum rahatlamış hissedenler arasında yer alırsınız. Uranüs enerjisi, Ağustos ayındaki gerilemeyle birlikte şekil değiştirecek. O zamana kadar Uranüs normal seyrinde olduğu için çok değinmeyeceğim.

Mars Gerilemesi Koç Burcunu Nasıl Etkiler?

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri

Gerilemenin öncesinde, Mars normal seyrinde iken Güneşle etkileşim içine girerek bir heyecan oluşturdu. Bu aralar hepimiz o heyecanı yaşıyoruz. Belki hayatımızda bir değişiklik yapmaya karar verdik, belki yeni bir atak yaptık, belki de bir sorunu aşmaya karar verdik.

Sonuçta, hepimiz Nisan ayına farklı bir hissiyat, gündem ve hedefle girmiş olduk. Sizde bu aralar ne gibi değişimler var? Gözle görünen bir şeyler olmayabilir, düşünce ve kararlarınızdaki bir değişimden bahsediyorum aslında.

Konu başlıklarına gelince, Satürn başlığında saydığım konular. Yani;

 1. yurt dışı bağlantılı konular
 2. öğrenim hayatınız
 3. yazma, yayınlama gibi sesinizi duyurmaya yönelik adımlar
 4. öğretmenlik, danışmanlık gibi bilgi paylaşımına yönelik girişimler
 5. hayatınıza yenilikler katma çabalarınız

Eğer ki son 1 yıldır kendinizi dar bir çevreye sıkışmış, renksiz bir dünyanın parçası olarak görüyorsanız, bu aralar durumu değiştirme isteğiniz oluşmaya başlamıştır. Dahası da geliyor.

17 Nisan’da Mars gerilediğinde, yukarıda saydığım konular çerçevesinde Mart ayında yaptığınız planları ve attığınız adımları gözden geçirmek isteyeceksiniz.

Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal aldığı için, “nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar.

İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız.

Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Ayrıca sadece Mars gündemine odaklanırız ve diğer konular önemsiz/tali kalır.

Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır.

22 Nisan’da Akrep Burcunda Dolunay

22 Nisan, akrep burcunda Dolunay yaşayacağımız gün olacak. Her Dolunay gibi, bir sürecin sonuçlanmasına vesile olacak. 27-29 Nisan arasında gündem netleşecektir.

Koç burcuna özel konu başlıkları şunlar:

 1. finansal bir konu varsa sonuçlanır (satın alma, kredi gibi)
 2. rahatınız için harcama yapmanız gerekebilir
 3. maddi varlıklarınızı etkileyecek bir gelişme netleşir (miras meselesi gibi)
 4. kariyerinize ilişkin gelişmeler (iş değişikliği gibi) maddi sonuçlar doğurur
 5. iş hayatınızda bir dönem sona erer

Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎

Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak.

2016 yıllık yorumunuzda, yılın ilk yarısının en önemli bölümü olduğunu söylemiştim. Umarım ki bu süreçte hayatınıza değer/renk katacak adımlar atma imkanı yaratabilirsiniz.

Koç burcu Nisan 2016 yorumuna, yazının sonundaki yorumlar bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum.

Bu yazıyı koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

63 Yorum

 1. aysen yaman

  30/03/2016

  Slm ben teraziyim ama karsi burcum oldugu icin ve en sevdigim arkadasim koc oldugu icin okudum galiba ilk okuyan benim bu arada

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   ilginiz için teşekkür ederim Aysen hanım, bu arada evet çok hızlısınız, ilk siz okudunuz 🙂

 2. Didem

  31/03/2016

  Merhabalar Ceyhun Bey,
  Yükselen koç olarak yazılarınızı hep takip ediyorum. Başarılarınizin devamını dilerim ..

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   sağ olun Didem hanım 🙂
   umarım ki Burcuna Göre hayatınıza somut katkılar yapabilir.
   sevgiler, Ceyhun

 3. Ezell

  31/03/2016

  Teşekkürler Ceyhun bey yazılarınız yolumuza ışık olsun 5 şubattan beri is değişikliği ile uğraşıyorum umarım nisan ayında olur 18 nisan doğumluyum hoscakalin. .

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   başarılar dilerim, önemli bir dönemeçtesiniz, umarım ki dileğiniz kısa zamanda gerçek olur, ki astrolojinin bilgi hazinesine bakarak diyebiliriz ki şans sizden yana 🙂
   sevgiler, Ceyhun

  • ahmeet

   22/04/2016

   25 Mart doğumluyum yükselen burcu nedir teşekkür ederim

 4. NazlıSaruhan

  31/03/2016

  Hemen arkadaşıma gönderiyorumtesbitleriniz ve yaşadığı süreçler o kadar benzer ki yine dökmüşsünüz kağıda Koç burçlarını; darısı biz ikizlerin başına.

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   ilginiz için teşekkür ederim Nazlı hanım, inşallah arkadaşınıza önemli bir kaynak olur.
   sevgilerimle 🙂
   Ceyhun

 5. Gülnur

  31/03/2016

  Bir koç ve yükseken akrep olarak umarım şu yılı rahat atlatabilirim diyorum :))

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   fırsatlar yılı olarak görün Gülnur hanım, doğrusu da öyle zaten 🙂
   yolunuz açık olsun.
   sevgiler, Ceyhun

 6. Yağmur

  31/03/2016

  Selam Ceyhun bey ☺ yine çok güzel yazmışsınız her ayın sonunda sizin burç yorumlarınızı beklerken heyecanlanıyor insan. Açıkçası yeniayın tam da doğum günümde olması beni tedirgin ederken bu yazı çok güzel geldi.sanırım bu ay aşktan ziyade işe ağırlık vereceğiz..güzel bir ay olması dileğiyle

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   çook tşk ederim Yağmur hanım 🙂 🙂
   doğum gününüzde böylesine güçlü bir Yeniay önemli gelişmeleri de getirecektir.
   umarım gönlünüze göre olur.
   sevgilerimle, Ceyhun

 7. Nur

  31/03/2016

  Dun [29 mart] dogum gunumdu harika bir hediye oldu:)yureginize ve kaleminize saglik.bisey sormak istiyorum buay hayatimiza ask girermi?

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   Ay tutulmasında (geçtiğimiz günlerde) ilişkilere/aşka yönelik bir gelişme oldu mu Nur hanım?
   Mesela yeni biriyle tanışma veya bir tanışıklığın ilerlemesi gibi..

   • Belgin

    02/04/2016

    Benim oldu Ceyhun bey 27 Mart doğumluyum bende 17 martta aşk dalgalanmasi oldu. Ay tutulmasında acayip şekilde kötü etkilendim ama ruhen. Sizce bu aşk kalicimi yoksa kötü etkiler mi taşıyor?

   • esin

    04/04/2016

    bende oldu 25 mart doğumlu biri olarak ceyhun bey :)))

 8. meral

  31/03/2016

  işimden memnunum inş bi değişiklik olmaz burda tamamlarım diye düşünüyorum. sürekli koç burcu için yurt dışı bağlantısından bahsettiniz hiç olacak bi durumum olmamakla beraber hala merakla bekliyorum 🙂 emeğinize sağlık herzamanki gibi harikaydı yorumunuz…

 9. rabia gull

  31/03/2016

  Arkadasimin burcu tskrler:)

 10. Nira Nihal

  31/03/2016

  Koc burcu olmasamda Zafer Bey yazılarınızı ve hayatima tutugu Işığı her yazıda yakalıyorum emeğimize sağlık . Burcum Kova Yükselen Terazi ay burcum Koç

 11. Emre

  31/03/2016

  Iyi aksamlar Ceyhun Bey tam 7 nisanda dogumgünüm yeni ay benimle :)bir yanim gercekten coşku dolu sanki hersey iyi olucakmiş gibi ama ýükselenim akrep ten dolayi biraz tedirginim … benim aktuell imde su siralar iliski ve maddi durumum.. her ikiside uykusuz gecelere sebep oluyo.. ama sizin yorumunuz ilaç gibi gelio her ay..sizde iyiki doğmuşsunuz iyiki varsiniz ..
  Almanyadan Sevgi ve Selamlar ..

 12. Derya E.

  31/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey bilgileriniz basarilariniz daim olsun yine harikalar yaratmissiniz çok teşekkürler asc koç ve mars rx 1.ev olduğumdan dolayı merakla ve farkindalikla okudum sektör değişikliği düşünüyorum ve cok istiyorum bu hafta güzel haber almayı diliyorum olumlu olumsuz geri dönüş yapacağım size hep mutlu ve bizimle kalın hoscakalin:)

 13. Esin K.

  31/03/2016

  Ceyhun bey,31 mart doğumlu bir koç burcu olarak nisan ayi yorumunuzu bugün görmek benim için güzel bir hediye oldu ceyhun bey,16 yildir sürüncemede olan bir ilişkinin ya tamam ya devam evresindeyim.sizce beklemelimi,yoksa gemileri yakmali mi??fikirlerinize ve yorumunuza cok ihtiyacim var,tesekkürler..sağlicakla kalin.☺️☺️

 14. Sibel Ö.

  31/03/2016

  Güneş koçta yğjselen ikızler ay başak 22 mart dogumluyum. Hersey aralık ayından berı inişte çakıldım hatta . Maddı manevı çöküşteyım. Nolcak halımuz . Yazılarınız mükemmel . Danılmanlık alabılıyo muyuz?

 15. bulut

  31/03/2016

  Her zaman ki gibi nokta atışı 🙂 teşekkürler Ceyhun bey..

  1 yıldır kendinizi dar bir çevreye sıkışmış, renksiz bir dünyanın parçası olarak görüyorsanız, bu aralar durumu değiştirme isteğiniz oluşmaya başlamıştır.

  Özellikle iş hayatımda 2013 ten beri problemler yaşıyorum son 1-1,5 senedir bahsettiğiniz gibiydim… ve bir haftadır bu durumdan kurtulup geçmiştede düşündüğüm kendim iş yapma konusunu farklı bir enerjiyle düşünür ve rüyamda dahi görür oldum…
  evlilik konusunda eylülden beri devam eden sürecin bitmesini bekliyoruz.. umarım hazirana kadar olumlu şekilde son bulur.. ceyhun bey sizce yıldızların bize desteği olumlu olurmu 🙂 nişanlım kova ….

  İlminize kaleminize sağlık..
  Sevgilerimle….

 16. elmira

  31/03/2016

  Tesekkurker yorumlara göre. Ceyhun bey eşim 0 derece boğa, yükselen koç, ay yengeç. Yaziklarinizi takib ediyorum, koç yorumu yaziniz uygun geliyor, boğa tam uymuyor. Bir de PLUTON enerjisi unvan dedikde yeni eve kocmeye de yardimci olurmu, Yixsa ancak kariyer değişir? Biz ev almisizda tamir işleri var.

 17. ulviye

  31/03/2016

  Zafer bey gunaydin

  Gecen ay gecmisten birinin geri donme cabasi ve hoslandigin yeni birinin bana ilgisi oldugunu farkettim ben koc yukselenli basakim henuz tam olarak bir gelisme yok umarim iyibirseyler olur

 18. Gül

  31/03/2016

  Merhaba Ceyhun Bey
  Her ay sabırsızlıkla bekliyorum Koc burcunu yorumlamanizi bu defa erken geldi oncelikle bunun.icin teşekkürler.
  Kpss ye hazirlaniyorum sinavim.mayısta ve sizin burda yazdiginiz olumlu seyler bana daha da güç veriyor basaracagima inancim artıyor. Umarim bu yil benim yilim olur da üzerimdeki kötü enerjiden kurtulurum artik.Emeginize yureginize sağlık

 19. ELİF IŞIK

  31/03/2016

  Öncelikle herkese günaydın,
  Yorumlarınıza bayılıyorum,işinize gösterdiğiniz özen için sizi tebrik ederim. Ben 14 Nisan doğumlu Koç burcuyum ve yükselenim Başak. İkisinin de bu sene yorumları birbiriyle çok paralel gidiyor. Eylül ayından beri iş değişikliği planlarım var ve en büyük gündemim bu. Umarım bu büyük değişiklik iyi sonuçlanır ve rahatlarız çünkü beklemek heyecanlı olsa da zaman zaman umutsuzluğu beraberinde getiriyor. Daha sık yazın, daha çok okuyalım sizi. Zira bana yetmiyor 🙂

  İyi çalışmalar, sevgiler

 20. Gülden

  31/03/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,ay tutulması günü yeni biri ile tanıştım.ben Koç o akrep burcu..ilişki ciddi hatta evlenme teklifi aldım..aileler tanışabilir bu ay..Yorumlarınız benim için çok önemli..SAYGILAR!!

 21. esra

  31/03/2016

  Ceyhun bey bi koc burcu olarak çok teşekkür ederim.gercektende dogruuu.:)

 22. Helin

  31/03/2016

  Ben bu sıteyı yenı kesfettım ceyhun bey ve mart ayındakı nokta atıslarını gorunce agzım acık kaldı bugun benım dogum gunum ve bu ay kı yorumlarınızı okurken ygs-lys ye hazırlanan bırıyım gercekten de martta askta kaybettım ama basarı olarak ıyıyım bu ay yazdıgınız gıbı olursa lys sınavımda ygs kadar ıyı gececek gıbı gorunuyor cok ıyı motıvasyon oldu bana 🙂 fakat bı burukluk yasamıyo degılım ask ılıskılerı acısından,keske dengeyı tutturabılsek acıkcası adı konulmamıs ılıskımı tumuyle kesme gıbı bı dusuncem var ne dusunuyosunuz bu konuda ? Yorumlarınız ve emegınız ıcın cok tesekkurler bu meslegı sevdıgınız bellı basarılarınızın devamını ıctenlıkle dılerım sızın gıbı acıksozlu ınsanlara ıhtıyacımız var

 23. hulya

  31/03/2016

  merhaba ay burcu koç olanlarda etki alir mi bu durumdan.ruh halim tam da bu çunku

 24. Hazal

  31/03/2016

  Çok tesekkurler kalbi güzel kendi güzel insan

 25. ibrahim

  31/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey, 2014 ekimden bu yana iş hayatım berbat çabalıyorum fakat başarılı olamıyorum ,bir işe girdim çıkardılar şimdi kendi işimi yapmaya çalışıyorum.Ne zaman düzelecek bu dönem yoksa daha kötüsümü geliyor:(

 26. Nisan

  31/03/2016

  Merhaba Burcu’m ve yükselenim yay, ay Burcu’m Koç ben de okumalı mıyım, teşekkürler

 27. pelin

  31/03/2016

  Ceyhun Bey yine çok doğru tespitler yapmışsınız,tebrik ediyorum sizi,severek takip ediyorum.

 28. esra

  31/03/2016

  Yıldız haritami bilmek isterdim.mümkün mu acaba..

 29. esra

  31/03/2016

  İkizler burcu nisan yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyorum…

 30. Dilek

  31/03/2016

  Nisan 7 doğumluyum. Bütün gelişmelerin, gerilemelerin hepsini hissedeceğim. Ne önerirsiniz bu ayı kazasız,belasız geçirmek adına?Şimdiden cevap için teşekkürler.

 31. Emine

  31/03/2016

  Merhaba her ay merakla ve sabırsızlıkla sizi bekliyorum.koç burcuyum yükselenim yay. Işimi değiştirme gibi bir düşüncem yok ama sürekli iş değişikliği okuyorum.işten çıkarılma durumunu düşüncem istemitoyurm bunu terfi olarak yorumlasam nasıl olur 🙂

  • Zafer Ceyhun

   01/04/2016

   aynen öyle yorumlayın, şartlar lehte çünkü Emine hanım 🙂
   başarılar dilerim
   Ceyhun

 32. Nurten

  31/03/2016

  4 nisan dogumluyum.iyi şeyler olacak gibi görünüyor hadi hayırlısı

 33. emine

  01/04/2016

  Elinize yüreginize bilginize salık bir başak burcu olarak bütün yazılarınızı zevkle okuyorum ömrünüze bereket.salıkla inşaallah.

 34. Fatma

  01/04/2016

  Merhabalar Ceyhun Bey.

  Ben de bir koç burcuyum, üstelik de 7 nisan doğumlu bir koç burcu.
  Ne dersiniz acaba bu 7 nisan da gerçekleşecek tutulmanın özellikle o gün doğmuş olanlara ekstra bir etkisi olacak mıdır?

  Sevgiler.

 35. derya

  01/04/2016

  merhabalar ceyhun bey;
  bütün yorumları okuyorum ki bu arada boğaları girersiniz diye:)

  umarım boğalar için işsiz parasız aşksız geçen bunca yıldan sonra nisanı mutlu verirsiniz:))

 36. şadiye

  01/04/2016

  17 mart 1966 gece 23 gibi doğmuşum. Bu çileli hayatım bitecek mi Ceyhun bey yildiznameme bakarmisiniz. Rica etsem.saygılar.

 37. esra

  01/04/2016

  Merhaba ceyhun bey..ben 12 haziran 1976 saat öğlen 12 de doğmuşum. Ve ozel hayatım konusunda doğduğum anın kötü bir acısı mi var üzerimde diye düşünmeden geçemiyorum.lütfen bu yıl ki durumumla ilgili bir yorum yapar mısınız. Size çok güveniyorum. Ve takip ediyorum..teşekkürler. izm den selamlar..

 38. esra

  01/04/2016

  Ceyhun bey meraba..12 haziran 1976 öğlen 12 de doğmuşum…yorumunuzu bekliyorum. Sizi ilgiyle takip ediyorum..ama msj larım ulaşmıyor. .

 39. gul

  02/04/2016

  Merhaba
  Ikili ilişkiler ile ilgili bir şeyden bahsetmemissiniz benim şu aralar en gundemimde olan konu bu bununla ilgili bir şeyler söylerseniz sevinirim

 40. gul

  02/04/2016

  Merhaba
  Ikili ilişkiler ile ilgili bir şeyden bahsetmemissiniz benim şu aralar en gundemimde olan konu bu bununla ilgili bir şeyler söylerseniz sevinirim

 41. Asli

  02/04/2016

  Merhaba Ceyhun bey.Ben sizi bir süredir takip ediyorum.Benim hem burcum hem de yükselenim Koç.Bu yazdıklarınızdan çok fazla etkileniyorum.Bir şey sormak istiyorum.Yay burcu olan biriyle bir ilişkiye başladım. Soylenilene göre burç olarak uyumluymuşuz.Sizce de öyle mi acaba? Teşekkür ederim şimdiden yorumlarınız için.

 42. fifetg

  03/04/2016

  merhaba ceyhun bey..Eşim romatizma hastası şu aralar ağrıları iyice arttı evet yurtdışı ile ilgili bir kurs var ama sağlığının elvermemesinden korkuyoruz..Sağlık konularına değinebilirmisiniz

 43. barış

  04/04/2016

  merhaba Ceyhun bey bi sorum olacaktı geçmişten tanıdığımın 2 ilgisi olan arkadaşta bana geri mesaj attılar ve suan ikisiylede konuşmaktayım lakin hoşlandığım başka biri var bu yazınızda aşk hayatı ile ilgili pek bi yer göremedim ?

 44. Secil

  07/04/2016

  Merhaba 8 nisan doğumlu , son 1,5 yıldır isveçte yaşayan ve son 1 aydır türkiye – usa – isveç bağlantılı ticaret yapmayı planlayan bir süreçteyim. Yalnız suan sadece plan aşamasındayım. Sanki yazılanlar tam benlik. Sonuç olarak ne önerirsiniz bana? En doğru adımı ne zaman atmalıyım?

 45. Nur

  11/04/2016

  Hala beklemedeyim 2012 den beri bir ileri iki geri gitmekten sıkıldım artık bir adım ileri gideyim derken bir bakmışım 2 adım gerideyim. Allah aşkına beklentim ne zaman gerçekleşecek

 46. Sezen

  12/04/2016

  2008 den sonrakiler gerçekten dogru ruca etsem özelden de dogum haritami yorumlarmisiniz

 47. deniz

  22/04/2016

  ceyhun bey merhaba smile ifade simgesi koç burcuyum 23,03,1985 istanbul doğumluyum .ve sıkıı takipçinizim,ancak hassas oldugum bır konu varki direkt sizden yanıt alarak yolumuzu çizmek istiyorum… şimdi mars gerılemesi nisan mayıs ve hazıran ayını kapsıyormu ? aslında sorum şu MAYIS 22 ile 30 ARASI EMBRİYO TRANSFERİM OLACAK SİZCE DOGRU ZAMANMI ? ilk transferim ekim sonu oldu malsefes düşükle sonuclandı .. 2, ve kıymetlı transferimin zamanı sizce uygunmu ? LÜTFEN COK RİCA EDİCEM YANITINIZ BENIM İÇİN ÇOK KIYMETLİ… Şimdiden tesekkur edıyorum sevgiler smile ifade simgesi
  ah bu arada yukselenım oğlak , belkı bu bılgıye ıhtıyac vardır dıye eklemek ıstedım

  • Zafer Ceyhun

   22/04/2016

   22 Mayıs ve takip eden 1 hafta çok iyi bir zaman aralığı Deniz hanım, gönlünüz rahat olsun.
   güzel haberlerinizi bekliyorum

 48. Pınar

  25/04/2016

  25 nisan da eski bir arkadaşım la aramızdaki durum flört e dönüş me olası bir durum merkur gerilemesi var 28 nisanda ne yapmalıyım Ceyhun bey

 49. Birsen

  26/04/2016

  Ceyhun bey koç burcuyum yükselenim yengeç. Malum mars retrosu var şimdilerde de merkür retrosu başlayacak.önümüzdeki günlerde çalıştığım özel kurumla yıllık sözleşme yenileme görüşmelerim olacak ve erteleme şansım yok.bu süreci en iyi nasıl yönetebilirim? Sözleşmeyi yenileme ve kurumda devam etme konusunda kritik açılar var gibi anlıyorum yazınızdan.Bilgilendirirseniz sevinirim. sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   28/04/2016

   Birsen hanım “sözleşme yenileme” konusunda tereddüt etmeniz gerek yok, Merkür gerilemesi “yepyeni kararlar” varsa ters sonuçlara neden olabilir.
   Başarılar dilerim, Ceyhun

 50. Pingback: Koç Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Jüpiter Gerilemesi Sona Eriyor

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *